Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   154 / 228
(#) Lac364 hozzászólása Dec 19, 2020 /
 
Üdv mindenkinek. Valaki érti ezt a 100ah aksi bekötést inverterre. Az inverter 24V os.
Bővebben: Link
(#) attika válasza Lac364 hozzászólására (») Dec 19, 2020 / 1
 
Sorba van kötve 2db akkumulátor, vagy melyik részét nem érted?
(#) Lac364 válasza attika hozzászólására (») Dec 19, 2020 /
 
Szerinted úgy néz ki mit ami sorba van kötve?
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2020
(#) kendre256 válasza Lac364 hozzászólására (») Dec 19, 2020 / 2
 
Hibás a rajz. A bal oldali akku rövidre van zárva (bár egy kötéspont ott is hiányzik), a jobb oldali negatívja meg nincs kötve sehova.
(#) jefflynn válasza Lac364 hozzászólására (») Dec 19, 2020 / 1
 
Igen, úgy néz ki, és a szöveg alapján is az lenne logikus. Szerintem egyszerűen hibás a rajz.
(#) pipi válasza Lac364 hozzászólására (») Dec 19, 2020 / 1
 
Vagy valaha színes lehetett a rajz és bele volt rajzolva az 1 db 24V akkus bekötés más színnel )
(#) attika válasza Lac364 hozzászólására (») Dec 19, 2020 / 1
 
Túl korán volt
(#) Lac364 hozzászólása Dec 19, 2020 /
 
Köszi a válaszokat. Az igazság, hogy ez már annyira amatőr hiba lenne, hogy én kezdetem el gondolkodni rajta, hogy ez miért így jelölik. Ráadásul több hirdetésben is ugyan ezt a rajzott láttam.
(#) Horvath65 hozzászólása Jan 3, 2021 /
 
Üdv a csapatnak! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok ami talán a közeljövőben aktuálissá válik. A 2024-es szaldó-bruttó elszámolással kapcsolatban lenn kérdésem. A nagy fogyasztókat (Fagyasztó, bojler, mosó-mosogató-szárító gép)ezek napközbeni működtetése amikor termel a rendszer. Nem is egyszerű a tétel. Alkony kapcsoló. De figyelembe kell venni a napközbeni borulást, este, ha hosszabb a gép programja. Ezeket kezelni kell. Vannak elképzeléseitek? Miként lehet megoldani?
(#) proba válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 3, 2021 /
 
Én rátettem egy kapcsolóórát, amikor legtöbbször túltermelés van, akkor kapcsolja be a bojlert. Távlati terv, a kapocsfeszültség és a leadott áram függvényében kapcsolgatás. ( de akkor is kell valami, ami az esetlegesen hiányzó időt pótolja, így lehet marad az óra.) A bojleren kívül a többi eszköz amit felsoroltál jellemzően nem lekapcsolható működés közben, így oda szerintem csak az időkapcsoló jó, vagy az sem, ki fogja számolgatni, du 3 kor még indítható a program 3.10-kor már csak a 2h-s ...Ha valakinek van pénze napelemre, a felesége nem fog beletörődni, hogy némi megtakarításért ne rakja be a ruhákat a gépbe, mikor hazaért, hanem programozgassa másnapra az esetlegesen áram nélkül maradt gépet ( meg ugye hogyan is). A fogyasztások függvényében bekapcsolva tartás már komoly hálózat kiépítését kívánja eszközönként, valamint egy mindent összefogó vezérlést.Így viszont lecsúszhatsz a napsütésről, vagyis veszteségesebb lesz. ( és vajon megtérül a macera?) A fagyasztót meg sanszos hogy káros kapcsolgatni.
(#) dbase válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Nekem a fronius galvon van relé beépítve. Belehet állítani milyen küszöb teljesítményeknél kapcsoljon be-ki.
(#) David 3g hozzászólása Jan 30, 2021 /
 
Üdvözletem. Volna egy Must solar hybrid inverterem. Van vele egy olyan problémám hogy a monitorozo program amit hozzá adtak sokszor megál és nem tudom miért. Usb kábelel kapcsolódik az egység és egy virtuális com portot hoz létre a gépen. Köszönöm szépen ha valaki hozzá tud szólni. Remélem maradhat is itt.
(#) erbe válasza David 3g hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Ennek a gyártónak az inverterei Magyarországon semmilyen változatban nincsenek rajta az engedélyezett inverterek listáján. Talán ott kellene keresgélned, ahol laksz. Ha az Magyarország, akkor nem sok sikert jósolok.
(#) David 3g válasza erbe hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Szigetüzemről beszélünk csak. Külföldön se sok infot találtam sajnos
(#) erbe válasza David 3g hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Sajnálom, hogy harapófogóval kell kihúzni a szükséges információkat.
Szigetüzemhez nem kell hibrid inverter. A típusát se írtad. Ne csodálkozz, hogy nem ugrálnak tömegével a segíteni akarók.
(#) David 3g válasza erbe hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Bocsánat. Must solar pv1800. Igazándiból míg nem lakunk a háznál addig néha szeretnék csak ránézni távoli eléréssel azon a gépen keresztül amihez csazlakozva van. Szóval a program elindul, de sok esetben megál. Nem lefagy csak megal a frissitesekben. Neha megoldja ha ujra indítom a laptopot, de van hogy nem és csak keresi az invertert.
(#) erbe válasza David 3g hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
A gyártó szerint ez "Off grid solar inverter". A kérdésedre szerintem a gyártó sem tudja a választ. Majd ráfogja a notebookodra vagy a wifire, ...
(#) David 3g válasza erbe hozzászólására (») Jan 31, 2021 /
 
Leveleztem a support-al azt mondta a kedves china lány hogy beszéljek azzal aki forgalmazza nálunk az invertert
(#) Lac364 hozzászólása Feb 1, 2021 /
 
Tartok tőle, hogy az, hogy Magyarországon is vásárolható csak nekem újdonság. De hátha mégsem.
PNI Inverter, 1.4KW 24V PWM (PNI-SC1100B)
PNI Inverter, 3KW 24V 60A MPPT (PNI-SC1800B)
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2021
(#) erbe válasza Lac364 hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Ebben mi az újdonság? Mire válaszoltad?
Attól, hogy kapni lehet, még nincs benne az engedélyezett inverterek listájában, így csak szigetüzemben használható. Nem igazi hibrid inverter, mert a hálózat felé nem tud kitáplálni, csak akkor használja a hálózatot, ha kifogytak a belső tartalékok. Így ha hálózattal együtt akarják használni, engedélyeztetni kell a szolgáltatóval.
(#) Lac364 válasza erbe hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Jól értem amit mondasz? tehát ezt nem köthetem a 230 voltra azért hogyha a napelemből és tegyük fel az akkumulátorokból kifogyott a kraft pótolja a szigetüzem tápellátását?
(#) erbe válasza Lac364 hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
A gyártó szerint úgy készült, de közölnöd kell a szolgáltatóval, hogy ilyent szeretnél használni. Az már az ő dolga, mit mond rá.
Az már más dolog, hogy létező hálózat esetén nem túl gazdaságos a használata. A jelenlegi szabályok és elszámolás szerint jobban jársz visszatáplálós inverterrel. Ezt a változatot csak ott érdemes használni, ahol nincs kiépített elektromos hálózat.
(#) kendre256 válasza erbe hozzászólására (») Feb 2, 2021 / 1
 
Idézet:
„Így ha hálózattal együtt akarják használni, engedélyeztetni kell a szolgáltatóval.

Szerintem ha a hálózatra csak mint fogyasztó csatlakozik, akkor nem kell engedélyeztetni a szolgáltatóval. Én hasonló elven működő szigetüzemet csináltam, csak 24V-on. Nekem is van hálózatra csatlakozó része, egy tápegység. Ha az akku egy bizonyos feszültség alá kerül, a tápegység biztosítja az akku töltésén keresztül a fogyasztókat.
Lehetne olyan rendszert is csinálni, hogy egy szünetmentes táp (nagyon nagy) akkuját napelemmel is töltöm a szünetmentes beépített töltőáramkörével párhuzamosan. Ez elé tehetnék egy olyan mágneskapcsolót, ami csak akkor kapcsolja a szünetmentesre a hálózatot, amikor nem süt a nap, vagy alacsony az akkufeszültség (napelem prioritás). Vagy mindig lenne rajta hálózat, csak akkor kapcsolna le, ha éppen süt a nap (hálózat prioritás). Egy ilyen rendszert miért kellene engedélyeztetni a szolgáltatóval? Ahogy a szóban forgó inverter leírását nézem, ez pont ilyesmi funkciót valósít meg, csak egybe integrálták a szünetmentest, akku töltésvezérlőt, akku menedzsert (meg persze felturbózták egy kis csilivili informatikával).
(#) Atis57 válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Szia!

Ebben igy igazad lenne --elvileg ! A gyakorlat meg ; a szolgáltató mindent tudni akar ,belepofázni stb...

A gyakorlati részhez tartozóan , ne tápláljon vissza , egyáltalán.
S némelyiket nem lehet a hálózattal párhuzamosra kötni , mert csillagszórás ,füst jelenséggel jár.

Itt;
Nem működik: elektromos / elektronikus motorral, mikrohullámú sütőkkel, hűtőszekrénnyel, mosógépekkel és induktív fogyasztókkal, amelyeket csak tiszta szinuszhullámú áram táplálhat.
Tehát nem is szinuszos -na ezt nehéz lenne a 230Vra kötni ....
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2021
(#) erbe válasza Atis57 hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Azt írják, hogy tiszta szinuszos.
(#) kendre256 válasza Atis57 hozzászólására (») Feb 2, 2021 /
 
Idézet:
„Nem működik: elektromos / elektronikus motorral, mikrohullámú sütőkkel, hűtőszekrénnyel, mosógépekkel és induktív fogyasztókkal, amelyeket csak tiszta szinuszhullámú áram táplálhat.”

Azt nem tudom, hogy ezt hol olvastad, de én a kezelési utasításában ezt találtam:
Idézet:
„This inverter can power all kinds of appliances in home or office environment, including motor-type appliances such as tube light, fan, refrigerator and air conditioner.”

Nem tudok jól angolul, de én ebből azt értem, hogy ezeket tudja működtetni.
Van pár üzemmódja, de ez a cucc nem táplál vissza. Három betáp pontja van: hálózat, napelem, akku (ezt napelemről vagy hálózatról tölteni is tudja), és egy kimenete a fogyasztók felé.
(#) Lac364 hozzászólása Feb 3, 2021 /
 
A 3Kw-os egyértelműen le van írva hogy szinuszos.

Jellemzők
Folyamatos teljesítmény 3000 W
Maximális teljesítmény (20ms) 6000 VA
Kimeneti feszültség hullámformája Tiszta szinuszos
Az akkumulátor tápfeszültsége 24V
RMS kimeneti feszültség 230 V
Kimeneti jel frekvenciája 50, 60 Hz
Hatékony inverter 90%
Vonal üzemmód hatékonysága > 95% (R névleges terhelés, az akkumulátor teljesen feltöltve)
Tipikus átadási idő 10 ms (UPS, VDE) 20 ms (APL
AC bemeneti feszültség 230 V
Bemeneti jel frekvenciája 50, 60 Hz
Az akkumulátor minimális indítási feszültsége 23 V (hidegindítási feszültség)
Alacsony elemriasztás 22 V
Az akkumulátor riasztása lekapcsolva 21 V
Túlfeszültség riasztás Igen
Bemeneti feszültség hullámformája szinuszos
Maximális szolár töltőáram 60 A
Szolár DC feszültség 30 - 130 V
beépítési a falon
Integrált inverter típus magas frekvencia
Napelemes töltő típusa MPPT
Hibrid üzemmódok SBU - Solar / Battery / Uutility Solar segédprogram
Hálózati kapcsolat (biztonsági mentés) Igen
Névleges teljesítmény 3000W
Akkumulátor 24 V
Használja a hőmérsékletet 0 ° C-55 ° C

Ami a visszatáplálást illeti természetesen az a jó ha visszatáplálóst építtet ki az ember ha megteheti. Mondjuk azt sem értem , miért nem vesz mindenki quattro gépkocsit mert télen az az előnyös , pedig nekem 2 is van. És egyébként sem azért építettem egy 1700W napraforgós rendszerem hogy mikrohullámút , mosógépet, és hűtött használjak róla. Arra ott van a hálózati 230V.
(#) Atis57 válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Szia!
Ezen az oldalon

https://www.pnihungary.hu/spd/PNI-SC1100B/PNI-Inverter-1-4KW-24V-PW...C1100B
de igy utána nézve ez nem az az inverter .

Nem figyeltem/olvastam eléggé.....
(#) Lac364 hozzászólása Feb 26, 2021 /
 
Ma bekötöttem az Mppt invertert. INVERTER 1800b Minden rendbe működik, csak egy dolgot nem tudok értelmezni. Angol nyelvü a leirás amit adtak hozzá. A használati utasítás letöltve , az utolsó oldalt jobbról lévő táblázat 3 féle módra ad lehetőséget a beállítás szempontjából a menü. De nem értem mi a különbség a (01) 5bU és a (01) 50L Jelű két beállítási lehetőség között. Használati utmutató USER MANUAL Ha valakinek sikerülne értelmezni a két beállítási lehetőség különbségét , megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2021
(#) uniman válasza Lac364 hozzászólására (») Feb 26, 2021 /
 
Egy 62 oldalas dokuban melyik lenne szerinted az "utolsó oldalt" ?
Következő: »»   154 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem