Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   493 / 570
(#) bozarzol hozzászólása Aug 29, 2021 /
 
Egyelőre elég elfoglaltség lesz ellenőrizni. Köszönöm szépen a segítségedet!
(#) Kokass Nandee hozzászólása Aug 29, 2021 /
 
Sziasztok. Immergas zeus maior 21,ha leáll a fűtés, nincs utókeringetés. Mi az ok, hol keressem a hibát? Mihelyt leáll a termosztát, utána szinte egyből megáll a keringető. De a hmv előállítás áll érdekes megy akár 3 percig is a szivattyú. Tudtok segíteni??
(#) qut88 válasza bozarzol hozzászólására (») Aug 29, 2021 / 1
 
Majdnem minden Sanyi, a bekapcsolás után végez egy gázszelep ellenőrzést, ami abból áll hogy a szabályzó motort ide-oda megtekeri. Ha nem ér át a másik végállásba akkor instant hiba lép fel. Magát a motort csak mérés alapján lehet kideríteni, hogy jó-e.
(#) jpuskas99 válasza Kokass Nandee hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Áramlásérzékelő?
Tehát leáll a kazán fűtésre (lekapcsol a termosztát) és a keringetés is leáll. Közben a fűtővíz hőmérséklete mennyi volt maximum? És mennyi a hmv hőmérséklete maximum az utókeringtetés indulása előtt? A kijelző hőmérő által mutatott értékekre gondolok.
(#) Kokass Nandee válasza jpuskas99 hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Nos hmv készítés él 70 foknál veszi el a lángot, majd kB 45fokig utókering, ekkor leáll a hmv nél. De sima fűtésnél mindegy hogy 35 foknál, vagy 55fok előremenőnél állítom meg a termosztáttal, ugyanúgy reagál, egyből megszünteti az utókeringést. Ezután kb 3 perc
(#) Kokass Nandee válasza Kokass Nandee hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
És majd 90 fokot mutat az analóg, közben felsistereg a hőcserélő, mintha forrna...
(#) bozarzol hozzászólása Aug 30, 2021 /
 
Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Az első, hogy a tágulási tartályt cserélni kell. Ezt a hibát tudom első körben orvosolni, aztán meglátom hogyan tovább. A szerelőkkel semmi bajom, csak "mifelénk" két féle található. 1: Figyelj, hívj vissza fél év múlva és akkor megmondom, hogy vállalom vagy sem; 2: Duval kazán? az 1.000.000 lesz - kaján vigyorral, ja csak éves karbanartás? Szóval, na...
(#) jpuskas99 válasza Kokass Nandee hozzászólására (») Aug 30, 2021 /
 
Én először elvégezném az alábbiakat:
Az áramlásérzékelő mikrokapcsolót megmozgatása többször, annak a ki-be mozgó dugattyúnak a befujása WD40 spray-vel, vagy bekenése szilikonzsírral.
A képen a 10-es tétel (ventilátor biztonsági átfolyásmérő-nek nevezi), valójában egy áramlás hatására elmozduló mikrokapcsoló.
(#) adam222 hozzászólása Szept 4, 2021 /
 
Sziasztok!

Adott egy Junkers Euroline ZW23-1KE típsú kazán. A mai napon kitakarítottam, portalanítottam, savaztam a hőcserelőt. A probléma az, hogy a meleg vizet nem képes 60 foknál melegebbre fűteni. Meleg víz engedésnél a kezemet meg se égeti. Mi lehet az oka, hogy nem képes melegebb vizet csinálni? Ez a probléma a tisztitás előtt is meg volt, csak bíztam benne, higy a tisztítással ez a probléma megoldódik. Nyomás van a rendszerbe kb. 0,5bar nyugalmi állapotba.
(#) Gombszem válasza adam222 hozzászólására (») Szept 4, 2021 /
 
A hőérzékelő NTC-t kellene ellenőrizni ohm méréssel.
(#) adam222 válasza Gombszem hozzászólására (») Szept 4, 2021 /
 
Melyik NTC-ről van szó a kép alapján? Mi az NTC szerepe és miben nyílvánúl meg ha hibás? Mennyinek kell lennie az ellenéllásnának?
(#) uniman válasza adam222 hozzászólására (») Szept 4, 2021 /
 
Csak a hőcserélőt...? A kazánt meg nem? De a fél bár is kevésnek tűnik !
Ez meg a "hőérzékelője"...
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2021
(#) adam222 válasza uniman hozzászólására (») Szept 4, 2021 / 1
 
De a kazán testet is kitakarítottam. Azóta már felpumpáltam 1,5 barra. Ez a hőézékelő a kazántesten van, miben nyilvánulna meg, ha hibás lenne?
(#) uniman válasza adam222 hozzászólására (») Szept 4, 2021 /
 
Egyenlőre csak mérd meg "hidegen" az ellenállását...meg esetleg "melegen" is.
A "hidegen" (15-20°C-on) értékét holnap én is megtudom mérni egy elfekvő készülékemen...
De nem hinném, hogy az a baj...
Inkább nyári üzemmódban ellenőrizd, hogy melegvízvételnél a radiátorok nem melegszenek-e egy kicsit...(váltószelep gond).
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2021
(#) adam222 válasza uniman hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Ha NTC hiba lenne akkor nem kellenenvalami hibajelzést dobnia a kazánnak?

Egy valamit viszont nem értek a bekötést illetően. Hozzá nem ertőként megpróbálom elmagyarázni. Adott a kazán, amibe 5 ,,cső,, megy be. Balról jobbra sorolom: fűtés előremenő, hideg víz bemenő, gáz, meleg víz kijövő???, fűtés visszatérő ág.

Na már most, a kazán gépkönyve szerint, ha szemből állunk a kazánnal akkor a jobb oldalon megy be a hidegvíz és a bal oldalon jön ki a melegvíz.

Ennek ellenére, ha megnyitom a csapon a meleg vizet, elkezd dolgozni a kazán, akkor az a flexibilis cső melegszik, amin elvileg hideg megy be, tehát a bal oldali cső, ez miért van? Olyan mintha fordítva lenne a bekötés. Próbaképp megcseréltem a flexibilis csövet, de így viszont a meleg víz megnyitásakor csak hideg víz jött a csapból, a kazán be se kapcsolt. Nem tudom mennyire érthetően írtam le. Olyan mintha a rendszerbe lenne a meleg és hideg kör között egy átkötés.
(#) adam222 válasza uniman hozzászólására (») Szept 5, 2021 / 1
 
Azt hiszem megoldódott a probléma. Az egyik csapon a hideg körből átfolyt a hideg víz a meleg körbe, így persze, hogy az amúgy is 60 fokos vizet, ami a kazánból jött ki, lehűtötte.
(#) zoszka válasza adam222 hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Balról a 4. a hideg betáp. Ha lekötöd a flexiket csak az egyikből szabad a víznek folyamatosan, nyomással jönnie. Az lesz a hideg betáp. Ha mindkettőből jön, akkor vagy van egy rossz kötés (hideget-meleget átkötötték), vagy ha van termoszelepes csapod, akkor az enged át visszafele.
(#) uniman válasza adam222 hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Ügyes! Ezt a hibát nehéz megtalálni... Egy ismerősömnek a kádcsapatelepe is ugyanígy meghibásodott...a rutinos szerelőnek is egy kis időbe tellett mira rájött erre. Egy Junkers átfolyós gázbojler állandóan kikapcsolt...a kiáramló meleg lett, de csapból langyos víz folyt.
(#) jpuskas99 válasza uniman hozzászólására (») Szept 5, 2021 /
 
Azért inkább könnyű dolog, mert egy háztartásban azért van mosdócsaptelep és mosogató csaptelep is. Egy laikus ember is ezt ellenőrizte volna először. Ha azoknál, mindegyiknél is ezt a dolgot produkálta volna, akkor a kazánnál lett volna a hiba.
(#) uniman válasza jpuskas99 hozzászólására (») Szept 6, 2021 /
 
Akkor (csak neked) leirom a részleteket:
25 m hosszú ház, 8 melegvízvételi hellyel.
A közepén elhelyezett fürdőszobában nem volt elég melegvíz, a kazánnal egy helyiségben!
(Csak az lett próbálgatva/használva.)
Az "áteresztős" keverő kádtöltő csaptelep pedig a leghátsó füdőszobában volt (8 m-re).
Elzárt állapotban nem folyt belőle a víz, de a hideg- és a melegvíz bemenetek között áteresztett.
Comprende?
A kazán kimenetére közvetlenül rákötött zuhanyrózsából pedig ömlött rendesen a forróvíz..
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2021
(#) jpuskas99 válasza uniman hozzászólására (») Szept 7, 2021 1 /
 
Kedves uniman!
Je compris.
Akkor ez nem gázkazán, hanem vízvezetéki szerelési, csaptelep meghibásodási probléma.
„a hideg- és a melegvíz bemenetek között áteresztett”
Ilyen nincs azoknál a keverős csaptelepeknél, egyik furaton jön a meleg, a másikon a hideg és ahogyan elfordítod a csapkallantyút, úgy szabályozza a meleg és hideg áramlását a furatok reteszelésével.
Talán elkerülte szíves türelmedet, vagy nem olvastad el figyelmesen, hogy a hozzászólásomban azt írtam, miszerint egy laikus is észrevenné, hogy a házban a többi csaptelep jól működik, csak egy csapteleppel van a probléma, ezért azzal kezdeném a hiba orvoslását.
A ház mérete, hossza, a vezeték hossza nem számít, ez csak a fizika.
Nem akarok vitába bocsátkozni, nekem nem ér annyit.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Kedves VIM és Többiek,
nos ma végre megtörtént a "szent TÁT töltés".
Minden pontosan úgy volt, mint ahogyan VIM mester is leirta, áldassék a neve.
De messze nem úgy, mint ahogyan én gondoltam.
Kezdve onnan, hogy ez a Renova Star F24 marhául nem úgy néz ki valójában, mint a rajzon.
Például a tágulási tartály nem is látszik, mert hátul a hőcserélő mögött van. Nem is látszik belőle semmi, csak egy vékony cső, ami eltűnik hátul, és látszólag semmi értelme nincsen...
A szelep meg kivül van, a kémény mellett. Csak létrával megközelithető...
Leengedéshez meg csak egy szilikon cső kell, van neki helye, ahová fel kell dugni...

Szóval a iszapgyűjtő, meg leengedő és egyéb átszerelés elmarad egy darabig, érdektelenség miatt...
Viszont egy fikarcnyi levegő sem volt TÁT-ban.
Ugyanakkor a burkolat leszedésekor egy rakás aprópénz hullott a nyakunkba. Néztünk is egymásra a mesterrel:
- Mi fenének tömködnek pénzt a kazánba? Zörgött?
- Nem én voltam.
Úgy nézett rám, mintha szerinte itt kettőnk közül valaki hülye lenne.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2021
(#) VIM válasza Gafly hozzászólására (») Szept 9, 2021 /
 
Nem erre gondoltál véletlenül nyelvbotláskor?
(#) jpuskas99 válasza uniman hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Miért a mínusz?
Azért magyarázat illene.
Nem akarok én beleszólni, hogy a többi fórumba mit írsz, én csak segíteni akarok a fórumtársaknak, már ha tudok.
Nem mínuszolós játéknak tekintem.
Bár ha kell, játéknak jó.
(#) jpuskas99 válasza uniman hozzászólására (») Szept 10, 2021 /
 
Ennél a kazánnál a fél bar nyomás is elegendő, de nézd meg ennek a kazánnak a kezelési utasítását, rajta van a net-en.
(#) drszepe hozzászólása Szept 11, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
A lakást egy Immergas Eolo Star 24 3E fűti. 5 radiátor van rajta. A nyáron az összes
radiátor kitakarítottam, és most a próbafűtés alkalmából nagyon gyorsan fűti fel az előre menő vizet, majd lekapcsol, nincs ideje a rendszert felfűteni. Kiírta a 27 hiba kódot /elégtelen körforgás/. A rendszer jó mert áttettem a cserekazánt, és avval működik a fűtés.
Mi lehet a kazán problémája? Az NTC hőmérséklet érszékelő, vagy esetleg van szűrő a kazánba és az nem engedi tovább teljes gőzzel a vizet?
(#) qut88 válasza drszepe hozzászólására (») Szept 11, 2021 /
 
Üdv! Levegős lehet még a kazán, megkell próbálni párszor egymás után ráindítani a fűtést, illetve megnézni a szivattyú tetején lévő légtelenítőt hogy nincs-e zárva. A szivattyút magát is érdemes ellenőrizni hogy forog-e, nincs megragadva véletlen (a közepén lévő csavar kitekerésével.)
(#) mnsttl hozzászólása Szept 13, 2021 /
 
Sziasztok,
Westen star condens kazánunk egyre többször 110es hibakódot ír ki a melegvíz engedése során.Előtte sokszor olyan mintha nem állna le a kikeringetés.Légtelenítési meg automatikus kalibralást is csináltam rajta.Ideig-óráig megy utána megint a hiba.Fűtésnél nem csinálja ezt.Szivattyú is rendesen működik.
Valakinek ötlete,mi lehet a gond?Köszi
(#) Gordon24 válasza VIM hozzászólására (») Szept 14, 2021 /
 
Nagyon köszi a válaszaitokat. Ehhez én karcsú vagyok ki kell hívni egy szerelőt hozzá. Tudtok ajánlani valakit aki Budapesten kitud jönni és tudja a ferrolli kazánokat. Egyébként turbos kazán. Ha jól emlékszem c-s talán
(#) Tusky77 hozzászólása Szept 14, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy Saunier Duval Themacondens F24 kombi kazánunk. Évekig jól működött, igaz a karbantartása bevallom őszintén, hogy kókler szerelő miatt kicsit el volt hanyagolva.

Nemrég cseréltük a szivattyúházat, elvileg üzemel de nem tetszik 1-2 dolog. A biztonsági szelep csöpög, vettem újat. Ma a követező jelenséget tapasztaltam: a fűtés bekapcsolása előtt 0,9 bar volt a nyomás. 52 fokosra volt állítva a víz. Ment kb 1 órát, figyeltem és azt vettem észre, hogy a nyomás felment 2.0 barra, 52 fok helyett mikor kikapcsoltam 56-ot mutatott és csepegett rendesen a biztonsági szelepnél. A tágulásit még nem néztük de az lesz a következő. Szerintetek annak a nem megfelelő nyomása okozhat ilyesmit vagy kilyukadhatott? Szervízben azt mondták, hogy leengedett nyomás és a biztonsági szelep kiszerelése után, az elektronikát levédve fújjam 1 barra és utána szereljem be az új biztonsági szelepet, majd töltsem fel (talán 1.2-1.5 közé). Gondoltok esetleg egyéb hibára? Előre is köszönöm az építő jellegű tanácsokat!
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2021
Következő: »»   493 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem