Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   153 / 188
(#) sector99 válasza hg0npj hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Hogyan csináltál 500 mV feletti Uesr-t ?
(#) abcdabcd válasza hg0npj hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Szia! Milyen fajta induktivitást használsz a műszeredhez, amivel sikerült 219,7mV-os UESR0-t elérned?
(#) attika válasza sector99 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Az nekem is feltűnő volt,de én nem tudom az mit jelent.
(#) sector99 válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Én 519.7 mV-nak látom...
(#) attika válasza sector99 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Én is annyinak látom.
(#) abcdabcd válasza sector99 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Igen én is annyit akartam írni, ugyanis én is annyinak láttam, viszont a saját hozzászólásomat nem olvastam vissza ezek szerint, hogy mit írtam... szóval igen az 519,7-re vagyok én is kíváncsi, mint úgy látszik többen is --javítani most nézem nem is engedne most a rendszer... szimpla elgépelés...
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
(#) sector99 válasza attika hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Az elkók ESR mérésénél - a pontosságot befolyásoló - "mérőfeszültség". Minél nagyobb, annál pontosabb a mérés. Nem vagyon szakértő a témában, de ezt túl nagynak találom....
(#) attika válasza sector99 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Ezt jó tudni mert akkor az enyém nem lehet valami pontos.Nekem ilyen értékeket ír ki.
F0=501,7KHz
FCal=358,5KHz
Re = 0,246kohm
Uesr0 = 177,4mV
fesr = 86.0KHz
(#) sector99 válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Ok, semmi gond ! Akkor már többen is várjuk a választ
(#) CHZ válasza sector99 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Nálam is kb ez az Uesr érték , kis veszteségű induktivitással (fazékmagon) és jó kondival összejöhet ennyi.
(#) sector99 válasza attika hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Szerintem az a 177 mV már egészen jónak mondható. Remélem ezt mások - esetleg p_istvan - is megerősíti majd.
(#) attika válasza sector99 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Olvasgatva a fórumot soknak ilyenek az értékek.Sajnos egy hete haldoklik ez a topic,most a fél órában több válasz érkezett mint az elmúlt egy héten.Nekem nem fazékvasmagos a tekercsem.
(#) sector99 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Köszönöm ! Mindig tanul az ember...Akkor az enyémre ráfér egy kis korszerűsítés, mert én csak olyan 100 mV-nál tartok. Régi szoftver és fojtótekercses kivitelezés.
(#) attika válasza sector99 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Ezek szerint akkor igen,én próbáltam olyan alkatrészekből építeni amit itt feltüntettek és így értem el ezt.Nem is próbálkoztam kézzel tekergetni. A kondenzátorok mind 1%-osak annak elméletileg jónak kell lennie,akkor csak a tekercsel kell játszadozni.
(#) CHZ válasza sector99 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Igen, fazékmagos tekercshez szoftver csere is kell, szerintem érdemes cserélned.
(#) sector99 válasza attika hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Az Uesr értékbe nem az 1 °%-os kondi szól bele, hanem a 33 nF. De ITT pl. a tervező részletesen leírja, hogy annak a kondinak milyennek kell lennie.
(#) sector99 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Akkor majd keresek fazékvasat - ami befér - és följavítom a műszeremet.
(#) attika válasza sector99 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Az addig tiszta,nekem az összes alkatrész a leírtak szerint lett megvásárolva,egy sem tér el az eredeti tervtől.
(#) c27 hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Sziasztok!

Pár kérdésem lenne: a legújabb szoftver a v1.25 vagy van valahol újabb is a hagyományos fojtótekercshez? R11-nek 5V esetén van valami szerepe? Nekem az összes LCD-be a háttérvilágításnál van 100 Ohm (smd) ellenállás (5v-nál 50mA) 12V-nál viszont kevés a plusz 50 Ohm nem? Legalább 100 kellene, de elég lenne 0,6W-os is nem? (Megjegyzésbe 1W-os szerepel.)
És van e olyan lehetősség, hogy etalon kondival be lehessen pontosan kalibrálni a műszert a cikkben és a működési leírásban nem találtam meg ezt a részt. (Lehet valahogy elkerülte a figyelmem.)
(#) hg0npj hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Látom sokan csodálkoznak az 500 mV fölötti uesr feszültség szinten. Én is kísérleteztem sokat mire ennyi lett. Az elején a fojtóval és a 33 nanós kondival nekem is 160 mV körül volt. Aztán találtam a fiók aljában egy pár régi Remix C207-es tipusú kondit, ami 31470 pF, ez már nagyon sokat dobott a szinten. Ezután csináltam tekercset fazék vasra, és a csatolt képeken láttátok az eredményt... Csatolok egy képet a kondiról és a fazék vasról, ilyenek vannak beépítve... A panel maradt az eredeti, a kondit sikerült az alkatrész oldalról betenni a fazékvasas tekercs viszont a forrasztási oldalra került, de nem okozott különösebb gondot, mert nem a megszokott dobozban van a műszer, hanem egy kicsit magasabban így gond nélkül elfér a tekercs.

P1260870.JPG
    
(#) p_istvan válasza c27 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Szervusz!
- A v1.25 a legutolsó.
- Az R11 értékét és terhelhetőségét az aktuális igényhez illetve LCD-hez kell igazítani. Eredetileg 8-9V dugasztápra és az akkoriban elterjedtebb zöld-sárga LCD-hez volt méretezve.
- Igen, elkerülte a figyelmedet: Bővebben: Link
(#) p_istvan válasza hg0npj hozzászólására (») Dec 15, 2014 / 1
 
Ja, így könnyű!
(#) sector99 válasza hg0npj hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Köszi a képet és a részletes magyarázatot ! Nekem is van pár C207, már csak azért szurkolok, hogy legyen hasonló érték. Mennyi lehet az eltérés a 33 nanótól ?
(#) hg0npj válasza sector99 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Szívesen! Nem tudom, hogy mennyi lehet az eltérés, de szerintem 10 százalék még belefér, de majd p_istvan megmondja pontosabban.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
(#) c27 válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Kösz.
Amúgy lehetőség van pl néhány száz pF-os etalon kondival is bekalibrálni?
Vagyis van 89-94,3pF közötti kondenzátorsorom egy tizedes jegyig van megadva az értékük. Piros színű fóliára van ráírva: C2041 remix 250V. Elvileg valami precíziós javító műhelybe használták volna, de nem tudom mire csak úgy ideadták (felszámoláskor) polisztirol kondik lennének elvileg. Persze az is kérdéses, hogy az értékeket vajon mivel mérték ki anno egy ilyen papírra vannak szépen felfűzve sorba.
Illetve a mellékelt képen látható kondijaim vannak. Gondolom a 2db 1nF J-s elvileg jó, 33nF-nak meg a két szürke közül gondoltam a kisebbik elvileg valami jobb fajta csak a nyákba annyira nem passzol. Melyiket használjam?
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014

DSC_0956.jpg
    
(#) attika hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Sziasztok!
Mekkora ellenállást kell párhuzamosan kötni a elkóval,hogy szivárgást lehessen mérni?
(#) attika válasza attika hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Erre miért nem kapok választ sosem? ez ekkora nagy titok lenne? Ha többször felteszem a kérdést akkor meg a moderátorok esnek nekem. itt arról nincs szó,hogy mekkora az ellenállás értéke,csak egy kép róla,hogy hogy kell mérni.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) Mircsof válasza attika hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Mért kellene párhuzamosan kötni egy ellenállást az elkoval? Hol olvasol olyat?
(#) attika válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Hogy szivárgást tudjak mérni,a képen párhuzamosan van kötve egy ellenállás csak az értékét nem tudom.
(#) Mircsof válasza attika hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Érik a számomra az a szemüveg...
Fórum hozzáoszlásokból nem derül ki a értéke?
Következő: »»   153 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem