Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   169 / 195
(#) rolie válasza hege88 hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Szia!

Szerintem a fűtött ónszippantó stílusú egy kalap szamócát nem ér, én ügyesebb vagyok a sima páka+szippantó kombóval. A munkahelyemen ilyesmi kiforrasztó van, azzal jó dolgozni. Van benn egy szivattyú, addig szív amíg nyomod a ravaszt.
(#) dokidoki válasza hege88 hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Nos, szervizgyakorlatban verhetetlen a pillanatpáka, azért írom, mert lehet olyan hegyet hajlítani hozzá ami mint az ónszívó szalaggal úgy szedi le az ónt. Semmi egyéb kétkezes kütymüty nem kell hozzá. Valamelyik pákás topikban benn van. Magyar fejlesztés volt annak idején debreceni RADAR .. emlékeim szerint LOTX2000 volt a termék neve(kapcsitápos pill.páka), ehhez tartozott a speciális hegykialakítás. ami csak egy megfelelően hajlított rézdrót. Használtam, zseniálisan teszi a dolgát.
(#) antiktelefon válasza hege88 hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Jó minőségű folyasztószer kell neked, akkor működik az ónszívó szalag. Illetve lapos, tiszta hegyet kell használni hozzá, nem a szokásos csúcsosat.
(#) majkimester válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Ónszívó szalag és ónszívó szalag között nagy különbségek vannak. Az olcsó Fahrenheit, meg hasonló márkák nem tartalmaznak (elég) folyasztószert, az tényleg csak akkor működik, ha pluszban adagolsz hozzá, de kezembe került egy Techspay Pro-Wick, azt maga az álom használni. Nem kell hozzá plusz folyasztószer, magában is szuperül működik.
(#) peterpan válasza dokidoki hozzászólására (») Okt 6, 2021 / 2
 
LOTX2000 BELSŐ FOTÓK 715-ös poszt
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2021
(#) dokidoki válasza peterpan hozzászólására (») Okt 6, 2021 /
 
Remek. Köszönöm!
Sose láttam a belsejét, a ottani fórumban betett képeken látszik a hegy kialakítása, de az is, hogy el van görbülve. No nem úgy ahogy megszoktuk, mert ennek nem a legvégével kell forrasztani hanem az első hajlítási pontnál. A végén lévő kis hurok az az óngyűjtő onnan cseppen le a felesleges ón, és oda szívódik le az olvadék mikor üzemel a páka. Persze beforrasztásnál lehetne azt a végét használni...(ha gyárilag nem lenne görbült) Beültetéshez jobb a weller szerű páka.
Aki sokat forraszt ki alkatrészeket annak feltétlenül ajánlom kipróbálásra, márha van pillanatpákája. (lényeges, hogy ónnal futtatva legyen az egész drót, kivéve ahol csatlakozik a trafóhoz)
(#) Alkotó hozzászólása Okt 17, 2021 / 5
 
Fiókvázakat kellett "becsiszolni" az építésnek ebben a fázisában 23,5 mm-re (sokat). Jó közelítéssel úgy, hogy a két lapjuk párhuzamos legyen. Ehhez szükséges egy szalagcsiszológép, aminek kellően nagy felületű sík asztala van (legalább akkora mint egy A4-es lap), de még így is szükséges a sarkokat többször megmérni. Itt próbáltam segíteni magamon, mert a tolómérőt csak szemüvegben látnám, ami a poros környezetben nem feltétlenül ideális, esetenként be is párásodik a maszk miatt és egyébként is macerás a pontos leolvasás (nekem nincs mutatós tolómérőm).
Ezért az éppen kezembe kerülő lécekből csináltam egy kaliber-villát, amit kalibráltam néhány méretre. Ki is próbáltam, és várakozáson felül jól működik. Nagyon gyors a mérés, jól látom szemüveg nélkül, és később visszamérve teljesen pontos az eredmény. Egyszóval bevált.
(#) SzervízMacska válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 17, 2021 /
 
Anno’ a kettes metró felújításán lakatosként, szintén sablonnal szórtuk fel a burkoló elemeket. A sablont a helyszínen talált hulladék anyagból készítettük, minimális szerszámozottsággal. Ott is meglepően gyors és egységes lett az eredmény. Sajnos, kép nem maradt róla…
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 18, 2021 /
 
Egyszerű de nagyszerű, és ötletes megoldás.
(#) martin96 hozzászólása Okt 24, 2021 / 2
 
Sziasztok!
Új szerzemény.
Decuki!
(#) CIROKL válasza martin96 hozzászólására (») Okt 24, 2021 /
 
Nekem is van wera ,szép is meg jó is.

Z(1).jpg
    
(#) martin96 válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 24, 2021 / 1
 
Werábol csak ez van nekem.
A többi az Phoenix contact. Ő meg a werától veszi.
(#) Alkotó hozzászólása Nov 11, 2021 / 1
 
Nem régen vásároltam egy AN8009-es multimétert. Ügyes kis műszer, semmi gond nincs vele, mégis rendeltem egy másikat is (AN870), ami meg is érkezett (kb. 10 nap alatt az ígért 1,5 hónap helyett).
Előzőnek 9999 a kijelezhető értékmaximuma, utóbbinak 19999. Tudom, ez nem garancia a nagyobb pontosságra, de a specifikáció is kedvező eredményeket ígér.
A két műszer között a szembeszökő méretkülönbség mellett az alapanyagokban is van eltérés. A "piros" védőkabát mintha igazi gumiból lenne, nagyon rugalmas, kellemes a tapintása, a woltcraft-omhoz hasonlít.
A mérővezeték is sokkal kifinomultabb. Vastag, nagyon rugalmas, szuperflexibilis. A mérőoldal teljes egészében gumiszerű anyagból van.
Ez a műszer drágább volt mint a kisebb testvére, de ezért határozottan más műszaki tartalmat is kaptam.
Sajnos azt most sem fogom tudni, hogy a multimétereim közül melyik mutatja az igazit, de az egyezésük számomra bőven elfogadható, nekem ettől pontosabb mérésekre nincs szükségem.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2021
(#) pipi válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 11, 2021 /
 
Hja. Amíg 1 műszere van az embernek, addig pontosan tudja mennyi az annyi,
ha már 2+ műszer van, egyikben sem biztos
(nem az én költésem, máshol hallottam )
(#) majkimester válasza pipi hozzászólására (») Nov 11, 2021 /
 
De ugye azt is tudjuk, hogy
- egy mérés nem mérés
- két mérés fél mérés
- három mérés meg 1 mérés
- egy mérés meg nem mérés

Szintén nem saját mondás, de már nem emlékszem kitől hallottam először.
(#) nagym6 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 11, 2021 / 1
 
Idézet:
„most sem fogom tudni, hogy a multimétereim közül melyik mutatja az igazit”
Egyik sem. Csak esetleg véletlenül. Különböző funkciókban, ezek különböző méréstartományaiban, különböző környezeti hőmérsékleten más más lesz az eltérés. Ha a célra megfelel, akkor jó.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Ez olyan kérdés mint az egyszeri viccben.
Melyik ora a pontosabb?
Az állo vagy az orosz?
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Rövid ismerkedés után a kijelzőn lévő APO felirat értelmezésében szeretnék véleményeket olvasni.
Az idegen nyelvű kezelési utasításban csak a kijelzés neve van leírva és semmi más (a képre én is ráírtam).
Ez azt jelentheti, hogy nem kapcsol ki magától egy bizonyos idő elteltével (nekem ez tetszene)?
Tudom befolyásolni a funkciót (legyen vagy ne legyen)?

APO.jpg
    
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Idézet:
„The 'Auto Power Off' Mode
Turning the rotary switch on the AN870 the 'OFF' position automatically puts the meter in the 'Auto Power Off' mode. The text 'APO' will appear on the top left of the display and the meter will turn itself off after fifteen minutes of inactivity. One minute before this action, the meter will beep five times. If you want your AN870 to be on continuously, press and hold the '' button while turning the meter on.”

Érdemes elolvasnod, szerintem.
(#) Alkotó válasza Gafly hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Köszönöm. Tanulmányozom.
(#) Alkotó válasza Gafly hozzászólására (») Nov 12, 2021 /
 
Átolvastam.
Kiderült minden a keresett funkcióról, ismét köszönöm az útmutatást.
A tesztelő véleménye is kedvező a multiméterről, ami megerősíti a választásom racionalitását.
(#) Firefighter1 hozzászólása Dec 9, 2021 /
 
Sziasztok!

Ötleteket szeretnék kérni!

Van a lakásba egy kis hobbiszobám, amibe egy "L" alakban elhelyezkedő 60 centi "mély" munkapult van a magassága 70-72 centi!

Jelen pillanatban ideiglenes lábakon áll, és valamilyen szortírózó rendszerező valamit szeretnék alá építeni!

Vagy butorlapos polcozás és utánna műanyag dobozok, vagy nem is tudom!

Valami praktikus megoldást keresnék amibe elférnek kisebb nagyobb dolgok is, de mégis átlátható!

Ki hogy oldotta meg?

Köszönöm!
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
A legjobb az olcso konyhai fiokrendszer. Sok butorüzlet turkálojában találsz ilyesmit. Azok a fiokok általában mélyek és hosszuk ( majdnem 60 cm) és rendszerint van hozzájuk alakithato rekesz vagy dobozrendszer is. Ezzel lehet a legjobban kihasználni a teret.
Én is most rendezek be egy ilyen mühelyt, már 3 ilyen fiokos szekrényem van, még kettőt nagyobb mélyebb fiokokkal kell találnom.
(#) Alkotó válasza Firefighter1 hozzászólására (») Dec 9, 2021 /
 
A teljes mélységet csak fiókkal tudod kihasználni (mint azt Massawa is tanácsolja). Viszont a fiókok milyensége már kijelölhet többféle irányt is. Alapvetően tisztázni kell mit tudsz elkészíteni magad, vagy ha ez nem járható akkor mihez jutsz hozzá. Kulcskérdés az "L" alakú elrendezés sarka, mert oda nehéz okos megoldást találni. Olyasmit látnék jónak, hogy csak egy részt fiókozni, a többi részt meg lehetőleg magas férőhellyel polcozni. A fiókba mehet az apróság, a polcokra meg dobozokban az egyebek. (Olyan szinte kizárt, hogy pontosan eltaláld minden igényhez az elrendezést, de próbálni kell közelíteni hozzá.)
Általában akkor lehet maximálisan kihasználni a fiókozást, ha azt teljesen ki lehet húzni. Ehhez léteznek fióksínek, amik nagyobb terhelhetőségnél már költségesebbek, de hosszútávú megoldást ígérnek. Illetve mérlegelni kell a helyet, elegendő-e a teljes kihúzáshoz.
(#) Firefighter1 válasza Massawa hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Igen ez az egyik ötlet. De a nejem hallani sem akar rolla...
(#) Firefighter1 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Elkészíteni elég sok mindent el tudok.
Szerencsére itthon is van egy szélesebb szerszámszortimentem!
Illetve a cégnél ahol dolgozom a szintén kb minden fellelhető!
És valamennyi kézügyességgel is megáldott, onnan fentről!
A sarok rész az "munkaàllomás!
(#) Massawa válasza Firefighter1 hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Pedig hidd el nincs olcsobb megoldás. A 4 fiokos szekrény olcsobb volt mint egy jobb vasalás 1 fiokra. ( és ráadásul kész volt, csak haza kellett vinni.).
(#) csjoki válasza Firefighter1 hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Ne haragudj, de a nejed fog ott dolgozni? Egy ismerősömnek a neje mindenbe beleszólt, na ne már! Vannak dolgok amiben nem!!! Ki kérhetjük a véleményét és ennyi! Azért szeretem! Bocs!
(#) ftirius válasza Firefighter1 hozzászólására (») Dec 10, 2021 / 3
 
Ne a konyhából vidd le a fiókokat, azt persze, hogy nem nézi jó szemmel!
(#) oriza hozzászólása Jan 3, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy idős villanyszerelő hagyatékából került elő ez a "blankolónak" látszó eszköz.
Hogyan működik?
Az elején lévő lemez résébe 1,5mm-es vezeték fér csak bele.
Én az első képen levőket használom, de nem jövök rá, hogy ez hogyan működik.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2022
Következő: »»   169 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem