Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   258 / 278
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Valószínű tilt valami, mert hallani is ahogy változik az áramfelvétel, valamelyik tekercsnél.
Méregetek még, a töltő bedugott állapotában melyik feszültségeknek kell meglenni?

Arra gondolok, hogy bedugott de nem bekapcsolt állapotban a memória, cpu, gpu feszültség nincsenek jelen ha jól gondolom.
Köszönöm
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Nem tudom mi volt az előző eset, de most a következőt csinálja:

Bedugom a töltőt, bekapcsológombbal bekapcsol a power LED, ha még egyszer megnyomom akkor elindul a ventillátor, majd 3sec után kikapcsol.
3,3v, 5v alwp megvan bedugott állapotban
1,2v ddrp bekapcsolva ok
1v alwp bekapcsolva ok
1v vccio bekapcsolva ok
1,8v alwp bekapcsolva ok
1,2v run az 0,85v? Bekapcsolva
2,5v mem bekapcsolva ok
1vs vcciop bekapcsolva ok

Eddig jutottam eddig. Processzor, gpu langyosodnak.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Egyébként benéztem mert a CPU tápja ez.

Megmértem a többit feszültséget is
Vcc_core 0,84V
Vcc_gt 0V. Ez az ahonnét kivettem az ICt. Ezt tiltja sztem.
Vcc_sa 0,9V
Gpu core 0,9v
1,35 mem gfx 1,35v mérve
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) antiktelefon válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Így gyorsan átfutva nem néz ki rossznak. Hardveraprón próbálj valami donort szerezni, de közben már rendeld be az ict 2 eladótól.
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
A PMIC-ket mindkettőt cseréljem akkor már? Illetve ezeknek a vezérlőjét nem kell ugye? Mert azt nagyobb dió forrasztani

Honnét tudom, hogy milyen laptopokban lehet ilyen PMIC? Mert ilyet már kerestem, de nem találtam, pont ezt a típust.

Köszönöm!
(#) antiktelefon válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Ha rendelsz, cserélheted mindkettőt, de nem hinném, hogy szükséges. Túl sok lába nincs kivezetve, így nem tudod elellenőrizni a gateket. Ha a vezérlő láb fele nem ütött át a hibás, akkor más gondnak nem kéne lennie.
Nem tudok konkrét donort mondani, hasonlót kell keresni, szerencse alapú, mert sokszor még az alaplap típusokat sem sorolják fel.
Az ic végén az a pár karakter legtöbbször nem számít, néha előfordul, hogy terhelhetőséget jelent.
Bővebben: LinkTessék, kapható. Írj a Mauselnek egy emailt és behozzák neked egy hét alatt.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Igen, tőlük lesz.

Köszönöm
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Le is adtam a rendelést.

Ez a +VCC_GT feszültség a processzorban lévő GPU feszültsége. Most néztem utána
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
(#) Akashi hozzászólása Feb 5, 2021 /
 
Üdv.

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy ASUS X55 laptop, aminek a kijelzőjébe valószínű belefolyt valami.
Kitisztítottam, és azt a hiba jelenséget produkálja, hogy egy idő után a kép elkezd ugrálni. Ez hőmérséklet függő, általában 2-3 perc szobahőmérsékleten, de ha a kijelzőt bevágom a hűtőbe, és utána próbálom, akkor amíg meg nem melegszik, jól működik. A kijelző elektronika panelen valami langyosra melegszik, sajnos az ujjammal nem tudtam beazonosítani.

Le kellene pontosan tesztelnem, hogy valóban a kijelző-e a hibás, vagy a laptop is. Van itthon egy dell kijelzőm, és gondoltam azzal kipróbálnám. A panelen az lvds csatlakozók ugyanúgy néznek ki, mindkettő 40 pines. Az ASUS kijlező 15.6-os, a próba dell 14-es, de a csatlakozó ugyanúgy néz ki.
Az lenne a kérdésem, hogy rá lehet próbálni nyugodt szívvel? Ezek a 40pines lvds csatlakozók képernyők mennyire kompatibilisek egymással?
(#) bbalazs_ válasza Akashi hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
A legtöbb kijelzőnek fellelhető az adatlapja. A tápokat hasonlítsd össze és a földet. Ha azok jó helyen vannak, tönkre nem teszed max nem működik. De a legtöbb kijelző kompatibilis manapság.
Arra figyelj még, hogy a csati vékony, beerőltethető fordítva is, akkor a fém stabilizáló miatt a gép oldal rövidzárat kaphat. Általában csak biztosíték bánja.
A kiosztás úgy szokott kinézni, hogy az elején a panel tápja, a vége felé a ledek tápja, közte földek és adatvezetékek elszórtan
(#) Akashi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Köszönöm a választ.

Kiszedtem a Dellből a kijelzőt, és rádugtam az Asus laptopra, és működik. Most kicsit várok, tesztelem, mert egy idő után jött elő a kép ugrálás, de úgy néz ki tényleg az Asus képernyője vacakol.
Most már csak be kellene valahonnan szereznem egy költséghatékony 15.6-os kijelzőt aminek ilyen 40pin-es lvds csatlakozója van..

Most már csak azt szeretném megkérdezni, hogy honnan tudnám pontosan beazonosítani, hogy milyen LCD-t keressek ami kompatibilis.
Találtam egy Chimei InnoLux N156BGE-L21 Rev.C1 kijelzőt, ez esetleg jó lenne?
Az Asusban AU Optronics B156XTN02.2 volt.
Ezeket hol tudnám összehasonlítani?
(#) bbalazs_ válasza Akashi hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Ha a paraméterei jók, akkor igen. Adatlapjában meg kell nézni.
Először is a CCFT/LED háttérvilágítás stimmeljen (mondjuk mostanában már nem nagyon van fénycsöves, de használtan előfordul).
A felbontás legyen azonos. A kiosztás a csatlakozó lábszáma alapján általában ugyanaz, de ebben is vannak néha eltérések.
A fényes/matt kijelző váltás egyeseknek zavaró.
Végül, de nem utolsósorban a furatok legyenek ugyanott, különben melegragasztó meg barkácsolás az ára
(#) antiktelefon válasza Akashi hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Első ránézésre mindkettő HD 40pin LVDS vastag kijelző, úgyhogy jónak kéne lennie, de próbáld ki amúgy is helyben, mert lehet foltos vagy karcos.
(#) Akashi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Köszönöm.
Próbálok keresni kompatibilis kijelzőt, vagy alkatrésznek való laptopot amiből ki tudom bontani. Remélem találok..
(#) Akashi válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 7, 2021 / 1
 
Köszönöm.
Ma sikerült helyben kapnom 5 ezer forintért egy LP156WH2-TLQB kijelzőt LG kijelzőt. Úgy néz ki, hogy full kompatibilis. Még a csavar helyek is a fül felcsavarozásához.
(#) GPeti1977 hozzászólása Feb 10, 2021 /
 
Van nálam egy laptop aminek a tápfesz csatlakozó aljzata ki van tágulva, két vezetékes, nem tudom hogyan lehetne megjavítani alig érintkezik. Ilyen aljzatot nehéz kiforrasztani meg nem tudom honnan lehetne venni újat. Mi lenne a jó megoldás?
(#) pipi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 10, 2021 /
 
Az ilyen aljzatot senki nem tudja, hogy milyen, a webkamerádon meg éppen nem látjuk. Ebay/Ali-n valószínűleg beszerezhető, ha a sarki közértben nincs. Computer bontóban is szokott lenni. Ha már úgyis rossz, le kell vágni óvatosan csípőfogóval, kis dremel vágókoronggal, vagy amivel hozzáférni, utána a lábak maradéka már egyszerűen kiforrasztható. Kapható fúrható/csavarozós tápaljzat, olyat is be lehet valahová barkácsolni ahol hely van. Végső esetben kábel beforraszt a csati helyére, lengő csati a kábelre és kész is vagy.
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
A lengő csatlakozót nem javasolom, csak újabb lehetséges hibaforrás...
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Helló
Na beforrasztottam a 2db PMICt.
Nem jó így se.
Bedugott adapterrel a bemenetén a PMIC-nek 13,45V van, tekercsek kimenetén 0,73V.
Minden feszültség megvan.
Igazából 3 állapot van:
- Bedugva az adapter
- Bekapcsolom, világít a bekapcsoló gomb led, itt is megvannak a feszültségek
- Még egyszer ekkor indul a processzor ventilátor és ki is kapcsol, illetve kikapcsolja a feszültségeket is ami bekapcsolva volt.
Hallható egy halk sipolás szerű hang amikor kikapcsol, mintha valami terhelné.

Dell Precision 3520
(#) Thomas10100 hozzászólása Feb 14, 2021 /
 
Na újra végigmértem mindent.
Hogy tudom kideríteni, hogy miatt tilt le bekapcsolaskor?
Processzor gpu feszültségén voltak hibásak a PMICk, ezeket cseréltem. Hogy derülne ki hogy meghalt a processzor gpu-ja? Vagy merre induljak tovább? Kapcsolási rajzom van hozzá.

Ha ráadom a tápfeszültséget akkor világít 1-2secig az akku jelző fehéren, illetve a bekapcs gomb végig, ha bekapcsoló gombot nyomok akkor indul a ventillátor és kb 3-5sec után leáll, ekkor tiltanak a feszültségek. Bekapcs led elalszik.
Ha megnyomom újra a bekapcs gombot akkor a led világít, ventillátor megmozdul picit, itt jönnek vissza a feszültségek ami ami nem alwp
3,3v_alwp,5v_alwp megvan mindig, pwr_src 13,45v megvan mindig. Ezek nem változnak.
1,2v_ddrp, 0,6v_sp, 1vs_vcciop, 2,5v_mem ezek tiltanak, majd mikor világít a led visszajönnek.

1v alwp 1,018v-ra áll be majd 1,000v lesz, bekapcs gombra 1,018ra áll.
1,8v_alwp amikor tiltanak a feszültségek akkor beesik egy pillanatra majd visszaáll magától.
1,2v_run ha világít a bekapcs led akkor megvan, ez is tilt, mégegy bekapcsra visszajön.
+vcc_core tápfeszt ráadva 1,077v 15sec után 0,84v ez is letilt majd újra bekapcsolásnál 1,077 és 15sec után ismét 0,84v.
+vcc_gt tápfeszt ráadva 0v 15sec után beáll 0,723v-ra.amikor tilt akkor 0v, újra bekapcsnál 0v majd 15sec után ismét 0,723v.így ismétlődve..
+vcc_sa 1,041v majd 15sec után 0,913v amikor tilt akkor 0v.újra bekapcsnál 1,041v majd 15sec után ismét 0,913v.
Gpu_core 0,9v és 1,35v mem gfx amikor tilt akkor 0v újrabekapcs visszáll.
1,05v_alwp tápfesznél 1,070vra áll be. Amikor tilt akkor egy pillanatra leesik a feszültség 0,9vkörülire.újra bekapcsnál 1,05v egy pillanatra majd 1,070v-ra áll be.
(#) trickentrack hozzászólása Márc 1, 2021 /
 
Sziasztok!

Adott egy Acer Predator Helios 300 (2017) egy ideje néha hangoskodott az egyik ventilátor benne, újraindítottam a gépet vagy kicsit megütögettem a házat abbahagyta. Azonban tegnap volt egy hosszab idejű terhelése 4-5 óra. Azóta nagyon hangos lett, illetve valamit érzékel a gép is, hogy nincs rendben mert van hogy 10-20mp-re leáll a venti. Elmondhatatlanul idegesítő... Készítettem egy videót is róla. A valóságban azért ennyire nem dúrva, mint ahogy a videón hallatszik. Nincs még másfél éves sem a gép nem hiszem, hogy csapágyas lenne. Viszont akkor mi lehet a gond? Valakinek valami ötlet. Szétszedni egyenlőre nem mertem, nem tudom van-e még rajta gari. Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 1, 2021 / 2
 
Ha már nem garanciális, cserélj benne ventilátort.
(#) Udvari Zsombor válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
Hát, ennyi idő alatt még nem lenne szabad szétmennie a ventilátornak, de ha már tényleg nem garanciális, akkor rendelj bele egy másik ventilátort és cseréd ki, viszont ha még garanciális, akkor vidd szerelőhöz, persze te tudod, hogy mi éri meg neked jobban. Addig is szerintem ne nagyon terheld, mielőtt még valami komolyabb gond keletkezne az elégtelen hűtés miatt.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2021
(#) bbalazs_ válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
Hangjából ítélve ez hozzáér valamihez (vezeték, leszakadt műanyag, túlzott mennyiség szösz a lamellák között). A másik lehetőség, hogy a tengelye elferdült és a "földbe" ver bele.
Mindenképpen szét kellene kapni. Esetleg ÓVATOSAN turkálhatsz álló helyzetében a lamellák között benyúlva is, hogy változik-e.
(#) Epu2 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
Szembe belefújni jó erősen. Ha változik a hangja, kosz. Ha nem a ventilátor adta meg magát.
(#) trickentrack válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Köszönöm mindenkinek az ötleteket. Többször próbáltam sűrített levegővel kifújni nem volt valtozás. Kosz nem hiszem, hogy túl sok lehet benne, néhány havonta mindíg kifújom palackos levegővel. Viszont tegnap belefújtam szájjal, akkor is lehetett hallani azt a hangot. Egyébként szinte asztali gépként van használva 99% ban, nagy ritka, hogy elhadja a helyét. Tegnap óta most kapcsoltam be először, megy 10-15 perce semmi hangja, kicsit kocogtattam is, de semmi. Nem tudom mi okozhatta, remélem nem fog ismét előjönni, ha igen akkor pedig szervíz gariban. Ha netán nem lenne garis akkor mennyire bonyolult szétszedni egy ilyen gépet? Újabbat nem szedtem még szét, nem akarom tönkre vágni.
(#) villanyipi válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
Ha szerencséd van csak 10-30 csavar fogja plusz rejtve a klaviatúra alatt néhány és jó pár pattintó fűl, de ha régit már tisztítottál akkor ez sem lehet ördöngösség.
Nagyon nem javaslom a sűrített levegővel fújkálást, bármennyire is próbálják megcáfolni a por nem kifelé hanem a benti felületekre ül meg és előbb utóbb jobban hőszigeteli a belső alkatrészeket mintha leragasztanád a szellőző rácsát, láttam már ilyet nem volt szép
(#) zolika60 válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
Nem egy atomfizika. Itt egy videó róla.
(#) trickentrack válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Nyilvan fel ora hasznalat utan ismet ugyan az a helyzet.
Szerintetek szet merjem szedni? Garanciat biztos elvesztene ha van rajta?
(#) bbalazs_ válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
Ha garanciás, szét ne szedd!
Szívjanak vele a szervízben, valószínűleg úgyis cserélik a ventit.
Következő: »»   258 / 278
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem