Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   545 / 580
(#) még1MbR válasza tibec hozzászólására (») Márc 24, 2021 /
 
Köszönöm szépen a plusz infókat!
(#) atomgep hozzászólása Ápr 1, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy Electrolux EWT10115W mosógép, ami egyszer csak megállt. Se kép, se hang. Nem értek hozzá és a kérdésem az lenne, hogy valaki ráérne-e foglalkozni vele Budapesten.
A vezérlőn van egy tekercs ami elég szenesnek néz ki, lefotóztam. Ha ez alapján nem lehet megmondani, mi a hiba széjjelebb is szedhetem. A fotók alapján menthető, vagy alaplap csere? Elnézést, ha rosszul írtam vmit vagy túl kevés az infó, szívesen megcsinálok bármit, ha kapok egy kis útmutatót.
Előre is nagyon köszönöm!
(#) palko0125 válasza atomgep hozzászólására (») Ápr 1, 2021 / 2
 
Szia!
A panel túloldalán van a táp vezérlő IC (LNK304), valószínű az halt meg. Ennek az elòtét ellenállása is nagy eséllyel szakadt.
R80-at, R81-et, D5-öt, D6-ot mérd meg, szükség esetén cseréld, valamint a vezérlő ic-t mindenképp cseréld. Ha 304 típus va benne, akkor 306-ra cseréld. Az ic a panel túloldalán felüleltszerelve van.
Üdv, Palkó.
(#) Csupasz válasza palko0125 hozzászólására (») Ápr 2, 2021 /
 
Pontosan!
(#) Josi777 válasza palko0125 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Miért kéne a 304-est 306-osra cserélni?
(#) Hutty válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
- Mert a 306-os nagyobb terhelhetőségű, teljesen megegyező, és úgyis cserélni kell. Ár 308<->366 Ft + áfa.

- Mert a szervíztapasztalata alapján ezt ajánlja.
(#) palko0125 válasza Hutty hozzászólására (») Ápr 3, 2021 / 1
 
Pontosan, ahogy Hutty írja. A 304 azért hal meg, mert úgy van méretezve, hogy az IC csúcson járjon. A 304 170mA-t tud a 306 360mA-t. Hogy elkerülje a 304 meghalását újra így célszerű nqgyobbat tenni. A 305 is megfelel az is tud 280mA-t.
Én évek óta 306-ot használok 304 helyett és azokkal nincs gond. Korábban raktam a 304-et a 304 helyére és sorra dőltek ki.
Üdv, Palkó.
(#) Josi777 válasza Hutty hozzászólására (») Ápr 3, 2021 /
 
Csak azért kérdeztem, mert azt hittem, van új fejlemény az LNK30n meghibásodásainak az okáról, de ezek szerint nincs.
(#) Josi777 válasza palko0125 hozzászólására (») Ápr 3, 2021 / 1
 
Ezzel nem értek egyet, hogy csúcson járnak az LNK304-el szerelt panelekben ezek az IC-k. Ezt nagyon sok mérés közül egyik sem igazolta. Ez az IC rendelkezik belső túláram védelemmel és hővédelemmel is. De mérés nélkül is belátható statisztikai módszerrel, hogy nem ez okozza a meghibásodásukat. Ugyanis ha így lenne, akkor azon Whirlpool mosógépek paneljei, amelyek rendelkeznek külön kijelzővel, azok paneljei gyakrabban hibásodnának meg, de nem így van, a kijelző nélküliek is hasonló gyakorisággal romlanak el. Ráadásul ha csúcson lenne járatva, akkor egy plusz kijelzőt már nem bírna el, márpedig a kijelzősökben is 304-es van. Korábban érdekelt a meghibásodások oka, mivel ennek az IC-nak nagyon magas és teljesen véletlenszerű. Habár én csak 100+ javítással rendelkezek ilyen IC-k cseréjében, de Merza Peti, akivel többször is beszéltem ezzel kapcsolatban, ő magasan 1000 fölötti cserével rendelkezik és ő sem tapasztalt olyat, hogy a 306 tartósabb lenne.
Akkor arra a megállapításra jutottam, hogy design hiba vezet a gyakori meghibásodásokhoz. Azt hittem, van újabb fejlemény ezzel kapcsolatban, de ezek szerint nincs.
(#) tuszika80 hozzászólása Ápr 7, 2021 /
 
A fen nevezett mosógép fűtőbetét nem hajlandó fűteni, valójában nem is jut el a 220v csak olyan formában hogy a műszer egyik vezetékét a betét egyik kivezetésére a műszer másik vezetékét pedik a betét földelő pontjára teszem akkor meg van a 220v-t a betét mindkét kivezetésén. Mi lehet a probléma? Üdv.
(#) kaqkk válasza tuszika80 hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Kösd le a betétet és mérj rajta ellenállást a két kivetetés közt és a kivezetés-földelőpont közt , ha kivezetés föld közt tudsz mérni vagy ha két kivezetés közt nem mutat ellenállást akkor csere .
(#) merlingerin válasza tuszika80 hozzászólására (») Ápr 7, 2021 /
 
Ha a fűtőbetét jó, akkor ellenőrizendő a vezérlő relé (beégés, kitöredezett lábak..) illetve a hőmérő szenzor, hisz ha melegnek hiszi a vizet, nem fűt.

Attól a triviális lehetőségtől eltekintve, hogy a beállított programban nem is kell fűteni, vagy a vizsgált programállapotban hideg vízzel megy by design...
(#) palko0125 válasza Josi777 hozzászólására (») Ápr 8, 2021 / 1
 
Ezek nagyobb és részletesebb tapasztalatok, mint nekem van, szóval nagy eséllyel az van, amit írtál. A design probléma lehet a gyökér ok.
Köszi, hogy megosztottad.
Üdv, Palkó.
(#) Paleo válasza atomgep hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Sziasztok,

Nekem a EWT13420W mosógép ugyanezzel a penel belsővel és kinézettel csinálja azt, hogy nem indul el a motor, csak kattan a relé. Viszont másnap elindul, és végigmegy több mosás is, és utána megint ugyanez. Panelon a relék lábait átforrasztottam, mert autóban szokott ilyen hiba lenni, hogy eltörik alábnál a forrasztás. Nem segített. Kontakthibára nem gyanakszom, mert kábel, cstlakozó mozgatásra, relé ütögetésre nem javul meg, pár nap mulva meg elindul. Ebben szénkefés motor van? Lehet, hogy az kopott el?
(#) Paleo válasza Paleo hozzászólására (») Ápr 11, 2021 /
 
Megoldódott, a szénkefe volt kopott, megmozgattam és elindult. Kivettem, maximum kopáson volt, a rugót nem engedte már nyúlni a vezeték. Beletoldottam, hogy amíg megérkezik a cseredarab, addig is lehessen mosni.
(#) Wind-Storm hozzászólása Ápr 14, 2021 /
 
Sziasztok!

Zanussi LINDO100 vagyis egy új ZWY50924CI esetében tapasztalom azt, hogy az utolsó öblítés közben előfordul az, hogy a lúgszivattyú üzemelésével egyidőben vizet is vételez, közben a dobot nem forgatja. Valaki látja ennek mosástechnikai értelmét, vagy ehhez a géphez már ajándék program bug is jár már..?
(#) yulo5310 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Ápr 14, 2021 /
 
Azért enged rá vizet,,hogy hűtse a forró lúgot.
(#) Wind-Storm válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 14, 2021 /
 
Nem. Utolsó öblítés vízét már amúgy sem fűti tudtommal. Kimaradt, hogy 30 fokos pamut programról van szó. Ráadásul előbb nyomja ki a lúgot szakaszosan (gondolom habzás gátlás miatt), aztán közben vesz vizet és mellé a dobot sem forgatja, hogy esetleg összekeverné a hideget a "forró" lúggal.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2021
(#) yulo5310 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Ápr 14, 2021 /
 
Akkor azért, hogy tiszta,öblítőszer mentes dobot hagyjon hátra.
(#) ezermester1 hozzászólása Ápr 15, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung Eco Bubbole tip. mosógépem ami olyan jelenséget produkál amivel még nem talákoztam.
Elindítom a mosógépet mosásra.Be engedi a vizet majd elkezdené forgatni a motor a dobot.Forgatás helyett csak remeg. Nem tudja átfordítani.Ezt terheléssel (1 farmernadrág 1 farmerkabát 1 pléd) végzi. Üresen a motor forgatja a dobot.A centrifuga viszont működik rajta terheléssel. A motort átvizsgáltam,semmi baja. A szénkefék is jók. A tachogenerátor is megvizsgáltam. Jól működik semmi baja. A vezeték rendszert szintén átvizsgáltam nem-e törés van benne de nincs törés/szakadás. Nincs más hátra mint a vezérlő elektronika.Sajna be van öntve valami zselés anyaggal.Kérdés:találkozott már valaki ilyen problémával? Kollégák, fórum társak kinek mi a javaslata?
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2021
(#) yulo5310 válasza ezermester1 hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Panelon a reléket ellenőrizni,átforrasztani!
(#) mlaci989 válasza ezermester1 hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Szevasz. Hány kivezetéses a motor?
(#) palko0125 válasza ezermester1 hozzászólására (») Ápr 15, 2021 /
 
Szia!
Nagy eséllyel relé probléma. Sajnos ezt ki kell bányászni a zseléből.
Első körben ezt ellenőrizd.
Üdv, Palkó.
(#) ezermester1 válasza mlaci989 hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Helló!
2 kivezetés a termisztoré. 2 kivezetés az állórészé. 2 kivezetés a forgórészé. 2 kivezetés a tachogenerátoré.
(#) ezermester1 válasza palko0125 hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Helló!
Sajnos nem csak az eleje de a panel hátlapja is be van öntve. A you tube találtam egy megoldást de az drasztikus. A panel hátoldalát borító lapot ki kell vágni a keretből. Kb 3 mm vastag műanyag.Ez a tartója a külső kezelő gomboknak is.Nagyon jó szakmai kihívás. Egy csómó kérdést/gongolatott felvett. Valyon ha kivágom nem sérül-e a panel hátlapján lévő ic-k vagy ellenálások. Hogy lehet vissza rakni a kivágott részt stb.... A videót amit néztem ezeket a problémákat nemes egszerűséggel kihagyták belőle. Van a megoldás próba vagy cseresznye
(#) palko0125 válasza ezermester1 hozzászólására (») Ápr 16, 2021 /
 
Igen, egy jó kis kihívás, de nem lehetetlen. Igen a műanyagot ki kell vágni, nem igazán van rá más, “normális” megoldás.
Óvatosan bánj vele, aztán biztos vagyok benne, hogy meg tudod oldani.
Üdv, Palkó.
(#) mlaci989 válasza ezermester1 hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Sajnos bontanod kell a beöntött panelt. Szokott lenni 3 kivezetéses álló résszel. Ha már centri megy, mosás meg akadozik.. Mint Palko is írta, kontakt hiba gyanús.
(#) ezermester1 válasza mlaci989 hozzászólására (») Ápr 18, 2021 /
 
Helló!
Megtettem a szüséges lépéseket. kivágtam a hátlapot. Jól gondoltam 4-5 mm zselés anyag borította. A kritikus részről való lefejtés után megláttam a kapcsolási sémát. Döbbenet. Adott egy triac, utána van egy dióda híd és azt kapcsolgatja 2 relé a motorra. Még nem tapasztaltam ,hogy egy kommutátoros mosógép motor egyenárammal működne. A triacot egy optocsatoló vezérli. A reléket le ellenőriztem. Jól működnek. Én inkább a triac vezérlésében látok prolémát. Tudniillik a motor rángatása periódikus. Gondolok itt arra hogy a triac csak egyik perióduban kap csak jelet a másikban nem. Valyon hol lehet a hiba? Ezt már szakmai szempontból is érdemes felgöngyölíteni. Úgy hogy belevágok. Ha lessz eredmény okulás képpen megírom a fórumon. Üdv. néktek.
(#) bobo36 hozzászólása Ápr 29, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy jó ismerősömnek csapágyas lett az Indesit IWSC51051 típusú gépe.Valaki tudna segíteni abban hogy milyen méretű csapágyak ill szimering van benne hogy előre megtudjam venni ne akkor kelljen a boltba menni mert csak szombatonként tudok ilyen dolgokkal foglalkozni.
Még egy kérdés ha jól tudom ez hegesztett üstházas?
Köszi a válaszokat
(#) Josi777 válasza bobo36 hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /
 
Van egy rossz hírem. A Pongrácz Feri szerint gazdaságosan nem javítható. Ők újítanak fel használt gépeket, a hegesztett üstösöket szétvágják, majd alkatrész csere után összehegesztik, de Indesitet nem újítanak fel. Ezért nem tudom megmondani a méreteket. Ezt csak azért írtam le, hogy hátha segít abban, hogy átgondold, hogy mennyire éri meg neked egy ilyen javítás, úgy, hogy valószínűleg még nem csináltál ilyet. Már eleve szétvágni sem egyszerű (pl. egy jó nagy kézi fűrész kell hozzá, hogy átérje az üst görbületét), a gyakorlott kollégának kb. 1 órájába kerül, hogy úgy vágja szét, hogy össze is lehessen hegeszteni. De ami miatt nem javítják, az a dobtengely és a csillag küllőinek az állapota. Nincs hozzá új, a régit meg nem érdemes visszatenni, mert annyira rossz állapotban vannak már ilyenkor. Remélem, segítettem valamennyit, hogy rá tudj készülni
Következő: »»   545 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem