Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   371 / 580
(#) zolika60 válasza luczó norbert hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Azok valóban rövidek. Beszerezni nem nehéz.
(#) ttt26 válasza renegat74 hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Sziasztok!

A szénkefe csere megoldotta a problémát. Köszönöm a segítséget.
Nem tudtok egy bontót, ahol lehet ne rá tetőt venni (Electrolux EWT 1012), mert ez már elég rozsdás. Már írtam egy párnak, de nincs náluk.
(#) botesz válasza ttt26 hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
2 hete dobtam ki a szemetesbe....
(#) botesz válasza ttt26 hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Kapásból 2-t is találtam:
ITT
és ITT
bár utóbbinak nem jó a teteje de talán festhető.
(#) ttt26 válasza botesz hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Köszi, nem is értem miért a bontókkal foglalkoztam eddig. A festésen már túl vagyok, nekem is így kezdődött, de most már rosszabb.
(#) luczó norbert hozzászólása Szept 21, 2015 /
 
sikerült megjavitanom a mosógépet.Átforrasztottam megegyszer az összes forrasztást és hibátlanul működik.Mindenkinek köszönöm a segitséget.
(#) renegat74 válasza ttt26 hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Szívesen,máskor is!
(#) renegat74 hozzászólása Szept 23, 2015 /
 
Sziasztok! Siemens E 12-14 mosógéppel szenvedek.Eredetileg azzal a hibával került hozzám,hogy villog rajta pár led és nem csinál semmit.Megnéztem a motort teljesen el voltak kopva a kefék,úgyhogy csere-szabályozás.Megy is direktben normális áramfelvétellel.A hiba viszont maradt,a centrifuga fordulat kijelzői és a wasching led villog folyamatosan és az ajtóretesz nem zár be,de a retesz kapcsoló jó és a panelon sem láttam,hogy a működtető triakja megsérült volna.Találkoztatok már ilyennel?
(#) stevepapa válasza renegat74 hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Táp része hogy van ? Ajtózár triakos ?
(#) renegat74 válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Szia steve! Ha jól emlékszem TNY táp IC van benne és smd triak és switch halmazok vannak benne,szinte minden felület szerelt.Egyébként amiért a múltkor kerestelek(Indesit mosogatógép panel) jó lett!Egy kis huncut smd ellenállat szakadt volt rajta! Köszi a segítséget!
(#) stevepapa válasza renegat74 hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Örülök neki, hogy jó lett Szerintem itt is valami ilyen gond lesz. Ha triakos az ajtókapcsoló vezérlése, keresd meg melyik triakhoz csatlakozik, és a becsukáskor kap é vezérlőjelet a triak.
(#) renegat74 válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Rendben rámérek!Akkor kezdődhet a lakk kaparás ugyanis az egész le van impregnálvaNa meg ami nem tetszik benne az,hogy érintő gombos(talán sztatikus,de nem biztos) és ezeket nem igazán ismerem!
(#) hátor hozzászólása Szept 24, 2015 /
 
Sziasztok !
Egy mosógép javításában kérném segítségeteket . Tpusa : Whirlpool AWE 2550
Ez a csodamasina 2 éves és több Garanciás szerelőt látott mint ha a gyárba maradt volna , A mosógép nem az enyém ,csak megkértek hogy nézzem meg .
Ha elindul a mosógép minden megcsinál program szerint ,de a mosás befejesztével hibára éll ki ,mindig másra de legtöbbször F-23 .
Volt benne cserélve a szervíz által :
1 motor , 3 vezérlőelektronika ( mind új ) , kábelköteg , Fűtőbetét - Általában ment is egy darabig de kb 1 hónapig húzta .
Gondolom ami a gépbe maradt az lehet a hibás !
Megmértem a fűtőbetétet 25 Ohm -Testhez képest 10M Ohm
A nyomáskapcsoló csak egyszer kattan ami rá van kötve a fűtő áramkörre mérve jó ( Vastag narancs színű vezeték) , van rajta két vékony kék szál is ami be van kötve a vezérlőbe,de azon nem tudok mérni semmit ! -lehet e ez a baj ?
Fedélretesz kapcsoló jó átad .

Ha hibára áll a mosógép akkor ki be kapcsolás nem segít rajta ,de ha másnap újra van indítva akkor ismét elindul és a vége vagy hiba vagy nem !

Segítségeteket előre is köszönöm !
(#) stevepapa válasza hátor hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Szia!

A fűtőbetétet mivel mérted ? A 10M ohm már zárlat !!!!!
(#) hátor válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Digitális multi méter
(#) stevepapa válasza hátor hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Akkor főleg zárlat ! 500, de inkább 1000 volton kell mérni. Még így is szakadást kell mutatni a műszernek. A fűtés testre való átvezetése megkeveri a vezérlés érzékeny lelkivilágát. Mindenféle hibakódokkal üzenget.
(#) tibibalogh520 válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Szia Stevepapa!
Nem milli ohm, hanem Mega ohm.
Bár az a Mega ohm-os átvezetés is okozhatja a problémát, hiszen 230V, és víz hatására komolyabb átvezetés is létrejöhet!
Üdv Tibi.
(#) hátor válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Köszi a válasz ,és segítséget ! Akkor csere !
A nyomáskapcsoló ( vékony kék szálas vezetékének) mi a szerepe ?
(#) stevepapa válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Értem én Arra írtam amit írtam
(#) stevepapa válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Kissé elcsúszott az M utáni rész, de a nagy M szerintem Megát jelent ?
(#) botesz válasza hátor hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
2 vezeték a vîzszint 2 a fűtésvédelem.
(#) siki83 hozzászólása Szept 24, 2015 /
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, a mai napon mostam az Elin Wm 25 E típusú mosógépemmel és azt vettem észre, hogy leverte a biztosítékot a lakásban, majd a biztosíték felkapcsolása után semmire nem reagál. Nem világít rajta semmi, olyan mintha áram alatt sem lenne.
Mi lehet a baja, ha esetleg tudjátok? Érdemes javítani?
Köszönöm a segítséget előre is.
(#) botesz válasza siki83 hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Persze.Panel gondja lesz,ha szerencséd van akkor csak a garetz híd szállt el esetleg leolvadt a csatlakozó(típushiba)
(#) Bora-Bora hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy ideig nem használtam a mosógépem, most szerettem volna, de csak a vizet akarja kiszivattyúzni, mint a centrifugálás előtt. (tehát nem befelé). Akárhova kapcsolom a programot, mindenhol szivattyúz. Mi lehet a baj?
Köszönöm előre is a választ, ha valaki tudna segíteni.
Whirpool AWT2295
(#) banya012 hozzászólása Szept 28, 2015 /
 
Udv villalakok..
Olyan problemam van.
Adott egy gorenje gep.
A vezerlon, elszallt egy "zo109' tranzisztor, ami az uritot kapcsolja.
Itt mindehonnan, meg a conradbol is elkergettek.
Helyettesitot, nem tudnak mondani.
Mit tudnek bepakolni helyette?
Elore is halas koszonet..
(#) banya012 válasza Bora-Bora hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Harom ilyen geppel talalkoztam, ket honapban,
Harmat forgat a dobon es urit. A szervizlampa villog.
Egyiknel mukodott, hogy kicsereltem a beereszto szelepet es megjavult.
Probald meg, hatha..
(#) Bora-Bora válasza banya012 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Köszi a választ, megpróbáljuk, hátha... ) Majd megírom, hogy sikerült-e?!
(#) banya012 válasza Bora-Bora hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Okes..
nem biztos, hogy az, de egy próbát meger.
(#) pathosz hozzászólása Szept 29, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy LG WD10150 mosógéppel kapcsolatban.
A hibajelenség javítás előtt az volt, hogy mire centrifugálásra került volna a sor, a számláló 10 percről visszaugrott 12 percre, egy kis vizet beengedett, majd ki is szivattyúzta és ezt műveletet végtelenítve csinálta. Leellenőriztem elvileg mindent (szénkefék,légcsapda,dugulás a csövekben), végül a panelen lévő 1µF-os kondit és a motorhoz kapcsolódó 3 relét cseréltem és a mosási programok végig mentek, ez idáig. Lefuttattunk rajta egy tisztító 90 fokos trisós mosást, utána még 2 adag ruhát szintén kimosott a gépezett, de a harmadiknál újból előjött a hibajelenség. Próbából öblítés plusz centrire raktam a programot (20 perces) itt elment 10 percig felpörgette a dobot leállt, majd az visszaszámláló visszaugrott 12 percre, és itt már csak jobbra-balra forgatta a dobot engedett be egy kis vizet és ki is szivattyúzta. Itt leállítottam a programot, átkapcsoltam centrire és az meg probléma nélkül lement. Időközben cseréltem még rajta lúgszivattyút, de a helyzet, azon kívül, hogy halkabb lett a szivattyúzás, nem változott. Most még várok egy vízszintszabályzót, mert az előttem levő szervizes a rajta lévő állító csavart eltekergette, és próbából kapok egyet, hogy nem-e ez okozhatja még a hibát. Tudnátok ötletet adni, hogy mit lehetne még átvizsgálni rajta?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Attila
(#) pathosz válasza banya012 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Szia!
Én úgy tudom, hogy a BT131 600V-os triak a helyettesítője, de ha nem akkor javítsatok ki.
Ez a ZO109 triak is to92 tokozás 600V/1A-es, ebből gondoltam, hogy jó a BT131 helyette.
Ezt pedig bármelyik elektronikai alkatrész üzletben be lehet szerezni, de a hq elektronikánál biztos.
Üdv Attila
Következő: »»   371 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem