Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   499 / 580
(#) Witl 106 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Megvan a hiba: a fedélből kinyúló zárnyelv nyitáskor nem futja be a teljes pályát, kb. 2/3 úton megáll/elakad. A fedél nyitásával egyidőben, oldalról kicsit meg kell ütni a fedelet és nyílik. Tehát komplett fedél csere lesz belőle, sajnos csak egyben kapható.
Köszi a javaslatot.
(#) zaza99 válasza mlaci989 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Elnéztem 3 vezetékes 5V GND OUT. Az 5V-ot meg is kapja szétszedve ha mozgatom benne a mágnest akkor reagál rá, de a membrán kijukadt vagy most vagy már régebben. A gumicsőbe belefújva van áramlás a dob fele. Szóval úgy néz ki ez volt a gond.
Az outon milyen jelet adki? Egy 1k ellenállással ha adok rá +/- nem tudom átverni a vezérlőt?
(#) mlaci989 válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 9, 2018 / 1
 
Akkor meg is oldottad! Az 5 Volt ból kellene kiadnia feszültséget. Cseréld ki és meglátod.
(#) zaza99 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Köszönöm a segítségedet meg még mlaci989nak is.
(#) tibec válasza weresgyufa hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Érdekelne, mi lett a vége? Mi volt a hiba oka? Ha elmondod, megköszönöm! Remélem, sikerült megjavítani a szerkezetet!
(#) Hellboy911 hozzászólása Aug 10, 2018 /
 
Sziasztok. Találkozott már valaki olyan kontakt hibával hogy centrizésnél a mosógépen az összes led rendszertelenül villog? Ignis mosógépről van szó. Lehetséges hogy orvosolja a hibát hogyha a csatlakozásoknál át forrasztom a panelt a vezetékeket pedig ellenörzöm szakadás vizsgálóval? Vagy lehet hogy mást is le kellene ellenőriznem? Csak azért kérdezem hogy hátha tud valaki valamilyen tanácsot adni hogy ne keljen kétszer szétszednem. A válaszokat előre is köszönöm. Üdv:Márk
(#) zaza99 válasza Hellboy911 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Szerintem az kontakthiba lesz. a panelt forraszt végig, a csatlakozót nézd meg hogy érintkezik e rendesen, vízpapírral csiszold meg a csatlakozásnál a panelt és a csatlakozó érintkezőjét is. Ha túl laza akkor vágd le és forraszd oda. A jónak látod akkor esetleg ragasztópisztollyal rögzítheted. A vezetékeket nem kell kimérni csak azt nézd meg hogy nem e reszelte el valahol valami.
(#) Tommas84 hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy fagor felültöltős mosógépünk ami az utóbbi időben azt produkálja, hogy
Az időzítő visszaállítódik 30 percről 50re l, de ez csak egy példa... látszólag véletlenszerű időkrő visszaállítódik, a program sem megy végig.

Találkozott már ilyennel valaki? Szerelő volt kint, mondta nézzük marad e benne víz mert akkor lehet néha nem jó a szivattyú. De lehet elektronika is, mert nem csak a végén szokott megakadni, hanem menet közben is visszaállítódik.

T.
(#) Gafly válasza Tommas84 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Idézet:
„Az időzítő visszaállítódik 30 percről 50re l, de ez csak egy példa... látszólag véletlenszerű időkrő visszaállítódik, a program sem megy végig.”

Nem szívesen mondom ezt, de lehet hogy itt most tényleg kondenzátort kellene cserélni?
(#) palko0125 válasza Tommas84 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Én megnézném a szénkeféket először, de valóban nagyobb valószínűsége van a tápegység hibának.
Üdv, Palkó.
(#) Ambavir hozzászólása Aug 14, 2018 /
 
Sziasztok.
Remélem maradhat. Nincs valakinél elfekvöben Samsung ékszíjtárcsa?
A tárcsa azonosítója: DC66-00767A
Belső átmérö : 18 mm és 28 mm . Kívül 29 cm
Veszett drága, 22000 Ft.
Megkopott. Sajnos itt, ahol lakom nem tudnak másikból maratni, mett nincs gépük hozzá.
Ráadásul műanyag.

s-l300.jpg
    
(#) yulo5310 válasza Ambavir hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Én ezt annak idején úgy oldottam meg,hogy gyártottam egy 35mm-es alupogácsából középrészt,kifúrtam a tárcsa közepét 35mm-re,majd beragasztottam,azóta is megy a tulajnál! Ja,és a vendégagyat be kell esztergán bordázni,a tökéletes ragasztás végett! Gyurmaragasztó,vagy 2 komponensű epoxi.
(#) Tityi válasza Ambavir hozzászólására (») Aug 14, 2018 / 1
 
Szia!
Vannak mosógép bontók,talán ott találsz. Náluk is érdeklődhetsz.
(#) Tommas84 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Szia!

Nehéz kicserélni? Hol találom? Leforraszt felforraszt az új?
A másik hozzászoló tápegységet említett. Ugyan arról van szó?
Köszönöm szépen!
(#) Gafly válasza Tommas84 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
A kondenzátor az elektronikát látja táplálékkal, ezért hívják tápegységnek.
A szénkefe meg a motor forgórészét árammal.

Szívem szerint azt mondanám, hogy inkább ne piszkálj bele.
Legalább egy típusa lenne szegény Fagornak, bár akkor is inkább szerelőt hívnék...
(#) Tommas84 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Szia!
Tudsz ajánlani szerelőt? Az orczy tól voltak itt de nem tudták megmondani mi a baja.
Kicserélem én az nem gáz
(#) Gafly válasza Tommas84 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Idézet:
„Legalább egy típusa lenne szegény Fagornak”

Idézet:
„Tudsz ajánlani szerelőt?”

Ország melyik részén?
(#) Tommas84 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Budapest
(#) beoceka hozzászólása Aug 15, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy ismerősöm megkért, hogy nézzek rá egy szárítógép(?) paneljére, hátha tudok rá mondani valamit, mert ő nem jut tovább.

A gép táphibásan került hozzá. Kicserélte a hibás (és szokásos) 47ohm-ot és LNK304-et (306 került bele). Bekapcsoláskor megint elküldte az ellenállást. Ezek után kicserélte a 400V-os puffer elkót és a szekunder köri elkókat. A jelenség ugyanaz, ellövi az ellenállást. Ezeket mind elbeszélés alapján tudom.

Ekkor került hozzám a panel. Nézegettem, méregettem.
Kicseréltem az ellenállást, a többi alkatrész mérve jónak tűnik. Mivel óvatos is tudok lenni, kötöttem egy 25W-os izzót sorba a betáppal és úgy indítottam.

Izzó felvillan egy pillanatra, a táp indul és működik. Az izzó megtette a kötelességét, megvédte az indulási tranzienstől a dolgokat, a táp után megvan az 5V és a relék tápja is, a panelen világítanak a LED-ek és van hangjelzés, mert természetesen hiányolja a különböző érzékelőket. Izzós védelem nélkül ugyanúgy ellövi az ellenállást, az IC az marad.

Kérdésem, hogy merre nyomozzak?

A trafó primer tekercsén van egymással szemben ugyebár egy P6KE200A szupresszor és egy SM 08 jelölésű (elvileg) gyors egyenirányító dióda. Ezek okozhatnak ilyen huncutságot? Vagy a 22nF-os MKP kondi? Vagy a trafó?

Ha valaki látott már ilyent és van javaslata, kérem, ossza meg az olvasókkal.

Köszönöm szépen.
Péter
(#) zaza99 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Kicseréltem a vízszintérzékelőt, de sajnos nem lett jó a típusszámban van kettő szám eltérés. Az enyém 16002689101 Type 76040 amit vettem az meg 16002692101 szerintem fordítva működik.
Arra viszont rájöttem, hogy az enyémnek a membránja volt lyukas ezt tudom külön cserélni? Vagy hol tudok nekem megfelelőt venni?
(#) Hellboy911 válasza Tommas84 hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Rendben. Köszi a választ.
(#) palko0125 válasza beoceka hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Szia!
Szerintem cseréld a diódákat is és valószínű megoldódik a gond. Nekem hasonló problémám volt egy whirlpool mosógéppel és ott a trafó primer oldalán volt egy 220V-os zener, és annak a cseréje oldotta meg a dolgot.
Cseréld a diódákat és szerintem rendben lesz.
Üdv, Palkó.
(#) rufika hozzászólása Aug 15, 2018 /
 
Sziasztok adott egy inverteres aeg gép aminek az inverter lapján sajnos mídíg elszáll az egyik IGBT. Körülötte mérve mindent jónak találok. Esetleg valakinek már sikerült ilyen panelt javítani ilyen hibával? Mi lehet a probléma merre induljak el újra a hibakeresésnél?
(#) beoceka válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Szia!

Délután vettem diódát, az új kicsit más nyitófeszt mutatott, mint a panelben lévő, ezért kicseréltem, hátha.
3. bekapcsolás után így is elküldte az ellenállást, más minden maradt és túlélte.

A neten látni ilyen tápokhoz "javító készletet", amiben 47Ohm 3W-os ellenállás van.
Amikor a panel hozzám került, adtak mellé néhány db 47Ohm-os ellenállást a kísérletezéshez, hogy ilyeneket szoktak beletenni.
Szerintem (meg ahogy a boltban néztem a fizikai méreteket) ezek csak 2W-osak, szóval a bekapcsolási tranziensnél határeset lehet.

A boltban pont nem volt 3W-os, hoztam 5W-ost, azzal elindult. Aztán ideiglenesen tettem bele két darab 22Ohm 3W-ost sorba kötve (mert ezek voltak itthon).
Azóta minden bekapcsolást túlélt, de még kínzom egy darabig.

Úgy tűnik, hogy kívánja a 3W-ot ellenállást. Majd veszek bele, de nagyobbat nem szeretnék, mert egyúttal ez a táp biztosítéka is...

elektronika95 fórumtárs is ebbe az irányba mutatott, köszönet neki és neked is a segítségért!

Péter
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2018
(#) bole hozzászólása Aug 16, 2018 /
 
Sziasztok!Ujból írok az INDEZIT mosógépem azt a hibát produkálja hogy ha mondjuk 30 fokra állitva a mosás nagyon melegszik a víz és a program nem is megy továb csak mos mos és forrősodik! Atermisztor jónak néz ki!Viszont rájöttem hogy a hőfok kapcsolóját mondjuk 30 fokra rakom de mikor eléri a hőfok kapcsolót hópehelyre teszem tehát kikapcsolom a hőfokot és így tökéletesen viszi a programokat!MI lehet nemtudom akor a hőfokot amivel kapcsolom az ment tönkre mert a termisztor jónak néz ki nem szakadt és forrüviz hatására valamit változik az ellenállása!Amint leírtam bármely hőfokra állitom müködik a gép rendesen csak ha eléri /kb/a beállitott fokot kézzel meg állitom a programot a hőfokszabályzüt lekapcsolom és vissza kapcsolom és tökéleteswn müködik!Mi lehet a baja mert azért nem akarom kapcsolgatni a hőfok kapcsolólát!Köszi
(#) uniman válasza bole hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Idézet:
„INDEZIT”

Olvasd el újra !!!...stimmel minden betű? ...vagy mégsem?
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2018
(#) zolika60 válasza uniman hozzászólására (») Aug 16, 2018 2 /
 
Persze tudod miről van szó és csak kötekedsz. Ha segíteni nem tudsz akkor miért?
(#) Hellboy911 hozzászólása Aug 16, 2018 /
 
Sziasztok. LG direct drive mosógép a következő hibát produkálja: bedugom és megpróbálom bekapcsolni de se kép se hang. Viszont ha meg pörgetem a dobot akkor bekapcsol és minden funkciója kifogástalanul müködik. Még a ki be kapcsolással sincs probléma. Viszont ha ki húzom kb 3 mp után kattan egy relé és ha vissza dugom megintcsak nem engedi magát bekapcsolni. (csak ha újra rá pörgetek a dobra) még annyi hogy ha ezzel a módszerrel kapcsolom be akkor a panel hátulján pirosan el kezd világítani egy led és ha kikapcsolom akkor is világít viszont ha kihúzom és vissza dugom már nem világít. Lehetséges hogy valamelyik relével lenne a probléma? A válaszokat előre is köszönöm. Üdv: Márk
(#) uniman válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Sejtelmem sincs! ...és rettenetesen irritál, ha valaki annyira figyelmetlen, hogy nem bírja lemásolni pontosan még a márkanevet sem, valamint hanyagolja a típusszám nevesítését. Gondolod, hogy visszafelé átnyálazom majd az összes hozzászólást - mivel nincs használva a "Válasz" fül sem - , hogy kiderítsem, melyik hozzászóláshoz kapcsolódik ez, a nem mellesleg rengeteg nyelvtani hibákkal teletűzdelt hozzászólás ?! HÁT NEM...ha majd pontosan le lesz írva a probléma, akkor tudunk majd talán segíteni.

Emlékeztetőül...:
Idézet:
„"Minden felhasználónkat arra kérünk fogadja el, hogy a Hobbielektronika.hu fórumán - más fórum oldalaktól eltérő módon - a magyar nyelvünkkel szembeni tisztelet jegyében magyarul, helyes mondatokkal és..."”
Bővebben: Link

Így nem is lehet tudni, hogy mi szabályozza a a víz hőmérsékletét...a "jónak kinéző atermisztor" lehetne akár egy bimetálos hőkapcsoló is.
Azt is tudjuk, hogy hibás alkatrész is tud úgy "kinézni", mint a rossz! Ugye?! Ezenkívül, ritka az olyan mosógép, amelyben egyetlen "elem"-re bíznák a hőmérséklet szábályozást !
Egy biztos, vannak olyan mosógépek is, amelyek nem "léptetnek" tovább, amíg a beállított hőmérsékletet nem éri el a víz hőfoka...és vannak olyanok is, amelyek akár szakadt fűtőelemmel is végrehajtják a 90 fokos mosást.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2018
(#) Dino71 válasza Hellboy911 hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Fordulatszám érzékelő hall relé hibás. Leszeded a mociról a mágnest és az alatt megtalálod. vagy javítod 2-300ft bol, vagy veszel újat 3-6000ft . Azért egy pontos tipus nem ártana legalább!
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2018
Következő: »»   499 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem