Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM350-es vezérlés probléma
Lapozás: OK   1 / 1
(#) colos155 hozzászólása Ápr 6, 2007 /
 
Hello Mindenkinek!

Van egy kis problémám! Építettem egy vezérlést egy ős régi úthengerbe! LM350-es IC-t használtam...
Asztalon minden tökéletes, de ha beleteszem a gépbe, akkor elkezd ugrálini az elektrónika!
AZAZ mind a kimeneti, mind a bemeneti feszültség leesik egy pillanatra, majd azonnal vissza is jönn!

Lehet, hogy a probléma egyszerű, de sajna és én nem tudom megoldani, kérlek segítsetek, ha tudtok!

Köszönöm előrre is!

Csatoltam a kapcsolási rajzot!

vezerles.sch
    
(#) Prinner válasza colos155 hozzászólására (») Ápr 6, 2007 /
 
Szia!
Ez milyen .sch fájl? Milyen progival rajzoltad? Nem tudom mivel megnyitni, mert szinte az összes kapcsolási rajz és nyáktervező progi elvi rajz fájlja sch kiterjesztésű, és a Protel 99E-é is, de biztos, hogy nem ezzel rajzoltad, mivel nem nyitja meg.

Szerintem jobb lenne ha képfájlban, vagy pdf-ben is felraknád.
(#) hhkfk hozzászólása Ápr 6, 2007 /
 
eagle fájl
(#) colos155 hozzászólása Ápr 6, 2007 /
 
pontosan eagle 4.16
(#) Sebi válasza colos155 hozzászólására (») Ápr 6, 2007 / 6
 
A rajzot én sem látom, de általánosságban:

a kimeneti fesz akkor esik le egy stabilizátor kimenetén, ha a bemenet feszültsége nem éri el a kimenőfesz + 2V (brumm-mentes) szintet.
Asztalon valszeg egy jól működő tápegységről próbáltad.
Az is lehet, hogy a gép valamilyen fogyasztókat kapcsolgat ki-be az (esetleg gyenge) akkura és ezért esik a fesz.

Első tippem, hogy a stab IC táplálását indítsd egy soros diódával és utána tégy egy 4700µF-os kondit. Ezzel a fent említett - rövidebb idejű - "brown-out"-okat ki lehet védeni.

Remélhetőleg a 100nF-ok megvannak a ki és bemeneteken...
(#) Mate78 hozzászólása Ápr 9, 2007 /
 
Itt a rajz,képformátumban.

Üdv.
(#) colos155 hozzászólása Máj 10, 2007 /
 
Köszi a válaszokat!

A 4700µF os kondi is segített és miotán szkóppal rámértem a tápfeszre ( a gépen) kiderült, hogy rossz a generátor.... éppen most újítják fel, de szerintem most már jó lesz!!!

mégegyszer köszi!!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem