Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   187 / 208
(#) szs válasza proba hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Úgy van, hullámzik 9 és 15V között.
(#) antiktelefon válasza proba hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Igen (de szerintem nem nekem szántad), az ic az indulásnál még a dc buszról veszi a tápját, aztán amint éled a trafó, a segédtekercsről kezdi táplálni magát. A kimeneten lévő feszültségek és a pulzáló feedback alapján valami miatt az ic folyamatosan letilt és újraindul... Nem bánom, rakjon másik diódát rá, ezen nem fog múlni. De a feltépett padok gyanúsak nagyon.
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Mutass egy képet közelről az ic környékéről. Ha akarsz diódának berakhatsz valamit egy másik tápból is, ha kapcsi táp van benne, akkor a szekunderen gyorsdióda lesz.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2022
(#) kadarist válasza szs hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Ha zárlatra dolgozik a tápegység, akkor is hullámozhat az IC tápfeszültsége. A kimenetnél is jól szét kellene nézni.
(#) dejoe hozzászólása Dec 10, 2022 /
 
Üdv Mindenkinek!
Adott egy Samsung UE32EH5300-as "villámcsapott" smart tv.
A háttérvilágitás táp kondenzátor 47uf/200 v egyik lába elégett, kicseréltem. A FAN7340-es IC nem kap 13V-os tápot a 22 ohmos ellenállás szakadása miatt. A primeren lévő táp ic -t /2s110/ is cserélni kell. Tehát a táp nem müködik.
A szekunderen 140 volt, 13 volt és 5volt kell.
12 voltos akkumulátorról adtam 13 és 5 voltot. 140 voltot nem.
A tv felállt készenlétbe. Minden feszültség rendben volt kivétel ugye a 140. Ezekután sajnos elinditottam a készüléket. Az alaplapon a "szinkron buck regulátor ic z1051PI " elfüstölt. Kérdésem az lenne, hogy ez a regulátor ic már eleve rossz volt, vagy azért égett el , hogy elinditottam a tv-t?
Köszönöm ha válaszoltok! Mivel villámcsapott lehet nagyobb baja is.?
(#) antiktelefon válasza dejoe hozzászólására (») Dec 10, 2022 / 1
 
Csavarok a kérdésen, ha leveszed a buck tekercsét, a kimenet fele mekkora az ellenállás és ha zárlat van, mi melegszik? Mert ha a buck úgy halt meg, hogy betápot átengedte, akkor kuka az egész. A feedback lábon lévő feszosztóból vissza tudod számolni a kimeneti fezsültséget is, 1v8 3v3 vagy 1V a gyanúsan lehetséges érték. Ha ezt a feszt betáplálod és az ic névleges 3A-énél többet vesz föl, akkor valami még lahott rajta (már ha nem abszolút 0 ohm és egyértelmű az oka)
Amúgy senki nem mondja meg, mikor halt meg, lehet kimeneten zárlat volt, lehet sérült volt, ez van.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2022
(#) Sinike hozzászólása Dec 10, 2022 /
 
Szép napot!
Nem találtam igazán jó helyet a kérdésemnek.
Blaupunkt tévém háttérvilágítása elköszönt; se rajzot, se alkatrészt nem lelek. tp.msd309.bp710 lapos, és van benne 4 sor led "szalag", amin hwbc32d524a szám szerepel. Egyik sorban láthatóan több chip is megadta magát.
Netes kereső most nem volt a barátom, 1 angliai (horror drága) és 1 román forrást találtam, de nem postáznak magyarba.
Kérném a tapasztaltabbak tanácsát, hogy keressek; mi lehet helyette? Vagy milyen a chip típusa? (Gondolom egyesével is cserélhető)
(#) dejoe válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Tehát akkor a 140 volt hiánya miatt nem mehetett tönkre, mert én ettől féltem.
(#) antiktelefon válasza Sinike hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Talán, de ellenőrizd:
Bővebben: Link
Ez a megfeleltetés alapján: Bővebben: Link
Ledeket nem akarsz cserélni egyesével, tökönszúrás kategória, főleg a lencséket pontosan visszaragasztani. Meg mindet cserélni kell, főleg ha azt mondod több csúnya.
(#) antiktelefon válasza dejoe hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Nem tartom elképzelhetőnek. Azért a többi hibakeresési lépést ajánlom, sok időt megspórol, ha most kiderül kuka
Személy szerint túlfeszkáros videókártyákkal, pckkel, laptopokkal, tvkkel nagyon rossz a szerencsém.
(#) szs válasza Sinike hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Kár, hogy magyartalanul írsz -de megértem, hiszen itt szokás ez.
Ha úgy értetted: néhány LED feladta a harcot, hát az sikeresen javítható.
Nem "chip"- et kell keresni, LED-et.
Például ezt:
Bővebben: Link
De ez csak ötlet, nem okvetlen ezt kell venni, csak mert írtam
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Dec 10, 2022 / 1
 
Ha terminológiailag nézzük, a LED chip, sőt hatásfoka függ a tokozástól, sima chip, vagy flipchip technológia (hány rétegen kell a fénynek áthaladnia). Illetve szakzsargon szokta a tokozott SMD LED-et is chipek nevezni.
Bővebben: Link
Illetve a COB LED-nél a nevében is benne van
Nem hinném a megnevezés szándékos volt, de nem tévedett.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2022
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Persze.
Csak megjegyzés volt.
Megmég utalás is, hogy merrefelé érdemes kersgélni.
(#) uniman válasza Sinike hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
TV típus, LCD "képernyő" típusa alapján is lehetne keresni...de te ezeket nem adtad meg, még az LCD méretét sem!
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2022
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Idézet:
„Ledeket nem akarsz cserélni egyesével, tökönszúrás kategória, főleg a lencséket pontosan visszaragasztani.”

LED-eket szoktak egyesével cserélni, úgy vettem észre. Kb ezért dobnak ki végül TV-ket, hiszen 20.000ft-os (nekem ekkora árajánlatot adtak, és szó szerint arról beszéltek, hogy csak egy-két LED cseréjét kell megejteni) kiadás után mégegyszer tönkremegy, utána már kedvüket vesztik az emberek, mégegyszer ekkora áron nem javíttatják. Pedig ha mindet kicserélték volna, a munkadíj valószínűen ugyanannyi lehetne, csak az alkatrész ára (ledsor) lenne párezerrel nagyobb. És újra több évig jó lehetne. De ne én akarjam már a TV-szerelők árképzését megszabni

De ha magának csinálja, hát lehet egyesével. Csak akkor újra meg újra szétszedheti...
A lencseragasztás: nekem sem sikerúlt (miért is sikerült volna vsak úgy nekiugorva ). így már utólag látom, mire kellett volna figyelni. Nem hiszem, hogy mégegyszer belekezdek, annyival nem drágább a kész.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2022
(#) kadarist válasza szs hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Én próbálkoztam úgy, hogy egyesével cserélek, de mindig visszahozták... Most már mindig kompletten cserélek LED-csíkokat akkor is, ha csak egy LED rossz.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Beleszólok, de igen, ugyanezt teszem. Ha tudom hogy a háttérvilagitas a probléma, meg se nézem hogy hány led hibás, cserélem az egész szalagot.
Van néhány szalag, ami tényleg többé kerül mint a szokásos 20euro. Vettem már 50ért is, és csak valami 47colosba.
Szoktam néha ezeknél olyat, (mivel a szalag is drágább, a javításért is többet kérek) ha a tulaj sokallja az új szalaggal javítást, elmondom neki hogy meg tudom javítani olcsóbban is, és csak a hibás ledet cserélem, de nem tudok sok garanciát vállalni rá, hogy meddig fog menni.
Igen volt már, aki azt mondta hogy oké, cseréljem csak ki a rosszat, és megy ameddig megy. Lehet az egy év, lehet egy hónap is..
(#) Sinike válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Köszi a sok hozzászólást.
Antiktelefon, sajna az alis linked nem működik - a román oldal pedig nem postáz.
Nagyrészt a forrasztható smd led-et chip-ként árulják, tudatos volt a szóhasználat. (A led nekem már megmarad a hagyományos öntött, lábakkal - mindegy.)
Bocsi, 32 colos Blaupunkt tv, bár a cikkszámban szerepel a méret. Igaz, nem értem, miért találnák jobban a képernyő típusa alapján.?.
Valóban jobban szeretném az egész szalagot cserélni, ahogy a .ro oldal árulja. De nem találok....
(#) Sinike válasza szs hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Hello Szs.
Sajna ez nem segít, mert nem tudom, hogy 3 vagy 6V kell-e nekem...
(#) proba válasza Sinike hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Tv típus, Lcd hátulján lévő számok alapján hamarabb van, mint a csíkra írt bármely szám alapján. A csíkon lévő számot az újon szinte biztos nem találod meg.
(#) szs válasza Sinike hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Oké, de
Idézet:
„miért találnák jobban a képernyő típusa alapján”

pont az alapján a könnyebb keresni.
De tényleg odaírtál egy LED típust, úgy is lehet. Csak úgy nem találok.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2022
(#) szs válasza Sinike hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Idézet:
„nem tudom, hogy 3 vagy 6V kell-e nekem”

ha már úgyis kiszedted, meg tudod "mérni" . Azaz egyhez (ami jó) odateszed a multid diódaállásban. Ha világítgat, akkor 3V-os. A multim a 6V-ost nem működteti. De ha van 12V-os tápod, meg egy 120-150Ω ellenállásod, akkor már a 6V-ost is szóra bírhatod, és közben megméred, hány V esik a LED-en.
(#) uniman válasza Sinike hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Te "4 sor LED"ről írsz, miközben a romás forrásban 3 sor és kétféle (A és B) szerepel: 2x8LED-es + 1X7LED-es...
(#) Sinike válasza szs hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
32/233i-wb-5b2-hbkup a tv, de így még kevesebb a találat
(#) Sinike válasza uniman hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 

Bocsánat, valóban 3 sor; emlékeim megzavartak.

Igen, világít egy picit a led, ha műszert ráteszem.
(#) antiktelefon válasza Sinike hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Az alis linkem működik, miről beszélsz? A román oldalon van egy másik név megadva hozzá és alin arra kerestem rá.
LSC320AN02
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2022
(#) Sinike válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Nekem ez van..
(#) antiktelefon válasza Sinike hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
(#) Sinike válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Ez mint 10 ledes..
De akkor mindegy, mi van hozzá írva, hogy csak erre vagy arra a típusra jó? A lényeg, hogy 2x8 + 1x7 legyen és 3V?
De nincs sehol ilyen szett. Vehetek azt az 1 ledes kiszerelést, és annyit rakok össze, amennyi nekem tetszik?
Mi a különbség az A és B közt? Mert egyértelmű lenne, ha darabszám - de van úgy is A+B csomag, hogy ugyanannyi darabból van!
(#) antiktelefon válasza Sinike hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Ha mutatnád mi kell, akkor egyszerűbb lenne, a roman oldalon ez van felsorolva hozzá.
Következő: »»   187 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem