Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning

Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   262 / 262
(#) Epu2 hozzászólása Máj 18, 2021 /

Üdv! Tudnátok abban segíteni, hogy ha egy akku pakkot nem notiba, hanem más célra akarom használni, a gyári elektronikája megoldja a kiegyenlítést?
(#) antiktelefon válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 18, 2021 /

Hamisnál lehet igen, a legtöbb gyári töltést sem fog felvenni kommunikáció nélkül.
(#) Lucifer válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 18, 2021 / 1

A legtöbb notebook akku nem balanszol.
(#) Udvari Zsombor válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 18, 2021 /

Rengeteg helyen látni a neten, hogy laptop akkumulátort óvatosan szétszedni, a különálló henger alakú cellákat lehet a kívánt feszültség szerint összerakni és akkumulátor felügyeleti modullal ellátni, melyet külön kell rendelni (laptop akkumulátor eredeti áramköre nem hasznosul).
(#) Epu2 hozzászólása Máj 18, 2021 /

Jól elvettétek a kedvem. Köszi!

(#) pipi válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 18, 2021 /

Én is jól meglepődtem... Elő is kaptam pár noti elektronikát, tényleg nem látok rajta nagyobb méretű ellenállásokat, csak a túláramhoz a söntöt. Az egyiken lévő IC adatlapját is megnéztem és valóban nem balanszol
(#) Epu2 válasza pipi hozzászólására (») Máj 18, 2021 /

Akkor minek van rajta? Csak költségnövelés?
(#) pipi válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 18, 2021 / 1

Amúgy jó kérdés... Számolja mikor kell letiltani
Akku managmentet csinál, figyeli a töltés/kisütést, átadja a fő procinak az akksi (szerinte) állapotát. Nem lett volna egy nagy cucc azoknak a prociknak, ha megoldanák a balanszot is...
(#) david10 válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 28, 2021 /

Igen, megoldja a balanszolást, tölteni viszont csak akkor lehet ha előtte kérdezel le adatokat az SMbus-on keresztül.
Én egy hp akkumulátort használok telefon powerbankként, meríteni lehet akármikor, viszont töltést csak akkor fogad el ha bármelyik regiszternek az értékét lekérdezem előtte.
(#) Epu2 válasza david10 hozzászólására (») Máj 28, 2021 /

Köszi! akkor próbálkozok.
(#) mogordaniel hozzászólása Júl 16, 2021 /

Sziasztok!
Kaptam egy alienware m17x r2 laptopot és az a hibája hogy egy rossz töltővel meglett sütve valami az alaplapon és nem indul se töltőről se akkuról. Végignéztem az alkatrészeket, de látszólag semmi sem sérült.Tudnátok valami tippet mondani hogy hol keressem a hibát?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) antiktelefon válasza mogordaniel hozzászólására (») Júl 16, 2021 /

Nagyon kevés info. Lehet bemeneten az egyik fet testre húzza a fő tápbuszt, lehet valami 5 és 3V dcdc ic halt meg, lehet rossz adatlab kilőtte az ect, bármi lehetséges. Keress rajzot es boardviewt és keresd a hiányzó es zárlatos tápfeszeket.
Következő: »»   262 / 262
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem