Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   154 / 188
(#) attika válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Sajnos nem,kerestem már így is,úgy is de semmit nem találtam róla vagy nekem is érik a szemüveg.Próbaként tettem rá egyet,de átváltott Ic-re in circuit,azt érzékelte,hogy rajta van a mérő kábel.
(#) kivancsi4 válasza attika hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Idézet:
„A műszer méri a szivárgó elektrolit kondenzátorokat is (a fényképen látható a csel), és ezekre figyelmeztet is! Szivárgó kondenzátornak az minősül, melynek feszültsége másodpercenként 15%-kal esik.”

Szerintem az az ellenállás azért került oda, hogy lásd az LCD kijelzőn mit mutat, ha szivárgó kondenzátort mérsz. Valószínűleg nem volt kéznél egy célnak megfelelő kondenzátor, ezért imitálni kellett a műszer felé mintha szivárgó kondenzátort mérne.
Szemüvegen keresztül olvastam
(#) attika válasza kivancsi4 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Akkor ha ez így van akkor én nem tudok szöveget értelmezni,de most,hogy írod lehet benne ráció.Egyszer sikerült eltalálnom azt az ellenállás értéket aminél kiírta,hogy csz,van egy pc-s tápom amibe van púpos elektrolit kondenzátor,majd holnap kiszedem és rámérek arra,hogy mit mutat annál.
(#) soskajoska válasza c27 hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Szia!
Az 1000J kondi az 5%-os, tehát semmiképpen sem jó mérőkondinak (legfeljebb válogatva). Hasonlóan a 33n kondik 10% tűrésűek (K). Talán a kép alján lévő zavarszűrővel próbálkozhatnál(.033µF 275Vac MKP X2).
De régebbi beszámolókban többször adtunk beszerzési tippeket (én is csatoltam Farnell linket)
(#) soskajoska válasza hg0npj hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Van még belőle? Én hasonlót "kukáztam". Ugyanúgy 4 lábú, csak egy alumínium házban van műgyantával kiöntve.
(#) c27 válasza soskajoska hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Helló!

Úgy tudom lehet kalibrálni a műszert, így módosíthatnám a 1000pF-ot pl. 960-ra, ha etalon kondit használnék. Ezért is kérdeztem, hogy pl. 100pF kondival lehet e kalibrálni a műszert, mert abból lenne pontos kondim.
(#) hg0npj válasza soskajoska hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Szia! Egy pár darab még van, de nem szeretnék megváli tőlük...
(#) lóri válasza c27 hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Én is úgy emlékszem, hogy be lehet írni a kondenzátor értéket a hex-be.
Az 1nF-et és a 33nano-t is? Mekkora eltéréssel? Kardhallnak vannak itt pontos kondenzátorai, az apróban. A legközelebbi a 27650pF, ezt be lehet írni? Már nem tudom hol olvastam, a leírásban, vagy ebben a topikban.
(#) c27 válasza lóri hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
A cikkbe benne van.
(#) MAGA VAN válasza hg0npj hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Üdv. hg0npj!
Az 500mV-os érték valóban kiemelkedően magas az átlagoshoz viszonyítva. Ez feltételezi a összes befolyásoló tényező kedvező együttálását. (PIC, L/C viszony mint a legfontosabb két tényező ) A kérdésem az lenne mértél -e nem polarizált kondit , vagy kisélet képpen kellne mérni nagyobb értéket (pld 0.5u felett ). Mekkora a legnagyobb mérthető érték ? A mért kondi milyen típus, ki a gyártó ami mérésre került.
Köszi!
Üdv.
M-V
(#) soskajoska válasza hg0npj hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Nem is azért kérdeztem!
(#) c27 hozzászólása Dec 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Sikerült összerakni az áramkört.
A következő eredményeket kaptam mennyire vannak ezek rendben? Kicsit kicsi az User nem?
A dobozolás miatt nem akartam beforrasztani semmilyen kapcsolót mert még nem tudom minek hol lesz a helye, de majd a lehető legrövidebbre szabom a vezetékeket.
Viszont ez a kék lcd háttárvilágítás nélkül nem valami jó. Ha elemről használom akkor meg nincs háttérvilágítás. Szóval gondolom az nem gond ha átkötöm a háttérvilágítás pozitív oldalát a főkapcsolóra. Az R11-et kicseréltem 200 Ohmra, így is tökéletes fényereje van kb. 10V-ról 20mA-t vesz fel a háttérvilágítás.
Érdemes próbálkozni az User növelésével van így is jól használható?
Esr mérésnél normál kondinál 300-400mohm között mértem low esr kondinál 100mohm alatt volt. Úgy nagyjából reálisan mér, csak nem 1%-os 1nF kondik vannak benne szóval kalibrálni kéne.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2014
(#) gerenk válasza c27 hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Szia !
Működik, minden rendben. Szereld készre, a panelba beforrasztott jó minőségű kapcsolók
és mérőhüvelyek nagyságrendekkel javítanak az értékeken. Utána lehet finomítani.
(#) c27 válasza gerenk hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Helló!
Mi számít jó minőségű kapcsolónak? Ezek a fekete billenősök nem jók vagy ezt a kék karost kellene használni?
(#) gerenk válasza c27 hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Határozott biztos kapcsolás , minél kisebb átmeneti ellenállás az érintkezők között.
A karos szimpatikusabb, minél nagyobb áramú annál jobb. Az egész műszer elkészítésénél
a legideálisabb megoldás a minőségi kapcsolók vezeték nélkül közvetlenül a panelbe forrasztva. Mivel itt nem megoldható törekedj a lehető legvastagabb bekötő vezetékek használatára, mondjuk 1,5 mm2 keresztmetszetű sodrott vörösréz vezeték.
(#) c27 válasza gerenk hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Ok, kösz egyébként a fekete billenősök 10A-esek. A kék karos 6A-es.
(#) ficko hozzászólása Jan 8, 2015 /
 
Csak részben ide tartozó a kérdésem, de nem találtam eddig magyarázatot a jelenségre.
Néhány digitális panelt bontottam, a kibontott hidegitő kondenzátorokat
( multilayer kerámia 100nF körüli) az lcm3-al mérve jelentősen változó értékeket
kapok. Az első mérés pl. 90 nF, de folymatosan a műszerre csatlakoztatva hagyva, a mért érték akár 100 nF fölé is mászik.
A hagyományos kerámia kondiknál ilyen jelenséget nem tapasztaltam.Mi okozhatja ezt?
(#) Hp41C válasza ficko hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Ezek elég nagy tűrésű kondenzátorok, 10 .. 20% is lehet köztük. Nagymértékben változik a kapacitásuk a hőmérséklettel is. Ezélt nem használják őket pontos időzítésekhez illetve szűrőkben.
(#) ficko válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Ez igaz, de 1-2 perc alatt történik a változás, esetleg a mérési frekvencia ennyi idő alatt is felmelegití?
(#) Hp41C válasza ficko hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Már attól melegszik, hogy megfogod a bekötéshez. Tápszűrésnél a nagyfrekvenciás viselkedés a fontos, ide jók, hiszen nem tekercselt kivitelűek. A legtöbb esetben jelentősen túl van méretezve a kapacitásuk. Az áramkörök zöme működőképes marad, ha eltávolítasz közülük egy-kép darabot. A régebbi, festetlen kivitelűek kapacitása a páratartalomtől is függött.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2015
(#) Atys67 hozzászólása Jan 13, 2015 /
 
Sziasztok

*Törölve! Az aprónk erre való, ingyen van.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
(#) q765 hozzászólása Jan 13, 2015 /
 
Hello!

Nemrég építettem itt egy LCm3-at, ami idáig jól is működött.
Fura hibába ütköztem. Akármilyen elkot mérek, mindíg 0mohm ESR -t mutat.
Mi lehet ez?

Odaütögettem mindenhez. Megjavult.
Miért van az, hogy néha minuszban méri az ESR -t?
Milyen jelei vannak, ha merül az elem?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
(#) benjami válasza q765 hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Kalibráláskor a rövidrezárt mérővezetékkel állítod be, hogy mekkora ellenállásnál mutasson nulla értéket. Ha akkor nem sikerült tökéletesen összeérinteni a mérőzsinórod (és ez sosem fog sikerülni tökéletesen), akkor elképzelhető hogy mérés közben ennél alacsonyabb ellenállást mérsz. Ilyenkor negatív ESR értéket is mérhetsz. Az ESR mérésnél úgysem az abszolút pontosság a lényeg, hanem a nagyságrend. Ha nagyon elmászik rövidrezárt mérőzsinóroknál a 0 érték, akkor kalibráld be még egyszer.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
(#) abcdabcd válasza q765 hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Én inkább azt valószínűsítem, hogy nálad is az a dolog jött elő, miszerint "elmászik a kalibrációja", és így mondjuk, ha megnézed rövidrezárt mérővezetékekkel, akkor mondjuk kiír -100mOhm-ot, és így, ha pl egy pont 100mOhm ESR-ű kondit teszel rá, akkor azzal pont 0-t ír ki...
De az is lehet (nem tudom mennyire van "elmászva" a tied), hogy esetleg az ESR mérés 0pontját valami jóval hosszabb mérővezetékkel kalibráltad, és azóta pedig rövidebb zsinórokkal használod, és így "mínuszból indul"...
(#) AndrewK hozzászólása Jan 13, 2015 /
 
Srácok! Hol tartunk most szoftverben meg hardverben? Melyik a legújabb?
Ha van 1500-as AL értékű fazékmagom, akkor arra érdemes tekerni?
Köszi:
András
(#) AndrewK válasza AndrewK hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Most találtam 2700-as AL-értékű fazékmagot.... királyság!
(#) hg0npj válasza AndrewK hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Szia!

Egy próbát megérhet. Ha jól számolom, akkor az AL2700-ra kb 6 menet drót kellene a 100uH-hoz. Az AL 1500-ra meg 8 menet...
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2015
(#) soskajoska válasza hg0npj hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Ha jól emlékszem, akkor légréses fazéknak kell lennie! Különben toroidra is tekercselhetnéd.
(#) AndrewK válasza hg0npj hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Ezek jó hírek.... Lehet nem fog begémberedni az ujjam, mire kész leszek a tekercsel...
(#) AndrewK válasza soskajoska hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Középen van légrés, ha jól tudom.... régen ott lehetett hangolni külön vasmaggal, műanyag menetes szárral ráöntve. A szélén körben nincs légrés, az tuti..
Következő: »»   154 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem