Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   549 / 580
(#) proli007 válasza nagyzsak hozzászólására (») Júl 20, 2021 / 1
 
Hello! Feltehetően kosz szorult a szelep alá, ami most már átment rajta. Minden villamos szelepnek feszültség mentes állapotban zárva kell lenni! Más működése nem lehet..
(#) Ronin hozzászólása Júl 31, 2021 /
 
Whirlpool AWT 2050-ben nem tudja valaki hol az elektronika?
Én csak ezeket találtam benne : Bővebben: Link, Bővebben: Link.
Azt csinálja hogy program közben néha megáll, de fűtőszál, szivattyú, stb jó.
(#) uniman válasza Ronin hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Nincs benne "elektronika"...SM-je letölthető: Bővebben: Link
(#) Ronin válasza uniman hozzászólására (») Júl 31, 2021 /
 
Akkor ezért nem találom. Amúgy kefe nélküli motor van benne, nagyon csendes gép, lenne....
(#) sector99 válasza sector99 hozzászólására (») Aug 1, 2021 /
 
No most volt időm foglalkozni vele. Kiszedtem a diódákat, mindegyik jó. A LNK, az ellenállás és s tekercs új. 42 V váltóval próbáltam, a primer kondin megvan a feszültség. Kivettem a táp trafóját és megtápláltam a puffer kondit 12V-al. Valami nagy gáz lehet, mert 2.8 A volt az áramfölvétel és a tekercs azonnal elkezdett melegedni. Szóval úgy döntöttem, hogy pazarlom rá tovább a "drága - nyugdíjas" időmet... Köszi mindenkinek a hozzászólásokat !
(#) janikukac hozzászólása Aug 4, 2021 /
 
Sziasztok,
Az alberletben ahol lakom, az egyik pillanatrol a masikra a Zanussi mosogep "meghalt". Bekapcsolas utan piros villogas a start gombon, 3x3 csipogas. Elinditani ertelemszeruen nem lehet. Minden praktikat megprobaltunk, ami az interneten olvashato volt, de semmi sem javitotta meg. Szerelo 91-es hibat, vezerlopanel problemat allapitott meg. Utanaolvasva en is ezt a hibat veltem felfedezni a kod miatt.
A lenyeg a lenyeg: tegnap bedugva maradt a gep, miutan a szerelo is megnezte. (Hozzateszem napokig ki-be dugtam, probaltam hatha reset-elodik stb.) Hajnalban arra ebredtem, hogy kikapcsolt allapotbol elindult egy mosas, es vette mar be a vizet. Azt hittem almodok, de nem. Ti talalkoztatok mar ilyennel? Mi tortenik?
Most kivancsisagbol elinditottam egy 30perces programot, eddig szepen mos.
Elore is koszi!
(#) gerry válasza janikukac hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Szia! Ilyennel mint leírtál nem találkoztam, igaz nem is vagyok szerelő. A mi mosógépünk az élete vége felé olyat produkált, hogy a mosás utáni első szivattyúzás és "centrifugálás" (kicsit megpörgette a ruhát, hogy a koszos vizet kilökje a ruhákból) közben lefagyott és csak pörgette-pörgette a dobot. Ez addig ment míg túl nem melegedett a motorvezérlője és le nem tiltott! Már az összes relét, kondit kicseréltem és mindig meg is javult az első mosásig, ahol is ugyanúgy kezdte a hülyeségét.
A véletlen úgy hozta, hogy kivettem a motorját, gondolván, hogy baromira szénporos, mi lenne, ha kitakarítanám. Beraktam a kádba és tusolóval jól megáztattam. Jött is belőle a szénkefe por. Nagyon szép tiszta lett. Kiszárítottam, visszaszereltem, de csak pár percig működött, aztán lecsapta a firelét. Na ez megdöglött, gondoltam!!!
Szereztem bele másik motort, amivel meg tökéletesen tette a dolgát. Semmi program lefagyás, hülyéskedés. Még évekig használtuk utána, mígnem a felültöltő ajtaja el nem rozsdált teljesen. Tehát lehet hogy elektronika hibát állapított meg a szerelő, de nem elaktronika baja van.
A nővéremék samsung mosógépe valami hibakóddal szált el. Addig jártam utána a hibának, hogy csak a fűtőszálat kellett kicserélni. Persze a hibakódnak köze nem volt a fűtőszál hibához! Persze ettől még a te gépednek még lehet panel hibája, de azt meg valaminek "okoznia" kellett, ha az egyáltalán. Sorry, ha kicsit hosszú lett!
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2021
(#) Josi777 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 6, 2021 /
 
Nehéz kitalálni, hogy mi lehetett. Én arra gondolok, hogy volt/van valahol egy átvezetés, pl. szénpor vagy hasonló, amit az elektronika megfejthetetlen hibának vesz. Ez csak egy tipp, nem látok bele
(#) Attila1977 hozzászólása Aug 9, 2021 /
 
Sziasztok!
Samsung Eco Buble 6kg mosógép motor szaggatottan megy, mihelyt kap egy kis terhelést, ezáltal hangos a mosógép. Motorban új szénkefe, és kitakarítva. Viszont kötöttem rá egy másik motort, és ezzel is ugyan ez a hiba, hogy nem folyamatosan megy. Ebből eredően a vezérlőből jön a hiba, csak nem tudom, mi okozza. Ebben kérném a segítségeteket.

video

vezérlő.jpg
    
(#) yulo5310 válasza Attila1977 hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Laposszíj hajtást ellenőrizd!
(#) Attila1977 válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Nézd a videot.
(#) yulo5310 válasza Attila1977 hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Nézném,ha látnám is a dolgokat,ezt sajna elvette a látóidegek sorvadása!
(#) Attila1977 válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Hangja is van, hallható, hogy nem fain.
(#) yulo5310 válasza Attila1977 hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Ez nem kapja meg a 230-at,gondolom a tekercsbekötés sorendjén nem változtattál?
(#) Attila1977 hozzászólása Aug 9, 2021 /
 
Az a baj, hogy a 230 az meg van, rá mértem. Esetleg a relé csinálhat ilyen tünetet?
(#) Tityi hozzászólása Aug 9, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy Aeg Lavamat 64740VFL típusú mosógépem, ami nem kapcsol be. A vezérlőpanel benne EWM2100N.
A táp részét átvizsgáltam. Meg van az 5V, illetve a 12V.
Tudna valaki segíteni benne, hogy mit vizsgáljak rajta?
Üdv: Tityi
(#) yulo5310 válasza Attila1977 hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Igen,de akkor hallani lehet a ciripelését,a 230 folyamatosan megvan,és az amper is????
(#) Gafly válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Sajnálom.
(#) palko0125 válasza Attila1977 hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Szia!
A motorvezérlő triakot és a gate-jén levő kondenzátort cseréld ki.
Üdv, Palkó.
(#) Attila1977 válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) Tityi válasza Tityi hozzászólására (») Aug 11, 2021 /
 
Odáig jutottam el, hogy rámértem a processzorra menő C23 és C24-es pontokra. Ott stabilan megjelenik az 5V.
Rámértem a kijelzőre menő VEE (3) pontra, itt +12V-ot, illetve az YCC (4) pontra, ahol +5V-ot mértem.
Továbbá a panel LED+ és LED- között mértem 4.5V-ot. A kijelző még sem világít.
Lehet, hogy ez ment tönkre és ezért nem kapcsol be a gép?
(#) palko0125 válasza Tityi hozzászólására (») Aug 11, 2021 /
 
Nem lehetetlen, hogy az a kis kijelző halott. Nem is tudom azt hogyan lehetne csekkolni. Kb cserével, de az nem valami profi
Itt a képen, ahol bekarikáztam csak a fény csillant meg vagy hibás a forrasztás!?
(#) Tityi válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 11, 2021 /
 
Ezt jól látod, mert ez nekem is feltűnt.... Nekem elsőre lakkcseppnek tűnik...Holnap ellenőrzöm.
De ha a LED+, illetve a LED- ponton tudom mérni a 4.5V-ot, akkor annak világítania kellene nem?
(#) palko0125 válasza Tityi hozzászólására (») Aug 11, 2021 / 1
 
Ha a kijelző vezérlő nem megy, akkkor nem.
(#) Tityi válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 11, 2021 /
 
De hát megkapja az 5V és a 12V-ot is. Bocsánat, ha értetlenkedek, de ennyire azért nem értek hozzá, csak ismerkedem vele...
(#) palko0125 válasza Tityi hozzászólására (») Aug 11, 2021 /
 
Igen, a tápokat megkapja, az az első, amit ellenőrizni kell. Ha a tápot megkapja az még nem garantált, hogy a vezérlő működik is. Továbbá valamiféle kommunikáció van a kijelző és főpanel között (legtöbbször I2C). Ezek bármelyike okozhatja a problémát, akár a főpanelon a uC hibája is, de a kijelző is. Ezt már egy fokkal bonyolultabb mérni. A kommunikáció meglétét nem is tudom, hogyan lehetne. Nem ismerem a protocollt. Ha valaki ért hozzá majd megírja itt.
Annyi még erdekes lehet, hogy hogyan kezdődött a hiba!?
(#) Tityi válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 12, 2021 /
 
Egyik napról a másikra nem kapcsolt be.
(#) palko0125 hozzászólása Aug 14, 2021 /
 
Szisztok!
Találkozott már valaki olyan hibával samsung mosógépnél, hogy random módon megáll a programban, várakozik kb 5 percet és megy tovább. Pár forgatás után újra megáll. Ezt kb 5-ször megcsinálja és teljesen megáll. Amikor meg-megáll akkor az idő sem pereg vissza, viszont a “kettőspont” jelzi, hogy “telik az idő”.
Ez esetben egy samsung eco bubble gépről van szó.
Olvastam sokat ilyenről, hogy forrasztás vagy szoftver hiba, de ugye a forrasztás ellenőrzés kb lehetetlen.
Ha van valakinek tapsztalata, szívesen vennék bármit.

Előre is köszi.
Üdv, Palkó.
(#) még1MbR válasza palko0125 hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Ezeknél nem lehet azt a trükköt bevetni, mint a tv alaplapoknál, hogy felmelegíteni az egész panelt a forrasztások újraélesztése érdekében?
(#) palko0125 válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 14, 2021 /
 
Hááát nem igazán. Az egész panel 2cm vastag gumiszerű gyantával van beöntve. Állítólag forrasztási repedések okozzák ezt a hibát, de óramű pontossággal ugyanúgy csinálja a megállást stb. Ebből én nem forrasztàsra gyanakodnék, habár sohasem lehet tudni láttunk már érdekes eseteket.
Következő: »»   549 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem