Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   506 / 580
(#) csehattila2 válasza troby hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Mérni kell,mérni kell,és mérni kell .
Apropó,táp. hibás panel javítása után bekapcsolás elött illik a 230Vac-vel sorba kötni egy 230Vac/100W izzót . Szerintem .
(#) banya012 hozzászólása Okt 18, 2018 / 1
 
Sziasztok.
Smd kdrdesem lenne..
Wv3 smd, mivel tudom helyettesiteni..?
Boltban nincs, egyik panelomon sincs.
Ez egy szaritogep motor driver bizbasza.
A4w
3fw
1fw
Amiket szinten motor vezerles koenyeken talalok.
Koszonom szepen
(#) lóri válasza banya012 hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Szia! A4w-BAV70, a másodikra ap1703fw V-det ic 2.63V resett ppo, a harmadikra BU4321FWE 2.1V reset ppo. Ezeket találtam, lehet, hogy nem jó, de én nem értek hozzá.
(#) banya012 válasza lóri hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Koszonom szepen..
Mar probalkoztam, nem tudom mivel.
Most nem tudom megnezni.. de sajna nem volt jo..
Csak egy parat soroltam fel a kismilliobol, ami van.. es mindegyik lenyegeben megtalalhato minden panelon.
Hihetetlen, hogy olyat fogok ki, ami egyik masikin sincs..
(#) csehattila2 válasza banya012 hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Szia !
A WV3 SMD SOT23 . Lásd melléklet .
Üdv Varga János
(#) banya012 válasza csehattila2 hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Koszonom szepen
(#) Ambavir hozzászólása Okt 20, 2018 /
 
Jó reggelt!
Ezt a fajta LNK-t sikerült már valakinek itthon beszerezni?
Vagy csak tegnap béna voltam....
LNK 58666. Fotó alább.
AEG panel : IH67680IH
Adott hőszivattyús szárítógép feszt újraindul. Újraindulás után nem kielégítő a szárítás. Amúgy igen. Ha sikerül lefutnia a programnak.
Köszönöm
(#) uniman válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Talán
ígyy megtalálod...

LNK586GG.JPG
    
(#) Ambavir válasza uniman hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Köszönöm. Gondoltam rá. Csak a GG miatt elbizonytalanodtam.
(#) uniman válasza Ambavir hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Itt is 666-nak látszódik, de nem az...
(#) Leraz hozzászólása Okt 20, 2018 /
 
Szervusztok!
Segítséget kérnék egy Whirlpool AWE2519-es mosógéphez de teljesen alapfokon mivel sosem foglalkoztam ilyennel. A lányomék gépe ami mosás közben felvillantotta az összes LED-et és meg állt. Most olyan mintha nem kapna feszültséget és semmi reagálás. Vezérlő már kint van , a műanyag borításának levétele következne.
Köszönettel vennék minden segítséget.

AWE.jpg
    
(#) prebzoli hozzászólása Okt 20, 2018 /
 
Üdv

Lg WD-8040WF (elöltöltős) típusú mosógépemhez keresek üstszájgumi/ablakgumi alkatrészt. Üstszájgumi cikkszáma: 4986FR1230
Új vagy bontásból származó még használható darab érdekel. Helyettesítő üstszájgumi ehhez a típushoz ha létezik akkor az is szóba jöhet.
Köszönettel Zoltán
(#) FAZ1 válasza Leraz hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
A legtöbb hiba esetében (ha a gép csendben nem csinál semmit), elsőre a hajtómotor szénkeféit kell megnézni. Nálam pl. az Electrolux nem csinált semmit, aztán kiszedtem a motorját és megnéztem a keféket. Hűűű ....
Kefecsere után egyből működött minden.

Szénkefe boltok - 1081 Budapest, Népszínház utca 19. 1103 Budapest, Gergely utca 43-51. 9021 Győr, Arany János utca 29., avagy egyből készre szerelt szénkefetartóval géptipusra kiválasztva - Orczy Alkatrész Áruházak: 1016. Budapest, Hegyalja út 23, 1089 Budapest, Baross utca 127.
(#) Ambavir válasza uniman hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
(#) csehattila2 válasza Leraz hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Szia !
Alkoholos filctollal számozd össze a csatlakozókat és a NYÁK-t , mielött lehúzod a csatlakozókat !
Üdv Varga János Cseh Attila kapcsolattartója
(#) palko0125 válasza Leraz hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Szia!
A vezérlő panel tápegysége ment tönkre nagy valószínűséggel. (típushiba) A panelon találsz egy LNK304 típusú ic-t. Ezt cserélni kell, viszont LNK306PN típust tegyél bele. Ennek az ic-nek a védőellenállása egy 22Ohm/3W. Ez is tuti kidurrant valamint egy 470uH értékű induktivitás. Ezeket kellene cserélni (kép mellékelve) és működni fog újra. A csatakozókat nem szükséges jelölni (igaz könnyebb valamivel visszadugdosni őket később) hiszen poka-yoke megoldással vannak csinálva. Nem tudod máshova dugni.
Üdv, Palkó.
(#) troby hozzászólása Okt 24, 2018 /
 
Nekem is tönkrement a tápegység része de külső forrásból adtam neki 5V-ot mert már nem sokáig akarom ezt a gépet használni de bekapcsoláskor F233 as hibakódot dob. Néztem a vízszint érzékelőt az kapcsol és szerintem légtömör is. a fűtőbetét nem zárlatos és a bimetál sem viszont a fűtőszálról lehúzott egyik saru és test között mérek olyan 50MOhmot, maga a kábel nem hibás de addig jutottam, hogy az a kábelköteg ami megy a motorhoz azon mindegyik saru és test között ilyan 20-50MOhmot mérek. Ha ezt lehúzom akkor már nem mérhető ellenállás a fűtőelem kábelén sem. Ez gond lehet emiatt kaphatok F23-at vagy nem jó felé keresgélek? Köszönöm.
(#) Leraz válasza palko0125 hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget. Valóban ott van a gond. A D029-D030 diódák is úgy néznek ki, hogy cserére szorulnak. Persze az induktivitással és az IC-vel együtt. Egyenlőre IC-t keresek aztán csere után meglátjuk mit szól hozzá.
Kössz,Tamás.
(#) Leraz válasza FAZ1 hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget. A panel rendbehozatala után azt is megnézem feltétlenül.
Kössz,Tamás.
(#) troby hozzászólása Okt 25, 2018 /
 
Ha a gépbe menő hálózati csatlakozásnál lehúzom a védőföldet és úgy is F23-as hibát jelez akkor valószínűsíthető, hogy nem fűtőszál szigetelési problémája van a gépnek vagy ilyenkor is lehet, mert multival mérve nincs hiba.Ha a test programnál egyből F05 ös hibát ír az mitől lehet szerintetek de a mosnék vele akkor meg kevés dob forgatás után F23.
(#) csehattila2 válasza troby hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Szia !
"mert már nem sokáig akarom ezt a gépet használni"
No , akkor miért költenél rá ?
Üdv Varga János Cseh Attila mosógépszerelő-javító kapcsolattartója
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2018
(#) troby válasza csehattila2 hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Szia, én nem sokáig szeretném használni, mert előltőltőset akarok venni, és nincs helyem kettő gépet tárolni de vidékre fogom vinni ott lenne használva és ha most külső táppal menne akkor más baa nem lett volna és majd ott rendesen rendberakom.
(#) troby válasza csehattila2 hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Ahogy nézem a trafó lehetett szakadt mert nincs ellenállása. Beszerezhető ez valahol?
Látom, hogy mosógépszerelő kapcsolattartója esetleg vállal ilyen javítást?
(#) csehattila2 válasza troby hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Szia!
Nem.Nagyon sajnálom.
Varga János
(#) palko0125 válasza csehattila2 hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
Kikötöttem a tápot és adtam külső tápról neki feszültséget. Minden rendben ment majd visszakötöttem az eredetit és azóta azzal is megy rendesen. Viszont olyat csinál, hogy akármennyi, akármilyen nedves ruhát teszek bele, kb 15-20 perc alatt végez a programmal ésazt mondja készen van. Viszont a ruha vizes marad még.
(#) csehattila2 válasza palko0125 hozzászólására (») Okt 31, 2018 /
 
Szia !
Egy vízes törölközőt tegyél bele . Azzal teszteld . A szárító rész tisztítása , megvolt ? Szöszök , kosz , retek , ...stb .
Üdv Varga János Cseh Attila mosógépszerelő-javító kapcsolattartója
(#) samarazoli válasza qwertzu30 hozzászólására (») Nov 1, 2018 /
 
szia.
Kérdezném hogy jutottál-e valamire a hibával mert nekem is ez a gépem van és ugyanez szindróma lép fel
(#) arduinoforever válasza Ambavir hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Szia! Az újraindulás oka lehet szoftveres is! Találkoztam már pár szárítógéppel ami kb 5-6 éves korában ezt a jelenséget kezdte el produkálni és egy szoftver frissítés megoldotta a problémát!
(#) banya012 hozzászólása Nov 5, 2018 /
 
Pacsi fiuk.
Adott egy miele w180 felultoltos..
Nem akar 1400-ra felporogni..
1200 meg jo. Amikor feltekerne 1400-ra, villog a spullen.
Teszt uzemben ugyanez, viszont a panelon hallok valami "luktetest"
Mi a pacifutyi lehet ez?
A motor, es a szerkezet, w643, szinten 1400-es gep
Mi a pacifutyi lehet ez?
Koszonom szepen
(#) botesz válasza banya012 hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Relé ami az osztott tekercset kapcsolja?
Következő: »»   506 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem