Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   509 / 580
(#) Maxigáz válasza Maxigáz hozzászólására (») Dec 30, 2018 / 1
 
Na szóval, újra itt...
A túlzottan habzó mosószer váltotta ki a gép rendellenes működését.
Fékezett habzású mosószert használva, teljesen megszűnt a hibajelenség, tökéletesen dolgozik.
Ezek szerint a hab hülyítette meg a vízszintszabályzót.
(hátha ez az információ hasznos lesz másoknak is)
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Sziasztok! Szeretném kérni hozzá értő tanácsotokat már sikerült megjavítanom a mosógépemet a tanácsaitok segítségével. Whirpool AWM6125 típus és a probléma az hogy a kulcs jel ledje villog és nem indul el semmilyen program. Egyéb hiba kódot nem ír ki . Esetlegesen ajtó kapcsoló ? Viszont bezárja az ajtót ezt nem értem. A szivattyúzás működik de más egyéb nem.
(#) yulo5310 hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Ajtózár!
(#) mlaci989 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Ajtózár csere! A szivattyú megy ajtózár nélkül is.
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Köszönöm gyors válaszotokat! Közben meglett a hiba, a vezérlőpanelen lévő 3db omron relé első darabjánál az egyik lábánál a forrasztás elengedte magát. Ez a második ilyen eset ezzel a géppel hogy a relé lábánál a forrasztás elenged. Lengés csillapító hibája okozhat ilyet hogy kirázkódhat esetlegesen?
(#) Temela válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jan 12, 2019 /
 
A rossz minőségű forrasztás és forraszanyag hiány. Már az első alkalommal "át kellett" volna forrasztani mindet...
(#) Wind-Storm hozzászólása Jan 14, 2019 /
 
Üdv hivatásos és nem hivatásos mosógépszerelők!

Zanussi ZWQ 5100 szereléséhez szeretnék segítséget kérni. Csapágyassá vált.
A csapágy(házat?) milyen, akár barkácsmegoldással/szerszámmal tudnám szétszedni? A nyitáshoz el kell forgatni azt a lyukacsos műanyagot ahogy elnézem.
Valamint ahogy elnéztem ahhoz, hogy kivegyem az üstöt, az ellensúlyt a hajtásoldalról le kell emelni, hogy le tudjam venni az üst oldallapját, esetleg még mit szükséges leszedni? Whirlpoolt egyszerűbb volt szerelni..
A dobot amúgy is ki kéne vennem, mert valami drótszerű az üstben megakadt és karistolja azt.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2019
(#) botesz válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 14, 2019 / 1
 
Az üst szétszedést el is felejtheted mert hegesztett.én 2 csavart szoktam átlóban belehajtani közé egy vasrúd és azzal kihajtani.Néha sima kúpcsőrű fogóval is ment.
(#) Wind-Storm válasza botesz hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Hegesztett? Basszus..... És persze a dob bordák mögött rejlő nyíláson át egy ujjam ha befér...
Köszi a tippet, én sokkal szofisztikáltabb megoldáson gondolkodtam, de akkor ez a legegyszerűbb.
(#) Wind-Storm válasza botesz hozzászólására (») Jan 14, 2019 /
 
Nem hülye kérdés: A szimering ugye cserélhető azért?
(#) botesz válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 14, 2019 / 1
 
Ebben 2 változat van, vagy V gyűrűs akkor cserélhető ha szimeringes akkor eleve a házzal együtt kapod az egészet.
(#) Wind-Storm válasza botesz hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Értem, köszi.
A dob és üst közé került dolgot hogyan tudnám kiszedni?
Jobban megnézve egy ujjam sem fér át a borda alatt rejlő kettő darab kör alakú nyíláson.
Ha pici vágókoronggal normális méretű nyílást vágnék a borda takarásában, az ezres centrifuga nem repesztené szét a dobot a nem kör alakú vágás mentén? Nekem jobb ötletem egyelőre nincs.
(#) Wind-Storm válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Talán a legradikálisabb és esetleg fölösleges dolgot írtam le... A fűtőbetétet még nem szedtem ki, talán ez lenne a megoldás az üst kitakarítására. Most képet nem találok, az a hajtás oldal felől jönne ki?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2019
(#) Wind-Storm válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Válaszolok magamnak: hajtás oldalról jött ki, de csak nagy nehezen, kifeszítve, el is görbült.
és ami beesett, még azt is ki tudtam szedni... Nekem nem tűnik vészesnek, ez visszagörbítés után ugye még használható?

futobetet.jpg
    
(#) mlaci989 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 15, 2019 / 1
 
Természetesen. Ha jó a gumi tömítés akkor menni fog,látszólag jó állapotban van.
(#) botesz válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 15, 2019 / 1
 
Visszateheted de előtte mérjél rá nem sérült e meg.
(#) Wind-Storm hozzászólása Jan 16, 2019 /
 
Kösz a válaszokat.
Következő: Csapágycsere. Kezdetnek az egyszerűbb oldallal kezdtem el próbálkozni.
A műanyag csapágyház bajonettes, vagy csavarmenetes?

mosogep.jpg
    
(#) palko0125 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 16, 2019 / 1
 
Csavar menetes
(#) Wind-Storm válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Kösz!
(#) Temela válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Nem ragasztott/hegesztett?

-.ha lehet kérnék fotót róla.
(#) Wind-Storm válasza Temela hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Én egy videót találtam róla egy rokontípusnál: Bővebben: Link
Bele is van nyomva a műanyagba, hogy merre fordítva "open" és merre "close".
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2019
(#) Wind-Storm hozzászólása Jan 17, 2019 /
 
Még mindig a ZWQ 5100-nál maradva. Ebben hol található a légsűrítő, hogyan lehet hozzáférni?
(#) Temela válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Ok, köszi.
(#) Wind-Storm válasza Temela hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Nincs mit!
(#) biokill hozzászólása Jan 17, 2019 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy Whirpool mosogatógép javításában. Igaz nem mosógép, de közeli rokonok!
Típusa: waybi ADG 130 IX
Korábban már vacakolt, nem akarta elkezdeni a mosási programot, elindult a szivattyú, majd 10-20 másodperc után sípolások (hibakód). Akkor az OWI (Optical Water Indicator) megtisztítása segített a dolgon. Ez egy egyszerű opto kapu gyakorlatilag, amivel az aljában a víz tisztaságot, zavarosságot méri.

Mostani tünete viszont teljes halál: se kép, se hang. Ajtó becsukása után a gombok megnyomásával korábban felvillantak a LED-ek, lehetett programot váltani, stb. Most viszont teljes sötétség. Az ajtókapcsolót ellenőriztem, nem az. A 230 elmegy a vezérlő elektronikáig, ezt meg is éreztem.
Az elektronika típusa: CTRL- Yod W07 - L - P5A2B3L2B-OTSL (4619 726 27111).
És made in Hungary, Flextonics
Látszólag semmi hiba, mármint se égés, se elpukkanás. Van rajta egy táp IC (DIP tokos), ami 230V-ból csinál 12V-ot. Ezen volt egy nagyon kis pötty szerű képződmény, ezért cseréltem (típus: LNK305PN)

Sajnos nem oldotta meg

Van esetleg ötletetek, hol érdemes még nézelődni? Összes elkó, dióda csere?
Kapcsrajz esélytelen az ilyenekhez?

Mellékeltem pár képet, hátha valakinek mond valamit...
Köszönöm szépen előre is segítő kommentjeiteket!
(#) lóri válasza biokill hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Szia. Nem tudom, de van mosogatógépes topik, ott is érdeklődj.
(#) biokill válasza lóri hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
bakker, nem vettem észre

Köszi.
(#) Dino71 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 19, 2019 / 1
 
Ha kitekerted. Én simán kiesztergálom azt a peremet ameddig a csapágy széle van és kiütöm a csapágyat belőle. Bele az új csapágy és szimering és mehet vissza .
(#) kpeter_69 hozzászólása Jan 20, 2019 /
 
Üdvözlet!
Adott egy Bosch Maxx 5 felültöltős mosógép panel amin az R 70,R71 alkatrészecske elfüstölt kitudna valaki segíteni az ellenállás értékekkel akinek van ilyen panel otthon?
(#) kpeter_69 válasza kpeter_69 hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Javítanék egy Bosch Classixx 5 helyesen!
Következő: »»   509 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem