Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   211 / 580
(#) sferi77 válasza Gabó hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Én azt tapasztaltam, hogy megállt "motorhiba kóddal". Miután kiszáradt működött normálisan.
(#) botesz válasza sferi77 hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Tudtommal ez velejárója ezeknek az elektronikás csodáknak.De ha motor hibával áll meg akkor körbe kéne nézni a motor körül.
(#) sferi77 válasza botesz hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
A motoron is látni a pára nyomatit, de víz nem folyt rá. Meg az érdekes az, hogy kb 1 hónapig teszteltem itthon a gépet, tökéletes volt. Elvittem, az első mosásnál megállt. Hazahoztam kb két óra múlva kipróbáltam és tökéletesen működik. Holnap próbálom megint. Lehet honvágya volt
(#) botesz válasza sferi77 hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Nem lehet hogy a mozgatástól?Lehet hogy valami kontaktos?
(#) sferi77 válasza botesz hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Lehet, megmozgatom a csatlakozókat.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Márc 24, 2013 /
 
Sziasztok
Javítok egy Invensys 304-es panelt, szivattyú kapcsoló triak volt zárlatba és elfüstölve.
Egy korábbi hozzászólásba már belefutott valaki ilyen hibába, mint ami nekem van.
Mint ahogy ott is írták a processzorpanel is meghalhat, nem csak az elfüstölt alkatrészek.
Kiszedtem a processzorpanelt és kimértem, úgy tűnik az a kimenet nincs zárlatba, hanem egy ellenállás ami vele sorba van kötve szakadt, smd 301 jelölésű.
Létezik, hogy egy egy 230V-os triakot egy 300 ohmos ellenálláson keresztül kapcsol egy uController ??
Valaki meg tud erősíteni, hogy az tényleg egy 300 ohmos ellnállás, mert nem nagyon akarom elhinni
Üdv
(#) tibibalogh520 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 24, 2013 / 1
 
Szia!
Idézet:
„Valaki meg tud erősíteni, hogy az tényleg egy 300 Ωos ellnállás, mert nem nagyon akarom elhinni”

Mi ebben olyan hihetetlen?
Egy 5V-os környezetben dolgozó kontrollerhez sokkal hihetőbb, mint a 30, vagy 3 kohm!
Az, hogy a triak hány Voltot kapcsol, ebből a szempontból nem mérvadó.
(#) zsoltee0001 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Köszi
Annyira pici, hogy nagyítóval is alig látható, meg mintha egy repedés is lenne rajta pont a nullánál, nem kimondottan tudom eldönteni, hogy 300, vagy 390 ohmos.
Nekem itthon csak 330 ohmos van, szerinted van jelentősége?
Üdv
(#) tibibalogh520 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Keress a panelen ugyan olyan áramköri részt, hátha az ott, azonos pozíciót betöltő ellenállás valamelyest olvashatóbb (kimérhető?).
Gondolok itt, például az ajtóretesz, vagy a mágnesszelep triakjára.
A főmotor triakját(amelyik hűtve van) ne hasonlítsd hozzá, mert az nagyobb áramú gyújtást igényel, ezért az általában tranzisztoron keresztül kapja a gyújtást. Más ellenállás értékekkel...
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2013
(#) zsoltee0001 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 

Találtam is, a másik oldalán, szóval 390 ohm, remélem nem ezen a pár ohm on fog múlni a dolog, mert 330-asat találtam csak.
Bár még mindig bizonytalan, hogy jó e, mert ha valami így kinyír egy ellenállást akkor az a procinak se nagyon kegyelmez (érdekesmódon a többi funkció működik)
De ez mindjárt kiderül.
Üdv
(#) tibibalogh520 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Jónak kellene lennie 330 ohm-al is.
Kíváncsi vagyok túlélte-e a proci?!
(#) stk466 hozzászólása Márc 24, 2013 /
 
Sziasztok !

Segítségeteket szeretném kérni. Lenne egy Whirlpool AWE 2316 típusú felültöltős mosógép, ami
úgy döntött, hogy nem akar mosni...
Hibajelenség: új program indítása után kétszer áttekeri a dobot, és utána villog az indítógomb,
világít a szervíz lámpa + az összes folyamatjelző lámpa, kivéve a II-es mosás.
Néztem a fűtőbetétet, thermoelemet, a szivattyút, a mágnesszelepet, a folyadékszint mérőnél a
kis tartályt kitakarítottam és a mosógép még mindig "sztrájkol"...
Bármilyen ötletet elfogadok !!!
Addig is köszönöm !

DSCF2443.jpg
    
(#) palko0125 válasza stk466 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Szia!
F23 hibakód- Vízszintszabályzó hiba.
Ebben az esetben meg kellene vizsgálni a vízszint szabályzót, hogy működik e rendesen, a csatlakozója nem korrodált e, valamint ezt a hibát tudja okozni a fűtőbetét testzárlata is, mert benne van a vízszint szabályzó körben. A fűtőbetét testzárlatot szigetelésvizsgálóval ellenőrizd, vagy 2-20M Ohm kitérésű ellenállásmérővel. Nagyon pici testzárlat miatt is megállhat. Ha van kéznél próbáld másik betéttel, vagy csak egy egyszerű 60W-os izzóval.
Üdv, Palkó.
(#) stk466 válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Először is nagyon szépen köszönöm a segítséget !
Ismét megmértem a fűtőbetétet, nem szakadt. Testhez mérve viszont hol 1,5 M Ohm, hol 18-19 M Ohm. Öntöttem bele vizet, lehúztam a sarukat a fűtőbetétről, rátekertem gyors mosásra, nem nyomtam meg semmit és el kezdte kinyomni a vizet...
Tehát a vízszint szabályzó jó.
Elindítottam a programot, szépen el is indult. Hagyományos próbalámpát tettem a fűtőbetét sarukra, és egy idő után a fűtőbetétet is kapcsolta.
Kell vegyek egy új fűtőbetétet, mert ez úgy néz ki, testzárlatos...
Még egyszer köszönöm a segítséged Palkó ! Ha egyszer összefutnánk, jövök egy sörrel !
István

Lenne még egy kérdésem..
Ha lehúzva hagyom a fűtőbetét sarukat, akkor ugyanúgy le fog menni a program ? Vagy érzi, hogy nincs meleg víz és megáll majd ?
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2013
(#) csursan hozzászólása Márc 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Automata mosógépünk elromlott!
Indításkor beszivattyúzza a vizet és mos ,forgatja a dobot de nem megy a program tovább!
Tudna valaki segíteni mi lehet a baj!
A mosógép:Ariston hotpoint felültöltős!
Előre is köszi!
(#) palko0125 válasza stk466 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Háát, ezt így nem tudom konkrétan, de a lehetőségek:
-ugyanúgy kiáll fűtőbetét hibával az elején
-a mosási ciklusban nem éri el a kívánt hőfokot és kiáll hibával
nem valószínű hogy végigmegy betét nélkül!!!
Szerintem ezek lehetnek.
Minden jót, Palkó.
(#) stk466 válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Köszönöm !
Értem, nem kísérletezünk. A párom megvárja még veszek új fűtőbetétet...
Szép estét !
(#) zolika60 válasza csursan hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Melegíti a vizet, vagy csak forgatja? Mert ebben az esetben a fűtőbetétre gyanakodnék.
(#) csursan válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
szerintem melegíti is,mert kitakarítottam a szivattyúnál és langyos volt a víz.
(#) zolika60 válasza csursan hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Akkor a hőfok érzékelőt nézd meg.
(#) csursan válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Még nem szedtem szét,merre keresgéljek,nem vagyok nagy szakember
(#) botesz válasza csursan hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
A gép oldala levehető.A fűtőbetétbe szokott lenni 2 vékony vezetékkel.
(#) forma3 hozzászólása Márc 24, 2013 /
 
Sziasztok!

Elromlott a Siemens Siwomat 2065-ös mosógép. Az a baja, hogy a full mechanikus programszebályzója nem megy körben hanem megáll egy helyen. Ez azt is eredményezi hogy például öblításkör addig teleszívja magát míg a vészszivattyúzás nem lesz, vagy pl. centrifugának meg a sima mosásnak sincs soha vége. Érdemes megpróbálni szétszedni ezt a nagyon bonyolultnak tünő program-mechanikát?
Hol lehetne ilyet kapni emberi áron?
Köszi!
(#) botesz válasza forma3 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Ha teleengedi magát a túltöltésig akkor inkább a vízszintszabályzónál kéne körbenézni. Pl.:kipucolni a légsűrítőt lehet hogy eldugult.A programkapcsolót szét ne szedd mert nem fogod tudni összerakni!
(#) zsoltee0001 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Szia
Hihetetlen, de megúszta, ki lett próbálva élesbe és működik a szivattyú!
Szóval, ha valaki belefut hasonló hibába, a proci panelján se árt szétnézni, mielőtt kidobja a vezérlőt.
Még egyszer köszi a segítséget.
Üdv
(#) Nymeria hozzászólása Márc 25, 2013 /
 
Sziasztok! Nekem van egy Samsung WF0508NXWG típusú mosógépem. Kiírt egy olyan hibakódót hogy: EE (az első E-neki nincs felül vonala)(ja nem hibás a kijelzője) Nem tudja véletlenül hogy mit jelez ez a hibakód?
Köszönöm előre is.
(#) tibibalogh520 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Szia!
Nagyon szívesen! Örülök, hogy sikerült.
(#) tibibalogh520 válasza Nymeria hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Szia!
Az akkor nem "EE" kód, hanem "tE" lesz. Ez termisztor(hőérzékelő szenzor) meghibásodására utal.
(#) forma3 válasza botesz hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Szia, köszi, ki lett próbálva, a vízszintszabályzó jó, boztosan a programkapcsolóval van a baj, mivel nem is megy. A túltöltés azért van mert a programkapcsoló bizonyos állásban nem "fogad szót" a vizsszintszabnak, mert feltöltés módban ragad. Egyéltalán nem forog körbe, pll a centrifuga se kapcsol le, mindig marad az egész egy helyben.
(#) forma3 hozzászólása Márc 25, 2013 /
 
Lehet ilyet kapni? Javítása szinte lehetlen?
Következő: »»   211 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem