Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1361 / 1670
(#) erik001 hozzászólása Márc 6, 2016 / 1
 
Világító SMD szív elkészült
Labortáppal lejeb vettem 5V ról a feszültséget hogy látni lehessen jobban ne mosódjon el nagyon.
Kép nem a legjobb minőség telefonnal csináltam.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2016
(#) Davidd válasza erik001 hozzászólására (») Márc 6, 2016 / 1
 
En is keszitettem a baratnomnek hasonlo szivecsket. Ket modban pulzalt. Volt benne egy atmega 8, mutatok egy kis videot rola. Mukodeserol annyit, hogy volt egy fenyerzekeny ellenallas, es az analog inputon nezte, hogy kisebb vagy nagyobb az ertek mint a megadott kuszobfeszultseg. Ami a videon villogasnak tunik, az lassu "kialvasa" es "felgyulladasa".
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2016
(#) erik001 válasza Davidd hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Szép , nekem ez volt az első amit smd-vel csináltam tovább nem akartam bonyolítani.
(#) edison14 hozzászólása Márc 7, 2016 / 6
 
Lassan de biztosan készül a panelmérőm. A mérés már szépen működik már csak az átlagoláson és kerekítésen kell csiszolnom. A lelke egy PIC24HJ12GP201 a programot pedig assembly nyelven írom. Még hátravan a teljesítmény számolás és az áram analóg vonalkijelzése valamint egy pwm kimenet a ventillátor vezérléséhez. Az egész panelmérő terveim szerint 3.3V-ról fog menni így a mostani verzióhoz képest kevesebb alkatrész fog kelleni a megépítéséhez. És végül pár kép a mérésekről.
(#) usane válasza edison14 hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Nem rossz, de elég bátran hajtogtod azt az átkötést. Az LCD panelnél még nem is gond mert az 2 oldalon forrasztott, de a másikból kiszakadhat.
(#) edison14 válasza usane hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
A legvékonyabb ellenálláslábakból lett elkészítve az átkötés. Nincsen hajtogatva mert egyszer kihajtottam és azóta így van és elég stabilan tart. Féltem én is hogy kiszakadhat de itt volt az ideje kipróbálni elvégre is ez nem a végleges formája a dolognak. Ezért is van benne az a két átkötés a vezetékkel. Még finomítgatom és lassan elkészülök a második verzióval amiben nagyon sok javítás lesz.
(#) gothic20 hozzászólása Márc 7, 2016 / 6
 
Elkészült a hibrid fejhallgató erősítő végleges változata.
Már csak dobozolni kell
(#) papus51 hozzászólása Márc 8, 2016 / 22
 
Beindult a szakkör.
Ismerkedés a rezgőkörökkel, rádióhullámokkal, modulációval, stb.
A képen nem szövőszék látható, hanem egy keretantennás, detektoros vevő:
A kristály is saját készítésű galenit, kénporból és ólom sörétből.
(#) papus51 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 8, 2016 / 1
 
Gondoltam indítok egy fürge ujjak szakkört is.
(#) Csupasz válasza papus51 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Na de fiúknak?
(#) yulo5310 válasza papus51 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Én meg azt hittem hárfázni tanulsz!
(#) zsoltee0001 válasza papus51 hozzászólására (») Márc 8, 2016 / 1
 
Ha azt írtad volna, hogy ez egy álomkeltő alfaritmus generátor, azt is símán bevettem volna.
(#) Buvarruha hozzászólása Márc 8, 2016 / 7
 
Egy újabb low cost DAC verzió.
(#) papus51 válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 8, 2016 / 1
 
Végül is, egy pickup-ot alá lehetne még építeni. A gitár akkordokat ismerem, csak ez a sok húr...
(#) gerleimarci válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 8, 2016 / 1
 
Gratula, szép lett, de nekem nem tűnik annyira low cost-nak, főleg, ha a munkádat is beleszámolod.
Milyen IC van benne? Mekkora a mintavételezési freki és hány bites?
(#) manolo válasza papus51 hozzászólására (») Márc 8, 2016 / 4
 
A detektorhoz és a kristálytartóhoz külön ! Mennyi munka, (pénz) van benne egy 30Ft körül megvásárolható germánium diódához képest. Persze gondolom a mai srácoknak is ugyanolyan nagy élmény piszkálni vele az s.k. galanitet, mint nekünk annak idején. Jó, hogy vannak még ilyen lelkes "öreg" szakik, akik átadják tudásukat, és tapasztalatukat a mai fiataloknak!
(#) Buvarruha válasza gerleimarci hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
PCM1792 a DAC OPA1602 opampokkal és DIR9001 a vevő. 24bit 96KHz-et tud maximum. Ez azért lowcost, mert nincs bemenetválasztás, sem mintavételkonverzió.
(#) Buvarruha válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 8, 2016 / 6
 
A Szines ajánlásával.

Szines.jpg
    
(#) (Felhasználó 46585) válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 8, 2016 / 1
 
Átfestetted a macskuszt? Nahát... de, jó lett...
(#) (Felhasználó 46585) válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Én inkább ultrahangos medvecsapdának néztem...
(#) zenetom válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 

Na ezt se 5 perc volt megtervezni.
Minden tiszteletem!
(#) papus51 válasza manolo hozzászólására (») Márc 8, 2016 / 6
 
Szia Manolo!
Köszönöm az elismerő szavakat. Valóban nem a pénz számít ebben az egészben, hanem a srácok lelkesedése, amikor velük együtt is csináltunk galenitet, aztán amikor letörtük róla a kémcsövet boldogan vittek haza egy-egy darab kristályt.
Az is motiváló tényező, legalább is számomra, hogy látom mennyivel szerényebbek a lehetőségek egy kis lélekszámú település iskolájában. Ha csak két-három srác ráérez az elektronika szépségére és kialakul benne egy szakma iránti érdeklődés, már nem volt hiába.
(#) Melphi válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Macskusz-elektrikusz.
(#) gajdossmd hozzászólása Márc 9, 2016 / 11
 
Sziasztok!

Elkészültem egy Marshall Plexi (1959) Preamp klónnal pedál kivitelben.
És az ének effektemnek is elkészült a switch-3 vezérlő pedálja ami VTN technológiával készült festést kapott.
(#) gerleimarci válasza gajdossmd hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Szia.
Az a pici trafó hogy bírja? Nem melegszik?
(#) trickentrack hozzászólása Márc 9, 2016 /
 
Üdv!

Hangafal építésben vagyok! Egyenlőre csak egyet építek, ha jó lesz akkor még egyet.
Olvassátok el a videó leírását, ott leírok több félét!
Igazából sokan szidják a Somogyit, igazából az a baj, hogy nincs viszonyítási alapom, mivel ez az első komolyabb hangcuccom!

Videó

Véleményeket és építő kritikát szívesen fogadok!
A hangfal külsejét még nem nagyon látjátok, de arról is lesz nemsokára videó!

Köszönöm! a figyelmet!
(#) Gránátalma válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Szia!
A SAL-t én se szeretem...mélyből amúgy is kevlárosat érdemes tenni, gumiperemmel, az bírja a nagy kilengést. Mélyközepet meg..hm.nem is tudom.
Ez lehet csak az én véleményem és sokan nem értenek vele egyet, lehet igazuk is van, de a mélyet semmivel nem szoktam keverni. A mély csak mély.
Középmagast szoktam egybevenni. Azért is, mert ugye a mélyeket alulra tesszük, a középmagas alul elvész. Azokat fel kell tenni.
Szerintem...
(#) vipera1997 válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Sal...
Ez is szétgyilkolni jó
(#) 13_Balu50 válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Szia!
Nekem megfelel, wide fülüeknek és a vastag péztárcájuaknak nem. Ennyit röviden tömören. Van nekem belőle 1 pár 30cm-es kevlásros mélynyomó, meg márkásabb fajta is. Én nem hallok nagy különbséget közte. Ez a saját véleményem és nem kivánok senkivel vitázni rajta.
(#) petitrial hozzászólása Márc 10, 2016 / 4
 
Nagybátyám kérésére, egy újrahasznosított alkatrészekből készült villanypásztor
Következő: »»   1361 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem