Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   257 / 277
(#) antiktelefon válasza sysa hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Nézd meg, hogy hwinfo64-ben látszik-e a régi vagy új akku, de mivel eredetit már nem kapni hozzá, bármi lehet. Esetleg megmérheted, hogy az új akkut bedugva megjelenik-e a fő tápbusz, pl az lcd csatlakozó backlight lábain (szélső 2-3 közös láb általában, ami nem test és biztosítékra megy)
(#) villanyipi válasza sysa hozzászólására (») Jan 6, 2021 /
 
Ha be van téve az akku(k) a töltést jelző led sem gyullad ki gépen piros vagy zöld színben?
(#) bubuszoft hozzászólása Jan 9, 2021 /
 
Sziasztok

Segítségre lenne szükségem Van egy asus x553m laptopom, es win7 64bit rajta. Normál drivert nem találok, ethernet, wlan nem működik így, tehát a driver buster szóba se jöhet. hol lehet letölteni?
(#) villanyipi válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Szia!
Bár írtam pv-ben de furdal a kíváncsiság, miért akarod erre a gépre a win7-et holott minimum 8.1-est ajánlanak, de a 10es is szépen elfutna rajta?
(#) IMi válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Szia!
Ha jól olvasom ez x553m és nem x553ma.
(#) villanyipi válasza IMi hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Ez valóban igaz elnézést is kérek de a kérdésem aktuális, 8.1-től van rá hivatalos driver is okkal javasoltam a frissebb operációs rendszert, erre a 7est felküzdeni fölösleges nyűg.
(#) IMi válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Ez egy régebbi típus....
(#) antiktelefon válasza IMi hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Rá van írva a képen, hogy os: win 8.1, vagyis uefi biosban még egy win kulcsa is lenne hozzá...
(#) bubuszoft válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Azárt. mert ez nem MA hanem X553M arra win 7 és max 8 mehet. a másik, hogy autódiagnosztikára csak ez az oprendszer jó.
(#) elactrofan válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 9, 2021 / 1
 
Mivel ide tudtál írni ezért feltételezem van másik géped. Azzal felmész az asus honlapjára letöltöd a szüksége Lan/wifi drv-t pendriven átviszed a célgépre.
asusnál nem találtam, de itt megtalálható asus x553m
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2021
(#) bubuszoft válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Ha asus oldalán lenne, szerinted írtam volna ida?
(#) villanyipi válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 9, 2021 / 1
 
Mindkét típus minimál oprendszere 8.1 ott van az asus oldalán mindkettő nem a kisújamból szívtam ki hogy az a legalsó teljes mértékben támogatott rendszer hozzá, megoldható a win7 is de lehet a perifériákból pár dolog nem fog működni.
A diagnosztikai eszközt nem írtad pontosan milyen, de nem hiszem hogy win7 óta nem gyártottak ilyet, esetleg szoftvert nem frissítettek hozzá, és legtöbbször futtatható újabb rendszerről kompatibilis módban.
(#) bubuszoft válasza villanyipi hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Köszönöm nem tetszik az új Oprendszer. A win10 től undorodon, a sok ablakos megjelenés, undorítónak tartom. Igaz egy másodpercig sem használtam, de nem érdekel. Ennyi. Én ilyen maradi vagyok.
(#) antiktelefon válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
A win10-et nagyon sok okból lehet utálni, de az ablakok pont nem számítanak, ugyanis kikapcsolható a funkció, kinézetre teljesen olyan, mint a win7, ha akarod, meg lehet csinálni pont olyanra is, mint a win7. Az ablakos oprendszer a win8.1 volt, de azt már nem tolták át a 10-be.
(#) villanyipi válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Idézet:
„Igaz egy másodpercig sem használtam, de nem érdekel.”

Ez egy igen szuper hozzáállás sok sikert hozzá !
(#) bbb válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Rosszul mondod, az "ablakos" a sima 8 volt, a 8.1-ben visszahozták a metro mellé a klasszikus asztalt is.
(#) antiktelefon válasza bbb hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Tudom, csak nem akartam jobban belekeverni, a léyneg az hoyg a 10ben már nem nyomják, start menüben is kivehető egy pillanat alatt.
(#) Thomas10100 hozzászólása Jan 28, 2021 /
 
Sziasztok.
Egy laptop alaplapot csinálnék, nem reagál semmire.
Találtam 2 FETet ami zárlatos, ilyet lehet kapni vagy csak donorból?
CSD97396Q4M
Ez a kettő a bemenete és kimenete között 0ohmot mutat. PU612 és PU613

Van 2db még, ott 9ohmot mérek.

Illetve a GPU túlélhette?
Dell Precision 3520

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) antiktelefon válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 28, 2021 / 2
 
A képen nem fetek vannak, hanem integrált kis konverterek (PMIC-k), gyakorlatilag két fet és a meghajtó egy tokba.
Kiforrasztva nézd meg, hogy a kimenet és bemenet a tápfesz vagy a test fele ütött át, ha a test fele, akkor szerencséd van. Ha több van párhuzamosan, akkor hiba esetén söntölhetik is egymást, de szerencsén múlik.
Ezeknek a gpuknak jóféle multiméterrel mérhető mag ellenállása van, ha a tápick kiforrasztása után pár tized ohmot mérsz kinullázva,akkor valószínűleg zárlatos a mag. Mivel az ic pár dollár Kínából, így ha az idő nem gond, egy próbát megér a dolog.
Azt nézd meg, a be és kimenete a testhez képest hol van, illetve a pdfet is belinkelhetnéd.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Igen rájöttem ez ilyen egybe integrál ic.
Ez a kettő van párhuzamosan, kioperálom és meglátjuk.

Köszönöm addig is!
(#) antiktelefon válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 28, 2021 / 1
 
Amúgy a tekercset könnyebb kiszedni, valószínűleg nem mindkettő zárlatos.
Nem látom a rajzot, de ha szerencséd van, az egyikkel is adni fog életjelet.
Természetesen ha a zárlatos a tápfeszt testre húzza, azt ki kell forrasztanod előtte.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Az egyik alatt barnás a panel, próbálom azzal a tekerccsel
(#) antiktelefon válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 28, 2021 / 1
 
Mindkét tekercset le kell szedned, mivel ha a bemeneti táp testen van, és a gpu mag a testtől 2 ohmra van, akkor a jón is zárlatot fogsz mérni.
Pl. leszeded a hibásról a tekercset, de a low side fet input fele zárlatos, akkor a jó pmic bemenetét 0 ohmon tartja, a kimenete a mag miatt 0ohm testre, zárlatot fogsz mérni, pedig a pmic jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Itt a pdf, a vége felé van.
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Kiforrasztottam mindkét tekercset.
A test és a tekercs kimenet között 5,6ohmot mérek.
Az egyik tekercs és az IC bemenet között 0,0ohm,ez alatt barnás a panel.
A másik tekercs és bemenet között 7,26kohm.sztem ez az IC jó.

Ettől lehet az hogy tiltja a bekapcsolást?
Megpróbáljam, hogy a jó IC tekercsét visszarakom a rossz ic tekercsét nem?
Vagy forrasszam le a rossz ICt?

Köszi
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Kipróbáltam, rossz ICt bennt hagytam tekercsét kivettem.

Bedugva a tápot világít a bekapcsológomb és bekapcsolja a bill világítást, hdd led felvillan. Ventillátor felpörög.
Kikapcsolni nem lehet.
Ez ismétlődik végig.

Képernyő háttérvilágítas se ad jelet.
(#) antiktelefon válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 28, 2021 / 1
 
Az ellenállás ha kinullázva nem 1 ohm alatti, akkor jó lehet. Nézd meg, megjelenik-e feszültség a vcore és vgfxcoreon, illetve hogy a bemeneten az 5V jelen van-e. Ezelőtt még azt is nézd meg, a hibás fokozat bemenete nincs-e testen.
A rossz ic le tudja húzni testre a bemenetét.De úgyis cserélni kell, le is veheted, gondolom van hot aired. Mindenképpen kelleni fog normális flux, gyanta alapúval nem lesz könnyű a csere.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Nincs testen a bemenete, de leveszem forró levegővel igen.

Amiket írtál megmérem holnap
Köszönöm
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Leforrasztottam az ICt.
Most nincs akksim a laptophoz.

Bedugom a töltőt és villog a bekapcsoló gomb ledje, ez jót jelent?
Az akksi miatt csinálja esetleg?
(#) antiktelefon válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Nem hinném, hogy az akku miatt. Ha megváltozott a simán levett tekercshez képest, akkor valószínűleg a fázisok árammérése miatt letilt a VRM. Nézd meg, hogy a villogással együtt pulzál-e valami tápfesz, vagy csak így jelez hibát, de a következő lépés akkor is a pmic pótlása. Beforrasztásnál nagyon figyelj, mert ha a kondis láb nem érintkezik, nem fognak jól zárni a fetek és összenyitnak.
Igazából a konkrét darabbal nincs tapasztalatom, nem tudom megmondani, minek kéne így történnie, de eddig jól néz ki a dolog. Hosszú gombnyomásra resetelnie kéne a laptopnak, és következő gombnyomásra folytatódik a villogás. de ha elkezded méregetni a tápfeszeket, akkor meg tudod mondani, milyen állapotig jut el a gép. Az s power statek számozás szerint lefele mennek, amíg az egyikből nincs meg mind, addig a következőből egy sem lesz meg, így ha találsz alacsony szinten lévő tápot, akkor felette nem is kell méregetned.
Vagy B opció, hogy megvárod az ict, aztán kiderül, az úgyis kelleni fog.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
Következő: »»   257 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem