Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1385 / 1674
(#) papus51 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Szia! Hát megint látok itt valami csudát. Nagyon tetszetőset alkottál, gratulálok. Tőled megszokott precizitás, kivitelezés.
A hullámpalával azért óvatosan bánj. Nem illik fúrni, faragni, vágni, törni, mert azbeszt tartalmú, és csúnya tüdőrákot tud okozni.
(#) csavarkulcs válasza papus51 hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Kapni azbeszt mentes palát is, csak 8 hét után megreped a közepén,
a 40éves azbesztes pedig azt is bírta ha rá állok a közepére.
(#) don_peter válasza Bakman hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Baromi jó kis állomás.
Gratulálok.
Kb 1.5éve jegelem az én állomásom elkészítésest a fránya SD kártya projekt miatt
Nah majd egyszer én is
(#) Bakman válasza don_peter hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
VDrive2? Csak UART kell hozzá, cserébe USB a másik fele.
(#) don_peter válasza Bakman hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Igen ezt már korábban linkelted nekem, de ha egy mód van rá maradnék a program megírásánál, persze majd, ha időm lesz rá

Amúgy persze a javasolt megoldás is járható út lehetne
Te mented az adatokat?
Ha igen, hová és mennyit?
(#) Bakman válasza don_peter hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Csak EEPROM-ba, a rekordokat és a beállításokat.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 19, 2016 / 2
 
Építettem egy éjjeli fényt. Egy kisméretű szabvány 220V szerelődoboz hátuljára felcsavaroztam egy dugót, a tetejébe befaragtam egy piros világítós kapcsolót, valamint az elején egy (eredetileg kapcsoló visszajelző) glimm égő került beépítésre. Szerintem jó lett. Vélemény?
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2016
(#) kameleon2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 19, 2016 / 1
 
Az enyém így néz ki - sajnos még nem cseréltem le szebbre a csavarokat.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2016
(#) kameleon2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Időközben elkészült egy kínai kapcsoló átalakításom is. Most már nyomógombos kivitel, háttérvilágítással és funkcióvisszajelző ledekkel.
(#) Udvari Zsombor válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Egy fali aljzatba építetted be? Nem rossz, csak hogy kapcsolod?
(#) kameleon2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Szia! Eredetileg szintén kínai mozgásérzékelőket szereztem be, ami kis átalakítás után felszerelhetővé vált a mennyezeten előre - erre a célra kialakított mély 65-ös szerelvénydobozra. A relét triakra cseréltem. Ez volt a legolcsóbb megoldás, mert 10db-ot kaptam egy áráért. A minőségért elnézést, kutyafuttában csináltam a telefonról.

pir.jpg
    
(#) kameleon2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Nem teljesen fali aljzat. A jobb szerelvényeknek van általában vaklapja - ez éppen szép nevén blindabdeckung. Tulajdonképpen a vaklapot lemásoltam google sketchupban kicsit megmintáztam a felszínét és cnc-vel kifarigcsáltam plexiből. A ledek körül öntapadós alufólia van, így nem lehet mögélátni, ezüstüs fényt ad, a ledet pedig nem zavarja. Eredetileg fehér led volt, de annyira világított, hogy zavart.. Most 3db szögletes sárga van benne sorbakötve.
(#) Udvari Zsombor válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 19, 2016 /
 
Nem rossz...
(#) csavarkulcs válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Szia!
Nagyon jók lettek az éjjeli lámpák
Kutatások alapján a piros fény zavarja a legkevésbé a szemet.
(#) tsab hozzászólása Júl 20, 2016 / 3
 
Sziasztok! Kapásjelző upgrade. (max 40-50 m hatótáv, 4 bot, Android App, statisztika, telefonról lehet szabályozni az érzékenységet, BT-s, ha megszakad a bt kapcsolat riaszt) Persze azóta dobozolva és tesztelve a parton.
(#) KBal76 válasza tsab hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Neked az a BT modul elad 50 méterre? Leírnád a típusát? (bizonyára nem HC-05/06 sorozat, hanem?)
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2016
(#) Dempsey válasza KBal76 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Nekem a HC05 80 méterre simán működött igaz ez egy hosszú folyosón volt. Szabad téren 30 méterig próbáltam és tökéletes volt ott is.
(#) tsab válasza KBal76 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
De az, én is arra számítottam, hogy 10m körül lesz mert azt írták. De még megy az adatátvitel 40m-nél. Tesztet úgy csinálta, hogy kiraktam a modult az utcán a elkezdtem sétálni az úton és pingeltem a telefonról. Mikor megszakadt megnéztem mennyi az annyi térképen.
(#) gerleimarci válasza KBal76 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Nálam a HC-06 kb 30-40m-ig megy távirányítós autón,.de ez telefonfüggő is.
(#) neogeo2 válasza tsab hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Szia!
Tetszik az ilyen kapasjelző ötlete.
Saját tervezés? Publikusak a tervek, programok, stb.?
(#) KBal76 válasza tsab hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Irigyellek, nekem telken, teljes elektroszmog-mentes környezetben sem ment messzebb 10 méternél, nagyságrendileg, pedig két telefonnal is próbáltam, és vagy 8-10 modullal, vegyesen 05 és 06-os is, mondjuk 115kbit átvitellel volt.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2016
(#) kameleon2 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
Szia! Nekem ez a sárga nagyon bejött. Illik a kövezethez és a festéshez is. Csak jó lenne nyerni a lottóm, hogy a kereteket is szebbre cserélhessem
(#) Alkotó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 20, 2016 1 /
 
Értékelhetetlen mindkét fotó.
(#) tsab válasza neogeo2 hozzászólására (») Júl 20, 2016 /
 
A bt modulon kívül az egészet én készítettem. Mint utólag kiderült számomra + uc sem kellene hozzá, mivel bt modul programozható, de elég macerásan. Mivel még régről kallódott egy 8052 uc a fiókban és más nem is nagyon volt, így azt programoztam fel.
Tervek publikusak-e?: Úgy fogalmaznék nincs olyan állapotban A kapcsolási rajzot javítani kellene, mert már a kész nyákot módosítottam, és azok nincsenek rajta (változtattam a "specifikáción" ) Az appot még lehetne csicsásítani (jelenleg egyforma hangot ad(madárfütty) a telefon minden botnál (persze külön jegyzi melyik volt), hiányzik a meteorológia adat lekérdezése a kapásnál, de a cél mondjuk a rezgés volt, mert abból indult ki az egész, hogy utálom, hogy a kapásjelzők pittyognak körben a tavon). A 8052-es asm kódját nem tudom tudnád-e használni, eléggé régi uc.
Egyébként ha már újat csinálnék ezzel kezdeném: ESP8266 így kb fele akkora lenne a kütyü és 1 uc az egész. De még ezek is ott pihennek a fiók alján, és még utána kellene olvasni.
Szóval egy cikkhez kevésnek érzem, de gondoltam ha valakit érdekel tudok segíteni hogyan oldottam meg ezt azt.
(#) papus51 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 21, 2016 1 /
 
Szerintem nagyon is jól értékelhető. Az a "földeletlen" elosztó, amibe azután a védőérintkezős dugvilla csatlakozik, az például életveszélyes és nem szabványos.
(#) papus51 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 22, 2016 / 1
 
Ez így igaz, viszont aki keres az talál is. Régi lomok között még fellelhető sőt kínai gyártásban elvétve még kapható is az említett fotón látható elosztó, amibe mint látható, bele lehet erőszakolni a földelt dugaszt.
Amúgy a földeletlen elosztók többsége szerencsére nem csak a luk átmérőjével próbálja megakadályozni a földelt dugasz bedugását, hanem az alakjával is.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) pjg válasza pont hozzászólására (») Júl 22, 2016 / 1
 
Huszonév alatt még ilyen nem fordult elő. Utolsó mondat
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2016
(#) csavarkulcs hozzászólása Júl 22, 2016 / 15
 
Sziasztok!

Az elmúlt napokban voltam nyararalni, és egy hétig étlen szomjan maradtak volna a halaim, ezért gyorsan összedobtam egy haletetőt, 2 óra alatt.
Egy műanyag csőbe tettem egy 12-es acélfúrót, amit egy mikrosütő tányérforgató motorja hajtott meg. Gumicsővel kiválóan összeköthetőek. A műanyag csőre ráragasztottam egy petpalackot.

A gond az volt hogy a motor kétirányú, ezért a fúró mindkét végét szabadon kellett hagyni hogy ki tudjon potyogni a táp.
Rákötöttem a motort egy 12voltos relére, amit a számítógépem ventilátorjának a helyére csatlakoztattam. A ventilátor fordulatát tudom szabályozni a gépről, a gépet pedig Team Viewer el vezéreltem, a telefonomról.
Vettem volna időkapcsolót, ha időben jut eszembe.

Ennyi lenne, egy egyszerű haletető.
Köszönöm a figyelmet!
(#) csavarkulcs válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 22, 2016 /
 
(#) manolo válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 22, 2016 / 8
 
Szia!
Ha az itató is elkészül, azt is szeretnénk látni!
Idézet:
„egy hétig étlen szomjan maradtak volna a halaim”

Egyébként a fúró-adagoló zseniális ötlet!
Üdv!
manolo
Következő: »»   1385 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem