Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM3914
 
Témaindító: 3653, idő: Nov 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 20
(#) Kovidivi válasza MATA hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Neked lineáris kell! A logaritmikussal nem lesz egyenletes a lépésköz.
(#) MATA válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Akkor ezt ki kell cseréltetnem csak legyen 3914-es is lehet hogy az nem volt azért ezt adták már máskor is előfordult megnézhettem volna még a boltban!Köszönöm!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
Csak elírás. Egy másik rajzomból másoltam át az IC-t és a diódákat, csak közben mire kész lettem, "elszállt". Mire újra rajzoltam, már elfelejtettem kijavítani. De a lényeget már megírták..
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
OK akkor most már biztos hogy csere köszönöm!
(#) MATA hozzászólása Júl 21, 2015 /
 
Üdv mesterek megpróbáltam a kapcsolást ugyan az van élőben is mint a szimulátorban csak az utolsó három led működik megmértem a feszültségeket is 1.44-et nem lehet beállítani csak 0.98-at.Ez van de nem lehetne ezt egyszerűbben megoldani mondjuk egy vagy két leddel?Köszönöm a segítségeket!
(#) MATA hozzászólása Júl 21, 2015 /
 
Hoppá emberek a 10K helyett 50K tettem be és úgy néz ki hogy így be lehet állítani már csak az LM-et kell cserélni mert lineáris kell és remélem jó lesz köszönöm mindenkinek a főleg Prolinak majd írok ha ki lesz cserélve az LM!
(#) reloop válasza MATA hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Az LM3915 azért nem olyan nagy tragédia, a teljes lemerülést finomabb bontásban látod.
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Az az 50k, inkább 500ohm volt..
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Üdv 50K az amit betettem köszönöm!
(#) MATA válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Csak így nem olyan szép lineárisan mutat hanem kicsit van bent valami össze visszaság!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Ne csak leolvasd az értékét, mérd is meg. Mert 50k-val be lehetett volna állítani a feszültséget, csak éppen nehezen. (És inkább többet, mint kevesebbet az 1,44V-nál.) Hiszen a 10k-nak is most kb. 9k körül kell állnia.
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
A pótméter teljesen végálláson is csak 1.12V mérhető.Köszi!
(#) reloop válasza MATA hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Ellenőrizd az építésedet, LM3915-tel és P2 helyén 50k potival elfogadhatóan kéne működnie. Az RL -RH lábak között adatlap szerint ~23k az ellenállások eredője, így az 50k poti középállásánál be kéne állni az RLo láb feszültségének. Ezen IC-hez természetes, hogy a 10k-s poti nem az igazi, Gábor LM3914-gyel számolt.
(#) MATA válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Jól is van minden köszönöm csak kicsit kapkod a kijelzés.
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Júl 21, 2015 / 3
 
Nem tudom miért írjátok azt, hogy "pótméter"? Mert az a méter tartaléka lenne, amivel lehet pótolni, ha a méter esetleg elveszne. A szó a potenciométer-ből származik, ami a feszültségre utal, és rövid "o" betűvel írjuk.. Ugyan így hosszú "ó" betűvel írják a legtöbben azt hogy automatikus, vagy automatika. Csak az autó-t írjuk hosszúval, ha már egyszer ez egy műszaki fórum..
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Júl 21, 2015 /
 
Köszönöm a kiigazításod igazad van!
(#) MATA hozzászólása Júl 23, 2015 /
 
Üdv mesterek!
Ehhez mit szóltok megépítettem és tökéletesen működik!
(#) reloop válasza MATA hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Szia! Kérdezném miként kapcsolódik ez az LM3914 témához
(#) MATA válasza reloop hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Hello!Jó tudom nem ide tartozik de nem találtam ilyen fórumot gondoltam hátha valakit érdekelhet!
(#) proli007 válasza MATA hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Ha nem keresel, nem is fogsz találni. 1.. 2..
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2015
(#) MATA válasza proli007 hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Jó köszi akkor oda teszem fel!
(#) luluzulu hozzászólása Aug 21, 2015 /
 
Sziasztok!

Hogyan tudnám meg valósítani a hőfok kijelzést, ha adott egy hőgomba aminek a karakterisztikája a képen. Az egyik fele a hőgombának testelve van szóval csak egy kivezetésem van...

Untitled.png
    
(#) proli007 válasza luluzulu hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Hello! Természetesen NTC-vel lineáris nem lesz, csak közelítőleg. De rajzoltam már ilyen áramkört itt.. Nálad a termisztor 2kohm, így az R1 ellenállást célszerű 910ohm-ra választani.
(#) luluzulu válasza proli007 hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Elkésztetem a kapcsolást szépen működik. A LED-ek fény erejéből hogyan tudnák vissza venni, mert zavaróan magas... Ha jól néztem a katalógusban akkor a minimum LED-áram 7 mA, alá lehet-e menni? Az R6 ellenállást kell növelnem? Meg a másik a zöld színű LEDek sokkal erősebbek mint a többi előtét ellenállással csökkenthetem-e fényüket?
(#) proli007 válasza luluzulu hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Hello!
- A Led-ek áramát az R6 ellenállás határozza meg. Iled=1,2V/R6*10 képlet alapján. Ha a 910ohm-ot 1,5kohm-ra növeled, akkor kb. 8mA lesz a Led-ek árama. De mivel ezzel az ellenállással van beállítva a 6V referencia feszültség is, így az R7 ellenállást is 5,6kohm-ra kell cserélni. Ekkor a referencia kb. 6,2V értéket fog felvenni.
- Külön a piros és a zöld Led-ek áramát itt nem igazán lehet állítgatni, mert mind a 10db. kimeneti áramgenerátor áramát, az R6 állítja be. Soros ellenállás használatával sem túl célszerű a Led-áramot beállítani, mert akkor a tápfesz változással az is változni fog. Lévén, hogy megszűnik az áramgenerátor, "áramgenerátornak lenni".
(#) bboy123 válasza norbi0073 hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Ha kikapcsolt, feszültségmentes állapotban világított és forrasztás közben a led, ahogyan a pákahegye hozzáért az anódhoz(+)asszem és a kezed pedig a katódhoz(-) és világít, olyat már én is tapasztaltam. Szerintem a pákahegyét átmelegítő áram a led anódjába jutva a katódon keresztül beléd megy és rajtad keresztül a földbe(gondolom én). De nem akarok hülyeséget mondani!
(#) bboy123 hozzászólása Szept 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Van ez az LM3914-es IC.
Valaki eltudná nekem magyarázni a működést?
Annyi oké, hogy mindig van egy fesz, egy úgy nevezett referencia fesz, melynél ha nagyobb feszültség van a bemeneten, akkor a ledeket kapcsolgatja. A kérdésem az lenne, ha pl. van egy 1Voltos referencia fesz, akkor ha a bemeneten tegyük fel 1.1V van akkor már kapcsol ledet. De hány darab ledet?Egyet?Kettőt?Hármat? Honnan tudom meg azt a bemeneten lévő feszültség értéket, amelynél kapcsolja az egyes, kapcsolja a kettes, hármas, stb. ledeket?
(#) kadarist válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Olvasgasd az adatlapot, mert ott minden szépen le van írva.
(#) bboy123 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Az a baj, hogy teljesen angol az egész és nem értem...
(#) proli007 válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 9, 2015 / 1
 
Hello! Az IC cseppet komplikáltabb annál, hogy három mondatban el lehetne magyarázni. Ezért van az adatlap. Ha használnád az IC-t, akkor mindenképpen tanulmányozni kell.
De az adatlapon van egy ábra "Block Diagram" névvel. Azon minden angol tudást mellőzve is követhető a működés.
- Az IC-nek van egy Rhi és egy Rlo lába. Ezen két láb közötti feszültséget osztja fel az IC a komparátorok számára. Tehát pld. ha az Rlo lábon 2V van és az Rhi lábon 6V, akkor ha a bementi feszültség "Sig" 2V alatt van, az összes Led sötét, ha 6V felett, mind világít ("Ledsor" működés mellett). Ha pedig 2 és 6V között, akkor arányosan jeleznek a Led-ek.
- Az IC-ben van egy belső referencia áramkör, aminek segítségével előállítható a Rhi/Rlo feszültség. (De nem kötelező) A referencia fokozat terhelő árama, viszont meghatározza a Led-ek áramát is.
Következő: »»   15 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem