Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1360 / 1672
(#) gajdossmd válasza Szammer hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Köszönöm szépen!
Ezt a projektet a neten találtam egy Holland webüzletben, a felprogramozott mikrokontrolleres panel és az alaplapi panel onnét lett rendelve. Az alaplapi panelt én ültettem be. És tartozott hozzá egy komplett összeállítási útmutató is amiben a doboz tervek is szerepelnek. Nagyon jó kis szalagos visszhang emulátor, csak ajánlani tudom!
(#) gajdossmd válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Köszönöm szépen!
Lézerrel nyomtatható átlátszó öntapadós fóliát használok.
(#) papus51 hozzászólása Márc 3, 2016 / 27
 
Megépítettem az analóg forrasztó állomást. A LOMEX 28-as rajtszámú dobozába került. HESTORE-os SOLOMON pákát működtet.
Az előlapi grafika a NYÁK-lap készítés topikban részletezett alkohol-aceton kombós, vasalásos technikával készült.
Az állomást 5 példányban készítettem el. Nem kereskedelmi céllal, hanem mert indítottunk egy elektronika szakkört a hetedik, nyolcadik osztályosok részére, "Építsünk rádiót" címmel.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2016
(#) elactrofan válasza papus51 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Hol a trafó?
(#) papus51 válasza elactrofan hozzászólására (») Márc 3, 2016 / 4
 
Roppant egyszerű.
Több munkahelyről lévén szó egyetlen oktató teremben, kézenfekvőnek tűnt egyetlen központi 24V-os transzformátor alkalmazása, miközben a dobozban megmaradt a hely egy későbbi koncepcióváltáshoz is.
Szerény büdzséből gazdálkodunk és ezzel a kialakítással az éritésvédelem is egyszerűbbé vált.
A trafó BAKMAN fórumtárs felajánlása volt. Köszönet érte.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2016
(#) vottokar válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Nagyon tetszik.
Mostanában gondolkodom én is egy nixie órán, ami valahol a teljesen fapad, és a távirányítós, kávétfőzős, atomórás verzió között található. Gyűjtögetek rajzokat, anyagokat. Ha nem pofátlan kérés, akkor feltennél róla valami dokumentációt?
(#) killbill válasza papus51 hozzászólására (») Márc 4, 2016 1 / 5
 
Ha már gyerekeknek készül, nem lehetne a forrasztóállomást egybe írni? (Forrasztópáka, fúrógép, stb...)
(#) hotib hozzászólása Márc 4, 2016 / 8
 
Készítettem egy LED vezérlőt WS2812B-hez. A vezérlő bluetooth kapcsolaton, mobil applikációtól kapja az információkat, ez alapján kapcsolja a LEDeket. A LEDek még nem érkeztek meg, ezért sem kerültek még beültetésre.

Nagyobb méretű képek itt találhatók.

A BT modult természetesen nem én csináltam
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2016
(#) zenetom válasza hotib hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Ezt boltban vetted, minket nem versz át!
Egyébként gratula, szép, kompakt! Báár, gondolom a NYÁK gyártatva lett, illetve a dióda kicsit ferde!
(#) hotib válasza zenetom hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Én terveztem (nyákot is, persze) és készítettem. Nyákot is, persze
Egyoldalas, azért nincs kép a másik oldalról. A nyák dry fóliával, fotózással készült, megmunkálása - fúrás, csavar helyek marása, kontúr marás - egy kis CNC-vel. A vezérlő "normál" 1,5mm, a LED csíkok 0,7mm vastag lemezből vannak.

Sajnos a lötstoppal még mindig akadnak problémáim, de legközelebb másképp fogom laminálni. Vagyis azt tervezem...
Ja meg vannak beültetési problémák, nem minden alkatrész van elvágólag. Vagyis kicsit csálék
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2016
(#) Hp41C válasza papus51 hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Idézet:
„...kézenfekvőnek tűnt egyetlen központi 24V-os transzformátor alkalmazása...”

Sajnos ez pont a kezdőknél okozhat problémát. Az egyik forraszt egyet egy feszültség alatt levő panelen és a másikat érheti áramütés. Javaslom inkább egyedi transzformátorok alkalmazását. Jól gondoljátok át.
(#) cupika97 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 4, 2016 / 1
 
Szerintem alapiskolában 7-8. osztályban feszültség alatt senki sem fog forrasztani. Még mi sem forrasztottunk szakközépiskolában.
(#) papus51 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 4, 2016 / 1
 
Mivel max. 9V elemmel fognak találkozni ennek roppant kicsi a valószínűsége.
(#) don_peter válasza hotib hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
És mi lesz az értelme ennek a kis kütyünek?
Csak az adatkapcsolat tesztelése és a LEDek kapcsolgatása úgy mond ellenőrzés képen?
Vagy valami más is?

Amúgy nincs mit szégyellned, szép lett a nyák és a beültetés is.
Ügyes vagy.
(#) papus51 válasza killbill hozzászólására (») Márc 4, 2016 / 8
 
De, lehetne egybeírni.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2016
(#) Hp41C válasza papus51 hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Egy vizsgálatnál nem ezek leszenk az érvek, hanem a szabványok betartása és a mérési eredmények.
Évekkel ezelőtt a BME -n készítettünk villamos - elektronikus laborba asztalokat, mindegyiknek egyedi pákatranszformátora volt, pedig a " közönséget" képzettebnek tarthattuk volna. Sajnos a páka vége vékony, könnyen belemegy a konnektorba. Vannak vicces kedvű srácok...
Az EU rendelkezései miatt a Fischer cég lecserélte a Fischertechnik játékaiban alkalmazott 2.6 mm -es banándugóit rövidebb dugósra. Az indok az volt, hogy a régi dugó az apák villanyborotváinak vezetékében elérhette az érinkezőket. Kinek jutott ilyen kombináció az eszébe?
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2016
(#) papus51 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 4, 2016 / 1
 
Az a helyzet, hogy dugaszoló aljzat sincs a közelükben, így a "viccesebb kedvűek" legfeljebb olyan helyre dughatják amiből nem lesz nagyobb bajuk, mint a tapasztalat szerzés.
(#) hotib válasza don_peter hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Köszönöm, nem szégyenkezem, de mindig legyen kritikus az ember a saját munkájával.

Nem adatkapcsolat tesztelés lesz, ez már egy valós sporteszköz kiegészítő (3 éve készültek az első prototípusok)
Konkrétan 48 LED lesz egy eszközhöz. Négyzet alakban veszik körül négy oldalon, és a különböző módon, időben és színben világító jelzések mondják meg a sportolónak, milyen mozdulatot hajtson végre.
Magyarul: az edző a mobil applikációban összeállítja az edzéstervet, amit utána a sportoló végrehajt. Így egy edző előre rá tud készülni a napi munkára, párhuzamosan több sportolóval, csak a végrehajtást ellenőrzi. Hatékony tud lenni.
Jelen példában a sport ökölvívás, teremi edzés esetén.

Az ötlet és az applikáció nem a miénk, bár fiam a mobil applikáció első változatában dolgozott. Mi a fizikai megvalósítást terveztük meg és gyártottuk le. A vezérlőben futó szoftver fiam érdeme, az elektronika megvalósítása az enyém. A mechanikai tervezés és kivitelezés közös.
(#) zenetom válasza hotib hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Ejha, akkor meg dupla gratula!
(#) killbill válasza papus51 hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Jogos!
(#) Ivan93 hozzászólása Márc 4, 2016 / 6
 
Sziasztok!
Készítettem egy tuxgraphics-os stk500-as programozót. Köszönöm zombee-nak a tanácsokat!

stk500.JPG
    
(#) Abukodonozo válasza akos70 hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Álomszép lett, gratulálok hozzá! Következőleg én is push-pull-t szeretnék építeni. A hangja milyen? Az egyenirányítás szilícium vagy vákuum?
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2016
(#) akos70 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Köszönöm szépen. A csilingelő tisztától az ACDC-s overdrive-ig, mötálra már nem jó, de az nekem nem is hiányzik. A bright, a boost is jól érvényesül, a digireverbet kissé eretnekségnek tartom benne (bár neves gyártók is használják csövesben), de mivel gyakran használom, belekerült. EF86-ot már használtam egy másik, kisebb kombóban, kimondottan ilyen kapcsolást kerestem. Bár már nem is emlékszem pontosan, talán miután a kapcsolásra bukkantam, akkor jött az ötlet, hogy ezt megépítem, és nem is fordítva.
Az egyenirányító EZ81.
(#) konyak6 hozzászólása Márc 6, 2016 / 7
 
Sziasztok!
Ma elkészült az első trafóm. A tekercselőgépem tökéletesen működött. Menet közben rájöttem néhány apró problémára, ezeket a következő trafómnál majd megoldom.
- a csévetest oldala nem volt elég merev, és nem volt rendesen kitámasztva. Ezért az első, és utolsó menetek kicsit kifeszítették(trapéz lett) Ez bevasalásnál okozott pici gondot.
- Figyelmetlenségből rossz helyen vezettem át a huzalokat, de ezt is megoldottam.
- Nem volt megoldva a huzal feszítése szigeteléskor. Legközelebb máshogy csinálom.
Összességében sikeres volt a projekt.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2016
(#) satlokk válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Gratula!Csak így tovább.
(#) Kari55 válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Szia, klassz!

Az orsó tartóhoz is tennék valami fék félét, hogy feszesebb legyen a szigetelés közben.
(#) konyak6 válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Én egy szárnyas anyára gondoltam. A következőnél kipróbálom.
(#) Szebence válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Illetve még egy mechanikus számlálóval lehetne kiegészíteni.
(#) zolika60 válasza Ivan93 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Szép munka, gratulálok.
(#) mtomihun hozzászólása Márc 6, 2016 / 2
 
Sziasztok

Csináltam 2db li-ion akku töltőt. Max 1100mA-rel tölt. Azért raktam rá hűtést, hogy ne szabályozzon le, amikor elkezd melegedni.
Következő: »»   1360 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem