Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   531 / 580
(#) ordgab hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek Whirlpool AWE 6519 mosógép kapcsán. Bármilyen programot indítok el a dob forgatása nem indul. Hibajelzés/hibakód nincs, ajtózárat bezárja, a zártságot visszajelzi. A szénkeféket, csatlakozásokat ellenőriztem, rendben. Diagnosztikai tesztben sem indítja el a dobot.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) zolika60 hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
Van nekünk egy Hajdú energolux HA1300 mosógépünk. Tizenkét éve teszi a dolgát, egy bánatom van, hogy a fedele szétrothadt. Nincs valamelyikőtöknél bontva egy olyan ami nincs porrá hullva? Szívesen megvenném.
(#) kovacspista hozzászólása Jan 13, 2020 /
 
Helló mindenki. Adott egy whirlpool AWG 681 felültöltős mosógép. Hogyan lehet a palástot leszedni róla? Olyan mint ha utólag körbetekerték volna lemezzel. Egyben van az egész palást.
(#) Dino71 válasza ordgab hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
A szénkefe hosszát is ellenőrizted 2cm már rövid lehet. Fűtés testzárlat?, elektronikában a triac ot és a reléket is ellenőrizzed.
(#) Dino71 válasza kovacspista hozzászólására (») Jan 13, 2020 /
 
Tessék itt a szervice manual.ITT
De szerintem ha a burkolatot nem tudod leszedni akkor hívj inkább szerelőt.
(#) kovacspista válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 13, 2020 / 1
 
Köszönöm a választ, de azt képzeld el, hogy szerelő vagyok, és nem is mai gyerek, de ilyet még nem láttam. Nem kimondott mosógépszerelő de a szakmában dolgozom.
(#) csocsoszan hozzászólása Jan 17, 2020 /
 
Sziasztok! Szeretnék kérni egy kis segítséget. A Miele Soffronic W 405 mosógépem nem melegíti fel a vizet. Mi lehet a baja? Köszönöm!
(#) mindenes válasza csocsoszan hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Szia! Fűtőbetétet nézted már?
(#) csocsoszan válasza mindenes hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Még nem. Hogy lehet bemérni?
(#) mindenes válasza csocsoszan hozzászólására (») Jan 18, 2020 / 1
 
Kell hozzá egy ohm mérő, jó betétnél néhány x 10ohm ellenálás mérhető.
(#) Gafly hozzászólása Jan 19, 2020 /
 
Sziasztok,
érdekes probléma: Energomatból alul víz folyik, DE CSAK A MÁSODIK centrifugálásnál.
A kondenzátor nem púpos.
Kerekeket kicseréltük Kálmánnal bio négyágúra, lásd fényképek.
Vicces része, hogy szétszedve mindenhol száraz, csak éppen a második centrifugáláskor jön a víz...
Lassan kezdjük feladni.
(#) nyaxi hozzászólása Jan 19, 2020 /
 
Sziasztok!
Adott egy Whirlpool awe2320 típusú mosógép, semmit nem csinál, megállt mosás közben. A panelen mindent kimértem, az R020 jelölésű ellenállás szakadt.
Tud valaki kapcsolási rajzot hozzá? Sehol nem találtam a neten, akarom cserélni az ellenállást.
Nekem arany-fekete-barna tűnik, ami 400 ohm, olvastam 22 ohm-osokat, de azokon más a színkód, és nem akarom, hogy 20x akkora áram szaladjon át rajta.
(#) mlaci989 válasza nyaxi hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Az narancs,ibolya,fekete lesz. 37 ohm..
Az LNK ic is gondolom ment vele.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2020
(#) nyaxi hozzászólása Jan 19, 2020 /
 
Ezt az ic-t le lehet mérni valahogy műszerrel?
Vagy érdemes cserélni ezt is?
(#) mlaci989 válasza nyaxi hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
Ha már ellőtte az előtét ellenállást akkor valószínű zárlatos lett az ic. Tehát csere. Meg van ott a körben 400 Voltos kondi kisebb kapacitással,azt is érdemes cserélni. Apró tételek.
Meg kiméregetheted a diódákat.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2020
(#) nyaxi hozzászólása Jan 22, 2020 /
 
Kicseréltem a hibás ellenállást, és az IC-t is.
Még is továbbra is, se kép, se hang
Többi ellenállás, meg diódák, stb, mind ok.
(#) mindenes válasza nyaxi hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Szia. Puffer elkót(elkókat) cserélted?, a szekunder oldalon is kell lennie néhány nagyobb értékü 16V kondinak ha van mire, akkor cseréld azokat is.
(#) mindenes hozzászólása Jan 22, 2020 /
 
És egy teljes fotót a panelről ha kérhetnénk.
(#) nyaxi hozzászólása Jan 22, 2020 /
 
Megvaaaaaan. Azon az oldalon, ahol csak 3 láb van, az utolsót, amit ha jól emlékszem, a trafóhoz megy közvetlen egy diódán át, nem forrasztottam le, csak a többi lábat.
És van világítás! Sajnos közben eltört a tekerőnek a pöcke, épp szárad a ragasztóágyban, de holnap már tesztmosás ismét!
Köszönöm szépen a sok helpet!
(#) nyaxi válasza mlaci989 hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Biztosan hibás volt, mert miután kiszedtem, rohadt nehezen jött ki, meg fafúróval kellett fúrnom új mini lukakat, de a lényeg, hgoy a 4lábú oldalon az utolsó láb, ami konkrétan nem megy sehova, ott is sípolt a műszer(szakadásmérőben voltam), az első 2-2 láb ugye egy körön van, na és azokhoz 'hozzáéghetett' az utolsó láb is.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2020
(#) mlaci989 válasza nyaxi hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Szép munka. Ügyes vagy. Jó mosást!
(#) antikzsolt hozzászólása Jan 27, 2020 /
 
Sziasztok.

Van egy lg wd-80150nup előtöltős mosógép. Olyan hibája van hogy normál mosásra állítva nem szív vizet. Csak akkor ha centifugára van állítva. 2-3 fordulat után leállítva mosóprogramra kapcsolva széped felveszi a vizet. A relé(?) kattan a csőnél. Pumpa és a szűrők tiszta.
Merre felé lenne érdemes elindulnom.
(#) Dino71 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
szia!
Vízszelepek,vízszint érzékelő, szénkefe, fűtés testzárlat.....
(#) antikzsolt válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
A szelepre és az érzékelőre saccolom. Leginkább a szelepre mert amikor normális mosásban indulna kattan egy nagyot és a víz nem megy befelé. Szénkefe Motor jól működik, Fűtés tökéletes. Most lett trisozva majd ecetezve. Testzárlat? Hogy lehet megállapítani?
(#) Dino71 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
A motorba a 1,5cm es kefe már lehet rövid! A sz. kefe port is ki kell fújni. Testzárlatot szigetelés ellenállás mérővel tudsz mérni test felé, ami 1000V al dolgozik. Ha van kézi műszered azzal kitudod mérni a víz szelep tekercseket 3-4 Kohm közt kell lennie.
(#) antikzsolt válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Maga a motor tökéletesen indul. Azzal nincs baj. Rendes mosásban is elindul csak nincs víz. Emiatt kell átkapcsolni az öblítés programra. Ott 2-3 alkalommal fordul és máris lehet kikapcsolni a gépet. És azonnal megy a mosás úgy ahogy kell.
(#) Dino71 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Semmit nem jelent, hogy ott elindul!
(#) Pruf hozzászólása Feb 1, 2020 /
 
Szervusztok,

a kedves segítségeteket szeretném kérni az alábbi hiba értelmezésében és lehetséges elhárításában: Whirlpool awt 2284 mosógépem programváltó tekerője ma úgy gondolta, hogy megállás nélküli kattogásba kezd. Ez mennyire gyakori jelenség? Milyen továbblépést javasoltok?

Köszönöm!
(#) mindenes válasza Pruf hozzászólására (») Feb 1, 2020 / 1
 
Javítottam már ilyet, ott a soros kondi vacakolgatott.

WP_002985.jpg
    
(#) lukovicsek hozzászólása Feb 4, 2020 /
 
Sziasztok.

Segitség kellene egy Bosch Logixx 8 géphez amin nem lehet más programot kiválasztani csak a centrit ami végig is megy. De azután is akárhova tekerem a programm választót csak centri van, gombok müködnek gyerekzár nincs bekapcsolva, hibakód nincs benne.
Következő: »»   531 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem