Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   523 / 579
(#) mlaci989 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Szia.
Mást minden csinál a géped? Dobot forgat? Ha megy minden más,akkor ajtózár rendben van.
Az a bizonyos 4 vezetékes valami a víztérben hőgomba lesz. Lehet kontakt hibás. Ki tudod mérni?
(#) GPeti1977 válasza mlaci989 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Igen már csak az ami meg lehet szakadva, ki fogom mérni. Vagy olyan fajta ami kiolvadós?
(#) mlaci989 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Kiolvadós mosógépben nincs. Vagy NC nyugalmi helyzetben azaz hidegen zárt,meg NO nyitott kontaktos. Melegítésre reagál.
A hőfok is rá kell legyen írva hogy mennyinél kapcsol.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2019
(#) VIM válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 2, 2019 / 1
 
Talán akkor a kapillárcsöves termosztát nem ad át, mert azzal kellene tudni beállítani a hőfokot 30-80 fokig.
(#) GPeti1977 válasza VIM hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Köszönöm a manuált ez alapján már meg kell tudnom javítani, a termosztát is kapcsol pedig.
(#) Ambavir hozzászólása Aug 2, 2019 /
 
Szép estét!
AEG hőszivattyús szárítógép.
Adatok alább.
E5E hiba. Volt. Aztán az sem. Semmit nem tudok elővarázsolni.
Menet közben megáll. Katt (relé lesz) és stop. Nem törli a programot, csak megáll.
Ugye EDR sajátosság, sok hibánál tk újraindítja a gépet. Most nem.
Kommunikációs hiba a főpanel és az inverter panel között. Inverter panelon leltem rá esetleges hibaokozót. R118-as ellenállás.
Teljesen épnek tűnik a panel.
Valaki futott már bele?
Köszönöm
(#) Ambavir válasza SUPE hozzászólására (») Aug 3, 2019 /
 
Megoldódott? Ezt kell cserélni. A nagy hűtő alatt. Tesztet futtatva mit ad? 3E2?
(#) mindenes hozzászólása Aug 4, 2019 /
 
Szép napot!
Samsung Q1657 gép hibakódjának azonositásához kérnék kis segítséget. A kijelzön inditás után a mellékletben található hiba kód jelenik meg amit még nem sikerűlt megfejteni. Az alap probláma az volt hogy a nagy vezérlőn található tápelszált, ezt rendbe tettem, TNY267 és 10u/400v csere. Ezeke után a gép feléled ugyan de csak abban az esetben ha a motorvezérlő ic STK621-140b 14 lába ki van forasztva a nyákból. Valószínűsithető hogy elszált a motorvezérlő hibrid IC is . A 14 láb a tápból ugyanis 15V dc kap. Ha vissza forrsztom a 14 lábat a táp leáll, a kijelző elsötétül. A továbblépés érdekében hibakód azonosítása fontos lenne. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2019
(#) tigriss hozzászólása Aug 6, 2019 /
 
Sziasztok, milyen márkájú mosógépet érdemes venni? Mit érdemes figyelembe venni, holnap megyünk venni otthon melege program keretében.
(#) Ambavir válasza Ambavir hozzászólására (») Aug 6, 2019 /
 
Aztán igazából semmit nem csináltunk vele, mint meg lettek igazgatva a csatik és összeraktuk.
Azóta megy.
Rejtély....
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Ambavir hozzászólása Aug 6, 2019 /
 
Új kérdés: mi szabályozza ilyen esetben, hova megy a víz.
Bauknecht Zen, már első vízbeeresztésnél kimossa az öblítőt.
Ugye 1 kamrába kis vizet enged, képen baloldalt, utána 2 kamrából (elöl) kimossa a cuccot.
3. kamra, jobboldalt az öblítőé.
Namármost, első beengedésnél 1. kamra, már kimossa az öblítőt a 3.-ból. Ami mellette van.
Amúgy hiba semmi.
Köszönöm

Nem, nem eltömődött, szét volt szedve, tiszta.
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Most volt egy ilyen nekem is.Arra jutottam hogy alacsony a víznyomás.
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Már össze-vissza állítgattam a csapot. Detto.
Most kicseréljük az Aquastoppos csövet...
(#) Zsarka hozzászólása Aug 7, 2019 /
 
Szép jó estét mindenkinek ! csak annyit szeretnék kérdezni hogy egy whirpool mosógép motoron lévő tacho tekercs mekkora impulzusokat ad le ? Mérhető e kézi multiméterrel , pl ha meghajtom megpörgetem a forgórészt ?
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2019
(#) yulo5310 válasza Zsarka hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Igen,de váltó feszt mérj!
(#) Zsarka válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Köszi ,kb. hány volt legyen ha jó?
(#) yulo5310 válasza Zsarka hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Mivel lényegében egy dinamó,fordulatszám függő,pár volttól felfelé 10-12 ig,de ellenőrizd a mánes rögzülését is a tengelyen!
(#) Ambavir válasza Ambavir hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Kicseréltük sima csőre.
Első feltöltésnél rendesen engedett be, azóta nem.
Előmosásnál, normál mosásnál ( ugye itt is előmosás szelepen enged kis vizet, majd mossa ki a mosószert a 2. kamrából), sőt, most már a 2. vízbeengedésnél, ahol a cuccost mossa bele, ott is telíti az öblitős kamrát.
Azt mondod, víznyomás.
Eltömődött belül, nem nyit ki rendesen a szelep?
(#) proli007 válasza Ambavir hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Hello! Én ugyan nem ismerem ezt a gépet, de nagyon hajaz a régi Energomat felépítésére a vizes rész. Ott is két szelep van és három vízirány. A fúvókák sugara keresztezi egymást. Ha egyik vagy másik van nyitva, egy irányba folyik (vagy inkább spriccel) a víz. Ha mind két szelep van nyitva, összeütközik a két sugár, és középen távozik a víz (java). Ha elvízkövesedik a fúvóka, felborul az egész menet, és "miden hova" megy a víz. De a két szelepet kipróbálhatod, ha lehúzod a csövet és más csövet húzol rá, ami a szabadba (vagy egy vödörbe) megy.
(#) Ambavir válasza proli007 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Köszönöm, holnap ez lesz.
(#) palko0125 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Én is szívtam ilyennel. Ki kellett cseréljem a tekercseket valamint a szelep szívét. Nem bírt kinyitni rendesen egyik-másik szelep ès mindenhova ment a víz vagy éppen nem oda, ahova kellett. Én úgy próbálgattam, hogy adtam fesz.-et egyenként a szelepeknek, meg egyszerre is, hogy hogyan engedi be a vizet.
Üdv, Palkó.
(#) Zsarka válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Le kellett szednem a mágnest (capágycsere volt ) visza pedig menetet vágtam a tengelybe és egy 4 es csavarral rögzítettem. Két miliméterrel feljebb ütöttem a csapágyat ezáltal a kis mágnesgyűrű nem pont ott fut ahol azelőtt . Lehet hogy kevesebb feszültséget produkálhat . A mosógép elindul fotog kettüt majd hibára áll ki . Gondolom csak ez lehet mert csapágyazás előtt ment rendesen a zajt leszámítva. Köszönöm a választ . Holnap reggel méréssel kezdem a napot .
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2019
(#) yulo5310 válasza Zsarka hozzászólására (») Aug 7, 2019 /
 
Tuti,hogy az a bibi. Ha a mágnes nem fut a tekercs közepén,az erővonalak nem tudnak feszt indukálni!
(#) Zsarka válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Megigazìtottam ,a közepén fut . Értelmezhető feszültséget nem produkál .Szkòpal mértem rá 0,5 voltos méréshatárral is csak alig mozdul ki egy leheletnyit . Kivettem a mágnest egy zsulet pengévelpróbálni de alig lehet érzékelni valamit .
(#) yulo5310 válasza Zsarka hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Akkor gond van! Tekercs gondolom jó?,másik mágnest kell szerezni és annak horizontálisan és vertikálisan is középen kell lennie. Úgy tudom,hogy ezek nem véletlenül vannak ragasztva,fémesen ne érintkezzen a tengellyel,mert gyengül a mező.de ezt csak úgy hallottam valakitől,én még sohasem cseréltem,egyből motorcsere(rengeteg bontott motorom volt),a rosszat meg felhasználtam arra ahova nem kellett tacho.
(#) Zsarka válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Rendeltem egyet a Vaterán most izgatottan várom amúgy a mosógép nem éri meg , jó lenne ha egy fél évet kibírna .
(#) yulo5310 válasza Zsarka hozzászólására (») Aug 8, 2019 /
 
Háát...,ha annyira odavan akkor kár volt szétszedni csapágyazásra,másik motort kellett volna beszerezni a bontóból pár ezerért! Vagy hagy menjen amíg bírja. Jó pár gépet javítottam,de egyszer sem kellett csapágyaznom.
(#) varga jano válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 9, 2019 /
 
Szia !
Innen doksit regisztráció nélkül is letölthetsz !
Talán segít (?)
https://elektrotanya.com/showresult?what=AWM%20789&kategoria=&a...t2=all
(#) Zsarka válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 10, 2019 /
 
Azért köszönöm a válaszokat , úgy tűnik összejött . Csapágycsere tacho mágnessel
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2019
(#) Ambavir válasza proli007 hozzászólására (») Aug 11, 2019 /
 
Viszonylag új gépről beszélünk. 2-3 éves. Semmi vízkő, tiszta minden szűrő, adagoló is szét volt szedve.
Kipróbáltuk másik szeleppel. Ugyanaz az eredmény.
Víznyomás ( fali, szelep által átnyomott) teljesen jó.
Megfelelő szelepek is nyitnak. Mintha az adagolóban nem lenne megfelelő a víz terelése.
Vagy van még valami, ami elkerüli a figyelmünket....
Következő: »»   523 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem