Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1499 / 1672
(#) Frankye válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 18, 2018 / 1
 
Nem a lejátszó volt a gond, de ezt kitárgyaltuk.
Köszönjük a youtube-os feltöltést!
Szerk.:
Szuper jó lett!
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2018
(#) kameleon2 válasza Frankye hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Szívesen! Azóta feltekertem egy 3D Filament dobra, ott meg egyenesen ragyog, mint a karácsonyfa ! Jövő karácsonyra meglesz a fán is. Addigra beszerzem a nem led szalagos, hanem a függesztett ledes változatot. 8 m a fenyő, elfér rajta egy pár. Persze ennyi ledhez már komoly táp + vezetékek is kellenek. Aztán lehet, hogy inkább úgy döntök, hogy az ereszt rakom végig szalaggal - még agyalok rajta. Eredetileg egy buborékfalhoz készítettem kiállításra, de mivel a kiállítás változott, időben lehet, hogy nem fér bele minden alkatrésszel együtt. Meg hát nem is kis költség.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2018
(#) pjg válasza hop1 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
A led cserés lett. Az enyémben 6V-s, 2W-os van 18 db.
(#) madzagos hozzászólása Dec 19, 2018 / 12
 
Egy újabb óra készült el.
(#) Bakman válasza madzagos hozzászólására (») Dec 19, 2018 / 1
 
Mikrobi jutott róla eszembe.
(#) proli007 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 19, 2018 / 1
 
Dehogy! Ez a hétfejű sárkány. Oda van írva..
(#) sooty válasza Bakman hozzászólására (») Dec 19, 2018 / 1
 
Mikrobinak EM4 hangolásjelző a szeme és abból is csak 3...
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
(#) zsoltee0001 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Dehogy, időgép, 2048-ba.
(#) (Felhasználó 116638) válasza madzagos hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Szép, és a doboza is ízléses.
Nekem tetszik, ment a mancs.
(#) berjoska hozzászólása Dec 20, 2018 / 10
 
A 3 D nyomtató tulajdonosok tapasztalhatták, hogy nem lehet állandóan a gép mellett lenni.
A filamenttel szokott baj lenni, és gép csak jár, és jár mire újból ránézünk. Ha a filament továbbítás bármi okból megáll, szakadás, dugulás, vagy ha munka elkészült akkor is ha nem figyelünk a gép csak fogyassza az áramot.
Erre a célra találtam ki ezt a filament mozgás figyelőt.
A 3 db tárcsa között feszülő filament a középső tárcsára szerelt 5 db mini mágnessel ad jelet a hall szenzornak a filament mozgásról. Az erősáramú nyomógombbal induláskor egy pillanatra áthidaljuk a relé munka érintkezőjét, és az 5V tápfeszültség megjelenésekor az Attiny85-hoz kapcsolt 5 voltos relé azonnal behúz, és öntartó lesz az áramkör.
Bekapcsoljuk a K1 kapcsolót. Ameddig ez a kapcsoló be van kapcsolva a készülék nem engedi el a relét. Erre azért van szükség, mert induláskor a nyomtató beállítások alatt még nem mozog a filament. Ha végeztünk a beállításokkal a kapcsolót kikapcsoljuk, és ekkor beélesedik be filament figyelő.

3d nyomtató filament mozgás kontroll működése.

Az áramkör bekapcsolása után a beállított ideig (nálam 60mp-ig) a relé be van húzva.
Ha ezen idő alatt a hall szenzor bemenetre, fel, vagy lefutó él jön be, (CHANGE) akkor az időzítő újra indul. Ha a filament továbbítás bármi okból megáll, szakadás, dugulás, vagy a munka elkészült
és ezért nem mozog a filament, akkor is a relé az utolsó impulzus után a beállított idő után elenged, azaz a 3D nyomtatót áramtalanítja.
Áramtalanítás előtt, hangjelzés.
A jeladó egy nyitott collektoros hall szenzor. A képen látható tárcsára 5 db sárga jeladó mikró mágnest ragasztottam. A 3D nyomtató kezdeti beállítások időtartamára a (Pin1) kapcsoló zárásával
a filament mozgás figyelőt ki lehet kapcsolni. A kapcsoló kikapcsolásával beélesedik a filament mozgás figyelő.
A programba nem tudtam megoldani, hogy kikapcsolás után a hall szenzor bemenete
ne indítsa újra a programot, ezért a relé az Attiny85 tápegységet is
áramtalanítsa!!!!!
A készülék nem helyettesíti a személyes felügyeletet, és az erősáramú részek miatt csak szakképzett személy építse meg saját felelősségre!
Jó után építést.

Tervezés alatt van sokkal bonyolultabb változat is.
LCD kijelzés és a fej hőmérsékletét és készülék áram fogyasztását is figyeli a filament mozgáson túl.
A fej hőmérsékletét egy alsó felső hőmérséklet ablakban lehet beállítani. A filament folyó méteres fogyasztását is elmenti kikapcsolás előtt. Bekapcsoláskor kijelzi az előző nyomtatás során felhasznált filament hosszát.
(#) berjoska hozzászólása Dec 21, 2018 /
 
Sikerült a sleep módot megoldani.
Ez a jó program.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2018
(#) Attila86 válasza berjoska hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Ilyent én is akartam csinálni régebben!
Nagyon hasznos és szükséges dolognak gondoltam sokáig a filament-mozgás figyelést, de aztán megismerkedtünk. Én és a titan extruder. Azóta soha nincs kattogás, dugulás vagy hasonló probléma. A filament elfogyását nálam a vezérlő figyeli gyárilag, és ha végzett a nyomtatással akkor pedig áramtalanítja is magát. (Lerdge board + Power modul)

Az ilyesmi dolgokról nekem mindig az a véleményem hogy nem a hiba detektálására és esetleges kezelésére kell koncentrálni, hanem egész egyszerűen úgy kell megkonstruálni a szerkezetet hogy a hiba ne történhessen meg.

Amúgy gratulálok mert ötletes szerkezet és a kivitelezése is tetszik.
(#) berjoska hozzászólása Dec 21, 2018 / 8
 
Sajnos a kereskedelemben nem kapható magyar (gyerek) dallamot lejátszó chip.
Ennek a tarthatatlan állapotnak a megoldására találtam ki, és gereblyéztem a
netről össze, az alábbi megoldást.
Egy Attiny85 chip egy 10mF kondenzátor
és egy kis hangszóró az összes hardver.

Amikor még nagyon kicsi volt mobil telefonok memóriája a NOKIA
szabadalmaztatott egy RTTL lejátszó csengőhang szabványt.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ring_Tone_Transfer_Language
A RTTL nóták lejátszásra az ARDUINO-ra meg van írva program,
és netről szabadon letölthető.
https://www.instructables.com/id/RTTL-Tunes-on-arduino/
Nem értem a működését, de nem is kell.
Hogyan programoz egy botfülű, magyar dallamot egy Attiny85 chipbe?
Úgyhogy a =
http://midi.mathewvp.com/midi2RTTL.htm
honlapon MIDI-ből lehet online konvertálni RTTL sztringet.
Magyar MIDI-kel meg tele van a net.
Nem minden konvertálás tökéletes de 95% -ban elfogadható.
Van ami gyalázatosan szól.

Közvetlen RTTL formátumban angolszász nóták tömkelege van a neten =
http://www.picaxe.com/RTTTL-Ringtones-for-Tune-Command/
http://mines.lumpylumpy.com/Electronics/Computers/Software/Cpp/MFC/....RTTTL
https://www.vex.net/~lawrence/ringtones.html

Az eredetileg Arduinora ( Atmega328 = 32K ) írt RTTL lejátszóhoz mellékelt
angolszász sztrigek és a lefordított sztrigek az Attiny85-nek,
lehet hogy hosszúak lesznek ( 8 K ). A sztring nem fér be a SRAM-ba
és ezért a fordító hibát jelez. A Klapka induló bőven befér,
de ezzel a rövid példával szemléltetem a sztring rövidítés lépéseit.
Klapka induló eredetije így tölthető le az online konverterből.
KlapkaIndulo:d=4,o=5,b=110:e,e,8e,e,8d,8c,8c,d,e,p,a,a,8a,a,8g,8f,8e,d,e,p,e,e,8e,e,8e,8a,8g,f,e,p,e,a,8b,b,8b,8e,c6,8b,8a,8g#,a
A programba a csillagok helyére kell beilleszteni a karakter sort.
A két macska köröm közé!
char *song = "***********************************"; // Klapka induló
Elsőre a nevet egy karakterre csökkentjük. Kötelező legalább egy karakternek a ( : ) előtt lenni!
char *song = "K:d=4,o=5,b=110:e,e,8e,e,8d,8c,8c,d,e,p,a,a,8a,a,8g,8f,8e,d,e,p,e,e,8e,e,8e,8a,8g,f,e,p,e,a,8b,b,8b,8e,c6,8b,8a,8g#,a”; // Klapka induló
Ha még mindig hosszú akkor a sztring akkor a ( „ ; // ) sorvéget szúrjuk be valahová
és ha már engedi feltölteni a Attiny85-be akkor meghallgatjuk.
Ha a végén félbe vág egy ütemet akkor tovább tologatjuk előre,
vagy hátra, addig amíg egy frappáns ütemmel nem fejeződjön be a dallam.
char *song = "K:d=4,o=5,b=110:e,e,8e,e,8d,8c,8c,d,e,p,a,a,8a,a,8g,8f,8e,d,”; // e,p,e,e,8e,e,8e,8a,8g,f,e,p,e,a,8b,b,8b,8e,c6,8b,8a,8g#,a”; // Klapka induló

A program működése.
Az Attiny85 a feszültség megjelenése után 3 mp után lejátssza a nótát.
Utána sleep-be megy a PIC.
A nóta választékból csak egy nótát lehet a REM-ből kivinni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A Pic 1 lábán a nóta alatt magas szint van.
Pl: egy optó csatolós tranzisztort bekapcsol vagy egy relé
és az áramkör saját tápfeszültségét meg adja.
Az optocsatolo áramkörét egy pillanatra rövidre zárjuk
(zenélő sörnyitó) és dallam lejátszásig a optocsatolo főáramkörében levő chip működik.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2018
(#) Kovidivi válasza berjoska hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Ötletes!
Megnéztem, ezen a programon nem sokat lehetne tömöríteni!
(#) lóri válasza berjoska hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
"Utána sleep-be megy a PIC." Akkor ezt átírtad pic-re?
(#) kameleon2 válasza berjoska hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Szia!
Már nem tudom pontosan kivel, de valakivel itt a fórumon összebeszéltünk úgy egy éve és a régebbi Z80 dallamcsengő nótái is lejátszhatóak Arduinon.
Annyi, hogy nekem a 2-es lábon van a hangszóró, de nyilván ha átírod 1-re nálad is működik. Sajna félbe lett hagyva, de a hangtábla is megvan hozzá, így bármi átalakítható rá.
(#) Gafly hozzászólása Dec 21, 2018 / 10
 
Ez az utolsó bőr (tényleg) Jani gityó_motyójáról, amely készen van az összes ragasztással, dokumentációval meg minden.
- 100 dW tartós szinuszos teljesítmény.
- 1 cső.
- 2 csatorna.
- Zenére villogó LED fényeffekt.
- Hordozható kivitel (2D! beállítási lehetőség).
- Ingyenes házhoz szállítás.
- (Szinte) tönkretehetetlen kivitel.
- Macskák csak illusztráció!

Sok boldog névnapot!
Kellemes Karácsonyt!

Remélem jól elhúzod a nótánkat vele. Baromi nagyot szól, mellesleg.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2018
(#) Laslie válasza berjoska hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Erről már Topi írt is egy cikket 2008-ban. Egyszerű dallamcsengő
(#) berjoska válasza lóri hozzászólására (») Dec 21, 2018 / 1
 
Eltévesztetem az Attiny85 megy sleep-be.
(#) MikulaSan válasza berjoska hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Örök hála best ötlet :O
(#) berjoska hozzászólása Dec 22, 2018 / 6
 
Az Jézuska utolsó hajrában elkészítette az unokának a teljes projectet.

https://www.youtube.com/watch?v=pKo9ytFmRPk&feature=youtu.be

A dallam generátor a helyére került. A HESTORE ajándék fenyőfa pozitív érintkezője össze lett forrasztva mellette levővel és így az USB-be bedugáskor feszültség alá helyezi a dallam chipet. Az 3 mp késeltetéssel lejátssza nótát. A nóta végén a chip sleep-be megy át. A gomb benyomása megszakítja chip be tápját és elengedés után 3 mp újra lejátssza a nótát. Stb
Kellemes Ünnepeket Kívánok mindenkinek.
(#) berjoska hozzászólása Dec 22, 2018 / 4
 
A 3 D nyomtató fórumokon többször találkoztam azzal a problémával, hogy filament bemeneti nyílását kikezdi a filament. A peca boltokba lehet kapni 2mm belső lyukú PORCEÁN damil vezetőt gyűrűt 300Ft alatt. 5 perces két komponensű UVERAPID ragasztóval ragasztottam fel a gyűrűt a filement lyuk bejáratra. A ragasztás idejére a lyukat, átgyúrt kenyér galacsinnal töltöttem fel, mert hirtelen nem volt más itthon. (rágógumi, is jó lehet) A felületet össze vissza megkarcoltam, hogy a ragasztó jól tapadjon. A fekete porcelán gyűrű, egy fém gyűrűbe van applikálva, aminek több csápja van a mi botra erősítéshez kellett eredetileg. Ezeket el csíptem, és a maradék drótokat és óvatosan egy síkra kiterítettem mint ha csápok lennének. Ezeket a drót csápokat jól befuttattam ragasztóval.
Minden fekete és csillog a képen, de remélem jól látható megoldás.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2018
(#) berjoska hozzászólása Dec 23, 2018 / 1
 
Elfelejtettem, hogy készítettem egy filament vezető porcelán gyűrűt is.
Ez nekem feleslegessé vált mert a 11 hozzászólással előbb megépített filament mozgás ellenőrző 3 db. tárcsája kiváltotta ezt vezető gyűrűt. A neten sok féle kinyomatható filament vezető van, de én úgy gondolom a porcelánba jobban csúszik a filament, és nem KOPTATJA ki a lyukat.
A peca boltokba lehet kapni 10mm belső lyukú PORCEÁN damil vezetőt gyűrűt 300Ft alatt. 5 perces két komponensű UVERAPID ragasztóval ragasztottam be a gyűrű fém tartóit az általam kinyomatott tartó bakba.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
(#) Sanyesz5 hozzászólása Dec 24, 2018 / 2
 
Sziasztok!

Megfogadtam hogy saját tervezésű geiger müller számlálót építek az egyik csövemnek, mivel nem sűrűn használom az eagle-t, ezért az eredmény lehetne jobb is.

Számláló

Elnézést a nagy rendetlenségért de a videó azon melegében készült ahogy feléledt, dobozt majd nyomtatni szeretnék idővel.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2018
(#) zolek válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
Üdv. Jó az, gratulálok. Az alkatrészeket meg összébb rakod vagy smd megoldás. Az asztal, hát látnád az enyémet.
(#) krisz69 hozzászólása Dec 24, 2018 / 4
 
Sziasztok . Először is kellemes ünnepeket ,Békés boldog karácsonyt mindenkinek.Itt az ünnepi készülődés közepette készült egy kis remekmű. Nézzétek meg ti is Ágota Ds-1200. Kicsit másként.
(#) krisz69 hozzászólása Dec 24, 2018 / 3
 
még fotó
(#) zolek válasza krisz69 hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
Üdv.Neked is kellemes karácsonyi ünnepeket. Használd egészséggel. A kondenzátorok között az mi? A 48964987_102...jpg -en a két ellenállás meg van égve ?
(#) krisz69 válasza zolek hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
Takony ragacs ne mozogjanak . Tudom csúnya .. de ki nézegeti
Következő: »»   1499 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem