Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   564 / 580
(#) tothgyula válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Köszönöm a választ. Ez akkor azt jelentheti, hogy nem feltétlen érdemes átkötni a HMV-re. Mivel amit nyernék a réven, elveszteném a vámon.Hiszen sokszoros öblítésről van szó általában, figyelembevéve a sokféle programot.
(#) bodgabo válasza tothgyula hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
A HMV-t mivel fűtöd? Ha villannyal, akkor eleve fölösleges.
Némi barkácsolással megoldható, hogy egy külső váltószeleppel a mosáshoz meleg- az öblítéshez meg hideg vizet használjon. A gépből ki kell vezetni a belső szelepek vezérlő jeleit és akkor kell meleg vizet adni amikor a mosópor tartóba locsol.
(#) Josi777 válasza bodgabo hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Úgy emlékszem mechanikus az adagoló vezérlése. De a 2 szelepes változatnál sem járható ez a megoldás.
(#) Gafly válasza tothgyula hozzászólására (») Okt 13, 2022 / 1
 
Igazán nem világtól elrugaszkodott ötlet, csak ugye a világ nem erre ment.
(#) tothgyula válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Villanyboylerről venném a melegvizet, de nem sok az árkülönbség a nappali és az éjszakai tarifa között. A barkácsolást meg nem kockáztatom, inkább marad a régi megoldás.
Köszönöm a válaszokat.
(#) még1MbR válasza tothgyula hozzászólására (») Okt 13, 2022 /
 
Gázról általában olcsóbb a meleg víz (harmad áron volt régebben a villanyhoz képest, míg nem jött a háború). Én a mosogatógépet kötöttem a meleg vizes ágra, mivel nekem gázzal van előállítva.
De ide sem pokoli forró víz megy be, hanem tusolós hőfokú.
Nem járatom a bojlert feleslegesen melegen.
(#) tothgyula válasza még1MbR hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
T!Még1MbR!
Igen,ez is megoldás lehet. De talán a mosogatógép jóval kesebb melegvizet igényel, mint a mosógép? Lehet,hogy vízmennyiség-mérőt is érdemes lenne beépíteni első lépcsőben?Nem tudom a hagyományos vízórák alkalmasak-e a melegvíz mennyiség mérésére?Hőállóak-e?Mert ha a 90 fokos főzőmosási programot használva próbálnám ki,és a villanyboyler 60fokos vizet ad, lehet hogy tönkremenne.Nem tudom ezzel próbálkozott-e már valaki?
(#) Gafly válasza tothgyula hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Majdnem anyósomnál (új építésű ház), minden lakás bejárati ajtó mellett van külön vas ajtó, mögötte mindenre külön mérő. Még a fűtésre is vízóra van feltéve.
(#) tothgyula válasza Gafly hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
T!Galfy!
Értékelem a humorérzékedet.
(#) Gafly válasza tothgyula hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Ettől még igaz amit leírtam.
Lefényképezni nem tudom/akarom.
(#) bodgabo válasza Gafly hozzászólására (») Okt 17, 2022 /
 
Fűtésen sima vízóra?
Akkor érdemes minél nagyobb hőleadásra képes radiátorokat felszerelni. Mert ugye megméri hogy bement X m3 60°C-os víz ami után fizeti a számlát. Csakhogy nem tudni mennyi volt a hőmennyiség amit abból elhasznált. Nem mindegy hogy a visszatérő víz 55 vagy 25°C-os. De ez már nem mosógép téma.
(#) Laci66 hozzászólása Okt 31, 2022 /
 
Sziasztok!
Segítséget és tanácsot szeretnék kérni egy Electrolux vezérlőpanel javításához.
A képen látszik hogy a C20 kinyílt, az R8 megsült (szakadt). A panel hátulján égésnyomot vagy eldurrant alkatrészt nem látok. A C20 értéke 10µF 400V, az R8 eredeti értékét szeretném megtudni, és hogy ezeken kívül más is tönkremehetett-e? Rajzot még guglizok, de eddig még nem találtam.
Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) vargaf válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 31, 2022 / 1
 
Az 5. képen látható, hogy a tápegység IC is hibás, az 1. lábnál lyuk van!
(#) Laci66 válasza vargaf hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Szerintem az csak az 1-es láb jelölése. Túl szabályos lyuknak.

IC.jpg
    
(#) Gafly válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Igen, adatlap szerint PIN 1 ID, és jó nagy.
Gondolom a táprész hasonló mint ami a katalógusban van, talán segít valamennyit.
(#) vargaf válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
A közelebbi kép alapján lehet az.
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Találtam egy kép részletet, amin látszik az R8 színkódja.
Ez most hány Ohmnak felel meg?

színkód.jpg
    
(#) mlaci989 válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Citromsárga-4
Fehér-9
Fekete (a szorzó)-0
Tehát 49 ohm lenne az ellenállás értéke. 2-3W os legyen.

Ha másként nem megy:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2022
(#) Laci66 válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Szia!
Bocs, de nekem az R8 színkódja kellene. Ez nem a nálam levő panel- Ezt itt találtam a fórumon és csak azért tettem fel mert ezen az R8 sértetlen, leolvasható.
Én viszont akárhány kalkulátorral próbáltam mind más értéket addott. Ráadásul azt sem tudom hogy a barna vagy a kék az első...
(#) Gafly válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Ránézésre biztosíték ellenállás, ami el is látta a feladatát, tehát ennek megfelelően hidd el a színkódról leolvasott értéket.
(#) mlaci989 válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
A kék szín lenne a kezdet, akkor 681k Lenne de nem látom hogy a második szürke vagy lila.
Fordítva túlságosan nagy érték lenne de lehet úgy is.
(#) Dino71 válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
R8 670Kohm. kék,ibolya,fekete,narancs,barna. de lehet az ibolya inkább szürke mert mérve 680kohm
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2022
(#) Laci66 válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Nekem kék-szürke-barna-narancs-barnának tűnik, vagy fordított sorrendben...
A szemem azonban már nem a régi.
Akármilyen ellenállást mégsem tehetek bele. Rajzot viszont nem találtam.
Persze kérdéses lehet hogy a feltett képen eredeti-e még az ellenállás?
(#) Dino71 válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Ott írtam, eredeti mérve 680kohm.
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Most mennem kell, mert megjött a rokonság. Holnap majd keresek ugyanilyen színkódú ellenállást
és megmérem. Aztán ha a haver összerakja a mosodát majd kiderül hogy jó-e bele...
Bocs most látom hogy megelőztél! Tehát 680k ! Kösz!
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2022
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Sziasztok!
Na most már tényleg van egy kis probléma!
A haver összerakta a mosodát, a gép elindult, de kb. 10 perc után leállt.
Visszahozta a panelt és most már tényleg el van pukkanva az LNK304.
Érdemes kicserélni és utána menni fog, vagy várható még egyéb gebasz is?
(#) VIM válasza Laci66 hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Szia! Szerintem az az ellenállás csak 49Ω (citrom-fehér-fekete-arany 5%). Bővebben: Link Ennek az ellenállásnak csak huzal ellenállás felel meg a fémréteg csak ideig-óráig fog működni. Nekem kb. néhány hónapot bírt ki amikor egy fémrétegűt építettem be. Az LNK IC-ből a "legnagyobbat" kell beszerezni, beépíteni és akkor el lesz egy darabig a tápegység nem lesz határértéken az áramkör ezen része.
(#) Laci66 válasza VIM hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Az a törött R80 nem az én páciensem! Csak azért tettem fel a képet, hogy megtudjam az R8 értékét, mert az nálam meg volt égve.
Amit javítanék abban R8 szakadt volt, C20 pedig "púpos". Ezeket cseréltem (R8 680K/1W-os lett)
ennek eredménye hogy nem az ellenállás, hanem az IC adta meg magát. Rajz nélkül fogalmam sincs mi vesz fel túl nagy áramot, mert ha minden normálisan működne, nem számított volna a nagyobb teljesítményű ellenállás. Arra lennék kíváncsi hogy (kapcs rajz) az IC-t mi terheli be ennyire. Ha most megvetetem a haverral az IC-t és kicserélem, működni fog vagy újra elfüstöl?
(#) VIM válasza Laci66 hozzászólására (») Nov 5, 2022 /
 
Én csak próbáltam volna megerősíteni azt, hogy ennek az LNK icének a kapcsolási megoldása nem tartalmaz nagy értékű soros ellenállást. A színek elváltozhatnak a meleg hatására de ami még fontos szempont, hogy az az ellenállás ha nem biztosítékként funkcionál akkor huzalellenállásnak kell lennie. Ezt csak meg tudod nézni a hibás darabon.
(#) VIM válasza Laci66 hozzászólására (») Nov 6, 2022 /
 
Közben rájöttem, hogy amiről valójában szó van az nem is a tápegység része, mert én arra figyeltem oda, hogy az az IC ment tönkre (visszafelé nem olvastam). Ez az ellenállás talán a reléhez tartozik ami mellett van ezért az a kΩ nagyságrend az elképzelhető. Ha a gép típusjelzésére kerestél volna rá (ZWQ5100) akkor rátaláltál volna erre. Talán segít, ha másban nem is de a csatlakozókhoz tartozó perifériák beazonosításához biztosan. Van elektromos rajz is de értékek csak a bevezetőben a motor, fűtőbetét stb.-ről van.
Következő: »»   564 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem