Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1551 / 1672
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 10, 2020 /
 
Tegnap szerkesztettem egy össze kötő elemet a különböző átmérőjű tengelyek össze kötésére. Az első próba után kattanás és a számláló nem számolt többet.
(#) bbalazs_ válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Ránézésre excentrikus a furat. Bár ha végig ugyanazzal a fúróval fúrtad, akkor mindegy.
Ha viszont a két végéről külön-külön kezdted, akkor ez lehet oka.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Mi tört el? Javitható?
Húzhattál volna rá szelepgumit, bármi rugalmasat.
Nem véletlen találták ki a tengelykapcsoló gépelemet.
(#) jani1987 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
A 3mm-essel teljesen keresztül fúrtam. Míg a 6-ossal csak félig.
(#) Szárnyas válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
És ezt miért ebbe a témába írtad?
(#) jani1987 válasza Szárnyas hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Ki mit épített?
(#) sonajkniz válasza deebo hozzászólására (») Ápr 10, 2020 / 3
 
Amikor rámjön, én így vezetékelek.
Kicsit babrás, de nekem tetszik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) gyurma888 hozzászólása Ápr 10, 2020 / 6
 
Sziasztok!
Egy tavaly elkészült projektemet szeretném megmutatni nektek. A végeredmény nem lett tökéletes, de rengeteg mindent megtanultam a készítés folyamán, és úgy gondolom, ez volt a cél.
Egy VFD-csöves (IV-6) órát készítettem, mindenféle extrával. Engem főleg a digitális rész érdekelt, így a tápegység és a csövek meghajtóinak a kapcsolása Hp41C cikke alapján készült (köszönet érte!), viszont az óra NYÁK-jait (egy kétoldalas SMD és egy egyoldalas furatszerelt) én terveztem és készítettem vasalással. Két PIC található benne, egy 18F2455 és egy 12F1501, ezeket MikroC-ben programoztam.
Van benne hangszóró az ébresztéshez (csak négyszögjellel képzett hang), hőmérsékletszenzor, egy fényérzékelő, egy mozgásérzékelő, reed-relé, mikrofon (tapskapcsoló, fényforrásokat kapcsolja), IR szenzor (távirányítóhoz), DCF77 vevő, RGB csőalávilágítás, 3 db 12V illetve 5V kimenet fényforrásoknak, illetve egy 12V RGB LED-szalagot is képes vezérelni. Továbbá az eszköz kapcsolódik WIFI-re (ESP8266), és egy kis weboldalt (c1.jpg) képes megjeleníteni, amin állítani lehet a pontos időt (ha nincs DCF vétel), ébresztőt, a különböző fényforrások fényerejét/színét, a csőalávilágítást, illetve kiírja a hőmérsékletet, dátumot, pontos időt. Az óra menüjében (a fizikális, "csöves" menü) távirányítóval lehet navigálni az idő, dátum, hőmérséklet, ébresztő funkciók között. Egyébként ha nincs mozgás a helyiségben, akkor az egész 12V-os rendszert (+csöveket) lekapcsolja egy relé.
Ez volt az eredeti... Aztán végül elvittem egy versenyre a kis kütyüt (illetve a hardver maradt itthon, és neten keresztül értem el a versenyen), ezért még készítettem hozzá egy kis html-css-php alapokon működő webfelületet (a5.jpg, ez már windowson van, és az adatokat úgymond továbbítja), ez esztétikusabb, és tartalmaz egy kis bejelentkezős felületet is (b1.jpg). Meg egyébként stabilabb is, mert a sima webes felület néha sajnos kifagy.
Tehát tulajdonképpen ez egy Nixie-óra, de meg van tuningolva még a windowsos szerverrel, illetve vannak még egyéb apróságok is, pl. készítettem hozzá fényforrásokat (DSC_2335), és egy távirányítót (DSC_2002). Összességében talán azt mondanám, hogy ez egy kis okos-otthon rendszer (hiszen itt a lakásban a különböző világításokat kapcsolja, és netről elérhető), aminek a lelke egy aránylag okos nixie óra.
Rövid kis videó itt.
(#) gyurma888 hozzászólása Ápr 10, 2020 / 2
 
Még egy-két kép...
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Magnetront, természetesen.

Ebben talán kicsit kevesebb faipari elcseszés van, azt inkább pótoltam fényképzesi hiányosságokkal.

Ugyanakkor lehet hogy idén Békéscsabán/Egerben nem lészen látható, de ez nem az én döntésem...
(#) kalmi.kalmi válasza gyurma888 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 / 2
 
Látszik, hogy igazi hobbielektronikás vagy !
(#) deebo válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 10, 2020 / 1
 
Látszik, de őszintén szólva még mindíg többre tartom az ilyesmiket, még a csúnyán huzalozott erősítőt is, mint amikor gyári panelek vannak összekötögetve és jön a fiatalember, hogy nézzük milyen frankót épített.
(#) gyurma888 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Köszönöm, igen, ez így van
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Nem lészen lehet, mert lehet meg sem lesz tartva. Épp a minap ecsetelte a fő delikvens nekem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) zoka hozzászólása Ápr 10, 2020 / 4
 
Sziasztok!
2db Osram HNS L 36 W 2G11 típusú UV-C kompakt fénycsőből építettem egy vírusölő lámpát, először üveg tükrökkel, majd miután megtudtam, hogy a sima üveg elnyeli a kb 300nm hullámhossz alatti fényt, alumínium szalagot ragasztottam a tükrökre. 72W, de abból 20-24W tisztán 254nm-es UVC energia. Úgyhogy szerintem elég ütős lett. A vírusoknak lőttek.
Már pár perc használat után furcsa szag terjeng a szobában. Egyértelműen, határozottan mondható, hogy a lámpa használata után lehet érezni, és nagyon intenzív. Ez akkor csak is ózon gáz lehet? Mert akkor nem kéne belélegezni. Gondolom egy alapos szellőztetés elég. Égett, szúrós gumiszag, vagy nem is tudom, mire hasonlít. A fénycső adatlapjában az áll, ózon-mentes. Ezért nem értem.
A WC-ben, fürdőben próbáltam ki 5-5 percre, ami 1-2 nm területre szerintem elég is. Kékes-zöld fény szűrődik ki a kulcslyukon, hátborzongató. Nem is mertem a közelébe menni, a középső kép is egy videóból lett kivágva.

UVC-2x36W.jpg
    
(#) Gafly válasza zoka hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Azon gondolkodom, hogy most ez:
- Tanács,
- Dicsekvés,
- Kérdés?
Annak megfelelő a válasz.
(#) Gafly válasza TAttila77 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Én is ott tartok, hogy ezekből: Békéscsaba/Eger/Burabu minden megy a levesbe.
Még a Rákoshegyi bográcsolás is meglehetősen szűk körű (már ugye ha egyáltalán...).
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 10, 2020 / 1
 
A békéscsabai bográcsolás meg lesz tartva.

Többször is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Úgy bepiálunk, hogy azt még a baci se élje túl. Hol hallottam, hogy a nagy járványok idején az orvos a sok alkoholnak hála megúszta a fertőzést?
(#) TAttila77 hozzászólása Ápr 10, 2020 / 8
 
"A legendák velünk élnek."
A nyuszi megtojta a majdnem full Psvane 300b SE kaszkód meghajtású végfokomat. Hónapok hosszú-hosszú sora után elkészűltem. Igazi élményt ad nekem a hangja.
(#) nandika76 válasza sonajkniz hozzászólására (») Ápr 10, 2020 / 9
 
Sziasztok!
Nekem most így sikerült.
(#) zoka válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Nincs ebben semmi bonyolult.
Leírtam:
1, mit építettem
2, mit tapasztaltam
3, mik az észrevételeim.
Tanács: nincs benn.
Dicsekvés: ennyi erővel mindenki, aki itt közzéteszi, hogy mit épített.
Kérdés: az van benn, hogy miért van furcsa szag, holott ózon mentes a lámpa. De ez le is van írva.
(#) kalmi.kalmi válasza zoka hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Ebből a fénycsőből csak vírusölő lámpát tudsz készíteni. De ha az egészre gondolsz, akkor jó lett a kivitelezése. Megnézném belül is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) zoka válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Köszi! Pont arra van szükségem, csak ezt a furcsa szagot nem tudtam mire vélni.
(#) kalmi.kalmi válasza zoka hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
A fertőtlenítés illata, égnek a vírusok.
(#) zoka válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Mutterom is ezt mondta szó szerint. Most égnek el a vírusok!
Még itt van néhány kép a belső kivitelezésről. A tükör be lett vonva alumínium fóliával.
(#) kalmi.kalmi válasza zoka hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Egyszerű de nagyszerű !
(#) Gafly válasza zoka hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Igaz.
(#) zoka válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Köszi! Remélem hatásos is lesz.
Következő: »»   1551 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem