Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   249 / 259
(#) dB_Thunder válasza Mando hozzászólására (») Dec 15, 2022 / 1
 
Két motor van!
A mosó szivattyú jóval nagyobb teljesítményű!
(#) Josi777 válasza Mando hozzászólására (») Dec 16, 2022 / 2
 
A keringető szivattyú kondenzátorát ellenőrizd, valamint azt, hogy meg lehet-e forgatni a motor tengelyét.
(#) uniman válasza Mando hozzászólására (») Dec 16, 2022 / 1
 
A keringető szivattyúja talán ez lehet...
Egy nálam lévő hibás más típusú Candy gép YXW50-2 szivattyújának a tengelye volt ilyen:
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2022

YXW50_2.jpg
    
(#) wwrr válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 19, 2022 / 3
 
No végre jelentkezem. Pénteken megjött a fűtőbetét. kicsréltem, a program elindult. A fütőbetétről amelyik csö megy a felső rotorhoz fentöl a palástnál szivárgott. A menet a csövön és az anyán is el volt rágodva. Csőcsere után minden ok. Valószínüleg a cső falán kívül lecsorgó szivárgó víz okozhatott olyan korróziót, ami a fűtőbetét szivárgó áramát okozta. Nagyon köszönöm a szakmai tanácsaidat, Kellemes Ünnepeket.
(#) mószeraranka hozzászólása Dec 25, 2022 /
 
Üdvözölök mindenkit.Némi segítségre volna szükségem.Van egy kedvelt régi whirlpool ADP 995 mosogatógépünk.Most úgy tűnik meghibásodott.Azt csinálta hogy indítás után pár perccel el kezdett villogni,akadozva működött a víz kiszivattyúzás ,majd mikor gyorsan ki kapcsoltam,akkor egy kis füstöt is láttam alulról.Nem vagyok teljesen dilettáns de kifejezetten a mosogatógépekhez nem értek,azért szét szedtem.Leszedtem az oldalait,az alsó tálcában állt a víz,melyet a töltőcső csöpögése okozott.Az úszó kapcsoló fel volt akadva a szennyeződéstől valószínűleg ezért az optikai érzékelő csatlakozóját érte a víz.Láthatóan ennek a csatlakozója kissé meg égett,ennek volt füstje és szaga.Ki szedtem az elektronikát,látszik az csatlakozó helye melegedhetett és fel kopott a lakk,a panel alsó fele állt a vízben s oxidált volt.Jól át pucoltam,néhány több helyen mértem kontaktot az átvezetéseknél,szakadás nincs.Szemre hibás alkatrész nem látszik.Össze raktam a gépet és azt csinálja hogy folyamatosan üríti a vizet.Programot lehet váltani,de csak ürít és halványabban villog a power led.A többi led mutatja a programokat,de csak ürít.Kérdésem hogy érdemes e keresgélni más felé vagy az opto a hibás?Esetleg az javítható volna?Elnézést ha hosszú volt,s köszönöm előre is.
(#) Dino71 válasza mószeraranka hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Szia! Ellenőrizzed az elárasztásvédelem mikrokapcsolóját is. Az is szokott beégni, és a fűtés csatlakozó is.
(#) mószeraranka válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Szia.Ha az elárasztásvédelem a hungarocelles mikrokapcsoló(az volt beragadva)akkor az már jó.Teljesen szét szedtem,ki pucoltam.Ki van mérve,alap állapotban zár.Fűtésre rá mértem,nem szakadt,azt hiszem néhány tíz óhmot mértem.Mikor le húztam az optikai izének a csatlakozóját,akkor is csak ezt csinálta a gép amit most,amúgy.Esetleg az optikai izé áramköri paneljén érdemes volna esetleg nekiállni az alkatrészeket méregetni?Mert néztem ilyet s 35 E pénz egy ilyen.Nyilván nem fogok venni egy ilyen veterán géphez,viszont jó volna meg javítani.Meg hát most nincs másik.
(#) Petriot hozzászólása Dec 25, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy Adp 6946 típusú Whirlpool mosogatógépem ami F8-as hibakóddal állandóan kiáll!
Ezen a gépen mi az F8-as hiba?
(#) Dino71 válasza mószeraranka hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Tuti optikai érzékelő van benne? Íj egy PNC számot légy szíves 85... el kezdődik.
Egyébként még a sótartályban lévő redd panel szokott még beázni és felmaródni a nyák.
Az optikai szenzor meg kb 6500FT ha szerinted az rossz.
Bővebben: Link
(#) Dino71 válasza Petriot hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Szia!
Bővebben: Link
DE lehet a keringető szivattyú kopásától is.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2022
(#) mószeraranka válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Nagyon köszönöm segítségét,már kezdek pánikba esni mert jó volna meg javítani.Külsőre másfajta van benne mint amit ön be linkelt.Ha cserés volna az enyémmel az jó volna.Be linkelem milyen van ebben a gépben:https://www.zsakos.hu/termek/optikai-szenzor-eredetib-whirlpool-mosogatogep
(#) mószeraranka válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Ja és a PNC számot honnét tudom meg nézni?Meg nézem a sótartályt is.
(#) Dino71 válasza mószeraranka hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Valahol az ajtóban egy adattáblán 85...el kezdődik.
(#) proli007 válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 27, 2022 / 1
 
Meg a Szabadság út 85-ben is!
(#) Dino71 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Az én számom az 72.
(#) mószeraranka válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 27, 2022 / 1
 
Ezt a számot találtam,vonalkód alatt:8542 995 10410
(#) Dino71 válasza mószeraranka hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Hát én ebben nem igazán látok optikai szenzort. De viszont van nyomáskapcsoló 5830 számmal. Ez szokott tönkremenni, elkoszolódni. És amit írtam a sótartály reed relé nyákja szétmaródni.Esetleg a keringetőszivattyú segéd kondit ellenőrizzed még.
Itt az SM ha segít
(#) mószeraranka válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 27, 2022 / 1
 
Nagyon köszönöm az eddigieket,meg fogom nézni.Ha jól néztem utána akkor az alkatrész amiről írtam,ami füstölt az az áramlásérzékelő.Amúgy meg meg próbáltam el indítani a tesztprogramot de nem indul el.Csak azt csinálja mint eddég.
(#) mószeraranka válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Üdv.A sótartályt néztem,semmi sem látható az érzékelőn,a kondit kimérni nem tudom esetleg megpróbálom egy másik ilyennel helyettesíteni ideiglenesen.Az mire utalhat hogy nem indul el a teszt program sem?Illetve meg próbáltam szisztematikusan le húzogatni a vezérlő áramkörről mindent sorban,de sosem változik semmi,mindég csak kinyomná a vizet.
Egy külföldi oldalon valahol valakinek azt írták hogy ajtózár hiba lehet hasonló,azt is megnéztem de az csak egy mikrokapcsoló,ami kimérve jó...Most nem tudom hogyan tovább.Lassan az én tudományom véget ér a témában.
(#) Josi777 válasza mószeraranka hozzászólására (») Dec 28, 2022 / 1
 
Ennél a tipusnál elől, alul van a prk (ha jól emlékszem). Márpedig az sajnos be tud ázni, ha víz kerül az alsó tálcára. Vedd ki a panelt és nézd meg, hogy az alsó élén vannak-e víznyomok.
A másik, hogy ha egyszer aktiválódott az árasztásvédelem, akkor hiába szűnik meg a probléma, alaphelyzetbe kell állítani az elektronikát. A start gombot hosszan (5 sec+) kell nyomni. Ha törlődött a program, akkor egy pillanatra abbahagyja, majd folytatja az ürítés, de kb. 2 percen belül abbahagyja. Ilyenkor lehet csak új programot indítani.
(#) mószeraranka válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Köszönöm.Igen,elöl az alján van az elektronika.Valamikor régebben rá folyhatott valami melasz.Nem sok csak kevés,látszik a csatlakozók helyén,ha le húzom.Viszont látszik hogy nem friss,így működött már egy ideje.Nem úgy tűnik mint ha ez okozott volna akár érintkezési hibát.Víz,vagy oxid helye nincs.Csak most vettem észre,mikor szét kellett szedjem,már rá volt száradva.Már meg tisztítottam.Ha hosszan nyomom a startot,akkor sem csinál semmi mást,csak ürít.Akár 5 perc után sem áll le.Csak ürít folyton.A program választás működik,a ledek mutatják az aktuális programot,csak nem hagyja abba.Lehet hogy az alaplapon van probléma?
(#) tothand hozzászólása Dec 29, 2022 /
 
Gép: Whirlpool wfc3c23 pf x (61017170200)
Hiba: kikapcsolt állapotban vizzel telítődik a mosógatógép, és a túlcsorduló rész elönti a konyhát.

A víz mennyiségének szabályozására azt gondoltam, hogy van egy szelep a bejövő nyomó részen. Azt egy szintkapcsoló vezérli. Ha elég víz van a mosogatógépben, akkor kikapcsolja. Mosogatógép kikapcsolt állapotában a szelep zárt állapotban van.

Szétszedve a mosogatógépet látom, hogy a nyomóvezeték ebbe a labirint átfolyásmérős dologba fut bele. Látom, hogy a sótartály is ezzel van kapcsolatban.

Próbáltam utánaolvasni ennek az átfolyásszabályozónak (labirint), reed-relés dolognak itt a fórumon (mintha ennek lenne köze a hibához), illetve máshol is de nem értem a funkcióját.

A fórum hozzászólásaiból kb. ezt értettem meg.
Az átfolyós dolog vízmennyiséget tud "mérni". A bejövő víz megpörget a víz útjában lévő "mágnesezett" fogaskerék kialakítású kereket, ami a fogaskerék csúcsai esetén zárja a reed-relét. Vízvétel esetén szakadás vizsgálattal "prelegés" van.

De még mindig nem látom át, hogy ez hol van a szintszabályozásban, illetve hogy kapcsolódhat a hibához.

Egyébként 5 éves a készülék és tiszta a labirint. Szétszedve még nem teszteltem működés közben.

Köszönöm.
(#) Josi777 válasza tothand hozzászólására (») Dec 29, 2022 / 1
 
Nem zár teljesen a mágnesszelep. Ki kell cserélni. Elvileg néha javítható, de nem érdemes vele bajlódni az új alkatrész alacsony ára miatt.
Amúgy ennek a hibának semmi köze a szintszabályzáshoz, mivel az csak bekapcsolt állapotban működhet, te meg kikapcsolt állapotról beszélsz. Ezek a szelepek 2 állapotúak, vagy teljesen zárnak, vagy teljesen nyitnak. Nincs közbülső állapot, hogy csak egy kicsit nyit. Ill. ha mégis van, akkor rossz a szelep.
(#) tothand válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Hol van ez a mágnesszelep?
(#) Josi777 válasza tothand hozzászólására (») Dec 29, 2022 / 1
 
Arra csatlakozik a vízbevezető cső.
(#) odiodi hozzászólása Dec 30, 2022 /
 
Sziasztok, segítségeteket kérném! 5éves Whirlpool 6sense (WEIC 3C26F) mosogatógépről van szó. Pár hónapja kezdte azzal, hogy párszor (30ból 1x) nem indult el a program és 15ös hibakódott jelzett. 1-2x találtam kukorica magot a szivattyú előtt, kitisztítása megoldotta. Aztán újra-újra előjött egyre gyakrabban. Kicseréltem az optikai szenzort az sem igazán oldotta meg, de javult a helyzet: csak a 2es (automata, "okos" ) program indult el és az is csak akkor ha kimertem minden vizet a szivattyú elől. Ha maradt benne víz, akkor nem indult el: szivattyút elindította, aztán keringetés, szivattyúzás és ez ment körbe-körbe amíg ki nem dobta a 15ös hibakódot. Ha kiszedtem a vizet (kb.1,5dl)akkor elondult és végigment a program. Így kb.2 hónapig üzemelt, majd utána semmi. Már így sem indul el. A kifollyó csövet leszereltem h kizárjam a dugulást vagy a magas csatlakozási pontot. Ha a szivattyúzás, keringetés (amit körbe-körbe próbál) közben vizet töltök (vagy hagyok) a gépbe, akkor azt probléma nélkül kinyomja a szivattyú.
(#) tothand válasza Josi777 hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Ahogy látszik a képen a vízbevezető nyomócső ehhez a labirint, átfolyásszabályozóba csatlakozik közvetlenül!

Ahol aquastop van, ott nincs külön mágnesszelep magán a mosogatógépben?
(#) Josi777 válasza tothand hozzászólására (») Dec 31, 2022 / 2
 
Akkor sajnos az aquastopot kell cserélni, mert abban van a mágnesszelep.
(#) Marty McFly válasza tothand hozzászólására (») Jan 3, 2023 /
 
Vagy kint van a mágnesszelep a vízcső hálózatra csatlakozó végén esetleg?
(#) Jani7512 hozzászólása Jan 5, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy Whirlpool WSFC 3M17 X mosogatógépem. Többször ürítésnél F3 hibakód jelentkezik és megáll. Normál esetben a mosogatási fázis után egy slunggal távozik a víz (szifonból jól hallom), ilyenkor végigmegy gond nélkül. Amikor a hiba jelentkezik, akkor csak csordogál ki a víz, majd egy idő után F3-at ír. Ha éppen ott vagyok és meghallom ezt az állapotot és kinyitom az ajtót, vagy megállítom a programot, visszazárás után hajlandó egy slunggal leengedni és továbbmegy. Ha nem nyitok, akkor tuti F3. Néha marad benn ilyenkor víz, néha meg száraz és mégis próbál szivattyúzni. A kifolyócső nem törött meg. Szűrők tiszták. Van ötlet mi lehet a baj?
Következő: »»   249 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem