Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   209 / 209
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Szia!
A QLED-nél van háttérvilágítás, az OLED-nél nincs.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Máj 9, 2024 /
 
Végülis nem javítottam, a tulaj időben rájött, hogy 3 év jótállás van rá, így visszavitte.
(#) Remci hozzászólása Pé, 19:47 /
 
Sziasztok!
Van egy Thomson 32HC3101 tipusu tv, 40-mt31epa-mac2hg alaplappal. Egyik pillanatról a másikra megkukult. A készenléti led nem világít, nyomó gombokra nem reagál. Szétszedtem,de semmi szemmel látható hibát nem találtam. A kondikat átmértem,mind a megadott értéken belül van.A háttér világítás ledjei működnek,teszterrel megnéztem. Az az érdekes,hogy minden feszültség meg van, stand by 3,3v, 5 v, 12v, stb . A panel hátulján lévő minden mérőpontnál,ott volt a feszültség érték, azok megvoltak. Mégsem működik. Kerestem kapcsolási rajzot a panelről,de nem találtam.Találkozott már ilyen hibával valaki?
A hozzászólás módosítva: Pé, 19:47

1_max.jpg
    
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Pé, 21:54 /
 
Szia!

A backlight enable és a dim enable jelek megvannak? Ha nem akkor az MCU-ja elhasalt.
A hozzászólás módosítva: Pé, 21:55
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Szo, 9:18 /
 
Szia!
Csatolok egy képet a panel hátuljáról. a fekete nyíllal jelzett +5v-os ponton nem tudok mérni semmit, a pirossal jelzett pontokon pedig a bekapcsolás után 5-10 másodperc múlva 2,65v lesz a GND-hez képest. Rájuk gondoltál? Más jelet nem tudok mérni,nincs szkópom. Ja, a bekapcsolás után- ami a készülék bedugását jelenti a konnektorba,mert a gombokra nem reagál-a Pow_on bemeneten is olyan 2,6-2,7v-ot mérek.
A hozzászólás módosítva: Szo, 9:18
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Szo, 11:10 /
 
Az első hozzászólásodban azt írtad, hogy minden tápfeszültség megvan, most meg azt, hogy az 5 volt nincs. Annak utánajárnék, hogy hol akad el, mert az miatt nem kapcsol be. A 3.3 volt mindenütt megvan, az EEPROMON és az MCU környékén is? A 2.65 volt DIM-nek jó lehet, de a BL-nak 12 volt körül kellene lennie emlékeim szerint (vagy Samsungra emlékszem).

Szerk.: Van egy POWER_ON 5V_STB teszt pont: ott megvan a készenléti 5V? A 3.3V_STB -n megvan a készenléti 3.3 volt?
A hozzászólás módosítva: Szo, 11:15
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Szo, 15:51 /
 
Lehet hogy rosszul fogalmaztam. A stand by pontokon,legyen akár 3,3v vagy 5v, mindkettő meg van. Viszont a fekete nyíllal jelzett ponton, amire +5v van írva, ott semmit nem tudok mérni. A kis 8 lábú W25Q64F táplábain 3,3v-ot mérek. Viszont az MCU-val meg vagyok keveredve. Az a hűtőborda alatti Ic lenne?
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Szo, 16:56 /
 
Igen, gondolom a panel túloldalán van. Kár, hogy nincs szkópod, akkor egyszerűbb lenne kiszűrni pl. az alapórajelét adó kristály halálát.

Ha az EEPROM lábán megvan a tápfesz az jó, csak szkóp nélkül nehéz megnézni, hogy amikor megnyomod a bekapcsoló gombot akkor megpróbálja-e beolvasni.

Ha áramot adsz a panelnek, melegszik az MCU (kézmelegre)? Vagy melegszik bármi forróra a kis feszültségű részen?
A hozzászólás módosítva: Szo, 16:59
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Szo, 19:00 /
 
Nos pár perc járatás után az MCU hűtőbordája kéz melegtől kicsit melegebbnek tűnik. Ha két újjal megfogom, akkor 2-3 másodperc múlva süt. Lehet hogy az döglött meg?
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Szo, 20:22 /
 
Vagy egy kondenzátor a környékén. ESR mérőd van? Azzal tudsz zárlatos kondit keresni.
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Szo, 21:04 /
 
Van. Az összes elkót átmértem, de nem találtam rosszat.
(#) robis01 válasza Remci hozzászólására (») Szo, 22:37 /
 
Logikai vizsgálathoz nem kell feltétlen szkóp, elég egy logikai analizátor is pl: Sigrok Működik Win10 és Linux alatt is.
A program sokféle hardvert támogat, én ezt az analizátor használom. De sok mást is támogat, és lehet ARDUINO-t is használni hozzá, csak ott figyelni kell a szintillesztésre.
(#) kosaro válasza Remci hozzászólására (») Vas, 16:19 /
 
Igaz nem építő jellegű segítség, de van egy Thomson TV alaplapom, elvileg törött TV-ből van.
Megnézem, hogy típusazonos-e!
Következő: »»   209 / 209
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem