Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   512 / 577
(#) Vales válasza mineral hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Nosztalgikus hangulatba kerültem: egyik Legkedvesebb rokonomnak - akinél gyermekkorom nagy részét töltöttem - első tévéje volt ilyen.
Aztán tartalék ként szolgált, emlékszem volt hozzá 2-3 készlet tekercske, mert ez ugyebár egy fix VHF csatornát tudott venni (mint a Kékes, ami azt hiszem ugyanez az elektronika, csak a kávája más).
Mivel Szolnokon üzemelt, így Kékestetőre - anno OIRT 8 - hangolt tekerccsel néztük az 1-es műsort, amikor a nagy TV (VT Record) éppen TV-szerelőre várt!
(#) Szasza9668 hozzászólása Jún 15, 2019 /
 
Sziasztok!

Megcsináltam a játék telefonok tápját 3v dc mint az eredeti. és a kivezetését is. Sajnos valami nem működik rendesen. A telefonok kimenetén csak 2v körüli feszültség jelenik meg ha felemelem a kagylót. A számgombok azok mire valók hogy kéne működniük? Jelenleg szakadást mérek rajta.

Egyéb ötletek is jöhetnek!

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2019
(#) Tomi94 hozzászólása Júl 1, 2019 /
 
Sziasztok!

Régi (dörzskerekes) BRG magnómechanikára lenne szükségem bontva, vagy elegendő, ha a fehér ötszögletű teflon csapágya meglenne. Bár kevésbé muzeális, mint a csöves készülékek, de hátha itt van valakinek elfekvőben.
(#) HA5AWS hozzászólása Júl 1, 2019 /
 
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek bevált módszere deprez műszer üveg lapjának a bakelit kerethez való ragasztásához? Próbáltam pillanatragasztót de csak ideig óráig tartja. a szilikon alapúak nagyon csúnyán nyomot hagynak, és idővel az is elválik a bakelittől. Ha jól emlékszem eredetileg sellakkal kenték körbe. A másik kérdés, van-e valakinek egy rossz 71DA-s deprez műszere aminek az üvegje jó. Az egyik beesett a másik eltört
Üdv: Gábor
(#) tibibalogh520 válasza HA5AWS hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Szia!
Pálmatex jól ragasztja mindkét anyagot.
(#) gkari válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Valamint bármelyik kétkomponensű (többet már így csináltam). Az üveget pl. vékony polikarbonátból lehet pótolni.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza HA5AWS hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
aAz FBS sziloplaszt erősaen ragaszt mindent , szinte szétszedhetetlen. eEzzel akváriumokat ragasztanak üvegből, nagyon fogja az üveget is.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) HA5AWS válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Júl 2, 2019 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom FBS-el talán van itthon.
Üdv: Gábor
(#) tdi75 hozzászólása Júl 10, 2019 /
 
Sziasztok! Nem tudjátok hogy mi történt az oldradio.tesla.hu oldallal? Nekem azt mondja a böngésző hogy nem létezik.
(#) Kera_Will válasza tdi75 hozzászólására (») Júl 10, 2019 / 1
 
Úgy néz ki, Béka oldala részben átköltözött :
szedszedtem.hu-ra
Részben el is tűnt ... kb 2 3 hónapja a EM újságok is eltüntek róla ...
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2019
(#) Kera_Will válasza tdi75 hozzászólására (») Júl 10, 2019 / 1
 
Ide mentette:

itt keresd

Jééé az EZERMESTER újságok is ott vannak
EM oldalai
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2019
(#) tdi75 válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Szuper Nagyon köszönöm. Volt innen egy csomó mentett cuccom, de közben beadta az unalmast az op rendszer a gépemen. Nem volt más lehetőségem mint egy új telepítés.
De tanultam a dologból. Két helyre kell menteni.
(#) hobbyjani válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Nem működik az oldal ,csak tekereg a kőr előre,hátra csak fehér minden
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2019
(#) tdi75 válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Szia! Én is tapasztaltam. Tegnap még működött. Mire hazaértem, és ránéztem hogy akkor mentsünk le pár kapcsolást, már nekem is csak próbálkozott, de semmi sem nyílt meg.
(#) granpa válasza tdi75 hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Tegnap kiválóan működött, ma semmi! Szerintem sokan "ráestek".
(#) tdi75 válasza granpa hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Az lehet. Na majd megpróbálom valamikor éjszaka. Hátha akkor kevesebben piszkálják.
(#) hobbyjani hozzászólása Júl 11, 2019 /
 
Mi a fenével lehet ezeket kiolvasni és nem kérnek pénzt érte ,már meguntam azokat az állandó trial programokat amik leállnak 10 nap után . Nem akarok betyárkodni a torrenteken.
(#) Kera_Will válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Pl ezzel : djvu néző1
vagy : djvu másik néző
(#) mohinger válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Én az irfanview programot használom mindenféle kép nézegetésre és szerkesztésre. Ingyenes, magyarul is tud és rengeteg beépülő modulja van, többek között djvu nézőke is.
Főoldal Itt letöltheted a programot és pluginokat, innen pedig a nyelvi fájlt: Nyelvek
(#) hobbyjani hozzászólása Júl 11, 2019 /
 
Kipróbáltam a programokak,egyik sem akar menni
(#) mohinger válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Akkor valami más gond lesz ott. Esetleg kérj meg egy informatikához értő barátot, hogy segítsen feltelepíteni és beállítani.
(#) mohinger válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Még annyi lehet, hogy a fájl társítást is be kell állítani külön, ha win10-ed van.
(#) hobbyjani hozzászólása Júl 11, 2019 /
 
Meg van,a programok nagyon jók,a fájlok nem mennek,biztos hibások Minden tiszta fehér mint a hó.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2019
(#) Kera_Will válasza hobbyjani hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Hány bájtos filék ?
Melyiket töltötted le ?
Van fedlap meg a teljes ujsag. EM esetén.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Júl 13, 2019 /
 
Heló!

Skálahúr csomózásnak mi a titka?
Próbálok úgy hurkt kötni rá, hogy jó legyen a hossza, de sehogy nem sikerül. Milyen csomóval célszerű hurkot kötni rá?
A képen szereplőt próbáltam, de sose volt jó a hossz, és túl nagy gumó lesz így rajta.
Eredetileg valahogy bele volt dugva saját magába, de az esélytelen hogy azt meg tudom csinálni.
Ötletek?

dialcord.png
    
(#) Gafly válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Valahol rokon szakma, ámbár azt nem tudom mi az a
Idézet:
„hurkt”
?
(#) gkari válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 13, 2019 /
 
Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy a feszítőrugót - a húrt beleakasztva - csipesszel kissé túlfeszítem, és így rácsomózom duplán, ezután elengedve ált. elég feszes marad, és a csomó sem old. 2 - 3 kísérlet elég. A "Duncan" csomót feszítés közben szerintem lehetetlen megcsinálni.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2019
(#) vidoferenc1029 hozzászólása Júl 27, 2019 /
 
Sziasztok!
A kérdésem elsőre inkább javításnak hangzik mintsem építésnek, de remélem elfér ebben a topikban.
Szert tettem egy hiányos Videoton R4330-as szuperheterodin rádió vevőre. A ferritantenna hiányzott és néhány szakadást is találtam. A ferritantennát egy Mivar Europa 3030-asból pótoltam. A szakadásokat javítottam. Azonban nem hajlandó megszólalni. Ha a ferritantenna tekercsét fém csipesszel megfogom akkor nagyon halkan szó, de egyáltalán nem olyan adót vesz mint a skála szerint kéne. Gondolom a más paraméterű antenna elhangolta teljesen.
Kérdésem: mi a lehetséges módja egy szuperheterodin beállításának sötétben tapogatózva ("komolyabb" műszer nélkül)? Állítható az antenna tekercsével párhuzamos kondenzátor, a helyi oszcillátor tekercse, kondenzátora, valamint a két KF transzformátor. Hogyan kezdjek neki, van-e valami ökölszabály stb. ezt szeretném megtudni.
A hangfrekvenciás erősítő része külső jellel ugyan repedtfazék hangon, de szól.
Feri
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2019
(#) Gafly válasza vidoferenc1029 hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Szerintem jobb lenne a múzeálisban, bár annyira itt sem gond.
Legfontosabb: NE KEZDD EL TEKERTGETNI!
Idézet:
„A hangfrekvenciás erősítő része külső jellel ugyan repedtfazék hangon, de szól.”

Akkor szerintem kalapáld ki azt a repedt fazekat, hogy "csilingeljen". Utána lépjünk csak tovább...
(#) fecameca válasza vidoferenc1029 hozzászólására (») Júl 27, 2019 /
 
Ilyen idős korban már a szigetelő anyagok kiszáradása miatt is elhangolódhatnak a KF-ek, de nem annyit, hogy egyáltalán ne szóljon. Először az oszcillátort nézném meg. Ha az nem megy, akkor a rádió teljesen süket, esetleg a KF frekvencián vesz valamit halkan. A KF frekvenciát szervizkönyvben meg kellene nézni, mert a rajzon nem látom. Szignálgenerátor híján fülre csak óvatosan, mert ha a KF-eket ráhangolod a Kossuth adó frekvenciájára (540 kHz) akkor a rádió mást nem fog venni.
Következő: »»   512 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem