Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   275 / 279
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
A "fő feszültségek előállnak-e" az alaplapi VRM-ek tekercseinek a kimeneteire vonatkozott, hogy a különböző részegységek tápfeszültségei megvannak-e.
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Egyébként ha már szétszedted: próbáltad az alaplapi CR2032 gombelemet kivenni, majd a foglalat lábait rövidre zárni pár másodpercre?
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Igen ,talán ez volt az első dolog,(youtubon néztem) de nem volt sikeres. Utána még elemet is cseréltem mert kiderült hogy a benne lévő elem halott.
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Oké, csak gyanús volt, hogy erről nem esett szó.
(#) hajdumihaly hozzászólása Dec 7, 2023 /
 
Sziasztok!

Ezek milyen FET-ek lehetnek?
Laptop táp/töltő áramkörében van.

Köszönöm előre is.
(#) elactrofan válasza hajdumihaly hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Szia!

Kérlek legalább egy gép típust mondjál
(#) hajdumihaly válasza elactrofan hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Szia!

ASUS VivoBook Flip 14 TM420IA-EC125T
(#) elactrofan válasza hajdumihaly hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Köszi, semmi doksit nem talaltam asusnal nem meglepo. De mivel ez egy asus keszülek ezert p channel fetre tippelnek.
De he nem zarlatosak akkor multival konnyen kimerheto a benne levo vedo diofa alapjan
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2023
(#) hajdumihaly válasza elactrofan hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
A felénk lévőt zárlatosnak mérem D-S között (GUB), a felsőt jónak mérem.
A hibajelenség, nem tölt, de a visszajelző LED világít.
(#) hajdumihaly válasza elactrofan hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Közben megtaláltam.
F1 mosfet PE600BA Aliexpress és Adatlap
F2 mosfet PE606BA Aliexpress és Adatlap
Lehet hogy ezek azok. N csatornás adatlap alapján.
(#) img válasza hajdumihaly hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Ehh, pont most raktam össze egy X540UB Vivobook-ot, abban szvsz ugyanilyenek vannak, de már nem tudom szétszedni, mert be van csomagolva visszaküldésre.
(#) hajdumihaly válasza hajdumihaly hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Mivel lehetne helyetesíteni a hazai piacról? Van tapasztalat valakinek?
(#) img válasza hajdumihaly hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
A SUHMS-al vigyázz mert nekem teljesen mást küldtek mint amit rendeltem, mentségükre legyen mondva, hogy szó nélkül visszautalták az árát. Helyettesítők:

PE600BA

PE606BA
(#) elactrofan válasza hajdumihaly hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
ezek közül valamelyiket tenném a helyére
esetleg még farnellt meg nézheted

fet-et nem rendelnék kínából amire ide ér lemegy a nap
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2023
(#) hajdumihaly válasza elactrofan hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
Végül is vettem az Alin 5-5db-ot.
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Dec 29, 2023 /
 
Sziasztok!
Van ez a HP Probook 450 G3 ,kaptam hozzá egy "elvileg működő alaplapot" beraktam, de ilyet produkál és nem tudok vele tovább lépni. Fel nyitom a fedelét ,nem is én nyomom meg a bekapcsolót hanem mint a videón látszik ,magától indulna. Az ESC-re nem reagál ,mert már megy is el a kép. Mindent kiszedve belőle úgy is próbáltam Alaplap(ventilátorral) +Táp + bekapcsoló + LCD . Vagy a DC bemeneti szalag? ,vagy a bekapcsoló ? hibás? videó
A töltést mutatja sárgán ,fölnyitva beindul egy pillanatra, aztán ennyi, majd lecsukáskor a dc bemenetnél megint fel villan egy pillanatra fehéren ,majd vissza sárga(töltés)
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 30, 2023 /
 
Siker!
Ki hagytam a bekapcsoló gombját és így jó. Úgy látszik valahol az zárlatos? Rendelek hozzá egyet aztán
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Mégiscsak jól sejtettem, hogy valami nem stimmel azzal a bekapcsoló gomb panellal.
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Igen jól sejtetted! ,viszont kíváncsiságból vissza raktam a régi lapot az biztos hogy hibás, mert semmit nem csinál.
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Dec 31, 2023 /
 
Így könnyebb összehasonlító méréseket csinálnod rajta, hogy van egy jól működő lapod is.
(#) dudzsi hozzászólása Jan 20, 2024 /
 
Sziasztok! Van egy régebbi Thosiba laptopom. Olyat kezdett el produkálni, hogy ha rávan dugva a töltő akkor kifagy. Kikapcsolt állapotba tökéletesen tölt, de ha bekapcsolom akkor kifagy a gép. Van amikor betölt a Windows és utána van hogy már az elején a Bios után. Már újra lett rakva a gép, új töltő és az akksi se régi. Merre kellene keresnem a problémát? Egyáltalán mi lehet a nyűgje? Köszi
(#) img válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 20, 2024 / 1
 
Ödv!

A laptopoknak van modellszámuk: a tiedé micsoda?

Mikor volt a gép utoljára kitakarítva, a CPU és a GPU újrapasztázva? Jól van a hűtése feltéve? Ha tápot adsz neki, akkor max. teljesítmény módra vált ezért sokkal jobban melegszik: simán túlmelegedhet és az elégtelen hűtése miatt fagy meg.

Vagy lehet pl. tápellátási hiba is.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2024
(#) dudzsi válasza img hozzászólására (») Jan 20, 2024 / 1
 
Toshiba Satellite L305. Kitakarítva ki volt. Most találtam egy leírást miszerint ennek is van az a hibája hogy a NEC/TOKIN kondenzátor miatt csinálja ezt. Ennek a cseréje elvileg orvosolja a problémát.
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Sziasztok!
Meg jöttek a memóriák. Itt van ez a gép Bővebben: Link Ha jól értelmezem (mert az enyém DDR4-es ) akkor DDR4-2133 (PC4-17000)-et támogatja 16384 MB Total System Memory (8192 MB x 2) (Dual Channel) vagyis 2x8 Gb 2133 MHz-n. Bele raktam mindkettőt a BIOS csipog mint amikor nincs benne memória. Próbáltam egyesével első Slotba. Minden tökéletes. Aztán megint egyesével második Slotba. Na itt visít.(vagyis a második Slotba), Ekkor ki szedtem és megpróbáltam a régi 4Gb-os memóriát a második Slotba így indult. Mi lehet hogy nem akarja elfogadni a másodikba a 8Gb-os memót? Most pillanatnyilag úgy van hogy 1-be a 8Gb-os a másodikba a 4Gb-os , így megy, de jó lenne ha menne a másodikba is a 8 Gb.
Válaszokat köszönöm!
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Ezt is megnéztem: Bővebben: Link ha ez így van akkor 32Gb ig bővíthető az enyém.
(#) uniman válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Bizonyára nem "HP branded memory"-t szereztél be. A pontos típusukat sem írtad le...ezidáig. Talán van lista a HP oldalán, hogy milyen gyártmányokat ajánlanak bele....
(#) vladcepes válasza uniman hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Köszi! 2 db Crucial 8 Gb DDR4 2133Mhz-t szereztem be.
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
A "Crucial 8 Gb DDR4 2133Mhz" nem pontos típusszám.

Két oldalas (DS) moduloknál lehetnek ütközés az alaplappal, mert a legtöbb lap csak az egy oldalas (SS) modulokat eszi meg.
(#) vladcepes válasza img hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Ilyenek. Az I Slotba mindkettőt elfogadja külön-külön próbálva.
A II Slotba próbálva külön külön ,úgy hogy az I-be nincs , nem fogadja el egyiket sem. (elsőre azt hittem a Ram-al van a baj). A II ik Slot a 4Gb-os (régi ramot elfogadja), Igy most I-be 8Gb-s Crucial ,II-be 4Gb-os Samsung.
(#) uniman válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
A régit (Samsung) is megmutathatnád....ilyet most nem is talált a Google. Én is DS és a single side eltérésre gondoltam.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2024
Következő: »»   275 / 279
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem