Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   212 / 580
(#) botesz válasza forma3 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Javítani a programkapcsolót nem lehet,bontottal kéne próbálkozni.
(#) lukovicsek válasza forma3 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Üdv.

A pr.kapcsoló hátán van egy kis motor ami hajtja, meg kellene nézni müködik e vagy kap e áramot.

Üdv. Laci!
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Tényleg... El is felejtettem..ma nem vagyok a toppon Hulla fáradtan a nagy hóba cipeltem haza egy panelhibás Bosch maxx gépet,megy bontásra.)De ez mellékes.A motort viszont meg kell nézni!
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Meg a fogaskerekeket is, mert azok is lehetnek fogatlanok.
(#) forma3 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
A motor megy, ezt lehet hallani, szerintem is a fogaskerekeknél lesz a hiba. De most akkor szétmerjem szedni? (mert agy "félautomataként" használja a család, és ha nekiállok szétszedni, és használhatatlan lesz, én moshatok kézzel...)
(#) lukovicsek válasza forma3 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Ezt nagyon könnyen meglehet tudni csak meg kell figyelni, hogy arrébb fordul e a tekerő vagy sem, ha hallani hogy ketyerékel és nem történik semmi akkor felesleges szétszedni, ha csak nincs másik fogaskerek készleted, de az is lehet, hogy valami zárlatos a gépbe ami kapcsolatban van a szeleppel és azért nem áll le.
(#) zolika60 válasza forma3 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
A motor könnyen levehető róla, ha lent van akkor látod mi rossz és akkor is ráérsz eldönteni, hogy szétszeded vagy nem.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2013
(#) maszek0005 válasza forma3 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
És véletlenűl reteszmágnes nincs benne? Sajnos nem ismerem ezt a program ketyerét, de a mechanikusokban előszeretettel alkalmaztak reteszmágnest, ami egy adott ponton mindig reteszelte a programtárcsa forgását. Lásd Vjatka, vagy Energomat, vagy Hajdú gépek. Üdv: Jani
(#) forma3 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Köszi, mint leírtam pont az a baj hogy nem forog a tekerő, vizsont lehet hallani hogy adott álláson belül kapcsolgat ezt azt, és megy is benn a motor.
(#) forma3 válasza maszek0005 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Nem tudom :S Mire jó az, mért alkalmaztak ilyet?
(#) botesz válasza maszek0005 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Ezekben tudtommal már nincs de nem árt megnézni de kicsi a valószínűsége.És ha lenne is akkor sem a centrinél reteszelne hanem a mosásnál.
(#) forma3 válasza botesz hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Hát ez minden programban "reteszel"...
Honnan tudnék ilyen kaopcsolót szerezni, bontottat vagy újat? Nincs valakinek ilyene véletlenül?
(#) tibibalogh520 válasza botesz hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Szia!
De ha lekopott/letörött a léptetőköröm, akkor ott sem léptet, ahol nincs szükség a reteszelésre! És ez esetben itt lehet a kutyus elhantolva...
(#) forma3 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
De mért kell reteszelni akárhol is?
(#) lalika56 hozzászólása Márc 26, 2013 /
 
Sziasztok van egy Indezit 102 mosogép nem centrifugál. Mikor elindulna kattan és villog a led mi a baja lehet. Vagy panel baja van.Ha valaki tud segiteni meg köszönném.
(#) tibibalogh520 válasza forma3 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Szia!
Többnyire mosás üzemmódban, míg a mosólúg el-nem éri, a beállított hőfokot.
Addig, a fűtés közben(is) megy a dob forgásirány váltása -a megadott szünet időkkel-, de a program nem tud tovább lépni, a retesz mechanika jóvoltából.
Ha ez a mechanikai rész sérült, akkor a többi üzemmódban sem fogja továbbítani a programhengert!
(#) forma3 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Köszi!
(#) lukovicsek válasza forma3 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Hát most olvasom, hogy a centri sem megy tovább, akkor viszont biztos hogy elromlott a mechanika a belsejében és nem viszi tovább sehonnan, ezeket elég nehéz javítani, s ha nem láttál még ilyet belülről akkor nem is fogod tudni, hogy mi a rosz és mi a jó benne, de megpróbálhatod mert valamelyik egész egyszerü konstrukció és ennek már amugy is reszeltek.

Üdv. Laci!
(#) botesz válasza lalika56 hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Mosni kimos?
(#) Khimaira hozzászólása Márc 27, 2013 /
 
Sziasztok!

Előző héten vettem egy Whirlpool AWE 2519-es mosógépet, akkor ki is próbáltam, nem volt vele semmi gond. Ma mosni szerettem volna, bekapcsolom, se kép se hang. A konnektor jó (egy elosztóba van bedugva, amihez történetesen a hűtő is csatlakoztatva van, és az megy), de bedugtam másik konnektorba is és semmi változás. Nem nyúltam hozzá előző hét óta, és gondolom ha valami áramingadozás lett volna, vagy bármi hasonló, akkor az a hűtőt is szétcsapja. Valakinek valamilyen ötlete? Előre is köszönöm a segítséget!
(#) zolika60 válasza Khimaira hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Azért mérd meg. van e feszültség a panelon. Mosógépet és hűtőt lehetőség szerint nem dugunk elosztóba. Lehet, hogy a kínai elosztód rossz.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2013
(#) mrrack hozzászólása Márc 27, 2013 /
 
Sziasztok!

Indesit WD 125 TS

A gond, hogy csak a mágnesszelepet nyitja ki, majd a programkapcsoló körbe forog. Ezt mi okozhatja? Az ajtó zárra gyanakodtam, 3 vezeték megy rá. Hol mit kellene mérni, ill. a záron melyik saru mi?

Köszi!
(#) Khimaira válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Öm és azt hogy tudom megmérni? Egyébként bedugtam konkrétan a konnektorba is (meg egy másikba is) és ugyanúgy se kép se hang.
(#) zolika60 válasza Khimaira hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Multiméterrel, a panelon. De a kérdésedből úgy gondolom nem értesz hozzá, tán műszered sincs ezért keress valakit aki jobban ért hozzá. Nehogy megrázó élményed legyen.
(#) Khimaira válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Nincs hímnemű élőlény a lakásban, és életem első mosógépéről van szó, szóval ja...
(#) katonazsolti válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Kedves Kkaqukk, ha hiszed ha nem ezzel kezdtem. Egyébként nagyon jogos a felvetésed, mert sokszor ez szokott lenni a gond. Mint írtam a triakot is kicseréltem már, mivel az kiégett. Egyéb ötleted van esetleg? Előre is köszönöm!
(#) palko0125 válasza mrrack hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Szia!
Szerintem a motort kellene tesztelni, hogy az megy e!? Tedd egy centri programra, hogy megy e a motor, ha ott sem megy, akkor meg kell nézni a motor szénkeféit, nem kopottak e!?
Minden jót, Palkó.
(#) lukovicsek válasza katonazsolti hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Üdv.

Akkor valami még elégett a triac körül, nézd meg, hogy a 220 megvan e a triacnál, lehet még áthidalás elégés a panelen akármi ami nem nagyon észrevehető.

Üdv. Laci!
(#) mrrack válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Meg fogom nézni. Egyébként ez valami védelem benne, vagy így jelzi a hibát?
Köszi
(#) lalika56 hozzászólása Márc 27, 2013 /
 
Kéréssel fordulok hozzátok, hogy mi lehet a baja Indezi 102 Mosógépnek. Nem indul el a gép mikor centrifuga .
Következő: »»   212 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem