Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nokia 3210 MBUS-FBUS PIC kommunikáció
Lapozás: OK   6 / 7
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Szept 20, 2005 /
 
Sikerült megoldanom a paritás problémát.
WtHere btfss TXSTA,TRMT ; ha TRMT=1 akkor az átvitel teljes
goto WtHere
Ez a két sor biztosítja hogy a következő karakter elött mindig kiürüljön a soros puffer.
A Pickel kiküldtem a mobilnak egy D1 utasítás framet. Úgy tünt egyszer sikerült válaszra bírnom. Mivel szkóppal nem könnyű megfigyelni a kommunikációt ezért a portmont vetettem be, de az nem volt hajlandó monitorozni. A LookRS232 viszont szépen monitorozta a Pic által küldött framet.
Megjegyzésem a hardwarerrel kapcsolatban:
A zeneres megoldásnál 2V alá esik a feszültség terheléskor, tehát nem jó megoldás.
A Pic 4Mhz kvarc frekinél 4.1V alatt nem hajlandó müködni.
Amit használtam 4.2V Pic feszültség, 470 Ohm ellenálással az RB2-ön.

(#) Gory válasza bbatka hozzászólására (») Szept 20, 2005 /
 
Hi!

Mostanában nem volt időm suli miatt szarozni a PIC-el De találtam egy jó terminál programot, mert nekem a rs232 már lejárt. Lehet vele monitorozni is. Docklight a neve. Egész jó. Én is ki fogom próbálni majd 5V táppal meg valami ellenállással. Vagy lehet direktbe rákötöm. Most a programozóm is behalt.
(#) bbatka válasza Gory hozzászólására (») Szept 22, 2005 /
 
A hardveren a következő módosításokat tettem. RB2-t (TX) 2kohmos ellenállással kapcsoltam a mobilra.
Az oka, hogy minimálisra csökkentsem az áramot, mert a magas szint az alapszint. Tápfesz: 4.2V
A mikrovezérlő jelét MBus kábelen keresztül szépen tudom monitorozni LookRS232 programmal, amíg
nem kapcsolom rá a mobilt is az MBus kábelre. A mobil miatt a jelszint annyira leesik, hogy
a sorosporton már nem lehet monitorozni a mikrovezérlő jelét. Ellenben a mobil még látja és
válaszol is. Tehát a LookRS232 programban csak a mobil válaszát látom. Íme:

Pic által küldött:

1f 00 1d d1 00 05 00 01 00 03 00 03 d7

Mobil válasza:

1F 1D 00 0A 00 13 01 08
00 71 01 00 01 0B 01 02
3C AC 00 15 12 F6 10 00
00 3E 24


1F 1D 00 0A 00 13 01 08
00 71 01 00 01 0B 01 02
3C AC 00 15 12 F6 10 00
00 56 4C

Állandóan ilyen 0A parancssoros frameket küldözget vissza a mobil és persze a sorszámozást
variálja. Erre a mikrovezérlőnek egy ilyen ACK-val kellene válaszolnia:

1F 00 1D 7F 56 XX XX=ellenőrzőösszeg

Miután válaszolt fogja csak elküldeni a mobil a tipusát,firmware-jét,stb.
Szóval kommunikáció ez a javából.
Kiváncsi vagyok mit lép egy sms küldő framere. Most ezt próbálgatom.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Szept 23, 2005 /
 
Tegnap olyan kedve volt a mobilomnak hogy eleinte nem akart válaszolni a D1 framere. Megváltoztattam az ellenállás értékét 1kohm-ra, de így sem válaszolt. Aztán a Logomanagerrel kommunikáltattam. Kikapcsoltam a Logomanagert. Újra elküldtem a Pic-ről a D1 framet. Válaszul elkezdte lökni a mobil az azonosító kódjait. Rájöttem hogy a Logomanagert jobb kihagyni a folyamatból. Tehát mobil ki-bekapcs. Ezután a mobil a Pic kérésére az azonosítóját küldte el valamint ACK üzeneteket küldözgetett. Tapasztalatom az hogy a mobil első kérésre ritkán válaszol. 5-6-szor is el kell neki küldeni a D1-es framet.
(#) Gory válasza bbatka hozzászólására (») Szept 24, 2005 /
 
Hi!

Nekem sajnos nem sikerült ennyit haladnom a projektel. És a hétvégén megint nem vagyok itthon. Szóval a mobil buherálás megint csúszik. Közben azon agyalok valyon egy 20 MHz-es pic alaklmas-e mp3-at dekódolni real time?
(#) bbatka válasza Gory hozzászólására (») Szept 27, 2005 /
 
A sok munkát végre siker koronázta. Végre sikerült összehozni az SMS küldést.
Összesen kb.25 SMS küldtem el. Nem túl üzembiztos az MBus kommunikáció. Sokszor
csak kb.5-7. pingelésre válaszol SMS küldéssel a mobil, ezért feltétlen
vizsgálni kell hogy válaszol-e. A Harduart7_X-ben ez már megtörtént.
Íme a módszer,amit választottam:
Nokia 3210 -- Pic16f628a, 4Mhz (Mbus)
Átvitel:9600baud/s, 8 adatbit, 1 stopbit, Páratlan paritás(odd)

küldése a (Send Hex data):
1F 00 1D 02 00 38 00 01 00 01
02 00 07 91 63 02 a 63 02 39 00 90 F9 = 36 20 93 00 09 9 a Pannon üzenetközpont
39 00 90 F9 00 00 00 00 11 00 száma (a te mobilod üzenetközpontját használd!)
00 00 10 0B 91 63
02 XX XX XX FX 00 00 00 00 A7 az X-ek helyén a mobil szám található, amire az üzenetet küldöd
00 00 00 00 00 00 a 2 sorral fentebbi módon
CC F0 3A 3C 07 C9 D3 E1 B9 9E
1E 9E 83 42 52 A0

várakozás 400ms (wait 400ms)

küldése a (Send Hex data):
1F 00 1D D1 00 05 00 01 00 03 00 53 87

várakozás 400ms (wait 400ms)

küldése a (Send Hex data):
1F 00 1D 7F D4 A9

A hardwarere egy megoldás:
RB2 --> 1kohm --> MBus
RB1 --> 1kohm --> MBus

Mindenkinek ! aki hobbi és nem kereskedelmi célra akarja használni rendelkezésére szívesen elküldöm
a forráskódot. A Harduart7_X a végleges, stabilan működő. Az assembly forrásba MPlabban
át kell írni az üzenetközpont számát és a mobil számot + be kell szúrni a

LIST P=16F628a

#include "P16F628a.INC"

__config _XT_OSC & _LVP_OFF & _WDT_OFF & _PWRTE_ON & _BODEN_ON

A forráskód valószínűleg minden régebbi Nokia mobillal működni fog
3210,3310,5110,6110

Felelősséget nem vállalok az esetleges károkért !!!
Keress meg a privátban.
Jó munkát! bbatka



(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Szept 27, 2005 /
 
Gory ! Neked postázom a kódot.
(#) pagaby hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Heló!

Nekem is van egy 3210-m. Valahogy össze szeretném kapcsolni egy PIC-el. Sok fantáziát látok a dologban: pl. ha télen nem vagyok otthon: hőmérséklet lekérdezés (fagyveszély), fűtés bekapcsolása érkezés előtt, mágneszáras ajtó segítségével kutya kiengedése a ketrecből...stb.
A PIC programozása előtt azonban ki szeretném próbálni az AT parancsokat, mit üzen vissza a telefon. Egyszerűbb a programfejlesztés. Keresgéltam a neten és ezt találta:

http://www.developershome.com/sms/howToUseHyperTerminal.asp

A telefon és a PC közé csináltam egy FBUS adatkábelt. Működik, más programmal kipróbáltam. A HyperTerminal-al azonban nem tudok kommunikálni a telefonnal. A HyperTerminal-ban mindent pontosan már 1000-szer beállítottam, de mégse.
Mit szúrtam el?
Vagy a 3210-es eleve nem alkalmas erre?

A segítségeteket előre is köszönöm!
(#) accesid válasza pagaby hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
A 3210 nem tud AT-t anno siemensek voltak a menok, meg az ericssonok de nokiabol csak valami magasabb kategorias telefonban volt AT modem pl.6110, de az ido mulasaval a nokia rajott hogy ertelmetlen ezt implementalni a telefonjaiba. Keress Siemens telefont vagy valami uj LG-t az olcso kategorias LG-kbol talan van most is ami ismeri az AT.
De keress ra a "GSM SMS ALARM"-ra es ott tobbet talasz errol a temarol.
(#) bbatka válasza pagaby hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Javaslom hogy Portmonnal monitorozd a kommunikációt.
Az MBUS/FBUS kommunikáció különlegessége hogy 9 bites.
Nem elég a "FRAME"-t elküldeni hanem visszaigazoló "ACKNOWLEDGE" sorozatot vagy sorozatokat kell küldeni egy meghatározott időn belül. pl.400ms volt nálam
(#) pagaby válasza bbatka hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
El tudná nekem is küldeni a forráskódot.
Köszönöm!
(#) bbatka válasza pagaby hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Rendben. Nehéz lesz kiigazodni rajta. PIC assemlyben van a 9 bites átalakítás miatt. MBUS !
Nem sokra jutsz vele e nélkül.
(#) pagaby hozzászólása Jan 8, 2010 /
 
A neten nézelődve taláttam MBUS parancsokat.

http://xored.dk/old/nokia/pcorner/mbus.php
(#) bbatka válasza pagaby hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Jó oldal. A Gnokki forrásába is érdemes belenézni (balra lent)
(#) pagaby hozzászólása Jan 8, 2010 /
 
(Ez a kérdésem tudom, hogy nem nagyon tartozik ide, K300i csatlakozójával kapcsolatos.)

Ez magyarra lefordítva mit jelent?

"The (Tx)&(Rx) are reverse for K300i model, you must connect CTS & DGND together on board and connect the common wire to CTS(Pin3) in phone connector. If your cable is working fine then dont change it."

Addig eljutottam, hogy ennél a tipusnál a szabványhoz képest a TX és az RX láb fel van cserélve. De a CTS-el és a DGND-vel mi a helyzet?
(#) bbatka válasza pagaby hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
A TX RX fordított a K300 modelnél, össze kell kötni a CTS-t a GND-vel az alaplapon és a közös vezetéket a telefon CTS csatlakozójára kell kötni. Ha a kábeled rendben működik akkor ne változtass rajta.
(#) vlacexx válasza pagaby hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Ha nem sikerul a Nokia 3210 el komunikalni M-busal probald F-buson nekem igy sikerult Nokia 3410 el sms-t kuldeni, szerintem a 3210nek is ugyanaz a protokol . Ez a link hasznalhato :Bővebben: Link
(#) pagaby hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
A neten tovább keresgélve találtam még használható dolgokat. Ahogy nézem mind a kettő gnokii oldalára hivatkozik

Bővebben: itt
(#) bbatka válasza pagaby hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Na most látom hogy milyen badarságot írtam korábban (9 bites átvitel) Vissza olvasva a fórumban 9.bit csak a paritásbit beállítás miatt kell a PIC-nél.
(#) pagaby válasza bbatka hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Tehát, MBUS esetén "csak" ki kell küldeni a parancsot a telefonnak, FBUS esetén pedig először a buszt fel kell inicializálni (128-szor 0x55) majd mehet a parancs.

Megadott időközönként kell a telefonnal valamit kommunikálni? Itt arra gondolok, hogy valahogy kell-e azt a telefonnal tudatni, hogy a PIC jelen van?
(#) bbatka válasza pagaby hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Az FBUS-al nem foglalkoztam. Az MBUS-nál is csak a fő adatcsomagban (main frame) mélyedtem el.

"Megadott időközönként kell a telefonnal valamit kommunikálni? Itt arra gondolok, hogy valahogy kell-e azt a telefonnal tudatni, hogy a PIC jelen van?"

Az elismerő adatcsomagokat (acknowledge frame) meg csak egyszerűen lemásoltam a PIC-es programban a Portmonból. Elvileg bármilyen Nokia manager program megfelelő, amivel lehet SMS-t küldeni. A Portmon programmal monitorozni kell, aztán lehet másolni.
Régen volt, de amennyire emlékszem.
Először a PIC elküldi a main framet és erre a telefon egy acknowledge frammel válaszol. A PIC erre vissza válaszol ugyanezzel acknowledge frame visszaküldésével.
Utána a telefon ismét kiküld egy hasonló acknowledge frame-t, amit a PIC-nek vissza kell küldeni. Ezek után megy el az SMS. Ez van MBUS-nál. Mint mondtam csak monitorozni kell és rögtön kiderül hogy egy másik típusú mobilnál és FBUS-nál ténylegesen hogy alakul.
(#) mrobi hozzászólása Márc 31, 2013 /
 
Sziasztok.
Látom már régen írtak ide, de hátha még valaki figyeli. Próbált-e valaki telefonhívást kezdeményezni MBUS vagy FBUS segítségével?
(#) burgdavid hozzászólása Jún 3, 2014 /
 
Nekem olyan ötletem támadt (Tolvajkergetők inspirált), hogy egy GPS modul koordináta adatait+a cellainfókat elküldi a telefon, ha
-valamilyen külső esemény ezt indokolja, pl. riasztó, mozgásérzékelő stb
-smsben lekérem ezeket tőle

Persze egy csomó minden más távfelügyeleti dologra is lehetne ezt használni.
Láttam olyan favágó megoldásokat, hogy a vibramotor jelét használják relé kapcsolására, meg ehhez hasonlók, de a szolgáltató időnként újra kiosztja a lejárt kártyák számait, így lehet téves hívás, sms, ami ugye nem jön jól pl. egy kapu nyitásánál.
Foglalkozott már valaki ilyesmivel? Nemrégiben szereztem pár 3310-es Nokiát, amit ilyen célra szánok.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2014
(#) mrobi válasza burgdavid hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Úgy tudom, a 3310-esek tudnak hívást szűrni.
(#) pucuka válasza burgdavid hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Ötleteid vannak, de talán nem filmekből, vídeókból kellene szerezned a mobiltelefon hálózati ismereteidet. A telefon nem küld sem telefonszámot, sem cellainfót, és érvényes SIM kártya nélkül a hálózathoz sem kapcsolódik. SMS -ben akkor tudnád lekérni az eseményeket, ha a riasztód tárolná azokat. Általában az események szokták kiváltani az SMS küldést egy (vagy több) adott számra.
A kapu távnyitási funkcióját is megfelelően biztosítani kell, mindíg előfordulhatnak akár véletlen téves hívások.
Ha ilyen riasztós célokra szántad a Nokiákat, rosszul választottál. Nem lehetetlen a felhasználásuk ilyen célra, de ahhoz ismerned kellene a belső komunikációs rendszerét. Ez elég bonyolult, és nem is publikus. Jobban jártál volna, ha olyan telefont szerzel, amiben van szoftveres modem. Pl. a Siemens telefonok több típusánál.
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Kelleni fognak az almenük. Pl. az animációk közül is van 6 fajta. Ezt nem rakhatom ki az idő beállítása ponttal egy szintre. Színeket is lehet állítani, összesen 6 dologra. Tehát ha csak az időt kell beállítanod, akkor végig kellene léptetned ezt a 12-t, és az egész menürendszer kb. 20 elemű lenne. Almenüvel meg a fő dolgok egymásba vannak csoportosítva, és lesz 9 menüpont, a 9. a kilépés. Ébresztő, animációk, kijelzés váltás, színek, fényerő, idő beállít, dátum beállít, nyelv, kilép.
Aztán a színeknél pl: óra, hőmérséklet, dátum, ébresztés, menü, színmélység. Egyszer beállítod a színeket, utána nem fogod piszkálni sokáig.
Meg akarom jelölni a menüpontokat, tehát 1-9-ig, és utána a-tól ameddig tartanak az almenük. tehát a 4b a hőmérséklet színeit jelenti, amit persze ki is fogok írni a kijelzőre.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Ebben az esetben: "Láth. idők".
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Idézet:
„Főleg, hogy az első 3 betűt tudom megjeleníteni”

Szerintem nem jól ülsz a lovon. Mi az hogy "az első három karaktert tudom megjeleníteni"?
Három karakteres kijelzője van órának?
Mindig azt az információt kell megjeleníteni, amire az adott helyzetben a felhasználónak szüksége van. Például ki kell jelezni azt, hogy pont csütörtök van, amikor éppen a "pislogási" időzítést szabod személyre?
Tessék szépen lerajzolni kockás papírra a teljes kijelzőt, állapotátmenetekkel és hogy melyik állapotban melyik karakteren milyen információk jelennek meg.
Azt is érdemes ide belevinni, hogy mennyi kezelőszerved van (értsd: melyik állapotból melyik gomb megnyomásával, hová jutsz...).
Idézet:
„itt állítható be, hogy hány másodpercig jelenítse meg az óra az időt, majd hány másodpercig a hőmérsékletet, egymás után váltakozva”

Nem bántani akarlak, de egyébként szerintem ez teljesen felesleges állítási lehetőség...
(#) Kovidivi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Akkor gyerünk el ide, és elmagyarázom: Bővebben: Link
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Rendben, beleolvasva kicsit érthetőbb a háttere a kérdésednek
Következő: »»   6 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem