Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   512 / 580
(#) palko0125 válasza Ambavir hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Üdv,
Azokat a tisztítsd meg mindenképp ezektől a "drótdarabkéktól"
Aztán én a képen bejelölt kondikat kicserélném, és nézzük. A tápegységtől kell indulni, hogy rendben legyen. Ha az után sem változik, akkor lehet menni továább.
(#) varga jano válasza menyus hozzászólására (») Feb 22, 2019 / 2
 
Én a helyedben , kikötném a piezót ! A helyére egy "kék LED-et" tennék !
(#) menyus válasza varga jano hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Köszi...
(#) Ambavir válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Köszönjük. Hétfő előtt nem lesz érkezése. Jelentkezem majd.
(#) D_Zsolt hozzászólása Feb 24, 2019 /
 
A 3 fázisú mosógépmotorok meghajthatók valami szabványos frekiváltóval? A feszültség 195V és nagy fordulat. Ez utóbbi miatt lenne rá szükségem.
(#) botesz válasza D_Zsolt hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Egy 750w os frekiváltó elég hozzá.Én speciel yaskawa-t használtam.
(#) D_Zsolt válasza botesz hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Kaphatnék egy pontos típust? Amúgy mennyire bírják a hosszabb üzemet az ilyen motorok? Nem napokig tartóra gondolok, hanem 3-4 órára. Gondolom valami hűtést érdemes rá varázsolni.
(#) még1MbR hozzászólása Feb 24, 2019 /
 
Sziasztok!
Mosógép lengéscsillapítót hol érdemes venni manapság egy budapestinek?
Az Orczy nyilván adja magát, de hátha van valakinek jó tippje... Elektrolux EWW167580W-hoz keresek, 9 éves a gép, gondolom időszerű a cseréje.
Eddig 5eFt a legolcsóbb találat... köszönöm szépen a segítséget!
(#) varga jano hozzászólása Feb 24, 2019 /
 
Szia !
Az elektroluxnál : (06-1) 467-3250
(#) még1MbR válasza varga jano hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Köszi, megnéztem, ott is 5e, akkor legyen gyári
(#) botesz válasza D_Zsolt hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
A emlékeim szerint j 1000 es volt.
(#) D_Zsolt válasza botesz hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Köszönöm, rákeresek!
(#) zsozsoH hozzászólása Feb 25, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek! A következőben kérnék egy kis segítséget: Egy Samsung F1043-as mosógépem van, centrifugálási problémával. Elkezd felpörögni, de leáll, majd újra forgatja, újra leáll (mint amikor nem tudja kiegyensúlyozni), s így tovább. Közben az idő mindig visszaugrik. Néha sikerül túllépnie, így pl a 35perces mosás 1,5óra alatt megy le. Talán fontos lehet, üresen ruha nélkül is ugyanezt produkálja! Vizet kinyomja rendesen. Lehet a szíj laza? Vagy a motor kuka esetleg?
Előre is Köszönöm a segítséget, Zsolt
(#) palko0125 válasza zsozsoH hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Szia!
Nagy eséllyel tápegység probléma. A vezérlő elektronika tápegységében a kondenzátorokat cseréld ki.
Ha esetleg ebben kell segítség, rakj fel képeket a vezérlő panel egyik és másik oldaláról.
Üdv, Palkó.
(#) zsozsoH válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Hello,
Köszönöm a tippet, hétvégén jutok hozzá, hogy szétszedjem, akkor megnézem. Az létezik, hogy a tápegység miatt nem tud kicentrizni? Remélem, nem írtam rosszul a dolgot, szóval az idő nem teljesen indul újra, csak pl 9 percnél jár, amikor elkezdene centrizni (legalábbis úgy gondolom, az a rész jönne), majd megy a "szenvedés" (ide forgat oda forgat, kicsit felpörög de leáll,stb.), közben lemegy 7-re, majd újra visszaugrik 9-re és kezdi újra a "szenvedést" és így tovább elég sokáig. Valahol azt is olvastam, ez a gép nagyon érzékeny a motor áramára, ezért volt a szénkefe tipp, ennek lehet realitása?
köszi és üdv, Zsolt
(#) varga jano hozzászólása Feb 26, 2019 /
 
Sziasztok !
A kezelőlap és a vezérlő nagy valószinűséggel impregnáló anyaggal ("aszpik" )ki lesz öntve .A táp. ELKo-inak cseréjéhez , valószinűleg "ablakot " kell nyitni a műanyag házon . Én a helyedben egy "feláldozható" pákaheggyel a műanyagház vágásával , a hátoldalon , nyitnék nyílást ! A kiöntő anyag eltávolítása után , szabadok lesznek a forrpontok a forrasztási oldalon . Lehetőleg ugyanolyan C (UF) kapacítású , és U (V) feszültségű , ELKO-kra cseréld a bent lévőket ! Én a LOWESR (alacsony ESR értékű ) kivitelt ajánlom !
(#) palko0125 válasza zsozsoH hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Lehet motor is, tápegység is, sőt fűtőbetét probléma is, de az kevésbé valószínű. De sose tudni.
Csekkold le amiket javasoltunk és lássuk.
(#) zsozsoH válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Köszi a tippeket, hétvégén szétkapom, s jelzek, mit "találtam"...
(#) Tityi válasza zsozsoH hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Szia!
Mindenképp nézd meg a keféket is és fújasd ki sűrített levegővel a motort! Továbbá a légcsapdát is pucold ki. Ha nem is ez a hiba,de érdemmes mindenképp megcsinálni!
Üdv: Tityi
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2019
(#) zsozsoH válasza Tityi hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Szia,
Ezexerint a motort is kikapom a helyéről... Viszont az a "légcsapda" milyen alkatrész, hogyan ismerem fel?
üdv, Zsolt
(#) uniman válasza zsozsoH hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Ezek szerint te még nem tudod, hogy itt nemkívánatos az efféle "elírás"....?
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2019
(#) vargaf válasza uniman hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Hogyan tudná, csak 11 éve tagja a Hobbielektronikának, igaz már 4 (!) bejegyzést is tett, most!
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2019
(#) varga jano válasza vargaf hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
"Viszont az a "légcsapda" milyen alkatrész, hogyan ismerem fel? " (Szerintem :"Innen már csak egy lépés , a reszelőzsír " )
Szerintem , kedves zsozsoH
Fordulj , háztartásigép szerelőhőz !
Csak baleset ne legyen !!
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2019
(#) vargaf válasza varga jano hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Én nem a kérdező vagyok! Nem nekem kellett volna válaszolnod!
(#) varga jano válasza vargaf hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Szia Feri !
Persze , hogy ismerlek ! Nem is neked címeztem , természetesen .
( A " kolléga" annyira ismeri a mosógép szerkezetét , mint én a kínai holdjárót . )
" Szerintem , kedves zsozsoH
Fordulj , háztartásigép szerelőhőz !
Csak baleset ne legyen !!"
(Ismétlés a tudás anyja . )
varga jano
(#) még1MbR válasza zsozsoH hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Ahogy a neve is mutatja, megreked ott a levegő, miközben tölti fel a gép vízzel a dobot-->megnő itt picit a nyomás-->kapcsol a vízszint érzékelő.
1 vagy 2db vékony gumicső szokott lenni rajta, ami a gép tetejénél lévő nyomáskapcsolóhoz megy.

Ha eldugul a kis cső, nincs nyomás növekedés-->nem kapcsol a ny. kapcsoló-->ömlik ki a víz a gépből.
Volt szerencsém benne
(#) tibec válasza még1MbR hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Szia! Így is lehet válaszolni egy kérdésre, még akkor is, ha az, amire a kérdés vonatkozik, mások számára egyértelmű! zsozsoH nevében is köszi a kimerítő és udvarias választ! Másoknak is ajánlom, olvassák el figyelmesen!! Erről szól a fórum! Elnézést a közbe írogatásért, de úgy érzem, vannak akiknek a "légcsapda" egyértelmű, viszont......! Senkit nem áll szándékomban megbántani, nem azért írtam! Én a magam részéről örülök, ha segít valaki amikor bajom van, de még jobban örülök annak, ha én tudok segíteni valakinek! Köszönöm!
(#) microvillage hozzászólása Márc 5, 2019 /
 
Sziasztok, valaki segítsen ha tud! Van egy AW0/D43140 Whirlpool mosogépem. Egy ideje elég büdös jön ki a dobból. A szivattyú működik, hallom folyni a vízet a csőben, a motor búg, de marad víz a dobban a mosás végére. És sokkal több mosószerrel tud csak mosni.
A fali bűzelzáró működik rendesen, nem onnan jön a bűz. A szivattyú tisztító nyílását megnéztem, volt benne egy kis kosz, de ezen kívül semmit nem találtam.

Lenne valakinek tapasztalata, v. ötlete ezzel kapcsolatban? Merre érdemes elindulnom?

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2019
(#) ovodás hozzászólása Márc 5, 2019 /
 
Régebben kérdeztem ,hogy Bosch 1160 as mosogépem centrifugája nem mindig indul el,a többi program működik,válaszként a szénkefe cseréjét javasolták,most derült ki hogy nem szénkefés a motor,van ötlete valakinek hogy mi lehet a baj?
(#) még1MbR válasza tibec hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Szia, köszi!
Sok segítséget kapok itt, természetes, hogy amiben tudok, szintén visszasegítek.
Nyilván egy mosógéppel foglalkozó szakembernek már elege van abból, hogy az alapoktól kezdje el leírni a dolgokat, megértem.
Ilyenkor jövünk mi, amatőr hobbi javítók
Következő: »»   512 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem