Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   521 / 841
(#) mrd86 válasza ktamas66 hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Pontosan hol?
(#) mrd86 válasza mrd86 hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Megmértem a 1-21 = 5.01 28-21 = semmi -> Nincs -5V azért nem műx. Pedig a trafó elvileg váltó. Ha labortápról adok 21->GND 1->+5V 28->-5V akkor mennie kellene nemigaz? A táp oldalban annyi változás van hogy a 1000µF Elkók 35V-osak de szerintem ez nem befolyásol semmit. Nem váltó lenne a trafó?
(#) Alkotó válasza mrd86 hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
A 28-as láb nem illik a képbe.
A gnd-hez képest kellene mérni az 1-es lábon +5V körül, a 26-os lábon meg -5V körül. Igazából ezek pontossága nem olyan fontos, sokkal inkább a +5V stabilitására van szükség.
GND-t több helyen is találhatsz, pl az IC 21-es lábán, vagy amit én jobban szeretek, az a stabilizátor IC középső lába.
(#) mrd86 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
1-21->5.05 1-26->-5.18 Elnéztem a rajzon bocs de mostmár végképp nem tudom mi a baj.
(#) mrd86 válasza mrd86 hozzászólására (») Okt 13, 2013 / 1
 
Az okozhat problémát hogy nem forrasztva vannak a táp csatlakozók hanem tüskesorral csatlakoznak?
(#) mrd86 válasza mrd86 hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Labortápból adtam +5 a 1-es -5 a 26-os GND a 21-es lábra beállítottam a 100mV 35-36 lábon és -005 -006 -ot ír ki illetve -U05 és -U06 mert valamiért a 2.digit "A" szegmense nem akar világítani! Ez jó vagy valami még mindig nem klappol, mert ha igen akkor a táp résznél van a gond ott keresem ha nem jó akkor más gond is van ha jól sejtem nem csak a táp.
(#) mrd86 válasza mrd86 hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Most visszatettem a váltót és ugyan az csak most ugrál 003 és -008 közt folyamatosan.
És miért van az hogy kb 3-4 perces járatás után a 7805 hűtőbordával is süt?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2013
(#) mrd86 válasza mrd86 hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Úgy néz ki megoldódott valami forrasztási hiba volt mert átónoztam az egész panelt minden vezetősávot meg mindent és most már úgy néz ki hogy műKÖDik azért kösz!

Vajh' miért épp a KÖD marad mi ebből a szóból? Talán mert átvándorolt egyik-másik emberke fejébe?
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2013
(#) Alkotó válasza mrd86 hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Az átónozást nem könnyű szépen megcsinálni. Az szokatlan, hogy ettől a manővertől megszűnik egy alkatrész melegedése.
A táprész akkor jó, ha a kimenetén a kívánt nagyságú és minőségű feszültségek vannak, illetve a elbírja a fellépő terhelést. Egyéb elvárás nem szokott megfogalmazódni.
Mutatnál nekünk néhány fotót a műszerről? Így lehetőségünk lenne megnézni, milyen megoldásokat alkalmaztál.
(#) mrd86 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Azt nem mondtam hogy nagyon szép lett, de működik és ez a lényeg a 7805 nem olvadásig melegszik csak meleg, de lehet hogy a trafó sok neki majd kipróbálom egy kisebbel ha lesz.
A képeket megoldom még ma.
(#) mrd86 hozzászólása Okt 15, 2013 /
 
Tudom nem a legszebb de jó:
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2013
(#) Alkotó válasza mrd86 hozzászólására (») Okt 15, 2013 / 1
 
Teljesen elfogadható az ónozás minősége.
Ha ez segített, akkor feltehetően a panel maratásakor valahol olyan mértékben sérült a vezetőfelület, ami már működési zavart okozott, és ezt gyógyította az ónozás.
(#) mrd86 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Köszönöm Én meg arra gondolok hogy fotóeljárással készítettem és előhívás-maratás után nem takarítottam meg jól a panelt és itt ott maradt egy nagyon vékony lakk a vezetősávokon szinte már nem is látható már máskor is szenvedtem miatta de nem tanultam belőle na majd ebből.
(#) mrd86 válasza mrd86 hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Beépítettem és jó! Annyi kérdésem lenne még hogy találtam Makrai Trafót 2x7,5V 2x0,66A szerintem ez üresjáratban nem 7,5V hanem több és mivel nem hajtatom maximumon (330mA) így nem hiszem hogy a feszültség visszaesne 8V alá. szerintem jó lenne a panelműszerhez. Mi a véleményetek?
(#) Ghoost válasza mrd86 hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Hogy szoktak mondani?: A puding probaja az eves.
Kart nem teszel vele, ki kell probalni
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2013
(#) PapaMaci56 válasza mrd86 hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Ugyan ilyen Makrai trafót használok a két műszeremhez, tökéletes hozzá.
(#) bakos13gab válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Szia Attila!

Ma összeraktuk 95%-ra az SMPS II panelt, még nem élesztettük, majd hétvégén. A kérdésem az lenne, hogy jó-e, ha a BC817-es tranyó helyére BC850C-t forrasztottunk (ilyet találtam itthon)?
NPN ez is és 45V-os, de a 817-el szemben, ami 500mA-t tud, ez csak 100mA-es. Néztem a rajzon, hogy az IRL540 gate-jét kapcsolgatja. Első ránézésre úgy gondoltuk, hogy nem folyhat túl sok áram rajta.
(#) Attila86 válasza bakos13gab hozzászólására (») Okt 17, 2013 /
 
Szia!

Persze, ahelyett a kis tranyó helyett jó szinte bármilyen más bipoláris tranzisztor azonos a lábkiosztása. A BC850 is jó lesz.
(#) Attila86 hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
Az SMPS II labortápom hatásfokának mérése folyamatban...
(AC-t mérni nehezebb ráadásul abba a trafó is bele lenne mérve, ezért inkább DC-ről járatom a méréskor a labortápot. Viszont 60V körüli DC-t előállítani ami ráadásul bő 500W-al simán terhelhető, így sikerült megoldanom. 6db 12V-os 18Ah-s zselés akkumulátorral.)
(#) ktamas66 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szia!
Élesztgetjük every SMPSII-ét. Az IRL540-et kiforrasztva is rövidzárat mér a D-S között a nyákon. Szerinted okozhatja ezt valamelyik alkatrész hibája, vagy mindenképp a forrasztásokat kell vizsgálni.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2013
(#) kila válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szia Attila!
Valamelyik akkud a végét járja, vagy mind ki van sütve?
6-db 12V-os akkun 63V-körül nem nagyon adódik feszültség, legfeljebb terhelt állapotban.
Üdv!
(#) Attila86 válasza kila hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szia!
Le vannak merülve a kis buták, úgyhogy most töltöm őket dél óta.
(#) Attila86 válasza ktamas66 hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szia!
Az baj ha a fet nélkül is rövidzárat mutat a műszer. Valahol zárlat van az áramkörben, mondjuk például a fet PAD-jeinél összefolyhatott az ón. Például.
(#) kila válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szia!
Megnyugodtam.
(#) every válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szia! Nem látunk ott seholsem ónt.
(#) Attila86 válasza every hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Hát pedig kell ott lennie valaminek, mert a fet nélkül nincs egyszerűen semmi a kapcsolásban ami ott az áteresztő fet D-S-ét a fet hiányában rövidre zárná. A képeken én sem látok semmit.
(#) every válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Már ebbe hülyülünk bele, hogy mi van? Akkor a D és S között kaparjam meg teljesen amíg a lakk is le nem jön? De ennek nem örülnék.
(#) Attila86 válasza every hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Nem, a lakk alatt szinte biztos nincs zárlat, pont ez a gyári nyáklap előnye.
De hogy történt az egész? Megépítettétek aztán bekapcsoltátok és nem működött elsőre, ekkor elkezdtetek méricskélni és így találtátok ezt a zárlatot? Vagy működött rendesen csak aztán történt valami (mi?) és elromlott a táp, így találtátok a zárlatot? Vagy még nem is kapcsoltátok be csak megépítettétek és az első bekapcsolás előtt gondoltátok végigméricskélitek hogy minden rendben van-e?

Amúgy úgy látom megint kezdek távgyógyászkodni... ennek hamar vége lesz.
(#) every válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Megépítettük és nem működött elsőre és igen ekkor kezdtem el méricskélni a tamás tanácsai alapján. Bocsi a gyógyászkodásért, de szerintem Ő is azért kérdezett rá Tőled mert hátha gondolnál valamire. Köszi!
(#) proli007 válasza every hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Hello! Ez nem az?

Zárlat.png
    
Következő: »»   521 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem