Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   488 / 580
(#) mlaci989 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Ha kinyitod a mosógép ajtóját akkor meglesheted belül az ajtó kereten kellene legyenek a típus jelzések címke ragasztva,vagy a kasznin a gumi körül. Esetleg a gép hátulján.
(#) Zsarka hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Sziasztok!Termisztort hogyan lehet kimérni ? You Tube-on látom hogy van NTC és PTC is .AEG Lavamat ban melyik van ? Szobahőmérségleten mekkora ellenállása van ? Valahogy nem melegíti a vizet . ULN 2004 csere Relé csere megtörtént ami után forogni kezdett de nem melegít . A programokat végig járja , a víz hideg marad . Köszönöm a segítséget.
(#) Wind-Storm válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Jó lett volna ha a képről lehetséges a típus pontos megállapítása, mert nem biztos, hogy még egyszer személyesen meg tudom nézni a gépet.
(#) side1111 hozzászólása Feb 27, 2018 /
 
sziasztok nem tudom jó helyre írok e vagy egy indesít automata mosógép ami néha bekapcsol néha nem ha be kapcsol akkor működik is csak le áll valami ötlet ?
(#) botesz válasza side1111 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Hívj szerelőt.
(#) side1111 hozzászólása Feb 27, 2018 /
 
köszi ere én is gondoltam csak itt vidéken nem olyan egyszerű az
(#) Buki hozzászólása Feb 27, 2018 /
 
Sziasztok. Tudna-e valaki segíteni Bosch WTP3330 motorvezérlő panelen az R5 értéke mennyi lehet?
(#) tibec válasza side1111 hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Szia!
Legelőször a tápkábelt ellenőrizd, majd azt a zavarszűrő kondit, ahová a kábel vége van kötve. Ha ott sincs érintkezési hiba, akkor a panel táprészén is lehet gond. Jó lenne tudni, melyik fázisban áll le, sokat elárul. Ezt kell tudni elsőként! Ha nem mindíg ugyan abban a fázisban áll meg, akkor már inkább gyanakodnék érintkezési hibára elsőnek, majd a tápra. Egyébként pedig ki kell méregetni mindent. A fűtőszálat, a motort, stb. Ha a centrizéskor áll meg, akkor nagyon valószínű lehet a szénkefe rövid. Természetesen, ez nem a tuti!! Amit leírtál, az még nem sokat árul el.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) gocsikarl hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Tisztelt fórumozók.
Van egy olyan problémám segítséget kérnék ami számomra nagyon fontos lenne mivel elromlott
egy Bosch WOT 24541/06 tipusú felültöltős mosógépem a műszerész meg állapította hogy vezérlőpanelen lévő transzformátor meg hibásodott ennek trafónak a száma HM 00-00393 BLF
ilyen számú miniatűr transzformátort keresek újat,bontottat (ha nem hibás) utánvét nagyon szívesen elfogadok aki tud segítsen.
Előre köszönöm.
gocsikarl@freemail.hu az email címem.(ha privibe akar valaki írni)
(#) zolika60 válasza gocsikarl hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Az email címet hiba kiírni a fórumra, hacsak nem szeretnél SPAM-eket kapni. Ha szeretnéd, hogy itt tudják, tedd az adatlapodra. Nem tudom, hogy a trafó száma alapján tud-e valaki segíteni, de én inkább megpróbálnám kitalálni az áttételét és az alapján keresnék trafót.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) botesz válasza gocsikarl hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
Általában rá szokták írni hogy mit tud vagy a kódszáma alapján a google megmondja.Az alapján tudsz venni újat.
(#) FAZ1 válasza Zsarka hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Ha több relé van a mosógép vezérlésében, akkor cseréld ki a másikat is!
Lehetséges, hogy pont az kapcsolja a fűtést.
Vagy meg lehet még nézni a "hűtőlemezelt" TRIAC-ot is.

Egyszer javítottam egy kenyérsütő gépet. Abban pl. 3 db. relé volt, külön a fűtésnek, külön a motorhajtásnak, de volt még egy harmadik relé is.
Az mit csinált benne? Hogy őszinte legyek - én meg se néztem. Akkor csak a fűtéssel volt a baj, de ráadásnak még TRIAC is volt benne.
(#) FAZ1 válasza gocsikarl hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Azok általában 9 vagy 12 voltos, kisméretű (és persze elég kis teljesítményű) trafók.
Próbálkozz meg egy ahhoz hasonlóval.
Ha viszont van a gépnek kapcsolási rajza, ott általában írják a vezérlési elektronka tápfeszültségét, abból meg a trafó feszültsége elég simán kijöhet.
Ha sikerül paramétereiben s ráadásul még a beépítési méretében is tök hasonlót beszerezned, akkor máris nyertél.
Általában 9 V-os, de ha tévednék - hát sem nagy baj. Azt utána még egyenirányítani kell, pufferelni kell - a többit meg az elektronika intézi.
(#) Zsarka válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
mind az 5 relét cseréltem , a meghajtó uln 2004 es ic -t is a triakot is de tudtommal ez itt a motort vezérli. ha a pressostát nem lenne jó, nem futná le a programot.De amúgy köszönöm eszembe jutott hogy a relék tekercseivel párhuzamba kötök egy kis ledet ellenállással lehet hogy az új relé nem jó?? jó lenne ha ezeknek a vezérlőknek lenne valahol kapcsolási rajza .Továbbra is elolvasok és köszönök minden véleményt, hozzászólást.
(#) Atti128 hozzászólása Márc 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Adott egy Indesit Iwdc7125 mosó-száritógép. Kitakarítottam a szivattyút mert megakadt a sok szeméttől és cseréltem a szénkeféket is. Program indítás után pár másodperccel -elindul a szivattyú vagy a főmotor programtól függően- kiáll hibára. Képet csatolom. A felső sorban villog az összes led az alsó folyamatosan világitanak. Nem tudom sajnos belőni a hibakódot illetve a problémát sem. A panelon a csatlakozókat végignéztem szerintem jók. Valaki?
(#) csehattila2 válasza Atti128 hozzászólására (») Márc 3, 2018 / 1
 
Szia!
Ez az F15 hibakód.A szárító reléje kontakt hibás vagy a szárító TRIAC rövidzárlat.Üdv Varga János
(#) Atti128 válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 3, 2018 /
 
Köszönöm. Akkor már csak meg kellene tudnom keresni a relét vagy a triakot.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2018
(#) csehattila2 válasza Atti128 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Szia!
Én a helyedben,először,a szárító részt szétkapnám,és alaposan megtisztítanám!A szöszöktől és egyebektől.
Üdv Varga János
https://elektrotanya.com/indesit_iwdc7125eu_hun.pdf/download.html
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2018
(#) csehattila2 válasza Atti128 hozzászólására (») Márc 4, 2018 / 1
 
Szia!
A mosógép panel ehhez hasonló?
Üdv Varga János

panel.jpg
    
(#) Atti128 válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Teljesen így néz ki.
(#) csehattila2 válasza Atti128 hozzászólására (») Márc 4, 2018 1 / 1
 
Szia!
A szárító tisztítása,rendben?
Én letölteném service manualt a hivatkozás segítségével. A kapcsolási rajz segítségével,megkeresném a panelen a relét és a TRIAC-ot.Méréssel ellenőrizném.Ha,kell,cserélném.Szerintem.Üdv Varga János
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2018
(#) Atti128 válasza csehattila2 hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Igen. A száritórészt kitakarítottam. Volt bent cucc bőven. Majd a gépre letöltöm a rajzot. Félóra nem akarom mert úgyse látszik. Köszönöm hogy ennyit segítettél.
Attila
(#) bernics hozzászólása Márc 4, 2018 /
 
Sziasztok,

Van egy érzékelő, ami a dobban lévő súly eloszlását figyeli, ezek alapján indítja vagy sem a centrifugálást.
Tudjátok ennek a hivatalos nevét?

Elektrolux-hoz vadászok.

Köszönöm,
Gábor
(#) eyess válasza bernics hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
Elektrolux mi ??? Mert van egy pár típus.
(#) bernics válasza eyess hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
EWS 105416A
(#) botesz válasza bernics hozzászólására (») Márc 5, 2018 /
 
Tachogenerátor Fuzzy logic al megtoldva.
(#) csapo1002 hozzászólása Márc 6, 2018 /
 
Sziasztok. Hogyan lehet megoldani, hogy kicentrizzen a mosógép rendesen? A fiam hazahozza a munkásruháját (hentes) kimos a gép fajinul, de nem centriz. Tudom, elvileg kevés a ruha benne (nadrág, póló, pulóver), de érdekes, hogy a mosási ciklus után az öblítés előtt felpörgeti rendesen. Lenne-e valami megoldás? A mosógép típusa: Gorenje Sensocare. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) csehattila2 válasza csapo1002 hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Szia!
A centri fordulat 1600-ra van állítva?A szűrő tiszta?A kezelési útmutató megvan?
(Ha nincs,akkor esetleg ez?(Töpreng..)
Üdv Varga János
https://data.hu/get/11093563/www.parafalo.hu_w_7643_l.pdf
(#) T_Kornel hozzászólása Márc 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Problémám nekem is hasonló, nem centrifugázik a gép. Fagor 1FET-76 , szivattyú jó, szűrő tiszta, ajtó zár, motorba a szénkefék újak, fűtőbetét nincs elrepedve.
3 napja megállt el sem indult, vettem bele szénkeféket mert nagyon kopottak voltak,most elindul a gép, előmosást, főmosást megcsinálja, és mikor centrizni kellene kétszer körbefordul és megáll, a szivattyú az forog.
Kipróbáltam üresen csak centri programmal, de ugyan az, kétszer körbefordul és megáll, de a szivattyú az megy. A panelt már szerelő javította, volt hogy az ellenállás lába meglazult ez kicsit meg is barnította a panelt, csak azt forrasztotta vissza a szerelő és kész(ez kb.másfél éve volt). Most nem szeretnék szerelőt hívni. Ellenállásokat kiforrasztás után mértem rendbe vannak, mivel repedezettek holnap megyek boltba és újakra cserélem őket, mit érdemes még vennem? mitől nem centrifugázhat? kondit, triac-ot gondoltam venni, de ezeken kívül?
(#) zolika60 válasza T_Kornel hozzászólására (») Márc 7, 2018 /
 
Kommutátort rendesen kitakarítottad?
Következő: »»   488 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem