Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   178 / 580
(#) botesz válasza PPetya hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Én a panel tápfeszültségére gondoltam hogy azt nézd meg.De legalább tudjuk hogy a motor jó.
(#) botesz válasza PPetya hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Hmm ez érdekes....ilyet még nem láttam.Amúgy szerintem a 2 ugyanaz mind a 2 egy NTC. Próbáltad már a másikra rádugni?
(#) PPetya válasza botesz hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Próbáltam, de nem megy bele mert más a foglalat :S
A panel be tápjánál az egyik pont 110V a másik 230V.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) Panzer General hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Nekem a sárgával karikázottnál van a termisztor pont így is néz ki.De ahogy nézem abban valóban van egy termisztor...azt csak viccből rakták bele???Érdekes.
(#) PPetya válasza Panzer General hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Nem tudom miért van benne, de azt igen, hogy új kora óta nem volt soha bekötve :S
(#) botesz válasza PPetya hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Azt nézd meg hogy a relék megkapják e a 12/5 V-ot!(Én mosógép panelen 110V-os relét még nem láttam)és azt a 12 vagy 5V-ot(nem tudom hogy azon a gépen milyen) nézd meg hogy megvan és hogy egyáltalán a relékig eljut e.Meg azt a trafót ami zúg azt megnézném. Esetleg nem történt a gépben fűtőszál csere?És ha tudsz akkor a gép paneljáról rakj fel egy képet.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) PPetya válasza botesz hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Teszek fel képet a panelról.
12V -ot kapnak a relék és meg is kapják.
(#) botesz válasza PPetya hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Egy kérdés:Azt mondod megkapják a relék a 12V-ot .....de akkor miért nem húz meg?Szerintem a reléket vedd ki és adj neki egy sima elemről áramot annak kattogni kell ha nem akkor csere.Esetleg próbáld meg átforrasztani.
(#) PPetya válasza botesz hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Kivettem mind a 3 relét, adtam nekik áramot és mennek ( kattognak ).
Össze is zárják az érintkezőiket.
Visszatettem őket és ahol 12V -nak kellene lenni ott 220 VAC van
(#) botesz válasza PPetya hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Szerintem azt a trafót nézd meg mindenképp!Az előbb mikor nézted akkor 12 V volt most meg 220V van ott? Ott 12V nek kell lenni nem 220 nak
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) PPetya válasza botesz hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Megnéztem a trafót:
5 lába van neki, ha mindet a 0-hoz mérem akkor 4 lábon van 230V, az 5. -en 1625 VAC -t mutat a műszer.

A többi eredmény a képen :
A bekeretezett: 1675VAC
Az összekötött: 9VAC
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2012

DSC_0220.jpg
    
(#) botesz válasza PPetya hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Biztos hogy jól mértél? 1675 V? szerintem mérd meg mégegyszer a 9V az reális.Kövesd vissza a relé vonalát és azt ellenőrizd.
(#) palko0125 válasza PPetya hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Itt a méréssel biztos nem stimmel valami, mert ha a 12VDC relé kap 220VAC-t akkor az még egyszer nem fog működni, de itt azt hiszem utána még működött a relé.
Palkó
(#) ha6qt hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Elektronikával is foglalkozom (de háztartási gépekkel sohasem), sejtem, hogy vége lett a motorvezérlő elektronikámnak.

Azért teszek egy próbát, hátha van tippetek:

AWE2214 Whirpool A+A 700 típusú gép ezt csinálja: Minden fokozatban rendesen kimos, tökéletesen veszi a vizet. Fűt, hűt, kenyeret szel, pacsit ad. Ellenben amikor a centrifugáláshoz ér, azt ciklikusan ismétli, soha nem áll le Mikor végezne a centrivel, újrakezdi a centrifugálási fokozatot /tehát nem a teljes mosást/. Ilyenkor mindig kézzel kell leállítani a mosást a végén, hiszen a centrifugálás után állna le, és oldana fel a fedélzár, lenne készen a komplett művelet. Mivel végtelen ciklusú a centri, ezért a leállás, fedélzár-nyitás sem történik meg automatikusan. Hibajelzők nem világítanak, sohasem világított egy sem.

Van valami tippetek? Szűrők tiszták, fura hangokat nem ad.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2012
(#) kissi válasza ha6qt hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Szia!

Én is elektronikával foglalkozom, de úgy gondolom, hogy alapból a szenzor(okat) kell megvizsgálni, mert az is előfordulhat az elektronikai hibán kívül, hogy nem érzékeli, hogy már nincs benne víz ( többször írtak már itt ezzel kapcsolatban, olvass vissza!) !

Steve
(#) Panzer General hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok,
Megnéztem ahogy mondtad:levettem a centrifugát 0-ra.De a mosás végén akkor is ment a centrifuga és a szivattyú egyben...azt viszont nem tudom, ha leveszem a centrifuga fordulatát 0-ra akkor a mosás fázis végén és az öblítőfázis végén kell e hogy menjen a centri:SDe gondolom kell mennie, másképp nem tudná kinyomni a vizet a ruhákból.
Kissi a szenzorok alatt a vízszintszabályzót érted?Már amikor megáll a program végén és nem megy tovább levettem a szabályzóról a csövet és megfújkáltam, kattant, nem érzékelhet vizet, de úgysem áll meg illetve lép tovább.
(#) botesz válasza ha6qt hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Azt csinálja centrinél hogy fölpörög villannak a lámpák majd kezdené újra?Ha igen akkor haldoklik lik a panel tápja. Illetve a testzárlatos fűtőszál is okozhat ilyet.
(#) Panzer General hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Hali,
Bekapcsoltam egy függönymosó programot ahol nincs semmiféle centrifuga.Ott átlépett a mosásból az öblítőprogramra és az öbítés végén normálisan leszivattyúzott és meg is állt.Úgylátszik csak akkor nem akar megállni, ha a szivattyúzás mellett van centrifuga is...
(#) ha6qt válasza botesz hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Igen, pontosan, ma megfigyeltem. Teljes felpörgés előtti kb. 85%-ánál mindkét LED elpislákol, és akkor kezdi újra a centri programot. Logikus, mert ha ezt táp megszakításnak érzi, akkor áramszünetnek veszi, és azért kezdi újra.

Mi haldokolhat a tápban? Kondik kiszáradnak?
(#) botesz válasza ha6qt hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Akár az is vagy egyszerűen nincs kellő kapacitásuk.Cseréld ki a kondikat a táp részen és újra menni fog!
(#) botesz válasza Panzer General hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Ha levetted a centrit 0 ra akkor semmilyen esetben sem szabad centriznie!(legalább is az olaszok a használatiban ezt írják:" A készülék automatikusan megakadályozza hogy a beállítottnál magasabb fordulaton centrifugáljon"........)Azt csináld meg hogy tömd meg ruhával és a motort külön direktbe kösd rá a 220 ra 10-15 másodpercre!Ha rendesen felpörög akkor nincs miről beszélni akkor az elektronikán kell keresni a hibát.
(#) Panzer General hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Hello,
Ok, valamelyik nap rákötöm ma már nem mert késő van...azt Én is olvastam a használatijába amit írtál, de azt nem arra írja:
"A különféle programokhoz beállítható maximális fordulatszámok:
-pamut 1000
-szintetikus 800
...
A gép automatikusan megakadályozza, hogy az egyes programokhoz maximálisan beállítható fordulatszámnál magasabban centrifugáljon"
Szóval az előírtnál nem mehet többel akármennyire állítom.
Már csak azt szeretném tudni, hogyha leveszem a centrit 0ra, akkor csak a végén nem kell centriznie vagy a programok között szivattyú alatt sem szabad neki.Mert az a baj, hogy program végére ugye soha nem jutok el mert megáll...max manuálisan.Ezért lett volna jó egy műveleti rajz, de sehol nem találtam:S
Valamelyik nap megnézem majd jelentkezem
(#) botesz válasza Panzer General hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Műveleti rajzot ne is keress mert a büdös életbe nem fogsz hozzá találni vagy ha igen akkor meg olyan minőségűt hogy magad sem fogod érteni. Szerintem ha a centrit leveszed 0 ra akkor semmikor sem szabad neki centrizni. Ja mégvalami: üresen sem lép át az öblítésre?
(#) Panzer General hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Üresen még nem próbáltam.Akkor megnézem azt is majd.Köszi
(#) VIM hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok! Volna egy kis gond az egyik mosógéppel (Whirpool 7629), mégpedig sz, hogy semmi életjelet nem ad magáról. Semmilyen hibaüzenet vagy egyéb jelenség a kijelző részen. Hogyan lehetne megtudni, hogy egyáltalán működésre lehet-e bírni? Mit kellene megnézni a panelen a tápfeszültségen kívül? A doksiját nem tudom feltölteni mert túl nagy még tömörítve is. Ha program cseréről lenne szó, akkor kihez forduljak bizalommal ez ügyben? A segítséget előre is köszönöm.

awe 7629.JPG
    
(#) PPetya válasza botesz hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Szia!
Megmértem megint és annyi 1675V :-O
(#) kissi válasza PPetya hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Szia!

Hány voltos méréshatárban mértél ?!

Steve
(#) franky710 hozzászólása Okt 24, 2012 /
 
A zdf211 mosogatógép légsűrítőjét megnéztem. rendbe van volt benne kosz amit kitakarítottam.

A lényeg elindul a program, feltölti vízzel nem áll hibára elkezdi melegíteni a vízet de mosómotor nem indul el, vajon míért ?? a motor jó műkszik.

ami még lényeges: volt egy programlap vezérlőlap hibája , a triakot ami szétrobbant kicseréltem.

Hol keresgéljek mi lehet a hiba ?? nincs valakinek egy ilyen bontott elektronikája, olcsón?!

EDW 500 eletronika. Köszönettel: Feri
(#) PPetya válasza kissi hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Szia!

750VAC méréshatárral.

Petya
(#) briki hozzászólása Okt 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Nekem egy AWG 722-es automata mosógépem van, ami n a következő hiba jelentkezik:
benyomva a bekacsoló gombot a lámpa világít, és ennyi. Se egy kattanás, nem nyitja a vízszelepet, nem zár az ajtózár.
Van valakinek ötlete, mi lehet a baj?
Esetleg egy elektromos kapcsolási rajz róla ha valaki rendelkezik ilyennel.
Eőre is köszönöm.
Riki
Következő: »»   178 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem