Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   245 / 841
(#) Ballage válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Egy darab (jó nagy) mutatós műszer fogja mutatni a feszt/áramot két-két méréshatárban (10V,30V,1A,3A). A négy trimmer értelemszerűen a méréshatáronkénti hitelesítést teszi lehetővé.
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Gondolom méréshatár-váltás funkciót. Bocs, de nem hagyhattam ki!
(#) Alkotó válasza Ballage hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Gondoltam, hogy valami ilyesmiről van szó, és éppen ezért hoztam szóba.
Már magam is gondolkoztam, miként lehetne ilyesmi funkciót egyetlen "körkapcsolóval" megoldani. De nem találtam olyan kapcsolási képet, ami számomra kielégítő lett volna. Egyedül a középállástól egyik irányba nagy-fesz, kis-fesz, illetve a másik irányba nagy-áram, kis-áram jöhetett nálam szóba, de kimondottan zavart, hogy mondjuk kis-feszből, kis-áramba, csak az egész sor végigkapcsolásával tudtam volna eljutni.
E miatt inkább a két kapcsolós megoldást használnám, amiből az egyik a U/I, a másik meg a méréshatár váltó.
Végül egy szubjektív kérdés/vélemény. Miért kell a feszültséget 30V tól finomabban is mérni, és ha már kell, akkor mondjuk miért nem 30V/3V formában?
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Sejtettem én, de azért reméltem, hogy mégse...
(#) Ballage válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
A megoldás hely- és pénztakarékosság miatt lett egykapcsolós és egyműszeres.

A két méréshatárnak nincs különösebb oka, egyszerűen a kisebb feszeket és áramokat ezzel pontosabban lehet beállítani illetve mérni. Azért lett 10V a kisebb tartomány, mert ebbe elég sok tipikus tápfeszérték esik (3V, 5V, 6V, 7,2V, 9V stb.). Az 1A meg azért, mert ezzel egy pár száz mA körüli korlátozást viszonylag pontosabban be lehet állítani, 3A-nél ez már csak pár osztás lenne. Várhatóan az én ketyeréim csak ritkán fognak 1A fölé menni fogyasztásban, tehát ez megfelelőnek tűnt.

Ezzel a választással elegendő egy 0..10-es és 0..3-as skálát elkészíteni és már lehet is mérni.

Eredetileg egy PIC-es "okos" modul lett volna benne, de sikerült hazavágnom két IC-t is programozás közben, úgyhogy letettem a dologról.
(#) Woump hozzászólása Ápr 7, 2010 /
 
Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni, hogy a csatolt tápegység kivezetését átlehetne-e alakítani úgy hogy négyvezetékes kivezetés legyen, vagy is hosszú vezeték esetén közvetlenül a fogyasztónál tudjam mérni a kimenő feszültséget és vissza csatolni a szabályzó kör számára? Ha igen hogyan? Vagy csak elég lenne a vcs pontot elvinni a fogyasztóig e cél megvalósításához ? Ezzel szerintem még nem vettem figyelembe a föld vezeték ellenállását is, de lehet hogy tévedek
Válaszotokat előre is köszönöm.

Tapegyseg.JPG
    
(#) mugab válasza Woump hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Így van. A földre meg az a megoldás hogy a kimenőföldet 10-20 ohm mal kötöd a többi föld csomópontjához, és onnan mész egy vezetékkel a kimenő föld vezeték végére. A 10-20 ohm a VCS- CS2 közé is ajánlatos, hogy ha nem csatlakozol négyvezetékesen bármely okból akkor ne szaladjon meg a fesz. .
Szerintem...
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
Sziasztok!
Graetz diódáknak megfelel 4 db 1N4007?
Előre is köszi!
(#) dB_Thunder válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Nem! Az csak 1 amperes ! Itt meg 5 amperről írnak, illetve a graetz-be 10 amperesnél nagyobbat ajánlnak.
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
Melyiket javaslod?
(#) vicsys válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Használd kérlek a válasz gombot!
Ezek közül válassz!
Bővebben: Link
(#) dB_Thunder válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Nincs a fejemben alkatrészkatalógus, ezért nem mondok típust, de jobban jársz ha veszel egy 10A-es Graetz hidat. A boltban tudnak ajánlani megfelelőt, a lényeg 10 A-es (vagy nagyobb) legyen és 100 voltosnál nagyobb.
(#) (Felhasználó 51715) válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Köszi!

Gondolom akkor egy 4A-es RS405L beépítése ki van zárva, csak azért, mert olyan még van is otthon... :no:
Kizárt, hogy 4db valamilyen diódából ezt meg lehessen oldani? Mert rengeteg bontottam van, mondjuk azt csak otthon tudom megnézni, milyenek...
(#) vicsys válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
A történet egyszerű! Keress otthon minél vaskosabb diódákat és töltsd le az adatlapját. Ott meg tudod nézni a feszültség és áram értékeket.
(#) (Felhasználó 51715) válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Végülis logikus. Köszi a segítségeteket.
(#) (Felhasználó 51715) válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Még az előző rajzhoz:
A jobb oldalon van két földelés jelzés, ott mind a kettőre szükség van? Mert nekem úgy néz ki, hogy az a kettő "ugyanaz" a pont...
(#) proli007 válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Hello!
Nem kettő, hanem 4db. "földelési pont" van, ahol mind a négy azonos potenciálon van (össze van kötve).
De ezek igazából nem földelési pontok, hanem GND (Grund) avagy az áramkör alappotenciál pontjai. Csak azért jelölik külön-külön, hogy összekötő vezetékük ne legyen zavaró a rajzokon. (csak az amcsi tervezőknél a "mi" földelésünk jelét használják GND jelölésére.
üdv! proli007
(#) (Felhasználó 51715) válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
De a rajz nem lenne így is jó?
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Ajajjjjjj....! Ne cifrázd már! A minden egyértelműtől mi legyen még egyértelműbb?
(#) proli007 válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Hello!
De jó, mert az elvi áramköri rajzon semmi nem változott. Csak még van két ugyan ilyen pont, amit szintén oda kell kötni. (Bekötés szempontjából úgy helyes, ha minden GND pontot a táp kimeneti csatlakozójára viszed.)
üdv! proli007
(#) (Felhasználó 51715) válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Köszi!
(#) Woump válasza mugab hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Kösz a segítséget
(#) Kovidivi válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Egyébként ez miért fontos? Ha készítesz hozzá nyákot, akkor úgyis az összes GND-t csatlakoztatni fogod a GND-hez, nem? Az, hogy több helyen van jelölve, csak segítség. A jobb szélső plusz GND-t azért rakták oda, hogy tudja az ember, hogy a táp kimenete a V+ OUT és a GND között van!
(#) zoly15 hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
Hali mindenkinek!
Úgy döntöttem hogy a közel jövőben fogok építeni egy szimmetrikus labor tápegységet.
Ezt a kapcsolást néztem ki magamnak.
Azt szeretném megkérdezni, hogy min kell változtatni hogy a kimenő feszültség megemelkedjen 40-50V-ra?
Az áramot nem szeretném növelni, mert egy esetleges rövid zárnál is maradjon stabil a táp, Ne főjön nekem fel
Előre is köszönöm!
(#) emmzolee válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Hát amit belinkeltél amiben benne volt a rajz, annak az alján pirossal oda írta Alkotó, hogy mit kell ahhoz meg változtatni. Láss, ne csak nézz.
(#) emmzolee válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Hello

Lenne még egy kérésem, ha nem gond. A pioneer féle 2.7.1 tápot építem meg. Tudod nekem kellett az inverz kép a nyák tervről. Úgy néz ki, hogy megjött a Lötstopp(forrasztás álló) fólia, amit szintén le kell világítani. Ez is pozitív fólia, azaz ott marad meg, ahol fény éri.
Tehát egy olyan pdf-et szeretnék kérni tőled, amin a panelon szereplő forrastási pontok feketék. Csináltam egy skiccet róla. Itt egy kép.

Köszönöm előre is!
És bocs, hogy ilyenekkel zaklatlak.
Már tanulgatom az eagle-t, de még nem megy. Én a Sprint layoutot használom.:yes:
Meg gondolom nem is adnád ki a szellemi termékedet. Érthető.

Lötstopp.JPG
    
(#) emmzolee válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Jaj! Lehet, hogy nem jól kértem tőled a lötstop maszkhoz a pdf-et. Most nézegetem a fólia gyártó oldalát, és azt írja, hogy az marad meg a fóliából előhívás után, amit nem ér a fény. Tehát akkor olyan maszk kellene nekem, ami az előbbiekben, csak inverzben. A forrpöttyök legyenek átlátszóak, és az összes többi más meg fekete.

Nem biztos még, csak 90%, de utána kérdezek.
(#) pumoka hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
Na végre kész lettem én is a labortáppal. 2x30V / 2x5A
(#) emmzolee válasza pumoka hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Jó lett
(#) pumoka válasza emmzolee hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Köszi!
Következő: »»   245 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem