Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1153 / 1385
(#) nagym6 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
V.terán 2000Ft. tizedgrammos kicsi zsebmérleg, grammokhoz jó ha tizedes, de van századgrammos is ott.
Fecskendőt én folyadékhoz használom, ahhoz ideális. Feltéve, hogy fajsúly ismert.
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
A folyadékokhoz is lehet kapni fillérekért műanyag mérőhengert nekem is van vagy 3 méretben
(#) nagym6 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Szerintem a fecskendő -kisebb mennyiségeknél- praktikusabb, kiszívom vele az edényből a szükséges mennyiséget, és befújom a keverékhez. Nem kell öntögetni még külön edénybe. A szívóját zsugorcsővel hosszabbítom, figyelembe véve a hosszabbításban is maradó anyagmennyiséget.
Sokszor dolgozok olyan műgyantákkal, amik után nem lehet elmosni az edényt, eldobós, csak 15Ft. a fecskendő.
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Persze ez tökéletes megoldás kisebb adagokhoz , de az előbb még az ónozó bekeveréséről beszélgettünk nagyobb menyiségekhez nekem jobban kézre áll a mérőhenger .
(#) Hp41C válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Mielőtt beindul az üzlet, egy pontosabb számítást kellene végezni:
Idézet:
„A Tiokarbamid 1000 grammja 2300Ft. Ebből 20g került a 400ml lötyibe azaz 23 kemény Ft volt”

1000g 2300Ft, 10g 23Ft, 20g 46Ft.
De ez sem emeli meg jelentősen a költségeket...
(#) gulasoft válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 17, 2016 /
 
Igen ezt elírtam, közben utányaszámoltam és tényleg 46 forint már értem miért 1100Ft a boltban.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 17, 2016
 
Az SMD forrasztásos hozzászólások áthelyezve ide. Kérem, hogy a tématartásra figyeljetek!
Köszönöm.
(#) siletto hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Üdv! Holnaptól kapható Debrecenben 135grammos fényes műnyomó. Ha valakit érdekel, írjon és megadom a boltokat, hol. Ma kértem meg őket, hogy tartsanak ilyet, és nagyon segítőkészek voltak.
Csak szeretném a reklám miatti háborút elkerülni, és segíteni a fórumtársaknak
(#) Ge Lee válasza siletto hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Pestről is leküldik csak hozzájön a postaköltség. Sok éve vettem még mindig van belőle, csak sajnos azt felejtettem el hogy honnét.
(#) atiotezer válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
(#) sastas01 válasza siletto hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
A keleti sor-déli sor sarkán vagy egy papírbolt. Bemész, adnak, amekkorát akarsz. Viszont a minimális mennyiség 45xA4 (5 ív). De van vagy 6 forint darabja.
(#) papus51 válasza sastas01 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Mi az a keleti sor-déli sor, és hol van?
(#) sastas01 válasza papus51 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Bővebben: Link
Nem olyan hosszú utca a nagyállomástól nem messze.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
(#) papus51 válasza sastas01 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Köszi, ez igazán látványosan ösztönöz a Gugli használatára
Lehet, elég lett volna annyi is: Debrecen. Végül is nem mindenki született és él ott
(#) sastas01 válasza papus51 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Én ezen a fórumon találkoztam ezzel a "keresővel" először. Viccesnek találom, azóta szoktam használni előszeretettel.

Egyébként abban a hsz-ben amire válaszoltam meg volt említve Debrecen. Ezért nem feltétlenül értettem, hogy mit nem értesz
(#) Ge Lee válasza atiotezer hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Már emlékszem, én is onnét rendeltem.
(#) tothjanos hozzászólása Jan 20, 2016 /
 
Sziasztok!
A nyák tervezésnél, a copper pour (réz köpeny) a mintáknak van értelme?
Van függőleges csíkos,vízszintes csíkos, ilyen kereszt(X) és van a telibe.
Jelent valamit vagy csak ilyen rádiós cuccoknál van jelentősége?
(#) gulasoft válasza tothjanos hozzászólására (») Jan 21, 2016 / 1
 
Én úgy tudom hogy árnyékolásnak használják a telibe meg hűtőfelület szokott lenni
(#) papus51 válasza tothjanos hozzászólására (») Jan 21, 2016 / 2
 
Szia!
Egyrészt árnyékolás, ahogyan gulasoft kolléga is írta.
Másrészről a nagyfrekvenciás áramköröknél már néhány mm-es vezetékhossz induktivitása is beleszólhat az áramkör működésébe, gerjedést okozhat, stb. További szempont, hogy az ún. GND felület lehetőleg közelítse a nulla Ohmot, hogy a GND áramok minél kisebb feszültségeket hozzanak létre azokon a pontokon, ahol a hasznos jellel összeadódva vagy éppen kivonódva azokból károsan befolyásolják a működést. Hangfrekvenciás erősítőknél jellemzően a brumm jelenséget okozhatja a GND-n visszafolyó nagy áramok által keltett feszültség a bemeneti fokozatok közelében (meg az árnyékolatlanság is persze).
Remélem tudtam sedíteni.
(#) tothjanos válasza papus51 hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Szia!
Igen, köszönöm!
(#) matyivagyok hozzászólása Jan 21, 2016 /
 
Sziasztok!
Talán nem a legmegfelelőbb topikban kérdezem, de így hirtelen nincs más ötletem. Ti hol szoktatok megszabadulni a megmaradt hirdogénperoxid-sósav / nátrium-perszulfáttól ? Idáig gyűjtögettem őket (nem akartam lefolyóba engedni), most viszont már kezd "sok" lenni. Nem sok mindent találtam ebben a témában a gugliban, mindenhol a hulladékudvart látom, de a honlapjuk szerint ott ilyet nem nagyon lehet leadni.
(#) Bakman válasza matyivagyok hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Kell lennie olyan hulladékudvarnak, ahol a veszélyes anyagokat is táveszik (festék, savas akku stb.). Nekem szó nélkül át szokták venni a vas-kloriddal töltött kannát. Igaz, ráírom, kémiai képlettel is, hogy mi van benne.
(#) gulasoft válasza matyivagyok hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
A hidrogénperoxid sósavról mintha valaki azt írta volna, hogy egy idő után teljesen lebomlik és rézgálic lesz belőle, de ha nagyon óvatosan kevés lúgot öntesz hozzá lehet teljesen semlegesítheted.
A nátriumperszulfát szerintem hasonlóan semlegesíthető, de erről majd a kémikus vénájúak írnak egy szösszenetet.
(#) pjg hozzászólása Jan 22, 2016 /
 
(#) pistikee901 hozzászólása Jan 22, 2016 /
 
Sziasztok. Nem készíteni hanem javítani szeretnék, kérdezni szeretnék. Van egy autó műszeregység panelem amiről a szalagkábel érintkezői a panelen eléggé szét lettek barbárkodva minek következtében egy szál leszakadt... Hogyan tudnám azt ott "megpatkolni" hogy használható legyen? Visszasütném rá a szalagkábelt vagy zárható szalagkábel rögzítő csatit tennék rá. De egyenlőre érintkező sincsen... Lehetséges-e egyáltalán panelről leszakadt réz érintkező pótlása? Mutatom a képet is, mikroszkóppal nagyítva lefotóztam. Valóságban kb 1,5-2 centi.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2016
(#) elektrorudi válasza pistikee901 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Új NYÁK? Ebből már nem lesz énekes halott.
(#) Mircsof válasza pistikee901 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
ÉN megpróbálkoznék egy letisztított beónozott vékony réz drót felragasztásával (PL:pillanatragasztóval),de csak kevéssel, hogy még véletlen se érjen át a szomszédos vezetősávokhoz. Forrasztás közben a ragasztó elengedi akkor sincs nagy gond, mert a szomszédai a helyén tartsák a szalagkábelt.
Sok egyéb megoldás is lehet, érdemes megvárni pár véleményt, hátha valakinek jobb megoldás is van.
(#) pisti89 válasza pistikee901 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Ha nem kell forrasztani a felületet, hanem mondjuk egy zebragumis kapcsolat kerül rá kijelzőhöz. (én ezt tudnám elképzelni)
Akkor Conrád-nál (elektro bolt) lehet venni vezető ezüstöt.
Szépen felpucolod a panelt (fóliát is fémtisztára-lakkmentesre) és újrafestes a hiányzó fóliát, ha szélesebbre sikerül festeni a sávot, akkor szikével óvatosan kikapirgálod...
Állítólag forrasztható is lesz, bár nekem sose sikerült.
Nem túl olcsó, de autóelektronika árához képest biztos olcsóbb.

Ha szallagkábel csatlakozót kell ráforrasztani akor minden lábat beforrasztasz és azt az 1 lábat ami fel van vállva azt vékony huzallal kötöt be.
Ha nem remeg a kerez meg lehet csinálni.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2016
(#) Petyaa válasza pistikee901 hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Esetleg vezető ezüst filctollal is próbálkozhatsz, kölcsön kérni valakitől mert elég borsos ára van sajnos ezüst filctoll
(#) zenetom hozzászólása Jan 23, 2016 /
 
Sziasztok!
A mostani nyomtatómból (Samsung ML-1660) kifogyott az egyik toner, a másik meg csíkoz. Új, eredeti toner a kisebb, 700 oldalas is 17k körül van.
Én, személy szerint nem vagyok egészen megelégedve a Samsung nyomtatókkal, szóval azon gondolkozok másikat kéne venni, lehetőleg amibe olcsóbb a toner.
Vélemények?
Előre is köszönöm!
Következő: »»   1153 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem