Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   518 / 580
(#) chege válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Szia! Igen, akkor is csak elkezd szivattyúzni és csak csinálja a végtelenségig
(#) palko0125 válasza chege hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Nem is rendezgeti a ruhát? Tehát a dob nem forog egyáltalán akkor? A normál mosásnál forog a motor mindkét irányba?
(#) chege válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Nem, fixen áll a dob és csak a szivattyú megy. A szivattyú hangja nem mindig ugyan olyan, de ha benézek a szűrő nyilásnál akkor forog.

Rövid programnál (elv. 32perc) beszív bizonyos mennyiségű vizet mos vele, aztán kiszivattyúzza és beszív több vízet mintha kicsit nagyobb fordulattal mosna, megint kiszivattyúz, megint beszív kb ugyan annyi vizet mos majd szivattyúz és itt áll meg. Mosás közben forog mindkét irányban (egyszer erre, egyszer arra).

Szivattyúnál mondjuk 5-6 percig megy a szivattyú, megáll rövid időre, aztán megint 5-6 percig megy és ezt ismételgeti.
(#) palko0125 válasza chege hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Mondjuk a legalapabb kérdést nem tettem fel, de muszáj: nincs véletlenül benyomva a"no centri" gomb?
(#) chege válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
jókérdés, a kapcsoló állása szerint nincs. Viszont azt nem néztem hogy a kapcsoló működik-e. Este megpróbálom valahogy ellenőrizni.

És benyomott kapcsoló esetén lehetséges lenne ezze a végtelen szivattyú jelenség?
(#) palko0125 válasza chege hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Az már furább, hogy meg sem áll, mert, ha tiltva is van a centri, attól még szivattyú után le kellene állnia. A vezérlő panelon van egy kb1-2µF-os szurke kondenzátor. Az a lelke a tápegységnek. Esteleg azt cseréld ki. Tud varázslatokat csinálni.
(#) adamka03 hozzászólása Máj 28, 2019 /
 
Üdv!
Akadt egy kis problémám egy Gorenje SensoCare 7kg-s mosógéppel.
A történet a következő, ment a mosógép és volt közben egy kis probláma az erektromos hálózattal, és minden villogni, pulzálni kezdett a házban. kihúztuk a mosógépet, de már késő volt, a legküzelebbi használatkor a kapcsoló gomb elfordításakor durrant és se kép se hang. Szétszedtem, a varisztor volt kimenve, kicsit a kondit is megégette mellette, a biztonság érdekében azt is kicseréltem. ma összeraktam és semmit nem csinál, csak villog a panel ha elforgatom a gombot. az egyik képen láthatjátok, egy bekarikázott részen, hogy olyan mintha ott is hatalmas hő hatás keletkezett volna lehet hogy a [(tirisztor?/tranzisztor?) nem tudom melyik, lehet semelyik a kettő közül] elszállt? vagy mi lehet a probláma mire kéne rámérni, mit kéne tesztelni? válaszokat várom és köszönöm!
(#) chege válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Még olya kérdésem volna, hogy kondinál erre bekarikázottra gondolsz?

Találtam egy "szervíz" utmutatót hozzá, viszont nem tudom, hogy ez alapján lehet-e sejteni valamit?

Csináltam 1-2 videót. A centrifuga kikapcsoló gomb valószínüleg működik, vagyis ha ki be kapcsolom hallok kattanó hangokat a relék felől. Ha kikapcsolom akkor 1 kattanás, ha be akkor 3 kb 5mpes eltéréssel. Viszont a kapcsoló gombnak nincs semmi hatása, ha azzal ha anélkül kapcsolom be nem történik másképpen semmi.

Video_1
Video2
(#) chege válasza chege hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
Bocsánat, a szervíz pdf kimaradt
(#) palko0125 válasza chege hozzászólására (») Máj 29, 2019 / 1
 
Bejelöltem, hogy melyik lenne az, amit érdemes kicserélni (habár kicsi az eseély, hogy ez lesz a probléma. DZ1 és DZ2 zener diódákat is ellenőrizd le.
(#) BBOutlaw válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
Szia

Köszönöm, valamelyik nap szerzek ilyen kondikat és kicserélem.

Igen, rádugom a hálózatra és csak búg valamelyik alkatrész a panelen.
Volt még, hogy csatlakoztatáskor nem búgott, hanem elkezdett világítani 5LED és ennyi.
Nem reagál semmire egyik esetben sem.
A szénkeféket megéztem, úgy vettem észre, azok még jók.
Természetesen ki lesz fújkálva-tisztítva.
Olvasgattam, hogy ajtózár meg miegyéb előidézhette a panelhibát.
Ezt le tudom valahogy ellenőrizni?
(Bátyám mosógépe, nem panaszkodtak előtte semmire)
(#) palko0125 válasza BBOutlaw hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
Az ajtózár nemigazán okozhat(ott) ilyet. Nagy eséllyel a tápegység halott, leginkább ezek akondik száradtak ki és megoldódik a cseréjükkel a probléma.
(#) JuniorKill hozzászólása Máj 29, 2019 /
 
Sziasztok. Adott egy zanussi zdi 111 mosogatógép mely pukkant egyet a vezérlőnél. Szét szedve láttam hogy egy tranzisztornak látszó alkatrész szállt el. Képekben illusztrálom a hibát.

Válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2019
(#) pompidu válasza JuniorKill hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
Szia,
Az valóban elköszönt és megemelte a kalapját, keress rajta jelölést vagy annak részletét és cseréld ki, de előtte azért mérj rá az üres ped-ekre nehogy valami zárlat legyen még ott.
(#) varga jano hozzászólása Máj 29, 2019 /
 
Szia!
Próbára egy ACS110-SOT223-SMD jó lesz (?) Mérd meg a környezetében az smd alkatrészeket! Keresd meg a zárlatos alkatrészt,amit kapcsol!
(#) JuniorKill válasza pompidu hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
A hibás én voltam. Kaptam a mosogató gépet ingyen. Gyári csatlakozó (Betáp+fűtő) javítva lett mert elolvadt valamikor és ott próbáltam azt, hogy a bejövő áramot megfordítottam és akkor keletkezett a hiba. Beszéltem műszerész munkatársammal aki azt mondta meglesi nekem.
(#) JuniorKill válasza varga jano hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Találtam egy képet a panelről a neten "Google a barátod" ott azt olvastam le, hogy: ACS-108-6S-F949
(#) SUPE hozzászólása Máj 30, 2019 /
 
Sziasztok! Lenne egy DC-9200969A Y628 as Samsung EcoBubbble panelem javitásra. Valaki megtudná nekem nézni ,javitani? persze kifizetem. szokásos hiba leáll program közben.Már mindent átnéztem,motor elakar indulni de nincs elég ereje.Nem mindig produkálja.De többször igen,mint nem.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2019
(#) varga jano válasza JuniorKill hozzászólására (») Máj 30, 2019 / 1
 
Szia!
A http://hqelektronika.hu/ -nál lehet venni .
(#) SUPE hozzászólása Máj 30, 2019 /
 
Sziasztok! Samsung Ecobubble elektronika hiba lehet,nem viszi végig a progit.Nem mindig áll meg, néha végigmegy. Erőtlenül indul a motor.Valaki esetleg megtudná nézni nekem?
(#) chege válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Köszönöm szépen a segítségedet. A szürke kondit kicseréltem, és a zenereket is leellenőriztem, egyiken 9,75V másikon 10,57V esett záró irányban 1,5K ohmos, ellenállásal sorban. Szóval azokat visszatettem (gondoltam hogy jók) és a centrifuga működik! Szóval a kondi volt a rossz.

Köszönöm szépen mégegyszer a tanácsot!
(#) Busz hozzászólása Jún 4, 2019 /
 
Üdv!

Adott egy Fagor 1FET-109W/3 mely megakadt a dobja de a program végigment. Az ismerős kalapáccsal kiszabadította a ruhákat.

Én néztem meg, akkor már szabad volt a dob, semmiben nem akadt. Belenéztem, a fűtőszál távtartó fémje volt elmozdulva, valószínűleg abban szorult meg a dob, illetve az ékszíjjat eldarálta a motor.

Nos a kérdésem hogy hogyan jön ki onnan a fűtőszál, kicsavartam a csavarját, de az erős gumi nem akar kijönni onnan. Kijjebb is csúszott a fűtőszál, de a gumi marad vagy beesik.

Illetve olyan távtartót hol tudok bele venni? Illetve mi tartotta azt ott?
Vagy kuka a dob?
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Jún 4, 2019 /
 
Illetve hol kapok hozzá alkatrészt?

http://www.orczyalkatresz.hu/ egész egyszerűen nem ismeri ezt a típust.
(#) varga jano hozzászólása Jún 4, 2019 /
 
Szia !
Én a helyedben a sini.hu -nál próbálkoznék !
(#) Busz hozzászólása Jún 5, 2019 /
 
Sini csak cégeket szolgál ki.

De a fűtőszálhoz távtartót nem adnak sehol, illetve sehol nem látom hogy az hogyan is volt rögzítve eredetileg a dobhoz.
(#) Busz hozzászólása Jún 5, 2019 /
 
Ha kihagyom a fűtőszálat, be se kötöm, letömítem a helyét az elektronika hiányolni fogja? Kiáll majd hibára?
(#) BBOutlaw válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 5, 2019 /
 
Szia
Ma sikerült eljutnom a cseréig (mind a 4-et), de ugyanazt produkálja, csatlakoztatva a hálózatra valami búg a panelon. :/
Esetleg még ötlet? :/
(Pedig annyira bíztam benne)
(#) Tityi válasza Busz hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Mivel nem fogja elérni az előírt hőmérsékletet,így természetesen nem fog működni,előbb-utóbb kiáll hibára.
(#) nebancsa hozzászólása Jún 6, 2019 /
 
Sziasztok!
Adott Egy LG WD-10264TP mosógép. A hiba hogy nem centriz egyetlen programban sem. 1-2 fordul a dob aztán vár 20-30s majd újra kezdi. Az a tünet mintha azt érzékelné hogy nem kiegyensúlyozott a dob. Hibaüzenet nincs. A program megakad a perc nem csökken. A szivattyú folyamatosan jár.
Előzmény annyi volt az asszony szólt nem centriz a gép és furcsa hangja van. Megnéztem a szűrőt egy 50Ft-os nagyságú műanyag darab volt benne. Ártnéztem az elektromos csatlakozókat, vezetéket, minden rendben van. A szénkefe is jó. Van a motor tengelyén egy jeladó, gondolom ott érzékeli a fordulatszámot, azt is megtisztítottam. Van vasaláskímélő program is, annak az a lényége egyszer az egyik irányba centrizik, utána a másik irányba. Mind a két irányba ugyan az a hiba párat forgat és leáll.
A panelt is néztem, de teljesen ki van öntve gyantával, égésnyomot nem látok rajta.
Én arra gondolok hogy összefügghet a kiegyenlített dob hibát érzékel. Viszont nem tudom hogy oldották meg ezt az érzékelést.
Így hozzátok fordulok
Találkozott valaki hasonló hibával?
Ezt a dob kiegyenlítés hogy érzékeli a mosógép?
Érdemes vele foglalkozni,vagy új mosógép állja a helyét?
kb. 10 éve van meg állítom minden nap használva volt (3 gyerek) még szerelő nem látta. Szóval az árát kihasználta, de ha pár ezerből javítható még megtartanám.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) még1MbR válasza nebancsa hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Jó a szivattyú? Tutira leszívja a vizet? Vagy csak elforog a szivattyútengely az esetlegesen ÁLLÓ kerékben...
Következő: »»   518 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem