Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LC mérő
A két 22 pF-nak közvetlen a kvarcnál és a pic lábánál kellene lennie, főleg 20 MHz-en, a föld vezeték is elég sajátságosan van megrajzolva!
Valószínüleg tényleg a HEX égetéssel lehet a fő gond, de a TE égetődet nem sokan ismerhetik itt, így elég nehéz lesz kibogozni. talán nézd meg jobban a manuálját. De ha túl is jutsz a HEX égetésen, ezzel a nyákkal még lehetnek további problémák is!
Oké! Vágom! Nyák másik lesz! - ez régen eldőlt...
Esetleg, ha valaki a pic helyes konfig beállításait tudná, azzal is erőlködnék egy kicsit! Sajna én nem igazán tudom melyik mire való, de legfőképp, hogy most ebben a helyzetben hogyan jók? ![]()
Az égetőre az univerzálissága miatt esett a választás, és ,ha megnézitek nem oly dárga (az ebay-on, itthon EPROMÍRÓK forgalmazzák, egy rendes fazon segített is már az avr esetében. A két fájl beégetését magam találtam ki, de azt, hogy milyen címeltolással kell azt ő mondta meg utánna nézés után)- nyilván kezelését meg kell tanulni. Nos, a manuál az lóf@sz! Eddig is sokat segítettetek
![]() ![]()
A másik problémám: ellenőrzéskor bezzeg nem vértyog az égető, hogy nem egyezik a kiolvasott fájl a forrás fájllal. ennek lehet valami prózai oka is? Talán a bélsár jelző jobb az égetőre?
A szofver magyarítás nem befolyásolja, most probáltam ki angol nyelven, ugyanaz a jelenség.
De, valószínűleg a HEX fájlban levő beállításokra tojik a programod, és itt kellene a megfelelő biteket beállítani.
A C23F-hez ki kéne kapcsolni alulról az 1., a 3., a 4., az 5. és a 6. biteket, azaz az FOSC0, FOSC2, WDTE, PWRET, MCLRE biteket. Azért "kedves" dolog lenne a programtól, ha fel bírná tölteni a HEX fájlból ezeket a biteket...
Köszi!
Sikerült kikapcsolni, szóra bírni! Az oszcillátor megy,a relé is kattan kis időre, de már csak zagyvaságokat ír ki... ![]()
Mit jelent: "non configuration worde in the hex file"? - ennek nincs köze a problémámhoz? Azt írja először állítsam be, aztán töltsem be!
![]()
Azért akad még egyéb kérdésem...
Az orosz avr-es megoldást nem taglaltátok ki. Jobb-e, mint ez a pic- es verzió, avagy miben tér el jelentőségét tekintve? Az a szerkezet is, valamint az esrf mérő is érdekel - valami majd csak összejön. ![]()
A többi része? Összehasonlítottad az eredetivel?
Hát nem..., csak azt amit mondtatok. Így átgörgetve hasonlít rá, de mikor vettem volna észre pl a C23F és az FF3F különbségét? Bevallom skubiznom kellett volna egy darabig!
![]()
Az EEPROM tartalom további részére (a másik felére) gondoltam.
Két fájl összehasonlítására vannak egyszerű programok...
Most erőlködök egy kicsit...
4300 tól valóban nem sok adat van (semmi)! Onnantól a lista végéig nem írt semmit! Lehet lángszóróval kéne beleégetni! ![]() Talán kapok telefonos segítséget is... - az emberke átnézi a pic adatlapján, hátha még kell valamit bazirgálnom. A "non..." izé szövegre azt mondta, hogy a hex nem tartalmazza a konfig beállításokat, ezért nyavajog, ezét van problémám! Majd látjuk.
Nekem nincs olyan, de amit írtam ezután az szembe tűnő segéd nélkül is. Meg tulajdonképpen azt kell valahogy megfejtenem, hogy mi a fenéért nem teszi a dolgát a progkütyü? Ez az LCM3 szinte mindenki másnak csont nélkül mükszik*! Rájöttem, hogy a programozom a ludas, meg a kezelése, de biztosan van megoldás!
![]() *Működik A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2013
Mégis mi az a semmi? csupa nulla vagy más?
Annak a résznek a hiánya illetve okozza a kiírás szétesését!
Szerintem építs egy PICIT2 klónt, (vagy vegyél) ha a jövőben is akarsz PIC-eket programozni.
Nekem is van egy nyomi programozóm.
Na ezzel olvastam ki a működő PIC-ből a config. biteket,hátha hasznát veszed: fosc0 0 fosc1 1 fosc2 0 wdten 0 pwrte 0 mclre 0 cp 1 cpd 1 boden0 0 boden1 0 ieso 1 fcmen 1 Ez a 1,20 hexből van,sz(erin)tem jó a többihez is. 2000-től szünet 4200-ig,onnan 42F0-ig van megint.(a végéig) A PICKIT tényleg jó szerszám sztem is. A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2013
Köszönöm!
Ezzel a beállítással és az 1.2-vel sem jártam sikerrel. ![]()
Dobj össze egyszerű de működő égetőt: Bővebben: Link
Nem sok kell hozzá és támogatást is kaphatsz mellé... A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2013
Azt inkább ne! Azzal csak megint szívni fog. 16-os PIChez nem is való. PicKit2 klónt kell venni, vagy csinálni.
Igen, és mivel programozza fel a Pickitbe való PIC-et, ha ezt sem sikerül?
Egy két alkalomra jó lehet, sokat nem veszíthet vele pár Ft-ból kijön Watt kolléga szerint tud pic16-ot, nekem is volt valamikor hasonló oshon égetőm, linuxról is ment rendesen pic16f628-al. Persze az újabb PIC-ekhez már nem biztos jó, utána kell nézni pontosan a 16f690-nek. A watt féle égető programnak topikja is van itt. Én is a Pickitet ajánlottam, de ha nem akar rá költeni készíteni meg egyenlőre nem tud, akkor sok választás nem marad. Idézet: „sokat nem veszíthet vele” Olvass csak bele a topikjába, nagyon sok ember nagyon sokat szívott miatta, én az ellenségemnek sem ajánlanám . . . PK2-t pedig úgy is lehet csinálni, hogy megkér valakit a közelében, hogy beégesse neki a PIC-et. A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2013
A soros égető ami P.István ajánlott jó, én is ezt használtam WinPic800 égető progival
16F690 is égeti.
Én ezt a programozót használtam a Watt féle programmal. Mondjuk az práhuzamos portokkal volt szívás mert nem mindegyik gépen működött rerndesen. Egy lpt kártyával megoldódott.
Oké!
De, a listája szerint nem komálja a 16F690-et... ![]()
Azért használom hozzá a Watt féle programot. Tökéletesen működik. 2 oldallal ezelőtt van is fent kép működés közben az általam épített LCM3-ról.
OSHON paralel égető is jó, de ha 16F690-et akartok égetni WinPic800-at használjatok
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. LCM3 élesztése közben akadtam el. F0 és Fcal értéke egyezik, kb 160 kHz. Viszont ha L állásban indítom a műszert, megvárom, míg kiírja, hogy "Válts C állásba", átkapcsolás után a várt 500 kHz körüli F0-t és FCal-t mér. Ha rövidre zárom a relé kontaktusait, akkor a C állásban történő indításnál kb. 130 kHz-et mér, ha L állásban indítom, és átkapcsolom, akkor 350 kHz-et mér. Panel, PIC "lhanzi"-tól származik, feltételezem, hogy jó. PIC-et visszaolvastam, az EEPROM-on kívül minden egyezik, gondolom a kalibrációs kísérletek miatt van az eltérés. Az L-C kapcsolót már cseréltem, de a jelenség ugyanez. Ha PIC nélkül 5V-ot adok a relének, szépen behúz. Viszont minden próbálkozás előtt szeretném, ha valaki megmérné egy üzemelő LCM3-ban a PIC 2-3 lábain a jelszintet. Mert konkrétan nem mérek semmit. 10 MHz-es a szkópom, tokozott kvarcoszcillátort mértem vele, biztosan megy ekkora frekin is. 10 MHz-es oszci kimenetén 3Vpp-t , 20 MHz-esen pedig 2Vpp-t látok. |
Bejelentkezés
Hirdetés |