Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   361 / 580
(#) sanyi222 válasza botesz hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
A dobnál nem marad víz, de mostmár olyat is csinál,hogy elindítom 38 percesen 35-nél át ugrik 27-re majd 11-nél nem megy tovább hanem ugyan azt csinálja még lenem kapcsolom.
(#) yulo5310 válasza sanyi222 hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Cseréld ki a panelon az összes leöregedett nagy elkókat! Pár száz forint.
(#) sanyi222 válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Bocsi,de igy nem értem sajnos nem vagyok műszerész.
(#) Gafly válasza sanyi222 hozzászólására (») Júl 17, 2015 / 2
 
Amióta internet van, azóta tudjuk, hogy mindent meg lehet javitani a kondenzátorok cseréjével
(#) botesz válasza Gafly hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Én mondjuk a legvégére szoktam mindig hagyni az elektronikát.....
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Na igen,de ez az össze-vissza működés táo elégtelenségre utal!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
táo jelenség?Az jó dolog lehet!Viccet félretéve valóban lehet de okozhatja más is!Először azt írta nem centriz...ebből hozd ki azt hogy táp hibás!
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2015
(#) yulo5310 válasza botesz hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Szénkefét is megnézném!
(#) botesz válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 17, 2015 /
 
Már írtam...
(#) dzsuzsa hozzászólása Júl 19, 2015 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy INDESIT wite 107 mosógépem kb. 5 éves, jól működik, csak ha forog a dob az elektromos kijelzője vibrál. Mi ilyenkor a teendő?
(#) Gafly hozzászólása Júl 20, 2015 /
 
Sziasztok,
tanult kollégámnak meghalt az (Ariston névre keresztelt) 12 éves mosógépe.
Meghalt, az azt jelenti, hogy "nem mos".
A "nem mos" azt jelenti hogy víz ugyan belemegy, de "a dob nem forog".
A "nem forog azt jelenti", hogy forogna, ha forgatná a motor.

Ezután, mióta Internet van, tudjuk hogy ott mindenre van megoldás, meg is lett egyből:
- Szénkefe!
- Szerencsére nem az a videó lett meg elsőként, hogy "cseréljünk ki minden púpos kondenzátort az alaplapon".

Két komplett kefeszerelvény beszerezve, beszerelve.
De a gép csaknem akar mosni, hanem csak szikrázik, büdösödik és morog.
Ismét internetes olvasás, szóval leégett. Hiszen azért büdös...

Ezután motor hosszas imádkozás után behoz és megmutat.

Szemrevételezés után szerintem:
- Mechanikailag rendben van, könnyen forgatható. Csapágy nincs beállva, stb.
- Állórész teljesen épnek néz ki.
- Forgórész tekercselés is szép, ámbár láthatóan ki van szakadva egy szál a kommutátorból...

Arra a kérdésre nem tudok válaszolni, hogy:
- Azért lett szénkefe cserélve, mert kiszakadt a forgórészből egy szál,
- Vagy azért lett kiszakadva egy szál, mert szénkefe lett cserélve

Szerintem van az a része, hogy szét kellene húzni a motort és megnézni. Talán kis szerencsével vissza lehetne "varázsolni" a kommutátorba azt a kiszakadt szálat. Vagy lehet ugye alkatrészt is lehet venni. Mondjuk én csak maximum forgórészt vennék mint fődarab (de ugye kinek mi a "fődarab", itt a "motor AZ").

Kollégám megbízható "tekercselőt" keres, aki nem veri át. Tudtok ilyet Budapesten?
De egyéb tanácsot, kommentet is elfogad (ha nem tőlem van).
(#) stevepapa válasza Gafly hozzászólására (») Júl 20, 2015 /
 
A kiszakadt szál rögzítése reménytelen. A motor szétszedése sem egyszerű feladat, célszerű szakemberre bízni, úgy mindenestől vinni a tekercselőhöz. Pesten nem tudok , vidéken viszont van igen jó hírű cég aki garanciával, és igen pénztárcakímélő módon dolgozik.
(#) Samborg hozzászólása Júl 24, 2015 /
 
Üdvözletem!
Tanácsot szeretnék kérni. A Samsung WF 1602 WUV XEO mosógépem centrifugálásnál rázkódik. Semmi előzmény nem volt. Vízszintbe állítást ellenőriztem, rendben. A csapággyal vagy a lengéscsillapítóval lehet a hiba? Ha az kb mennyibe kerül ennek a javítása?
Nagyjából 4 évente mosógépet kell cserélnem. Próbálok jó mosógépet venni ami szépen is mos de úgy látszik nem sikerül.A régi Evrika még mindig működik.
Köszönöm előre is a választ.
(#) clarcki hozzászólása Júl 24, 2015 /
 
sziasztok,uj vagyok a forumon,keresgeltem a neten hatha talalok valami mosogepes forumot de sajna nem nagyon talaltam,kiveve ezt,volna 3 mosogepem amelyek valami hibaval vannak es szeretnek egy kis segitseget vagy tanacsot hogy mit tudnek csinalni ezekkel a problemakkal,nos az elso mosogep egy:

1.ZANKER IF4685.7 egy 7kg 1600RPM mosogep,minden mukodik tokeletesen rajta,jo csendes jol mos a gep csak az a problemam vele hogy pl a vizcsapot nyitva hagyom akkor lassankent elkezd megtelni a dob vizzel,pl 5,6 ora alatt tele van vizzel,szoval minden mosas utan elkel zarjam a vizcsapot,mi lehet a gond ezzel ?

2.LG direct drive 8KG wd-14440FDS mosogep,nagyon szep,csendes gozzel is moshato mosogep,ezzel az a problemam hogy elkezd mosni es amikor kellene kiuritenie a dobot a viztol nem urit semmit,csak egy fura kerrwego hangot ad ki de vizet semmit nem urit ki,kitisztitottam mar a lenti vizszurot is de semmit nem csinal,neztem a lefolyo csovet hatha azzal van valami de az se,neztem a kis motort ami a viz leengedesehez szukseges azis mukodik,es a problemat akkorse tudtam megoldani,tudna ebben segiteni valaki ?

3.Hoover MK 7164D-84 egy 7 kg 1600RPM mosogep,ez is elindul minden,elkezdi a vizet adagolni es amikor elkezdene mosni,elkezdene forgatni a dobot a ruhakkal egybol kiveri a bisztositekot a lakasban,ere tudna valaki segitseget mondani?

nagyon szepen megkoszonnem ha valaki tudna nekem segiteni
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2015
(#) botesz válasza Samborg hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Szia!Ha 4 évente mosógépet cserélsz akkor nagyon rossz szerelőd van.Lengéscsillapítókat kéne kicserélni a gépben.
(#) botesz válasza clarcki hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
A zankeren mágnes szelepet kell kicserélni.Az LG benyelt valamit vagy szétment a szivattyú a hoover(Candy) nak pedig szerintem a motorja zárlatos.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2015
(#) clarcki válasza botesz hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
hat az LG-t szetszedtem,kipucoltam es sehol semmit nem talaltam a szivattyu kornyeken,csak koszos budos trutyit amit az ujjammal kitudtam szedni,aztan levettem a kis motorokat ami elmeletileg a vizet nyomja kifele,kiprobaltam kulon kulon azok beindulnak ha radugom aramramosszeraktam abba a remenybe hogy na tuti jolessz es sajna ugyan ugy csinal
(#) botesz válasza clarcki hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Akkor leeresztő szivattyú csere.Valószínűleg szét van kopva.Filléres dolog.
(#) clarcki válasza botesz hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
vagy esetleg ha leveszem a szivattyut,elvinnem egy szervizbe azt megtudjak csinalni? vagy bisztos hogy azzal volna a problema?
(#) botesz válasza clarcki hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Áhhh ezek nem javítják cserélik.Az Új 2000Ft...Szerinted?
(#) clarcki válasza botesz hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
ertem,az nem sok,de valyon bisztos az lenne a problema ?
(#) clarcki hozzászólása Júl 24, 2015 /
 
es akkor a hoover-el mit tudnek csinalni hogy ne verje ki a bisztositekot a lakasban ?
(#) botesz válasza clarcki hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Az bármi lehet.Fűtőbetét elektronika motor...stb.
(#) banya012 válasza botesz hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
A magnesszelep csereje, 3 perc. En nem szoktam az egeszet, csak a tekercset. Lepettintom, es faca.
A szivattyu, sajna orok nyug, ha nem figyel az ember.
Nekem melltarto merevitom van, minden meretben. Ha kell valakinek, adok el.
A hoover, pedig vagy szenkefes szokott lenni, vagy a nyakon adja meg magat a forrasztas.
Felora atforrasztassal, ujra eletet lehet lehelni
Ha megmozgatod a dobot le-fel.. megporgeted, nem hangos, akkor nem csapagyas
Rizsevok gepeinel, ami elszall, az a csillag.. Amin a tengely van es az viszi at a hajtast a dobra.
Ennek, csapagy tunete van.. vagy pedig, ha megtekered, szitalva, ovalisan porog.
Ha orok eletre akarsz gepet, akkor MIELE.
Az ujabbak, azok is kifagynak F53 hibakoddal. Eddig, 3 perc javitassal orvosoltam oket.
A motor csatlakozasabol, kiszakad a tachonak a kabele.
De, ha nem akarsz ennyit kolteni, akkor a rizsevo gepek. Samsung, LG. Utobbit a Direktdrive miatt ajanlom. Az mellett, a legy izummogese is zavaroan hangos.
Akar, mar, az elejen cserelj csapagyat, szimeringet benne, es orok elet.
Made in Korea amit beletesznek. Sajnos.
SKF-et neki, a szimeringet vastagon zsirozd be es nem lesz gond vele.
AMEN.
Joccakat nektek...
(#) clarcki hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
Bocsi de angol billentyus karaktert hasznalok es azon nincsenek ekezetek,en igy szoktam meg
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
És ha jelen esetben egy olyan mágnesszelepen cserélsz tekercset ami átenged abból mi haszna van?A tekercs az szinte soha nem szokott rossz lenni(volt már rá példa) mindig a "bele" a vizes rész megy szét.
(#) clarcki válasza botesz hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
az a helyezt ezzel a zankerrel hogy amikor hoztam es kiprobaltam nem engedett be semmi vizet,kivettem a magnesszelepet ,elvittem csinaltatni,hazahoztam jovolt,engedte a vizet bele,csak aztan az elso mosas utan rajottem hogy ha nyitva hagyom a vizcsapot akkor lassankent jonbefele a viz is ,es akkor minden mosas utan elkellet zarjam a vizcsapot hogy ne jojjon a viz,na akkor mit tehetek ezzel a problemaval?

az LG-nel akkor uj szivattyu szukseges?

a Hoovernel hol keressem a hibat?
(#) clarcki válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
igen beallithato,csak akkor keresnem kell az ekezetes karaktereket az angol karakteres billentyuzeten
(#) botesz válasza clarcki hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Nem tudsz olvasni??A zankerba mágnes szelep az lg be szivattyú
a hoovert meg nézd meg minden tekintetben.És ha már egyszer leírsz valamit akkor olvasd már el a rá adott válaszokat hogy ne kelljen mindent 25x leírni!
(#) clarcki válasza botesz hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
de tudok olvasni,de azertkerdeztem vissza a zankerrol ,hogy tudjam a magnes szeleppel lehet valamit kezdeni vagy egy cseret igenyel az is?

a Hovernel meg nemtudom hol kezdjem a hibakeresest azert kerdeztem vissza,mar bocsi ha ertetlenkedonek tunok !
Következő: »»   361 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem