Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   122 / 188
(#) p_istvan válasza Temela hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
A két 22 pF-nak közvetlen a kvarcnál és a pic lábánál kellene lennie, főleg 20 MHz-en, a föld vezeték is elég sajátságosan van megrajzolva!

Valószínüleg tényleg a HEX égetéssel lehet a fő gond, de a TE égetődet nem sokan ismerhetik itt, így elég nehéz lesz kibogozni. talán nézd meg jobban a manuálját.
De ha túl is jutsz a HEX égetésen, ezzel a nyákkal még lehetnek további problémák is!
(#) Temela válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Oké! Vágom! Nyák másik lesz! - ez régen eldőlt...

Esetleg, ha valaki a pic helyes konfig beállításait tudná, azzal is erőlködnék egy kicsit! Sajna én nem igazán tudom melyik mire való, de legfőképp, hogy most ebben a helyzetben hogyan jók?
(#) Temela hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
Az égetőre az univerzálissága miatt esett a választás, és ,ha megnézitek nem oly dárga (az ebay-on, itthon EPROMÍRÓK forgalmazzák, egy rendes fazon segített is már az avr esetében. A két fájl beégetését magam találtam ki, de azt, hogy milyen címeltolással kell azt ő mondta meg utánna nézés után)- nyilván kezelését meg kell tanulni. Nos, a manuál az lóf@sz! Eddig is sokat segítettetek - a fórumot is átolvastam már az elejétől
(#) Temela hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
A másik problémám: ellenőrzéskor bezzeg nem vértyog az égető, hogy nem egyezik a kiolvasott fájl a forrás fájllal. ennek lehet valami prózai oka is? Talán a bélsár jelző jobb az égetőre?
(#) Temela válasza Temela hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
A szofver magyarítás nem befolyásolja, most probáltam ki angol nyelven, ugyanaz a jelenség.
(#) _vl_ válasza Temela hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
De, valószínűleg a HEX fájlban levő beállításokra tojik a programod, és itt kellene a megfelelő biteket beállítani.
A C23F-hez ki kéne kapcsolni alulról az 1., a 3., a 4., az 5. és a 6. biteket, azaz az FOSC0, FOSC2, WDTE, PWRET, MCLRE biteket.
Azért "kedves" dolog lenne a programtól, ha fel bírná tölteni a HEX fájlból ezeket a biteket...
(#) Temela válasza _vl_ hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Köszi!
Sikerült kikapcsolni, szóra bírni! Az oszcillátor megy,a relé is kattan kis időre, de már csak zagyvaságokat ír ki...
(#) Temela hozzászólása Jan 25, 2013 /
 
Mit jelent: "non configuration worde in the hex file"? - ennek nincs köze a problémámhoz? Azt írja először állítsam be, aztán töltsem be!
(#) p_istvan válasza Temela hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Az EEPROM-ot sem tölti fel...
(#) Temela válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Ezt olvasom ki

eeprom.png
    
(#) Temela hozzászólása Jan 25, 2013 /
 
Azért akad még egyéb kérdésem...
Az orosz avr-es megoldást nem taglaltátok ki. Jobb-e, mint ez a pic- es verzió, avagy miben tér el jelentőségét tekintve? Az a szerkezet is, valamint az esrf mérő is érdekel - valami majd csak összejön.
(#) p_istvan válasza Temela hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
A többi része? Összehasonlítottad az eredetivel?
(#) Temela válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Hát nem..., csak azt amit mondtatok. Így átgörgetve hasonlít rá, de mikor vettem volna észre pl a C23F és az FF3F különbségét? Bevallom skubiznom kellett volna egy darabig!
(#) p_istvan válasza Temela hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Az EEPROM tartalom további részére (a másik felére) gondoltam.
Két fájl összehasonlítására vannak egyszerű programok...
(#) Temela válasza Temela hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Most erőlködök egy kicsit...
4300 tól valóban nem sok adat van (semmi)! Onnantól a lista végéig nem írt semmit! Lehet lángszóróval kéne beleégetni!
Talán kapok telefonos segítséget is... - az emberke átnézi a pic adatlapján, hátha még kell valamit bazirgálnom. A "non..." izé szövegre azt mondta, hogy a hex nem tartalmazza a konfig beállításokat, ezért nyavajog, ezét van problémám! Majd látjuk.
(#) Temela válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Nekem nincs olyan, de amit írtam ezután az szembe tűnő segéd nélkül is. Meg tulajdonképpen azt kell valahogy megfejtenem, hogy mi a fenéért nem teszi a dolgát a progkütyü? Ez az LCM3 szinte mindenki másnak csont nélkül mükszik*! Rájöttem, hogy a programozom a ludas, meg a kezelése, de biztosan van megoldás!

*Működik
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2013
(#) p_istvan válasza Temela hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Mégis mi az a semmi? csupa nulla vagy más?
Annak a résznek a hiánya illetve okozza a kiírás szétesését!
(#) p_istvan válasza Temela hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szerintem építs egy PICIT2 klónt, (vagy vegyél) ha a jövőben is akarsz PIC-eket programozni.
(#) szines válasza Temela hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Nekem is van egy nyomi programozóm.
Na ezzel olvastam ki a működő PIC-ből a config. biteket,hátha hasznát veszed:
fosc0 0
fosc1 1
fosc2 0
wdten 0
pwrte 0
mclre 0
cp 1
cpd 1
boden0 0
boden1 0
ieso 1
fcmen 1
Ez a 1,20 hexből van,sz(erin)tem jó a többihez is.
2000-től szünet 4200-ig,onnan 42F0-ig van megint.(a végéig)
A PICKIT tényleg jó szerszám sztem is.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2013
(#) Temela válasza szines hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Köszönöm!
Ezzel a beállítással és az 1.2-vel sem jártam sikerrel.
(#) p_istvan válasza Temela hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Dobj össze egyszerű de működő égetőt: Bővebben: Link
Nem sok kell hozzá és támogatást is kaphatsz mellé...
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2013
(#) qvasz2 válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Azt inkább ne! Azzal csak megint szívni fog. 16-os PIChez nem is való. PicKit2 klónt kell venni, vagy csinálni.
(#) p_istvan válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Igen, és mivel programozza fel a Pickitbe való PIC-et, ha ezt sem sikerül?
Egy két alkalomra jó lehet, sokat nem veszíthet vele pár Ft-ból kijön
Watt kolléga szerint tud pic16-ot, nekem is volt valamikor hasonló oshon égetőm, linuxról is ment rendesen pic16f628-al. Persze az újabb PIC-ekhez már nem biztos jó, utána kell nézni pontosan a 16f690-nek. A watt féle égető programnak topikja is van itt.

Én is a Pickitet ajánlottam, de ha nem akar rá költeni készíteni meg egyenlőre nem tud, akkor sok választás nem marad.
(#) qvasz2 válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Idézet:
„sokat nem veszíthet vele”

Olvass csak bele a topikjába, nagyon sok ember nagyon sokat szívott miatta, én az ellenségemnek sem ajánlanám . . .
PK2-t pedig úgy is lehet csinálni, hogy megkér valakit a közelében, hogy beégesse neki a PIC-et.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2013
(#) gerenk válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
A soros égető ami P.István ajánlott jó, én is ezt használtam WinPic800 égető progival
16F690 is égeti.

winpic800.jpg
    
(#) zaza99 válasza Temela hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Én ezt a programozót használtam a Watt féle programmal. Mondjuk az práhuzamos portokkal volt szívás mert nem mindegyik gépen működött rerndesen. Egy lpt kártyával megoldódott.
(#) Temela válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Oké!
De, a listája szerint nem komálja a 16F690-et...
(#) zaza99 válasza Temela hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Azért használom hozzá a Watt féle programot. Tökéletesen működik. 2 oldallal ezelőtt van is fent kép működés közben az általam épített LCM3-ról.
(#) gerenk válasza Temela hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
OSHON paralel égető is jó, de ha 16F690-et akartok égetni WinPic800-at használjatok
(#) hmli hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. LCM3 élesztése közben akadtam el. F0 és Fcal értéke egyezik, kb 160 kHz. Viszont ha L állásban indítom a műszert, megvárom, míg kiírja, hogy "Válts C állásba", átkapcsolás után a várt 500 kHz körüli F0-t és FCal-t mér. Ha rövidre zárom a relé kontaktusait, akkor a C állásban történő indításnál kb. 130 kHz-et mér, ha L állásban indítom, és átkapcsolom, akkor 350 kHz-et mér.

Panel, PIC "lhanzi"-tól származik, feltételezem, hogy jó. PIC-et visszaolvastam, az EEPROM-on kívül minden egyezik, gondolom a kalibrációs kísérletek miatt van az eltérés.

Az L-C kapcsolót már cseréltem, de a jelenség ugyanez. Ha PIC nélkül 5V-ot adok a relének, szépen behúz.

Viszont minden próbálkozás előtt szeretném, ha valaki megmérné egy üzemelő LCM3-ban a PIC 2-3 lábain a jelszintet. Mert konkrétan nem mérek semmit. 10 MHz-es a szkópom, tokozott kvarcoszcillátort mértem vele, biztosan megy ekkora frekin is. 10 MHz-es oszci kimenetén 3Vpp-t , 20 MHz-esen pedig 2Vpp-t látok.

Következő: »»   122 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem