Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   229 / 259
(#) Sanci53 hozzászólása Márc 15, 2021 /
 
ESF4700ROW mosogatógép '50 hibajelzéssel változatos idő eltelte után megáll és sípol. Nem találtam a kézikönyvében ilyen jelű hibakódot. Tud valaki segíteni? (az ügyfélszolgálat nem volt segítőkész!)
(#) pözsó hozzászólása Márc 16, 2021 / 1
 
Szép napot mindenkinek!

Mi történhetett a gépemmel, ha a program vége felé, valószínű a szárítási fázisban, nagyon hangosan bugyborékoló hangot ad, mintha forrna benne a víz. Megnéztem az elején, a benne lévő víz hideg, volt, egyre melegebb lett. Szakaszosan "forr", nem folyamatosan. Hőérzékelő szállt el? Valami dugulás van a fűtőtestnél? ADG 151
(#) péter71 hozzászólása Márc 21, 2021 /
 
Sziasztok. Kendy CDI 454 gép. E4 kódot ír.
Elvileg túlfolyás,de a tálca teljesen száraz. A mikrokapcsoló is jó. Mit nézzek még meg? A kód nem szűnik meg. Nem lehet programot választani, vizet sem szív.
(#) Epeti válasza morfi007 hozzászólására (») Márc 28, 2021 / 1
 
Szia(sztok)!
Megoldódott a probléma! Cserélve lett a 2db elkó, valamint 4db kondi (kékek). Elég szép értékek mutatkoztak, pl. az egyik 220n - os csak 6 n volt! De a fő probléma a Tny-vel volt. Miután mindezek cserélve lettek a hiba (és a melegedés is) megszűnt
Köszi mindenkinek!
Szép vasárnapot!
(#) zoolika69 hozzászólása Márc 28, 2021 /
 
Szevasztok
Candy cdpe6320 mosogatógépem van. Sajnos fő szivattyút kellett cserélnem. Ez nem is okozott különösebb gondot...........DE. Mióta kicseréltem az alkatrészt, nem melegíti a vizet. Szépen halkan dolgozik, de a víz hideg és nem is szárít. A ciklus végén leereszt, majd egy idő után villog a led és csipog folyamatosan míg ki nem kapcsolom..........Meglehet hiba volt megdönteni és úgy szerelni?
Valakinek vmi ötlet?- a fűtőszál működik
Köszi a válszt!
üdv
(#) péter71 hozzászólása Ápr 2, 2021 /
 
Sziasztok!
Candy CDI454 mosogatógép. Minden át lett nézve,mérve.Minden jó,sehol vízfolyás.Minden kapcsoló jó,vezetékek nincsenek összeégve,összeérve,szakadva. A kódot kiírja E4. Az elektronikáról lehúztam a csatlakozót,a kód nem tűnik el. Lehet az elektronika halt meg. Szemmel semmi nem látszik,a kondik is jók. Az új elektronika nem olyan vészes,csak potyára nem vennék.
(#) Josi777 válasza zoolika69 hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
A fűtőbetéttel sorba van kötve egy biztonsági kapcsoló. Azt ellenőrizd, hogy bekapcsol-e, amikor elindul a keringetés.
(#) Josi777 válasza péter71 hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Ha jól tudom, az E4 ürítési hiba. Milyen csatlakozót húztál le?
(#) BBBalazs27 hozzászólása Ápr 3, 2021 /
 
Üdv!
Kérném a segítségeteket!
Van egy régi AEG favorit aaauto mosogatógép ami működés közben kb felénel megáll... Azt vettük észre mintha forralna a vizet mi lehet baj.. a hoerzekelot kicseréltem benne a vezérlő panelban meg ezt találtam ez okozhatja a problémát??
Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2021
(#) pipi válasza BBBalazs27 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Mit találtál? Ha a relére gondolsz, akkor megéghetett belülről a rossz kontaktusa miatt - csere - vagy a közelében lévő alkatrészek fújhatták rá a füstöt...
(#) BBBalazs27 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Arra fehér feher relere.gondolok bocsi...
Ilyenkor érdemes.a korulotte lévő dolgokat is cserélni vagy próbálkozzak meg csak a relevel?
(#) pipi válasza BBBalazs27 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 / 1
 
Elsőre relé csere, a többi alkatrészt meg szemrevételezni, ha kiment a működtető füst, akkor az "szokott" látszani rajtuk. Nem biztos hogy a relé a főbűnös, de megérett a cserére.
Szerintem...
(#) BBBalazs27 válasza BBBalazs27 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Ja és még egy kérdés.ha már rendes.voltal és írtál..
Egy ilyen futoegysegben esetleg nincs valami hokapcsolo ami elromolhatott és azért fűti túl a vizet ?? Vagy ez az alkatrésze jó lehet??
(#) BBBalazs27 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Meg egy kép a nyak aljáról ahol a relé van alul is megégett a környező alkatrészek fustjetol is lehet allul égett vagy az akkor biztos hogy relé hiba ?
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!!!
(#) Hutty válasza BBBalazs27 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Ott van az.
Kb. ilyet ( klixon 2) kellene elképzelni.

A relé meg kukaérett, mert a melegedés a lábait is kezdi kiforrasztani.
(#) Hutty hozzászólása Ápr 3, 2021 / 1
 
Egy kis szösszenet példatárba.

Ariston LKF72 mosogatógép, 10 éves. Egyszer szól a párom, valami nem olyan mint eddig, mintha forrna a víz és a végefelé villogó ledekkel megáll, de végez. Felgyűröm az ingujjam, kirángatom a helyéről, felborítom. Nem valami bonyolult szerkezet, vízlágyító, keringető szivattyú+fűtés, leeresztő szivattyú. Semmi kosz. Keringető + fűtés könnyen kijön, nézzük van valami dugulás esetleg. Semmi. De egy kis -kopás- a forgórészen szemet szúr. Belenézek a tengelyvég csapágyra, az már döfi. Az idő vasfoga, meg a gravitáció meg tette a dolgát. A kopás miatt a forgórész már beleért a házba, és időnként nem forgott, a víz meg felforrt a fűtőegységben. Az Orczyban motort kaptam, belevalót , most újra működik.
(#) BBBalazs27 válasza Hutty hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Király Köszi hogy írtál!! Legalább el tudok indulni!
(#) BBBalazs27 válasza Hutty hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Köszi hogy írtál ellenőrzom akkor azt is!!
(#) BBBalazs27 válasza Hutty hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Baszki ezt a termosztátot kerestem de fa..om se gondolta hogy ott lesz tényleg köszi!!
(#) péter71 válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Szia.A gép alján lévő,mikrokapcsoló csatlakozóját.A kapcsoló jó.E4 azt olvastam túlfolyás,de száraz alul inden.De üríteni kiürített,de a kód nem tűnik el,ezért a gép nem csinál semmit.
(#) Hutty válasza BBBalazs27 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Osztán van-e ponthegesztőd? Mert anélkül az egész fűtőegységet kell cserélni.
(#) Hutty válasza péter71 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Ez egy gép. A processzor bemenetén ez a hiba van, akkor ezt reagálja le. Nem lát, nem gondolkozik.

Biztonsági kapcsoló. Alaphelyzet zárt. Ha ez jó, akkor Táplálás -> kapcsoló ->vezeték -> csatlakozás -> panelen jelfeldolgozás -> processzor kiértékelés a jel útja. Valahol ezekben van a hiba. Vagy konkrét méréssel, vagy kizárásos úton kell kideríteni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2021
(#) péter71 válasza Hutty hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Amit lehet minden kimérve.Kábelek kimérve. Minden része külön táplálva működik. Az elektronikán nem látszik égés szakadás.Kábel köteg is kimérve. Processzort hogy tudom mérni?
(#) péter71 válasza péter71 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Most ezt csinálja szép. Bekapcsoláskor kiírja E4, az ürítő szivattyú bekapcsol. Pár perc után sípolás szivattyú megáll. A kód nem szűnik meg,és nem reagál semmilyen gombra. Kikapcsolom majd be,az egész folyamat kezdődik elölről.
.
(#) Hutty válasza péter71 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Ezen az eszközön konkrétan nem tudom. Általában előfeldolgozás ( optokapu, vonalillesztő ) után processzor bemenet, vagy busz. Esetleg közvetlen processzorbemenet. Panelen a vezetősáv feltérképezése, útba eső félvezetők mérése. Processzor jelfeldolgozás mérése halandóknak szinte lehetetlen feladat.

1-2 éves tapasztalatom alapján a panel bemenete sérülékenyebb és hamarabb pusztul, mint a processzor környezete, ezért szokták elválasztani a mérendő környezettől.


" Ha minden logikus magyarázatot kizárunk, csakis a nem logikus magyarázat lehet a nyerő. "
(#) Hutty válasza péter71 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Ez természetes. Elárasztás hiba -> szivattyúzás ( ürítés )-> víz betápszelep elzárás -> hiba fennál? -> Igen ->stop.
(#) Josi777 válasza péter71 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Az árasztásvédelem kapcsolója nyugalmi helyzetben zárt. Próbáld meg rövidre zárni, elvileg akkor nem lenne szabad adnia a hibát.
(#) péter71 válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Már megtörtént, a hiba marad.
(#) péter71 válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Árasztás védelmi kapcsoló zárt alaphelyzetben? Itt alaphelyzetben nyitott,és ha megemelem a hungarocell úszót,akkor zár.
(#) Hutty válasza péter71 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
És, ha megemeled akkor is "hibajelez"?
Következő: »»   229 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem