Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   173 / 276
(#) Melphi válasza Phile80 hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Azzal sehogy, köszönöm az infót.
(#) Graf Spee hozzászólása Jan 22, 2016 /
 
Köszi a segítséget a vezérlőkkel kapcsolatban. Kiderült, hogy nem kell építenem egyet.

Eszembe jutott, hogy régebben vásároltam (vagy beszámítottam ilyesmit már nem emlékszem). Nem tévedtem. Teszek fel róla képet. (Wel4-2) A hegesztőmhöz egy ismerősöm ugyan adott egy gyári vezérlőt relével együtt, de inkább a másikat használnám. Az jobbnak tűnik, mint a gyári.

Találtam 2 új kondit is. Ezek jól lesznek majd simítónak?

Sikerült bekötnöm, mert megvoltak a vezetékek a nyomógombhoz és a motorhoz. A tápot meg a graetz alapján megtaláltam.
Egyedül azt nem tudom, hogy ennek a relévezérlése hogy történik. (előszöt ezt szeretném működésre fogni utána nekiállnék a trafónak)
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2016
(#) Hetope válasza Graf Spee hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
A kondik feszültsége jó de a kapacitás az kevés. Nálam a 30 éves TRAKISZ-ban (160 A ) hat darab 10000 µF van.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2016
(#) Graf Spee válasza Hetope hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Köszi!
Én is erre gyanakodtam, hogy ekkora kapacitás kevés lesz.

Viszont van baj. Mértem üresjárási áramfelvételt, eléggé aggasztó a dolog. 10 ampert felránt az első fokozatban. Kiszereltem az egyenirányítót, a fojtótókat és minden mást a szekunder oldalról. Áramfelvétel maradt magas. Annyi legalább kiderült, hogy a hőkapcsoló működik.

Elvileg ez egy T.I.P tronic profi mig 140. Melyhez szerencsére van kapcsolási rajz.

Bővebben: Link

Viszont szerintem ebbe a hegesztőbe beleraktak 2 egyforma hegesztőtrafót, 2fojtót és 2 db 2 diódás egyenirányító hidat.

1
2
3
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2016
(#) kissadam válasza Graf Spee hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
A túl magas üresjárási áramfelvétel oka, az hogy túl vannak gerjesztve a trafók, hogy minél kevesebb anyagfelhasználással minél nagyobb teljesítményt tudjanak kivenni. A másik ok a primer tekercsek menetzárlata is lehet. Mérd meg egyenként a trafók üresjárási áramát, ha jelentős a különbség, akkor az menetzárlatos trafóra utalhat. Egyébként ezt a T.I.P kategóriát szerintem viccnek szánták a gyártók, mert egy közepes teljesítményű hifi erősítőben nagyobb transzformátorok dolgoznak, mint ebben a hegesztőben. A trafók és a fojtótekercsek is jócskán alul vannak méretezve a feladathoz. A huzalkeresztmetszetek is nagyon karcsúak.
(#) Graf Spee válasza kissadam hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Hát azt én is láttam, hogy ez abszolút nem félipari vagy ipari kategória. De rögtön az első fokozatban 10 amper üresen nah az nagyon húzós....

Hétvégén neki is fogok állni.
(#) kissadam válasza Graf Spee hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
A 10A miatt írtam, hogy gyanús a menetzárlat.
(#) ryky75 hozzászólása Jan 27, 2016 /
 
Tisztelt szakemberek segítséget szeretnék kérni van 1 Fronius 145 A-os co-m /220V/ olyan probléma van vele hogyha váltok amper erősséget néha leveri a bíztósítékót ami 16A-os Ha ki kapcsolom a gépet és úgy váltok amper erősséget néha jó néha úgy szintén /leveri/ illetve csinál néha olyat hogy működik jól ,és amikor hegeszteni szeretnék be nyomom a gombot akor /veri le /.Nézte szerelő azt mondta hogy nem tudja mi baja lehet ,valoszinü hogy trafó ,vagy mágneskapcsoló de az áram váltó kapcsoló is lehet .Szerintetek ? Vagy nem érdemes vele foglalkozni ,érdemesebb venni 1 új gépet.Előre is köszönöm ha tudtok segiteni
(#) maszek0005 válasza ryky75 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Az, hogy Fronius 145A- os CO, még nem mond semmit. Konkrét géptípus kell, hogy segíteni tudjunk a megoldásban. Meg 1, 2 fotó is jól jönne a gépről, és a belsejéről, panelról stb.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) ryky75 válasza maszek0005 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Köszönöm hogy elolvasta sajnos fotót csak hétvégén tudok a belsejéről a pontos tipusa Fronius unico 2
(#) BlackForce válasza ryky75 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Üdv!
A kismegszakitód milyen tipus?B,C,D (16A)
Mit ir az adattábláján mekkora a fogyasztás egyes fokozatokban,és mekkora az áram felvétel a bekapcsolás illetve átkapcsolás pillanatában.Nem minden fajta kismegszakitó (tűri jóla) pontozza az induktiv terhelést
Egyes automata kismegszakitók tudnak jóval előbb lekapcsolni mint a régmódi olvadó biztositékok.
(#) Graf Spee válasza kissadam hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Szerintem menetzárlat esetén szinte azonnal bekapcsolna a hővédelem. Lehetséges, hogy rosszul kötötték be a trafókat..... szerintem.... (2 trafó és 2 fojtó van a gépben, mint már azt írtam is , és sztem kalózkodtak vele.... reménykedem, hogy végzetes hibát nem csináltak de inkább már csak reménykedem)
(#) ryky75 válasza BlackForce hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
A kismegszakító c (16A).Találtam egy eladót ami ugyan ilyen ez az adat táblája
(#) tibibalogh520 válasza Graf Spee hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Idézet:
„Szerintem menetzárlat esetén szinte azonnal bekapcsolna a hővédelem.”

Dehogy kapcsol be azonnal! Majd csak akkor, ha a hővédelem céljául szolgáló eszköz környezete elérte a kritikus hőfokot!!!
Ehhez (konstrukciótól függően) percek is kellhetnek!
(#) maszek0005 válasza ryky75 hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Én csak azért kértem a képet, mert látni szerettem volna, hogy trafós, vagy inverteres gépről van szó. Egyébként, ha a C16A egy párszor leoldott, az már csak B10A lett. Induktív terhelésre a K16A javasolt. Ez bírja a hegesztőgépeket. Egy hátránya a húzós ára. Ja meg az áramszolgáltató nagyon nem szereti csak akkor, ha előtte legalább B32A van az egyfázisú mérőnél.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2016
(#) ryky75 válasza maszek0005 hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Hétvégén csinálok fotót azt tudom hogy trafos nem inverteres
(#) nimrod79 hozzászólása Jan 29, 2016 /
 
Van nálam egy tip tronic 140- es co hegesztő.
Levettem a burkolatot és azt ettem észre, hogy ebben olyan trafó van ami kétfelé meg van osztva, és ha jól látom akkor félhidas egyenirányítással van megoldva az egyenirányítás. (a trafónak 3 lába van) Ez nekem így nem szimpatikus.... Van itthon egy hegesztőbe való graces egyenirányítóm.
Fogom a trafó két szélső vezetékét és teszek rá egy grac- hidas egyenirányítót.
A trafó középső vezetékére meg nem kötök semmit. Ez így kivitelezhető? Mért osztották meg a trafó tekercseit két részre. Tudom, hogy középen van egy 0- pont es van jobb meg bal oldal 15v
a 0-képest. De ha jobb meg a bal összeadóik akkor 30v lesz belőle? Vagy ez nem így működik?
A hegesztő munkakábelein max fokozaton 30v van.
(#) Phile80 válasza nimrod79 hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
(#) p_kowa válasza nimrod79 hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Neked egyutas kétütemű egyenirányítód van. Hatásfokbeli különbség nincs a graetz hídhoz képest, a különbség a két típusú egyenirányító közt csak annyi, hogy a graetz nem igényel középkivezetéses szekundert, míg az egyutas kétütemű igen.
(#) nimrod79 hozzászólása Jan 29, 2016 /
 
Ok ezt értem...
De akkor ez úgy működik ahogy gondolom? A trafó job bal oldalán a 0- képest 15v 15v van?
És ebből lesz a 30 volt? Szóval akkor egy graetz es hiddal tudom használni a trafó két szélső vezetékét?
(#) nimrod79 válasza p_kowa hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Van ez a hegesztő amiről beszélek.
Mikor csutka fokozaton hegesztek vele pár percet, akkor a trafó nagyon felforrósodik.
Ez nagy baj? Van benne hűtőventilátor de még is tűz forró.
(#) erbe válasza nimrod79 hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Ha veszel egy bóvli hegesztőt, az bóvli módra fog viselkedni.
Ne akard a hibáit egy elektromos szempontból tökéletesen működő egyenirányítóra fogni!
(#) nimrod79 hozzászólása Jan 29, 2016 /
 
Ok.. tudom nem értek hozzá de valahol érdekel ez a dolog.
(#) Joci_1x válasza nimrod79 hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Ha azt a grécet úgy kötöd be ahogy leírtad, (kihagyod a közepét) akkor 60V.-t kapsz a kimeneten, Co.-hoz az sok, a terhelhetősége pedig még annyi sem lesz mint most. Az a trafó kicsi ahhoz képest amit elvársz tőle.
(#) p_kowa válasza nimrod79 hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Ez nem az egyenirányító hibája lesz, mint írtam nincs jelentős különbség a graetz, és a most a gépben lévő egyutas kétütemű közt. Valószínűleg a leadott teljesítményhez kicsi trafó, kicsik a huzal keresztmetszetek stb...
(#) nimrod79 válasza p_kowa hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Ok most már mindent értek.
Igen elég kicsi benne a trafó "a vasmag" és a huzal átmérője is elég vékony.
És minden huzal aluból van benne tekerve. Viszont ez a hegesztő autó karosszériázásra tökéletes.

Köszönöm a segítséget.
(#) p_kowa válasza Joci_1x hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Ha eddig 30V-ot adott az az egyenirányítóval felépített szekunder, akkor a graetz híddal is annyit fog, ha úgy köti be, ahogy mondta.
(#) nimrod79 válasza p_kowa hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Én eddig azt hittem, a hegesztés minőségénél nem mindegy, hogy egyutas vagy graetz egyenirányítás van a gépben.
(#) Joci_1x válasza p_kowa hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Én úgy értelmeztem a leírás és a rajz alapján, hogy kétutas van neki most, a tekercs közepe mondjuk a negatív, fojtó, test csipesz a diódák után a +. munkakábel. 30V. Ha párhuzamosítani akarod a tekercseket, középen ha ki van hozva mind a két fele, szét kell választani. Ha összekötve marad, és a két végére teszed a grécet, 60V.
(#) p_kowa válasza Joci_1x hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Igen, párhuzamosítani kell, úgy jobb lesz, mert a szek keresztmetszet is duplázódik, így van értelme a graetz-nek.
Következő: »»   173 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem