Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   197 / 259
(#) Zoltán83 hozzászólása Márc 27, 2018 /
 
Sziasztok kaptam egy használt Bauknecht mosogatógépet ami jelenleg elinditom a programot s vizet nem óhajt beengedni s csak egy rövidet szivatyuz s leáll elkezd csipogni folyamatba hiba kodot nem ir valaki esetleg tudna segiteni? Köszi elöre is
(#) mateatek válasza Zoltán83 hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Bekapcsoláskor lefut az önteszt. Ha ilyenkor nem jelez hibát, akkor hibátlannak érzi magát. (Ennek ellenére lehetnek benne hibák). Ha szivattyúzáskor sípol, akkor ott lesz a gond. Vagy nem jut bele víz, mert mondjuk nincsen nyitva a csap, vagy az érzékelő nem érzékeli, hogy ott a víz.
(#) Zoltán83 hozzászólása Márc 27, 2018 /
 
Szivatyuzás után leáll s csipog folyamatosan de viz nem is jut bele /s természetesen nyitva van a csap / .....
(#) stevepapa válasza Zoltán83 hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Szelep, labirint cső dugulást ellenőrízni.
(#) Zoltán83 hozzászólása Márc 28, 2018 /
 
üÜdv.: Nincs dugulás esetleg valami ötlett még? kKöszi elöőre is!
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) fulcsii válasza Zoltán83 hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
sSzint mérő, szelep.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) stevepapa válasza Zoltán83 hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Jó és kinyit a szelep? Mert valahol csak elakad a víz, nem ? Keresd az útját, innen mi nem tudjuk, ha nem megy be a víz akkor vagy eldugult, vagy rosz a szelep. Ami jelen esetben ugyan az.
(#) Mate78 hozzászólása Márc 30, 2018 /
 
Sziasztok,

AEG Favorit 65401 mosogatógép a csatolt képen látható hibaüzenetet írja ki.
Már néhányszor kiírta, ki/bekapcsolás után viszont elindul, és folytatja a programot.
Ez a hibakód nem szerepel a használati útmutatóban, ott csak i10,i20,i30 hibakódok vannak.
Mi lehet a hiba?Mit nézzek meg szerintetek?

köszi

iFo hiba.jpg
    
(#) Ambavir válasza Mate78 hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Jó reggelt!
Ha jól tudom, kioldott az Aquastop.
Ereszt a gép.
De a hibakód ez.
(#) Chipmunk1960 válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
Néha a dolgok sokkal primitívebbek, mint először gondoltuk! Pont így vagyok egy gőzgenerátor-vasalóval, egyik napról a másikra a szivattyú tirisztora nem kap jelet a procitól. Csak abba nem fér be egy egér
(#) botesz válasza Mate78 hozzászólására (») Márc 31, 2018 /
 
A halmozott vízfeltöltési idő neghaladja a határértéket.Magyarán túl lassan tölt.
(#) Mate78 válasza botesz hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Túl lassan tölt, mármint a hideg vizet?
Van abban az ágban szűrő?A csövön nem látok.
(#) JZoli válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 / 1
 
Ezt a tipust nem ismerem, de a legtöbb mosogatógép bemenetén, vagy a cső csapra tekert végén van egy beépített kis műanyag szürőlapocska. Az lehet elrakódva. De már találkoztam olyan hibával is, ahogy a gépet betolták a helyére a bútorba betolás közben megtört a bemenő cső és így kevés vizet kapott, de ez azért elég ritkán fordul elő. Inkább a csövet tekerd le a csapról és ott lesz az a szűrő.
(#) Museto válasza Zoltán83 hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Szervusz Zoltán83! Nekem is van egy ilyenem, a gond hasonló volt. Ha a bal oldali borító lemezt leszereled, láthatóvá válik az un,"labirintus". Ennél a típusnál a befolyó csőtől a labirintus tetejéig van egy vékony műanyag cső, ami hajlamos az edugulásra. Ezt csatlakoztasd le, és fújasd ki, van rá esély, hogy visszaszerelve a csövecskét, megszűnik a problémád. Üdv, Museto
(#) Mate78 válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 3, 2018 /
 
Szia,

azt szétszedtem, rögtön legfelül van egy fém szita, az teljesen tisztának látszik, igaz nem szedtem ki.
Megnézem még egyszer.
(#) Xantamas hozzászólása Ápr 4, 2018 /
 
Szevasztok!

Elektrolux ESI 4200 LOX típusú gépem van.

A probléma az, hogy mielőtt lejárna a program szeretne regenerálni, kiadja a feszültséget a regeneráló szelepre, ettől hallatszik is búgó hang, de nem megy tovább a program, és nem jár le a gép teljesen.
Ha resetelem, akkor minden helyreáll, és két három mosásig nem jön elő a probléma.
EDW 500-as vezérlője van, hibakód nincs.
Mi lehet a gond?

Köszi: Tamás
(#) sniper hozzászólása Ápr 9, 2018 /
 
Helló

érdeklődnék, hogy nincs e valakinek elfekvőben Candy CSF 458E tip készülékhez sótartály, nekem sajna kirepedt az alja..

a válaszokat előre is köszönöm!
(#) hzsiga hozzászólása Ápr 9, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek. Nekem is mosogatógépel van gondom. Whirlpool F6 hiba kódot ír ki + a start gomb feletti led villog 12 kis szünet ismét 12 villogás. A labirintus kimosva mégis viz marad benne.
(#) hzsiga hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek. Előző hozzászólalásom folytatása. A gépben lévő szűrőket ki mostam avizbeersztő csőben lévő szűrőket vizkőtelenitettem.
(#) hzsiga válasza hzsiga hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
A gép aljában viz nincs, a mikrokapcsoló alap állapotban zárt. A főmotoron kondít cseréltem mert az értéke kissebb volt. Fűtőbetétt jó, testre nem vezet. Segítségeteket előre is köszönöm. Üdv hzsiga.
(#) hzsiga hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Moderátoroktól kérdezem a módosítások miért nem mennek ell, helyesírás ellenőrzés sem működik? Szerencsére másolás/beillesztés uj hozzászólásként ment el megint. Üdv:hzsiga.
(#) stevepapa válasza hzsiga hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Szivattyú, hogy érzi magát? A kifolyás biztosított? Ha nem megy ki a víz akkor a szivattyú a fő gyanusított. A labirint dugulása a beáramlást fékezi, illetve szünteti meg.
(#) hzsiga hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Méd egy pár kép.
(#) stevepapa válasza hzsiga hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Ezek szép képek de a probléma megoldásában nem segítenek. Ha valamiből nem jön ki a víz, akkor a szivattyúval kezdünk. A táp, és egyebek nem igazán fontosak. Addig amíg a lényegről nem írsz.
(#) waterbear válasza hzsiga hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
A Whirlpool 6. érzékes sorozat nagyon, ismétlem nagyon érzékeny az ürítő szivattyú áramfelvételére, nálam csak akkor tünt el a hibajelzés, amikor új ürítő szivattyút tettem bele, addigra én is megfutottam ezeket a köröket.

A kivett szivattyú mosogépben kifogástalanul ment még, de a mosogatógépben már hibát indikált. Vedd ki, ha picit is lóg a tengely, csere, és meg fog javulni a gép
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2018
(#) hzsiga válasza waterbear hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget, kiveszem az ürítő szivattyút és megnézem bár nincs nagy hangja. Elindítom a programot kiszivattyuz beengedi a vizet a lapátok elkezdenek forogni mosogat 2 perc eltelik F6 hiba a bekapcsoló ledje 12 villog és eszt ismétli. A labirintusból nem kell a viz ki örülnie? Elnézést de csak most kerültem gép közelbe.
(#) stevepapa válasza hzsiga hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
A labirintban maradhat víz.
(#) hzsiga válasza stevepapa hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Oké köszönöm szépen.
(#) hzsiga válasza waterbear hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Szia. Kivettem az ürítőszivattyút szétszedés előtt 0.276 A és 21,6 W-ot mértem. Szétszedtem egy kiss zsirosodás volt a felsőrészen. Összeszerelés után 0.365A és 35W-ot mértem tiszta vízzel feltöltve. Tengely nem lóg a házba nem érbele. Pár kép a szivattyúról. segítséget előre is köszönöm. hzsiga.
(#) waterbear válasza hzsiga hozzászólására (») Ápr 17, 2018 /
 
Ez most egy jó kérdés volt, ebben az összafüggésben még nem vizsgáltam....
De kétlem, hogy köze lenne az F6-os hibajelzéshez.
Hangja még ne igen lesz, de már belül surlődik a műanyag házhoz, vagy tele van piszokkal a szivattyú, szedd szét, lehet találsz benne még máig is harcoló német alakulatot..
Következő: »»   197 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem