Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   489 / 580
(#) T_Kornel válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
igen ahogy csak tudtam, wd40-et nyomtam egy kis pohárba, és fülpiszkálókat belemártogatva amilyen erősen tudtam többször át tisztítottam a kommutátort. a végén kompresszorral átfújattam a szellőző réseket.
(#) T_Kornel hozzászólása Márc 8, 2018 /
 
Ennek lehet köze a nem centrifugáláshoz? Hálózati kábel erre megy, és egy lila, lila-fehér vezeték meg jön le róla.
(#) vargaf válasza T_Kornel hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Ez egy zavarszűrő, nem csak a centrifugáláshoz van köze, a hálózati feszültséget ezen keresztül kapja meg a mosógép minden részegysége.
(#) zolika60 válasza T_Kornel hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Inkább ki kell a közöket kaparni egy alkalmas szerszámmal és polirpapírral fel kell csiszolni.
(#) T_Kornel válasza vargaf hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Elő, és főmosást megcsinálja teljesen hibátlanul, csak a centri marad el kettőt fordul a dob és megáll de a szivattyú az pörög.
(#) vargaf válasza T_Kornel hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Amint azt írtam ez az alkatrész minden műveletben részt vesz, az elő és főmosásban is. Ha akkor átengedi a hálózati feszültséget, akkor a centrifugálásnál is. Könnyen ellenőrizhető, az 1 és 3 kivezetések között ugyanannak a feszültségnek kell lennie mint a 2 és 4 kivezetések között.
(#) tibec válasza T_Kornel hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Szia! Ellenőrizd a szénkeféket! Teljes felületen felfekszik? Nincs sercegő hangja? Esetleg a tachogenerátor?
(#) csehattila2 válasza T_Kornel hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Szia !
Ha kérhetem , a panel másik oldaláról is , egy fotó ?
Fólia hiba is lehet . Ohm mérő , X 200 Ohm állásában , ellenőrizd ! Rossz forrasztás is lehet . Forraszd át az összes forrpontot ! (Nem nagy a motor panel , így rövid idő alatt megvan . )
Üdv Varga János
(#) .colin válasza T_Kornel hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Szia! Ha külön centrifugára állítod be akkor müködik?
(#) T_Kornel válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Szia János a műszerem automatán állítja a határértékeket, készítettem képet a hátlapról, 2x volt szerelve mind kétszer szerelő csinálta.
Végül ma vettem két darab ellenállást, igaz 11 helyett csak 10 k.ohmosat kaptam(most vettem észre ,hogy volt itthon 12k.ohmos3w-os melyikkel érdemesebb megpróbálni szerinted kisebb vagy nagyobbal?) , vettem 1 triacot, egy kondit, és kettő relét (omron) ha ez sem oldja meg a problémát akkor vakarhatom a fejem. Holnap beszámolok róla.

.colin: üresen, centri programra állítva elindul, fordul kettőt a dob és megáll, a szivattyú az forog míg a program le nem jár.

tibec: némi sercegő hangja van de azt betudtam annak, hogy újak a kefék.
(#) tibec válasza T_Kornel hozzászólására (») Márc 8, 2018 /
 
Mérd meg a tachogenerátort is, lehet, az nem jó.
(#) csehattila2 válasza tibec hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Sziasztok!
Szerintem.
A "F" oldalon felület szerelt alkatrészeket látok. Ezeknek a forrasztása is lehet rossz. Sajnos egy mikrokontroller is van benne.Ha ez rossz,akkor ilyen alkatrész,csak a Hold túloldalán vásárolható.☹️Amit még megtehetetsz,hogy az SMD ellenállásokat is méréssel ellenörzöd.A táp. ellenállások közül én a 10k értékűt tenném be. A hálózat is ingadozik a 230V körül.Az egyentáp(reléké) szintén.
Szerintem. Üdv Varga János
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2018
(#) njozsef77 hozzászólása Márc 9, 2018 /
 
Sziaszok lene egy problémám
Van egy Candy grandó plus 7kg os és E04 hibakodot írt ki utána néztem a hiba kodnak és azokat át néztem és csak azt irja ki fojamatosan megy a szivatyu.
Mit tegyek még
(#) csehattila2 válasza njozsef77 hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Szia !
Ha jól értem , a Candy mosógép , "F04 hibakódot ír és közben folyamatosan szivattyúz" ?Üdv Varga jános
(#) Ambavir hozzászólása Márc 9, 2018 /
 
Bauknecht mosógép F2.
Motorja nem megy. Másik gépben kipróbálva kattogott a relé ( az új benne), de nem indult el.
220 lement.
Saját gépében le sem megy.
Képeket mellékelek.
Tehát mindkét helyen, panelon probléma van, lehet.
Hogyan, mit és merre?
Köszönöm
(#) csehattila2 válasza Ambavir hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Szia !
A motor (2DB) kipróbálva ? A paneleken a TRIAC jó ? A motorokon a tachogenerátor renben ? Vezetékek és a csatlakozók rendben ? Üdv Varga János
(#) csehattila2 válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Szia !
Vízcsap nyitva ? A vízszintszabályzó rendben ? A "trutyi" a légcsapdából és a csőből kitisztítva ? A cső nem lyukas vagy eldugult ? Vezetékek és a csatlakozók rendben ? Üdv Varga János
(#) Ambavir válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Askol M505.
Nincs asszem tacho.
Triakok még visszavannak,.
Kipróbáláshoz, tehát direktben kérhetek segítséget? Félünk, elküldjük.
Mi az a 2DB?
Köszönöm
(#) csehattila2 válasza Ambavir hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Szia!
"2DB"
"Másik gépben kipróbálva."
A másik gép hibátlan?
Jól értem,hogy két hibás paneled van?
Üdv Varga János
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2018
(#) csehattila2 válasza Ambavir hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Szia!
Az F02 hibakód , az Aqua Stop hibája,szerintem. Víz van az aljában? Mikrokapcsoló bekapcsolva? Üdv Varga János
(#) Dino71 válasza Ambavir hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Valahol mintha összefutottam volna e motorral. valamelyik nagy kondi alatt szokott eldurranni valami ellenállás. forrasszad ki a kondit és nézzed meg.
(#) njozsef77 válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 9, 2018 /
 
Igen F04 hibakod
(#) csehattila2 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Szia!
Jól mondja a kolléga.A "kiöntésben" "0" feliratú SMD ellenállásokat keress!
Üdv Varga János
(#) csehattila2 válasza njozsef77 hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Szia!
Nézd a, Péntek,18:36 , hozzászólásomat!
Üdv Varga János
(#) stevepapa válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
3 fázisú Pic vezérelt .inverteres motor . Ritkábban javítható, nem a hajtórésze romlik el.
(#) csehattila2 válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Szia!
Szerencse is kell.
Üdv Varga János
(#) stevepapa válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
A "tanyán" van javítási ötlet 10-ból 1-2 megjavul.
(#) csehattila2 válasza stevepapa hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Szia Stevepapa!
Statisztikát nem készítettem.A három fázisú motor nem szokott elromlani.Legalábbis én még rosszal nem találkoztam.
Panel hibásak.Drága,nehéz és rossz hatásfokú a hajtás javítása.
Üdv Varga János
(#) T_Kornel válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Sziasztok
Sikerült, jó lett a FAGOR 1FET-76 mosógép már egy 2 órás program le is ment hibátlanul.
Arra, hogy pontosan miért nem centrizett nem derült fény.
Kicseréltem a kondit, a két táp ellenállást, ezeket kiforrasztás után mértem hibátlanok, de azért az újak mentek be. Cseréltem még a triacot illetve a két relét, ezeket nem tudom milyen állásba kell tesztelni/mérni, megköszönném ha azt leírná valaki.
Illetve egy kérdés még a végén, ha pl egy ellenállás repedezett de kiforrasztva jó értéket mérek akkor az 100% ,hogy jó? Gondolok most Pl. mint a benzines motorok gyertyáinál kiszedve szikrázik, berakva terhelés alatt meg mégse. Remélem jó a példa és értitek
Itt a végén megköszönöm mindenkinek aki hozzászólt a témához és segíteni próbált, sikerült megúszni a szerelőt
(#) stevepapa válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 10, 2018 /
 
Az Ascol motor egyben van az elektronikával. Abban van a hajtása, és a vezérlése is. Nem a motor tekercselése megy tönkre és teljesítményfokozat ( hajtás ) ,hanem a vezérlése. Tehát ebben a motorban benne van a motorvezérlés,meghajtó fokozat cuzámen. Mondhatjuk ahogyírtad " a háromfázisú motor nem szokott elromlani" Ez elszokott, biztos lehetsz benne
Következő: »»   489 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem