Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   470 / 580
(#) uniman válasza Ruin hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Idézet:
„vezerlopanelre ment. Azt mar nem szedtem szet”

Pedig muszáj lesz..mert bizonyára ott van a gond...
(#) Ruin válasza uniman hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
es mit kene itt alaposabban megnezni ha szemre nem latok se hibas forrszemet vagy elfustolt alkatreszt?
(#) uniman válasza Ruin hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
El nem "füstölt" alkatrész is lehet hibás. De az a gyanúm, hogy az említett relék nem is a fűtőszálhoz tatoznak, hanem a motorhoz.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2017
(#) Ambavir hozzászólása Júl 27, 2017 /
 
Sziasztok.
Ismét kérnék valamit.
Welling UML direktbe.9 drótos.
Párom kérdi, hogyan is.
Széttúrtam a netet már....

Nem engedi az sk képemet feltölteni.
Tehát balról-jobbra: zöld, szürke, kék, barna, mintha másik kék, két fekete, két piros.
Ez utóbbi kettő asszem a tachoé.
Köszönöm elöre is.
Samsung WF elöltöltős mosógép.
Fogta magát és nem forog a motor. Szeretnénk kipróbálni, hogy nem itt van-e a hiba.
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Szénkeféket nézd meg valamint a tachot szakadásra ha ezek jók akkor a moci valószínűleg jó.És írj légyszives normálisan mert 3. Nekifutásra értettem meg mit szeretnél...
(#) Theomo721 hozzászólása Aug 1, 2017 /
 
Üdv,van egy Whirlpool awt 2089 mosógépem,aminek a programkapcsolója megáll bizonyos helyeken (fél program és centri előtt. Szívni szívja a vizet,ki is nyomja a szennyvizet,a légcsapda kipucolva,a csövébe belefújva kattan. Ezek elvileg jók. Ha többször üresben körbetekerem a progikapcsolót,máshol áll be a rendszer. Illetve a centri ilyenkor se mdgy. Viszont ha áttekerem a kapcsolót a gyapjú-toll programhoz,ott kicentírozza a töltetet. Nagy valószínűséggel programkapcsolót kellene cserélnem? Ki lehet azt esetleg pucolni? Köszi a válaszokat.
(#) yulo5310 válasza Theomo721 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Szénkefét cserélj,ne prg. kapcsolót!
(#) Theomo721 válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Es mi köze a szenkefenek ahhoz, hogy hol all meg a gep? Mert mosni mos rendesen.
(#) stevepapa válasza Theomo721 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Nyilván azért tetted fel a kérdést mert nem értesz hozzá. Tehát cseréld ki a szénkeféket, vagy minimum ellenőrizd aőket. Minden mosógéppel kapcsolatos problémát evvel kell kezdeni. Az okai összetettek, nem igazán lehet 2-3 mondatbn leírni. Ez egy szakma, itt nem lehet megtanulni
(#) Theomo721 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Rendben Egyebkent gondolom, hasonlo annak is a felepitese (szetszereles miatt), mint az autoke...Autoszerelö a szakmam. Annyit lattam, müködes közben, hogy ahogy müködött, vegig szikrazott aprokat.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2017
(#) botesz válasza Theomo721 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
A szénkeféket is nézd meg meg azt hogy a lefolyó rendszerben nincsen e dugulás.Ha nincs elég ideje leengedni a vizet akkor is leáll.Ha a lefolyó tiszta akkor lehet hogy döglődik a szivattyú esetleg van egy zokni az összekötőcsőben.
(#) Theomo721 válasza botesz hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Akkor is ellenörizzem, ha a masik oldalra tekerve, a gyapju-toll öblites- mosasnal viszont kicentriz? Mert ha jol ertelmezem a müködeset, addig nem is enged tovabb, amig viz van a mosogepben.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2017
(#) botesz válasza Theomo721 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Te most hülyéskedsz??? Szerinted azért írunk mert nincs más dolgunk?Tedd amit írunk!Lehet hogy a szivattyú 10 ből 9 szer indul a maradék egy esetben meg csak remeg vagy már alig nyom mert szét van kopva.
(#) Theomo721 válasza botesz hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Ad.1: Kicsit hatrebb az agarakkal, nem ilyen stilusban irtam barkinek is, hogy meg kerdöjelezzem a hozzaerteset.
Ad.2: Minden infot szivesen veszek, es azert, hogy ne 6x kelljen szetszednem, hanem egy szetdöntes alkalmaval mindent vegig tudjak nezni es nem hetekig mosogep nelkül maradni, mert most hirtelen nincs penzem gagyi 60-70 ezres gepre, amik amugy se birnak 3-4 evnel többet. Tehat az ötleteket nagyon szepen megköszönöm, mihez nyuljak hozza, de nem ebben a stilusban varom a valaszokat, amilyet Töled kaptam most.
(#) stevepapa válasza Theomo721 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Szerintem semmilyen " stílus" nem történt. Tanácsot meg kaptál, csak meg kérdőjelezted! Tehát szénkefék, dugulás szivattyú. Az ne tévesszen meg hogy búg a szivattyú, képes arra, hogy a vizet akkor sem szállítja, Levenni a kimeneti csövet úgy ellenőrizni többször is , hogy a vizet " viszi" e.Van , hogy szivattyúz, van mikor nem a hangján ez nem hallatszik. A bemenei csövvet vedd le a gépről van a szelepben egy szűrő az is lehet koszos. Ilyenkor lassan engedi a vizet ami hibát produkál. A centri elmaradásának oka 98%- ban szénkefe hiba, ne tévesszen meg, hogy a motor mosáskor elindul.
(#) Theomo721 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Ok, megnezem. Ha esetleg sok benne a szenpor, ahhoz inkabb szet kell teljesen szedni, vagy kiimadkozhatom belöle mashogy?
(#) stevepapa válasza Theomo721 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Kompresszor alkalmazása sikert szokott produkálni
(#) botesz válasza Theomo721 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Ez előző hozzászólásaidban folyamatosan megkérdőjelezted az én és stevepapa tanácsait.Mégis mit vársz akkor?
(#) Theomo721 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Na az az,ami nincs Mindegy, megoldom.
Egyebkent csak kicsit kerdöjeleztem meg barmit is, mert a kis ganaj a masik oldali centri funkcioban mindig müködött. Illetve ugy allt meg program közben, hogy nem kivart, hogy törtenjen valami, hanem csak megallt es elhallgatott.
A lenyeg: szenkefeket megnezem, kipucolom. ha rövidek, kicserelem. Nezegettem öket, de valami arany arban van Whirplpoolhoz. Van valami nagyobb bolt,bolthalozat az orszagban, ami minden varosban megtalalhato es emberi aron adjak a cuccost?
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2017
(#) stevepapa válasza Theomo721 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Szénkefét lehet kapni olcsóbban, minta alapján. Általában 1000-1500 ft már jó minőségű. Ha típusszerint keresed akkor azonnal drágább lesz Az, hogy rapszódikusan áll meg szintén szénkefe hiba lehet. Ha ezek nem segítenek akkor a vez panel átforrasztása, relék, kondik ellenőrzése cseréje következik.
(#) Theomo721 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
A szenkefet meg csak kicserelem ,a többihez mar keves vagyok Tenyleg a gyari cuccok 4-5x dragabbak...
(#) stevepapa válasza Theomo721 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Nem kötnék fogadásokat, hogy azok gyáriak
(#) Theomo721 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Jo, akkor gyarias
(#) botesz válasza Theomo721 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Idézet:
„A szenkefet meg csak kicserelem ,a többihez mar keves vagyok”

Miért a csöveket nem tudod szétszedni megnézni hogy mi van benne?
(#) Theomo721 válasza botesz hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
De, szet tudom szedni. a dobbol bevezetö csö a szennyvizszivattyuba tiszta, a kivezetöcsö a szivattyubol tiszta.
(#) botesz válasza Theomo721 hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Ha megmozgatod a szivattyú lapátját fel le irányba mennyire kotyog?
(#) Theomo721 válasza botesz hozzászólására (») Aug 2, 2017 /
 
Azt meg nem tudom, mert csak a csöveket neztem at, meg az erintkezöit (feher,zöld ) mozgattam at. De lekapom, ha jol lattam, 2 db csavar fogja, meg a csatik
(#) Theomo721 hozzászólása Aug 2, 2017 /
 
(#) Theomo721 hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
No, szetszedtem a motort, szenkefek jo allapotuak, a rugok kb 2 cm-et kitolnak rajtuk, az tuti jo, nincsenek megkopva veszesen. a szennyviz szivattyut szetszedtem, a kis kerek tengelyiranyban mozog kb 3-4 mm-t, fel-le max 1-1.5 mm-t. a szivattyura rafolyo csö is tiszta, a kis labda is szabadon mozog a dobbol kijövö csatlakozo csöben.
Amit eszrevettem, hogy le kell szerelnem a falrol a kinyomo ag csövet es ki kell probalnom a kadba kifolyatni, ha elinditok egy programot, mert hogy vagy szüküles, vagy dugulas lesz valahol, vagy meg van kopva a szivattyu es nem tud teljes sebesseggel üriteni, az ürites közben all le a masina...
(#) stevepapa válasza Theomo721 hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Az a szivattyú kuka, van olyan példányom ami nem kopott mégsem mindég szívja a vizet. Tehát mindenképpen tesztelni kell mint ahogy írtad is
Következő: »»   470 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem