Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1160 / 1384
(#) kaqkk válasza Robin2 hozzászólására (») Feb 13, 2016 / 1
 
Valószínűleg félreérthetően fogalmaztam : az összeragasztott papirokat a nyák egyik oldalára teszem ezeken keresztül megcsinálom a furatokat a rajzolaton kívűl a technológiai kereten majd a ragasztást szétbontva a két lapot külön külön pozícionálom a két oldalra (én ugyanezt csinálom a mesterfilmmel a levilágításhoz) De a te megoldásod is tökéletes .
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
(#) Béla 66 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Szia!
Az alapfurat 0,8 lesz.
Amikor vasalom a második oldalt, nem fogom a kész oldalt elkenni?
(#) kaqkk válasza Béla 66 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Ha hagyod kihűlni , és nem áztatod le a papírt , akkor valószínűleg nem lesz probléma .
(#) Béla 66 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Ez jó hír!
Köszönöm!
Annyit változtatnék az eljárásodon, hogy :
Felragasztom az egyik oldalt.
Két illesztő furatot kifúrom.
A másik oldal rajzán a rögzítő furatokat kilyukasztom (gombostűvel).
A nyákban, két fúrószárral illesztem a második rajzot, majd rögzítem, és vasalhatom is.
(#) kaqkk válasza Béla 66 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Majd látod hogy működik , amit leírtam nekem bevált, de ez nem jelenti azt hogy másképp nem lehet.
(#) Béla 66 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Rendben, Köszönöm a gyors segítséget!
(#) kaqkk válasza Béla 66 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Várjuk a képeket az eredményről
(#) elektroncso hozzászólása Feb 13, 2016 / 1
 
Sziasztok.
Első vasalt nyáklapomat szeretném Nektek megmutatni. Elég jól sikerült szerintem.

Ahogy csináltam:
1.Ki lett nyomtatva a minta 135g-os műnyomó papírra.
2.A nyáklap zsírtalanítva lett finom súrolóporral.
3.A felmelegedett vasalóval előmelegítettem a nyáklapot.
4.Átvasaltam a műnyomóról a mintát.
5.Langyos vízben leáztattam a papírt (amikor már jól felázott, mint egy hártyát le tudtam húzni a nyáklapról).
6.Kimarattam vas-kloridban.
7.C6000-es oldószerrel (aceton) lemostam a festéket.
8.Kifúrtam a lemezt.
9.Finom csiszolópapírral lecsiszoltam a forrasztási oldalon a sorját, 3-as fúróheggyel pedig lesorjáztam az alkatrészoldalt.
10.Beültettem az alkatrészeket.
(#) Béla 66 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Előbb, majd ha valaki leellenőrizte a nyáktervemet.
(#) kaqkk válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Ügyes vagy csak így tovább
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Ajánlanám, hogy fúrás után jobb lecsiszolni a rezet (nem előtte). Sokszor keletkezhet sorja fúrásnál -a luk széle-, fúrófüggő, ez feltámasztja a csiszolópapírt. Pont a furat körül nem lesz csiszolva, ahol forrasztani kell.
Jó a nyák, elsőnek pedig nagyon jó ahhoz képest, hogy vasalt.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Bekeveredtem.
Idézet:
„fúrás után jobb lecsiszolni a rezet (nem előtte)”

Természetesen fúrás előtt jobb lecsiszolni a rezet, amikor még nincs sorja.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2016
(#) eyess válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Valakinek sokadjára sem sikerül , de ez így elsőre nekem is tetszik.Szerintem biztos fogunk még látni tőled hasonlókat , vagy még talán jobbakat is.
(#) elektroncso válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Mindenkinek köszönöm a dicséretet. Volt pár hely ahol nem takart tökéletesen az átvasalt festék, ott filccel javítottam a hibát.

Pont a sorják eltüntetése miatt csiszolom fúrás után a nyákot.
Ha kézzel rajzolom, akkor csiszolom rajzolás/maratás előtt, hogy a sav ne találjon akadályt ott ahol dolgoznia kell. Most, vasalás előtt finom súrolóporral takarítottam meg, majd tisztára mostam, ez után a nyáklap tökéletesen forrasztható.
(#) siemenstaurus hozzászólása Feb 14, 2016 /
 
Sziasztok! UV levilágításos módszerhez szeretnék néhány szárnypróbálgatásos kezdő kérdésre választ kapni.
1. Előhívás után lemostam vízzel majd láttam még pár helyen nem stimmel visszaraktam előhívóba, eltűnt az egész rajz. Normális? Mármint én nem, de ennek mi az oka?
2. Levilágítási idő 6-8 perc 4*9W műkörmös csövekkel reális? 3 percnél alig volt valami előhívás után, 15 percnél pedig már mindent lemosott a lúg.
3. Ha elrontottam (1.pont) a nyák-ot tisztára mosva újra zsírtalanítva lakkal befújva lehet újra próbálni?
Bocs, tényleg kezdő jellegű, de eddig csak vasaltam ez az első próbálkozás...
Köszönöm!
(#) Bakman válasza siemenstaurus hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
1 és 2: A körülményeidhez kell igazítani a levilágítási időt. Nincs mese, próbálkozni kell.
3: Igen.
(#) siemenstaurus válasza Bakman hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) nagym6 válasza siemenstaurus hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Először az előhívó töménységét kell belőni úgy, hogy egy hosszú ideig világított -ami biztosan jó pld. 15 perc- próba nyákon kb. 40-60 sec alatt oldja le enyhe ecseteléssel segítve. Ezután jöhet a világítási idő belövése.
(#) trickentrack hozzászólása Feb 14, 2016 /
 
Üdv!

Szereztem egy levilágítógépet, az lenne a kérdésem, hogy a nyáktervet milyen fóliára kell kinyomtatni, mivel amit a hestorban találtam a k...a drága és a googleben viszont sok féle nyomtatható fóliát találtam, azok is jók vagy csak ami direkt nyákkészítéshez van?

Előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza trickentrack hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Jó lenne tudni milyen nyomtatód van .
(#) trickentrack válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Egy régi Xerox phaser 3117(lézeres), de ez nem tökéletesen működik ezért egyik ismerősöm cégénél van egy nagy "ipari" nyomtató ott szoktam nyomtatni.
(#) kaqkk válasza trickentrack hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Ha a nagy "ipari" nyomtató lézeres akkor lézerhez való fóliát vegyél ennyi a titok , de ha megkeresel priv nekem is van egy bontatlan csomag ...
(#) Wezuv hozzászólása Feb 15, 2016 /
 
Sziasztok! DipTrace 2.4... -ben be lehet állítani, hogy a kétoldalas tervezéskor a furatok nem furatgalvanizáltak? Illetve azt be lehet, egyes alkatrészeknél, hogy melyik oldalon huzalozzon és külön furatokkal vigye át a jelet a panelen hozzá?
(#) kaqkk válasza Wezuv hozzászólására (») Feb 15, 2016 /
 
Ez a kérdés itt off ! kérdezd meg a diptrace témában .
(#) Korben hozzászólása Feb 15, 2016 /
 
Sziasztok!

Szeretnélek megkérdezni titeket, hogy tudnátok-e segíteni nekem UV Curable Solder Mask Repairing Paint beszerzésében. Lehet kék vagy zöld. Nem tudom, hogy esetleg kit tudnék itt zavar ezzel a kérésemmel.

Leköteleznétek, ha kitudnátok segíteni engem. Maradok tisztelettel!

Még 1x elnézést kérek, hogy ezt ide ebbe a topikba írtam, de nagyon hálás lennék ha kitudnátok segíteni.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2016
(#) kaqkk válasza Korben hozzászólására (») Feb 16, 2016 /
 
(#) kissattila88 válasza Korben hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Ez mire jó?
(#) gulasoft válasza kissattila88 hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Csak javításra, mert egyéként elég nehéz felvinni
(#) usane válasza kissattila88 hozzászólására (») Feb 17, 2016 /
 
Kissebb nyákokhoz teljes felületre is jó, még felvihető, de nagyobbakra tényleg elég macerás felkenni, persze kis gyakorlattal megoldható. Mindenesetre, a fólia kiváltására, nem nagyon van más elérhető alternatíva. Kell egy lamináló, meg valami celofán szerű fólia a homogén felület eléréséhez.
(#) elactrofan hozzászólása Feb 18, 2016 /
 
Tudtok segíteni dry fóliával kapcsolatban?

Felrakom a lemezre, levilágítom, de amikor előhívnám nem igazán működik.
Vagy lejön a rajzolat vagy a ragasztó marad a nyákon.
Előhívom: mosószódából csinálom 10gr szóda 1liter víz.
Nem az egészet szoktam használni csak egy kisebb mennyiséget öntök ki a tálba.
Felszoktam melegíteni kb 50 fokra.
Meddig kéne benne hagyni? Kevés lenne a levilágítás Mit rontok el?
Következő: »»   1160 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem