Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   196 / 259
(#) palkovicszita85 válasza kovax1 hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Köszönöm, utána nézek, hátha sikerrel járok.
(#) obi64 hozzászólása Márc 3, 2018 /
 
Sziasztok!

A whirlpool ADP-4425 tip. mosogató gépünk mosogatás közben áramszünet miatt leállt. Miután újra volt áram kiszivattyyúzta a vizet és leállt, de a kijelző kettőt villog. Nem indul el újra. Mi lehet a hibája? tudna valaki segíteni?
Előre is köszönöm!
(#) MEDDOG hozzászólása Márc 6, 2018 / 1
 
Sziasztok!
Van egy Beko dnf 1536 típusú Mosogatógép. Ami öblítési program végén csak szárazon megy a szivattyú ( ha vizet öntők bele azt kiszivattyúzza azonnal) nem megy tovább a program. nem reagál a program törlésre sem csak a kikapcsolás működik.
Valakinek ötlete? Javítható -e még?
Tudtok-e Sopron környékén szerelőt ajánlani
(#) botesz válasza MEDDOG hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Valahol folyik.
(#) lais hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Üdv! mindenkinek.

Tanácsot kérnék.Zanussi ZDF 201 tip.mosogatógép elindul minden programon dolgozik szépen ,de csak mosogat az idők végezetéig.nem lép tovább.a vizet felmelegíti.
Köszönöm előre is a segítséget.
(#) Ambavir hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Sziasztok.
Rejtélyes Bosch E24. Néha vízcsap jellel kombinálva.
Típusa fotón.
Keringető rendben, kisszivattyú szintén. Opto próbálva, jó. Új vízbevezető.
Neten utánanézve úgy láttam, labirintusnak fel kéne töltődnie telire. Max annyi viz áll benne, amekkora a víz szintje a túloldalon az üstben.
Ez sosem. Kipucoltuk tisztára.
Ha még hibára kiállás előtt kikapcs-bekapcs, szépen lemegy a program.
Úgy olvastam, ezzel panelhiba kizárva. Igaz ez?
Vagy 8 féle hiba okozhat E24-t.
Gondolom, netet túrva, sokan belefutottatok már.
Kinél mi lett, mitől javult meg?
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Azért nem telik meg mert ez nem hőcserélôs.Mikor írja a hibát?
(#) stevepapa hozzászólása Márc 9, 2018 /
 
Samsung AAA mosogatógép, a konkrét típus még nem ismert. Minden programnál a harmadik vízfelvételre indul. 2 alkalommal elkezdi tölteni a gépet,majd közben leszívja, a 3. betöltés után elindul. Mi lehet a gond? Köszönöm a figyelmet.
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Kisszivattyú, keringető majd e24. Ha hibakód elött ajtó ki-be, vagy kikapcs-bekapcs szépen lemennek a programok.
Minden érzékelő jó, másikban próbálva.
Most épp huszadszorra elindult.
Random gondol egyet és nem megy. Aztán megint igen.
A kikapcs-bekapcsról azt olvastam, hogy azért segít mert megszakitok vele egy túl nagy áramfelvételt és így továbblép.
Követek egy blogot német oldalon, ahol tulaj Bosch-sal szövetkezve játszik a géppel. Már csak a lemez régi a gépében, mégis random előjön a hiba.
Párom gyanakszik már az ajtóban futó kábelekre is, ajtózárra.
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Keringető szivattyú hiba.
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Ha csak az lenne!
Az jó. Enyém gépem tk ugyanez. Átraktuk. Azzal is.
Ma hazavitték. Eddig még jó újra.
Tulajdonképp mindent átpróbáltunk enyémből, mégis előfordult.
A Bosch álláspontja szerint is relytélyes hiba.
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Miből gondolod hogy jó a szivattyú?
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Mert ki lett próbálva másik gépben. Sajátomban. Ami tk ugyanaz a gép.
Párom át is nézte: nem csapágyas, nem lötyög. Semmi gond vele.
Amúgy azóta is megy. Nem jött elő a hiba .
Reméljük nem is jön!
(#) kovax1 válasza Ambavir hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
A fűtőegységen van váltószelep? Bár nekem Fagor mosogatógépem van, de amikor a váltószelepben lévő kapcsoló kontakthibás lett, akkor produkált hasonló tünetet. Kezdetben csak ritkán, aztán egyre sűrűbben, míg néhány hét után már teljesen megbízhatatlan lett. Ja és azért volt nehéz megtalálni, mert mindég szivattyú hibával állt meg.
(#) pjg hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Úgy tűnik bevásároltam.
Vettem egy Candy cdp 3t62dfw típusú mosogató gépet. Már 3x használtuk. Az imént hallom, hogy valami csipog. Madarunk nincs és a konyhából jön a hang. A mosogatógép csipog. azután beindul a víztöltés, majd fél percig a mosogatás és az ürítés. Közben is csipog. Érintő szenzoros a lelkem, de semmi érintésre nem reagál. Egyetlen led sem világít. Most kihúztam a 230-ból.
Mi lehet vele? Ért valaki hozzá? Factory reset van rajta? A doksi nem írja.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Nem kicsi a víznyomás neki?
(#) stevepapa válasza pjg hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Feltölti rendesen? Lehet dugulás van a labirintban
(#) zolika60 válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Idézet:
„Már 3x használtuk.”
Ez nem indokolná.
(#) stevepapa válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Igen, mondhatni mindössze, tehát ettől még nyugodtan eldugulhatott. Főleg ha már eleve lassabban töltött. Ezt viszont nem vehették észre mert még csak 3x használták
(#) GreenEver hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Vettünk egy új mosogatógépet, Gorenje GS65160 a típusa.
Remekül mosogat, viszont az állítólag szuperszárító funkció ellenére az edények jó része vizes marad. Azt szeretném kérdezni hozzáértőktől (esetleg hasonló gép tulajdonosától) hogy a szárításkor (a kijelző egy ventilátort mutat) nem kellene hallani is annak a működését? Rossz a ventilátor? Vagy ennyire csendes?
Korábbi gépeinknél (Whirpool, Candy) lehetett hallani a szárítási műveletet.
Köszönöm a válaszokat.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
A probléma megoldódott. Ma már 2x mosogattunk.
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Mi volt a gond? Csak okulásként.
(#) (Felhasználó 124954) hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Sziasztok!

Indesit ICD 661 típusú pici mosogatógépünk adta meg magát. Bármelyik programot indítom, induláskor minden OK: leszivattyúzza a vizet, majd fel is szívja az újat, kinyit a mosogatószertartó, de aztán amikor kezdené forgatni, csak búg halkan és nem történik semmi. Fűt is mert meleg lesz ha közben belenézek. Letelik a programra szánt idő, majd a végén leszivattyúzza a vizet és sipol hogy kész. (A propellert kipucoltam az nincs eldugulva (tiszta volt...))

Ötlet hogy hol kéne nekiállni, mit kéne nézni? (Alig találtam egyáltalán használati leírást is a neten ehhez a típushoz, használtan vettük, azóta (két hónap) teljesen hibátlanul működött.)

Köszönöm előre is,
Feri
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Összekavarodott a programozás. Érintő szenzorokkal kell programozni. Ezek túl érzékenyek. Ha hozzáérek combbal fenékkel akkor is veszi a jelet.
(#) pjg válasza (Felhasználó 124954) hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Szivattyú probléma.
(#) Chipmunk1960 válasza botesz hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Szia, Bocsi, hogy beleszólok, csak beleolvastam. A piros színű 300 fokig hőállóval próbáld meg azzal javítottam már autóhűtőt, és sütőajtó tömítést is.
(#) HA5AWS hozzászólása Márc 24, 2018 /
 
Sziasztok!
Meghibásodott egy Candy CED110-37s típusú mosogatógép vezérlő panelje. A főmotor vezérlőrésze hibás, visszakövetve a processzor lábáról sem jön vezérlés. Kérdés, hogy ilyen vezérlőpanel javítható-e vagy létezik-e valakinek ilyen panelja. A többi része működik vizet üríti, tölti de mikor el kéne indulni a mosogatásnak nem megy a motor. A relé vezérlő ULN2003 kimenetét testelve elindul a motor, de a bemenete nem kap vezérlést a processzortól. Minden megoldás érdekel.
Köszönöm: Gábor
(#) botesz válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Panelcsere.Procit lehetne kínából rendelni de nem kapsz bele tartalmat.
(#) HA5AWS válasza botesz hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Köszönöm, nagyon szomorú vagyok. Azon gondolkodok, hogy egy picbe bele kéne gyúrni a programot. Lényegében egy programot használunk, nem is kell több. Panel csere egyszerűbb lenne, de sejtem, hogy a beszerzése nem megoldható.
Üdv: Gábor
(#) HA5AWS válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Sziasztok.
Fejlemény van. Elkezdtem végigmérni a csatlakozókat érzékelőket. A literszámláló vezetékein nem mértem semmilyen jelet. végigkövetve a vezetéket több véget találtam mint amennyi kell. Lényeg az, hogy kedves cini elrágta a vezetéket és nem kapott jelet a panel. Ezt első körben azért nem gondoltam rá mert semmilyen hibajelzést nem adott. Megállt mint a cövek és semmi jelzés.
Vezeték összeforrasztás után egy tisztító program gond nélkül lefutott.
Köszönöm a segítséget: Gábor
Következő: »»   196 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem