Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1550 / 1672
(#) Udvari Zsombor válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Harmadi képen a panelon az a trimmer mit szabályoz? Ajánlanám annak "megtekergetését" normál szintű audio jel mellett, hátha úgy be lehetne lőni az érzékenységet...
(#) zsoltee0001 hozzászólása Ápr 7, 2020 /
 
Ha már fertőtlenítés: házilag érdemes csinálni ózon generátort? Régi nyomtatókba a nagyfesz csinálta az ózont, még be is volt építve egy filter, mert büdi volt, ha most egy ilyet beüzemelek akkor működhet?
(#) patexati válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Az ózon mérgező.. HGLI összetörve termeli rendesen.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2020
(#) mnyugger válasza patexati hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Figyelj csak. Van egy ellenállás a gyújtó elektródához. Megmérnéd az ellenállását? Az enyémen eltört.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
A sok UV pedig tönkreteszi a műanyag, fa berendezéseket, a festett felületeket, a ruhák színét, anyagát, a papír színét és állagát is rontja.
(#) mnyugger válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Ezért kell az UV forrást úgy burkolni, hogy a fény árnyékolva legyen, de a hő és az ózon ki tudjon jönni.
A helyiségben szükség szerint "égetni", majd 2 óra múlva alaposan kiszellőztetni az ózont. Addig persze nem bent tartózkodi!
Elpusztít minden élőt. A vírustól a penészen, a növényeken át, akár az embert is!
De jól használva igen hatékony a kártevők irtásában.
(#) Hp41C válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Idézet:
„(Az ózon) ....Elpusztít minden élőt.”

Sőt oxidál mindent, fát fémet stb. Nézz meg egy villanypásztort, ami elég sokáig máködött.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2020
(#) mnyugger válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Sajnos nem ismerek egyet sem.
Tereli a villany nyájat?
S mi hajcsa őket? Robopuli?


Az biztos, mikor anno sokat jártam az állategészségügyi intézetbe, ott a vizsgálókban, műtőkben szinte állandóan égett a germicid lámpa. Csak akkor nem, ha bent volt a személyzet. De pl. éjjel mindig.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2020
(#) patexati válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Nem tört el vadi új izzó volt .Becsavartam papírostól és abban koppintottam rá kis kalapáccsal..Fogóval tördeltem le a maradékot.. A többieknek is válaszolva .. Én tudom,hogy az ózon visz mindent,de maga a brutális uv sugárzás is.. Az ózonnal nem szívesen kísérleteznék most van elég baj így is.. Maga a fény sterilizál.. Tegnap két helységben használtam addig voltam ott még bedugtam és visszamentem abba a ködös fénybe kihúzni ..Ma égett az arcom és a szemem is kicsit csípás..Szóval nem játék főleg 400W.. Aki ilyenbe fog jól gondolja át mit csinál mert nem nehéz megvakulni,nem egyszerű az orvoshoz kerülni sem.Ez egy "megoldás" (Édesanyám 66 éves ,neki ez is egy pulssz biztonság érzetet ad mi valós is a sok reklámozott dolgokkal szemben) .Nekem ez volt nem volt kisebb kéznél.. Háziállat,növény ,bármilyen élőlény ez kicsinálja pár perc alatt!!Persze mit féltetek nem kéne a fényben úsztatni.. A legújabb hóbortom,örökségem egy h0 terepasztal mi építek egy szobában na ezt letakartam az egészet..
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2020
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Holnap pont azt hoznak egyet javítani mi több kilométert tud.. Kíváncsi leszek rá
(#) gernerakos válasza patexati hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Az itt és a korábban felsorolt veszélyek miatt, én személy szerint úgy gondolom, ennek nem lenne helye itt.
(#) patexati válasza gernerakos hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Ezért is írtam le a veszélyeket..Mindeni csak saját felelősségére próbálkozzon ilyesmivel!!!SAJNOS VAN AKTUALÍTÁSA!!!Ha a moderátor úgy látja kérem törölje a téma hozzászólásait és egyebeket!
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2020
(#) gyerek67 válasza patexati hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Szerintem a modi nem fogja törölni.
Valamennyien tudjuk, a germicid lámpa nem játék.
Ugyanakkor például a villany sem játék, mégis foglalkozunk vele.
Egyszerűen TUDNI KELL ÉSSZEL HASZNÁLNI és tudni kell, HOL A HATÁR!
Ez a lámpa nagyon hasznos tud lenni pl. csírátlanítás esetén, de valóban, "visz mindent, mint a makk hetes"!
"Az ózon dögletesen" oxidál!
(#) mnyugger válasza patexati hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Nekem tört el. Azt kértem mérd meg, de hagyd!
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Ápr 7, 2020 /
 
Szerintem túl gondoltátok ezt az izzós veszélyt. Sok már az egész.
(#) tibibalogh520 válasza patexati hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Szia!
Azt szeretném kérdezni, hogy a begerjedéstől számítva (tehát, mikor már elérte a névleges fényerejét) hány percig működtetted helyiségenként?
(#) BarnaPili válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Sok éve gyakorlaton a nyák levilágító hámozott HGLI volt.Annál is elégett a beépített ellenállás.Akkor egy vasaló lett bekötve helyette.
(#) patexati válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Ápr 8, 2020 / 1
 
Kb 10 perc..
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 8, 2020
 
Tisztelt Fórumozók!
Való igaz, hogy az ózon nem játék, veszélyes, rendkívül oxidatív hatású, ezért az emberi/állati szervezetekre roncsoló hatással van, és ezt fontos is kihangsúlyozni, de azért ne felejtsük el, hogy ez a téma alapvetően arról szól, hogy "Ki mit épített". Ezért kérjük, hogy a további - nem témába illő - beszélgetést (úgy mint ózon (O3), HGLI lámpa átalakítása, stb.) a megfelelő témában legyetek szívesek folytatni!
Köszönjük.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Ha már fa.

holder.JPG
    
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
S mit hold?
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Mi lenne ennek a célja? Képről nem lehet rájönni.
(#) Arcor hozzászólása Ápr 9, 2020 /
 
Üdvözlöm a fórumozókat!
Egy Logitech Z5500-as 5.1 subjának a hátlapjába építettem egy 2.1-es erősítőt. A végfokok kitekből lettek kiválasztva. A mélyet egy hidalt Tda 7293 pár hajtja, a sztereo párt pedig egy 496-090-es stk. A mélyhangszórót lehet külön,passzívan is használni egy kapcsoló segítségével. Aktívan pedig állítható a frek.levágás és a hangerő a hátsó potikkal.
Mivel nem akartam ezeket a batár hűtőbordákat átfúrni, meghagytam az eredeti szorítólécet és a paneleket fordítottam meg. A gyári nyákot ami a hűtőbordába csúszik lecsupaszítottam és mindent ahhoz rögzítettem. A trafója a gyári 14-14; 26-0-26 os toroid. Sajnos utólag kellet bele hangszóróvédelemet tenni, viszont ezeknek nem terveztem helyet a hátlapra, így a doboz aljába lettek becsavarva. Kíváncsi vagyok a véleményétekre, megköszönöm ha leírjátok.
Üdv.: Pali
(#) Arcor hozzászólása Ápr 9, 2020 / 2
 
Ez pedig egy lm3886-os sztereó erősítő, kiegészítve 2 gitárelőfokkal, egy régi videoton tuner dobozában.
(#) Arcor hozzászólása Ápr 9, 2020 /
 
Szintén egy sztereó erősítő, egy monacor-os rack-ban. Nagyon szépen szól, de sajnos bemeneti kábelek-potik nagyon felveszik a trafó zaját. A teljesítménytranzisztorok a borda aljára vannak csavarva.
(#) janigel válasza Arcor hozzászólására (») Ápr 9, 2020 / 1
 
Az én véleményem mindháromnál ugyan az.
Nem az erősséged a szép rendezett huzalozás.
Bocsi, de ez hazavágta az egyébként szép munkát.
(#) deebo válasza Arcor hozzászólására (») Ápr 9, 2020 / 1
 
Idézet:
„sajnos bemeneti kábelek-potik nagyon felveszik a trafó zaját”


Ha a trafót effektíve rárakod a bemenetifokozatra, aminek a kábeleid szinte rátekered a trafóra, ezen nem kell meglepődni.
És igen, a huzalozásnak nekifuthatnál mégegyszer, mert jelenleg siralmas. Amúgy a rendezett huzalozásnak nem csak esztétikai előnye van ám!
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2020
(#) Arcor hozzászólása Ápr 9, 2020 / 1
 
Köszönöm az észrevételeket! A jövőben jobban oda fogok figyelni az esztétikus-precízebb huzalozásra.
(#) janigel válasza Arcor hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Lehet hasonlóan is, és akkor jó pontot is adnak rá.
Most talán több idő van a virus miatt, én a helyedben átkábelezném őket.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2020
(#) deebo válasza janigel hozzászólására (») Ápr 9, 2020 / 1
 
Jó, azért házi barkácsban ne várjuk el a precíz szalagkábelezést.
Én néhány éve így oldottam meg, odafigyelve, hogy a trafó a lehető legtávolabb legyen a kisjelű fokozatoktól.

pkld150.jpg
    
Következő: »»   1550 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem